Täna tuli esimene lumi

Vaba teema
Vasta
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Xloaded »

Mis puutub lume koristamisse siis siiani mõistsin linnas hukka neid kes endale platsi maja ees tühjaks rookisid ning siis sinna toikad püsti panid, et keegi peale nende sinna ei pargiks. Selline käitumine tundus minu jaoks totter - see nädalavahetus mõtlesin julmalt ringi. Nimelt olin sõbra juures pärnus ja kuna õe auto oli tänavad ikka suure lume all, sahk oli kõikide autode ette ka veel meeletu valli lükanud mis oli lisaks veel kinnikülmunud siis auto kohta kaevasime tühjaks ca. 1 tund. Kuna laps ka aitas siis tassis viiman oma kelguga lube kaugemale hunnikusse sest lund ei olnud võimalik mujale vedada. Õde läks korraks poodi ja siis nägin et õe taga parkiv autoomanik tuli ka kohale ja hakkas oma autot lumest puhastama. Võtsin köögist kohvi ja kui tagasi tulin oli see tegelane kes hetk tagasi autot lumest puhastas sõitnud ühe parkimiskoha edasi ( tüüp ei puhastanud isegi enda esiklaasi seega tuli ta spetsiaalselt selleks õue, et oma auto parkida edasi kohale mille koristamiseks terve meie pere tunnike vaeva näegi!) Selline käitumine viskas ikka korralikult seest keema. Ma ei õigusta niimoodi maja ees tänaval parkimiskohtade hõivamist kuid selline käitumine.. öde oli vaevalt 3 minutit tagasi lahkunud kui antud tegelane välja ilmus, jääb mulje nagu oleks just oodanud seda hetke. Kuid eks talv ole pikk ja nalja hakkab saama Eesti rahulikus suvepealinnas.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

Mina ei saa neist aru kes linnas puhastatud teede peal ei julge lihtsalt sõita. Hetkel tulin just Paldiski mnt (rocca ja hipodroomi vaheline lõik) pealt ning 70 alas peab ikka mingi tüüp 60ga kulgema. Mööda ka ei saa kuna kaks sellist veerevad kõrvuti. Vilgutad tuledega eest ära ka ei tule. Kõige lahedam on see, et kui 70 ala muutub 50 alaks siis peab sõitma 40ga mis siis, et just sa sõitsid selle sama tee peal 60ga. Selline trall käib iga päev :D
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Alari. »

Siin maa kandis ajavad tigedaks sellised kes 90 alas sõidavad 50-60nega ja keset teed :evil:
Proovi siis möödud,inimesed koomale ka ei tõmba.Päris kraavikaudu ka mööduma ei hakka.Peegleid vist üldse ei jälgita tänapäeval :evil: Teeolud hetkel minuarvates nii head,et võid rahulikult 95ga tiksuda.
Selliste aeglastepärast tekib ka liiklusohtlikke olukordi.Isegi näind kus mõniauto kas jõuab nibin-nabin mööda v kisub ridavahetades auto käest minema.Kui sa ei ole enda sõiduoskustes ja autos kindel siis ma ei tea...soovitan selliste ilmadega teedel "venijatel" rohkem kodus istuda. :roll:
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Brutality »

Tõsi ta on. Sai ka täna Tartust Viljandisse veeretud. Tee oli kogu aeg ilus, võis vabalt 90ga sõita aga kogu aeg otsustasid mingid tegelased, et nemad sõidavad keset teed 70ga ja ei kavatsegi kiiremini minna. Veel olid 2 lammast, kes tegid paarisaja meetrise vahega, parempööret täpselt keset teed, pidurdades hoogu peaaegu seismajäämiseni ja just nii, et sain peale esimese tegelase pööret kiiruse kenasti üles ja siis pidin jälle pidurdama. Ometigi oli parempöörderada puhas mõlemal juhul...

Palju on idioote teedel...Ma ei taha solvata aga tõesti: Kui sõita ei oska või sõita ei taha, siis palun ärge trügige teedele lolli mängima. Mul oli täna selliste pärast rohkem potentsiaalseid ohtlikke olukordi, kui mul vist 3 aasta jooksul kokku on olnud.
Rev range is there to be used!
epm 12
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 05.02.2006 19:55 45

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas epm 12 »

Mõned eelpool kirjutanud võiksid mõtelda sellele, et kõikidel pole võrdseid rehve esiteks all, isegi kui kõigil oleks need uued, siis olenevalt tootjast on siiski nende pidamine vägagi erinev ja sellest tulenevalt ka kiirused. Teiseks kõik autod ei käitu ühtedes teeoludes sarnaselt, näiteks mul isa 3a. vana honda civic sedaan hakkab lumisel teel tagumise otsaga teed otsima ja vibama kui sellega sõita üle 70km/h, kuigi autol all tutikad naelrehvid, ja juhil oskused head,lihtsalt auto selline jama, samas tal ka pesukott 406 lamellidega ja sellega pole mingit probleemi lumistel teedel 90-100 sõita. Nii et ei tasu asjale läheneda ainult enda mätta otsast ja katsuge asju vaadata ka teiste nurkade alt. Ja kas 10km/h aeglasemalt linnas sõites võtab teil tüki küljest või jääte kuskile nii hiljaks, et iga kilomeeter arvel. Talv on talv ja liiklejaid igasuguseid tuleb lihtsalt arvestada sellega, leidub ka suvel uimerdajaid lihtsalt talv võimendab seda veel omakorda.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

Ta võib ju seda teha aga miks ta peab seda tegema kaherealise tee vasakus reas? Kui tahad aeglasemalt sõita siis sõida parempoolses reas või vähemalt tule eest ära kui keegi tagant tuleb. Ma tahaks näha mis sinuga tehakse nt saksamaal bahni peal kui sa kolmandas "unlimited" reas sõidad aeglaselt sellise vabandusega. Isegi 200-ga sõites pidi pidevalt jälgima mis tagant tuleb. Soomes on samamoodi vasakpoolne rida on ainult mööda sõiduks ning muul ajal sul sinna asja ei ole.
epm 12
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 05.02.2006 19:55 45

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas epm 12 »

Oma isa kohta võin öelda et vasakus reas ta ei uimerda ja kui vaja annab ta ka teed, teiste kohta eitea ja ma ise mujal (välis riikides) pole liigelnud, nii et sealse liikluse kohta ei oska ma midagi öelda ja ära võta kõike isiklikult. peace
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

Selle lõppu peaks ütlema...sõida ise ja lase teistel sõita...kahekesi kõrvuti 70 alas 60-ga takistamisel ei ole mingisugust vabandust, tegu on debiilidega....kui ei oska teistega arvestada siis passi kodus...see kui sa sõita ei julge ja rehve pole all siis ole kodus või lase teistel oma teed minna neid mitte takistades...ise Järvevana teel samas situatsioonis korduvalt olnud...ei maksa töllata jalus kui sõita ei mõista/julge...maga roolis omast mitte teiste ajast...ma usun et selliselt võib eelnevad postid kokku võtta üldiselt
´17 4Drive
Lauri_R

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Lauri_R »

Väike-Maarja kandis öösel sai veel tuisku tunda, nüüd sajab lihtsalt lund alla :D Pole märkigi, et aitab äkki :D
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Alari. »

epm 12 kirjutas:Mõned eelpool kirjutanud võiksid mõtelda sellele, et kõikidel pole võrdseid rehve esiteks all, isegi kui kõigil oleks need uued, siis olenevalt tootjast on siiski nende pidamine vägagi erinev ja sellest tulenevalt ka kiirused.
Sa vist lugesid mu posti tiba valesti.Lihtsalt kui sa oled aeglasem teel,siis jälgi ikka peegleid ja lase teised mööda.Minu liiklusvahendil küll mingeid uusi rehve all ei ole.3ndat hooaega all olevad tundmatud Kelly rehvid vms.Hiljem vaatan firma täpselt järgi.Ees 6mm taga 8 mm.Peavad minu arust super hästi.
Nii täna siis minu talve esimene kraavis käik ka käes :roll: :?
Mul pole ikka sõnu vanematele inimestele.
Nimelt liikusin Rakverest koju.Sõitis ees siis väiksem autokolonn nii 5-6 autot.Ise olin kiirem ja asusin siis neist ükshaaval mööduma.Kõigil olid parajad pikivahed.Kui üks moment sai ühest audist mööduma hakatud.Olin ninaga temale täpselt küljeuste keskele piilarini,kui järsku hakkas ta möödasõitu tegema eesmisest autost mis oli temast ma ei tea üks sadakond meetrit kindlasti eemal.Ja keeras nii julmalt,et mina reageerida väga ei jõudki ning tekkis kaheauto väike kontakt.Mina olin teelt kadun kus **** ja see audi juht ei suvatsendki isegi seismagi jäädaMinul siis 95 - 100 km/h nati külglibisemist ja otse valli :mad:
Tagumised kellest juba möödund olin,olid nii võrd normaalsed inimesed,et jäid seisma aitasid mind tagasi teele,küsiti mis sel eesmisel autol hakkas,et nii järsku mulle ette lõikas.Õnneks oli tagumine autojuht nii võrd hea mäluga,et tal jäi suht lampi audi reg nr meelde.Sai siis tapale sõidetud ja ka kohe politseisse mindud(teine autojuht oli ka kaasas tunnistajana).Sai auto nr antud ja hakatigi omanikku taga ajama.
Sest asi lõppes siiski kahjudega ja vaatab kummal õigus jääb.Sest Audi juht ei näidand isegi suunda.Lihtsalt keeras välja ja kõik.Minul hetkel sees küljeuks ja ka kergelt esitiib.
Lumehange maandumisest puru esistange kinnitused ja nurk ning juhipeegel.Hetkel rohkemat ei näind,Sest mootori ruum hetkel alt nii paksult lund täis.Kuna endal pold millegagi pilti teha siis tuttav politseist fikseerise ise asja ära ja tegi ka korralikud pildid.
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas KirillD »

Audi jaoks võib asi suht s*tasti lõppeda, minu teada läheb selline teguviis kirja kui põgenemine sündmuskohalt vms.

Sinu mõtteavaldusega pean paraku leppima ... olen viimased 2 päeva isa Mercedesega sõitnud ja 2 päeva jooksul on proovinud paar juhti mind ligi 3-4 korda juba küll ninast küll küljest ilma jätta. Eile sõitsin mööda ühte tänavat, rahulikult 40-50ga (kenasti puhastatud, ei ole soolp*ska ega midagi), kui minust ligi 20m eemal otsustab mingi Hiace tagurduskäigu sisse lükata ja sellest jäi veel väheks - hakkas ta tagurdama ka. Sõna otseses mõttes reageerida ei jõudnud ja sõitsin mööda ning nägin peeglist kuda selle bussi tagumik oli mu autost 10cm kaugusel max - tunne oli küll nagu mingis märulis kus on mingid action stseenid, pärast seda jäi süda küll korra seisma, kui hakkasin mõtlema, mis kahjud oleks olnud, kui ma oleks 1 sekundiga hiljaks jäänud.

Teine näide eilsest päevast oli Võru Kagumarketi juures, kus sõitsin ühel Ford Connect'il järgi, sõitsime üle lamavate politseinikute ja see paneb suuna sisse (enne esimest sissesõitu) ning sõidab sellest rõõmsalt mööda, sõidab siis edasi (koguaeg suund sees) teise sissesõidu juurde, hakkab sisse pöörama kui järsku avastab et võiks enne vastutuleva sõiduki parklast välja lasta ja jääbki täiesti savilt tee peale risti seisma. Siinkohal olin ma küll tänulik, et autol ESP peal oli, kiiresti rool vasakule ja sama kiiresti tagasi paremale.

Loo moraal, on see, et väga nõme on ikka teatud juhtide suhtumine, kes arvavad et liiklusolud suurt ei erine ja kui midagi on , siis küll teine juht saab hakkama / jõuab seisma jääda jne. Neid ettekeeramisi on ikka meeletul määral viimase 2 päeva jooksul olnud, eile oli veel üks Kamikaze kes lendas mulle ka maanteel ette kõrvalteelt savilt, ma ei tea mis tal mõttes oli, ma tulin 90'ga (tee oli puhas) mäest all ning vennike lihtsalt keerab tuimalt ette.
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Edgar »

Endal oli kunagi eelmise bemmiga sihuke situatsioon.
Ootasin valgusfoori taga süttivad rohelist tuld, ja minu ees oli A8. Järsku läks foor roheliseks ja siis audi ei liikunud mõnda aega, andsin siis pasunat. Hakkas liikuma. Mõtlesin et kahtlane vend on roolis ja kuna tuli teine rada ka peale pööret kohe juurde siis sõitsin tast teisest rajast mööda. Järsku sõitis tema minust uuesti mööda ning reastas mu ette ning hakkas pidurit sihilikult andma. Jaa nii pidevalt, vend vist tahtis et talle tagant sisse sõidaksin. Vot tol hetkel läksin ma ikka väga odavalt närvi :D Helistasin kohe menti, andsin audi suundumis sihi umbes ning reg. numbrid ning tegin kaebuse et juht tahtlikult tahtis tekitada ohtliku olukorda ning ta VÕIB OLLA JOOBES :D . Närvi ajavad sihukesed debiilid.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas raimo_r »

Ma ei saa ka aru, miks need üheveo mehed ristmikel nii uimased on. Ja enamasti kõrvuti.
Krt sõita ei oska, passige kodus krt! Selle ajaga kui te liikuma saate, olen ma järgmise foori all.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Mirko »

Mulle meeldid lumi juhul kui seda on mõistlikus koguses aga praegu ajab küll juba sita keema, eriti kuna pean juba 3 korda aiandi klaasidelt lund maha rookima, pinda, mida on üle hektari. :evil:
Enda autot ei viitsi üldse puutuma hakatagi.
Kasutaja avatar
Matu730i
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 09.03.2009 20:31 49
Asukoht: Kuressaare

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Matu730i »

Ka Saaremaal (täpsemalt Kuressaares) on seis päris nutune. Teetöö masinaid ei ole näha-kuulda. Tänavad on lume-soola segused, paiguti ka lihtsalt paksu lume all. Vallid ristmikel on päris mehised. Tükk tegu, et näha midagi. Lumi ja talv on küll tore ja nii aga krt selline kogus hakkab vaikselt kettasse käima. Veel enam ärritab see, et selle vastu ei vöeta midagi. Asjapulgad lihtsalt istuvad oma toas ja ei plaanigi midagi ette vötta.

Aga muidu on ju kena, et maa valge ja öues paar kraadi külma.
Cheers!!!
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

muidu oli seal 1 valli tänav, aga nüüd on kõik sellised :D
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
karmo
Huviline
Postitusi: 1360
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas karmo »

rakvere lähedal kadrinas lükati väiksemaid tänavaid just linttraktoriga,ehk saavad ka vähe laiemaks kui 2,5meetrit :)
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

Reedese seisuga nii mõnegi maakonna ja muu aleviku läbinud siis saan vaid kiita raplamaad, see oli ainus tee kus tee oli puhas, harjumaa, pärnumaa, viljandi maa ja tartumaa puha olid lumised ja treppis, aga eks näeb kuidas täna lood on, ei usu et eriti parem!
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

tallinnas tuleb küll väga sideways liikuda et saaks kurvid läbitud kuna aeglaselt liikudes kisub vallides esirattad krt teab kuhu...seepärast ise üritan ikka hooga rammida seda lund, muidugi teiste jaoks ohutult :D...teedeviletsus ei saa oma töödega siin küll hakkama...ja ei maksa Ansipit ka kõiges süüdistada :P
´17 4Drive
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

Kõige lahedamad on sellised külmunud vallid mis on 5-10cm kõrged kuskil keset teed. Siis kui märkad on juba hilja ja paned nagu lamavast mendist üle 50ga :D
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Pille »

Parkimiskohaga on kehvasti, sest seda peab koguaeg rookima. Eile rookisin tund aega, täna tund aega. Ja tegemist on ühe ja sama kohaga, mitte erinevate parkimiskohtadega. Aga linna tänavatel küll pole häda. Saab kenasti sõidetud. Kesklinna väiksed tänavad on roopaid täis (vähemalt eile olid), pole eriti lükatud, aga kõik vähegi suuremad tänavad on sõidetavad. Ka Mustamäe majadevahelised väiksemad tänavad, just käisin täna Vaablase tänaval näiteks. Mu väike madal auto saab hakkama, saavad siis suuremad ja kõrgemad kah.

See pole mingi jutt ega asi, et tänavaid ei puhastata. Näiteks see Kuressaare kohta kommentaar, et tänavad on soolalumised. Aga kust see sool sinna siis saanud on? Tallinnas ja Harku vallas panevad lumesahad tööd, mis hirmus. Meil parkla traktorimees just rääkis, et koguaeg on vaja linnas tööd teha, ei jõua väga väiksematele platsidele ega pole aega magadagi. Nii kui magama läheb, siis jälle helistatakse keset ööd, et on kohe vaja end välja jälle ajada. Ja nii ongi. Meie tänaval (Riivo, see on ju ka sinu tänav) sõidavad sahad päris usinasti. Enamasti tulevad nad kolme-neljakesi koos.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

Õnneks nüüd tuleb paar päeva pausi saavad puhtaks lükata kõik :D
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

Pille...see kus sahad sõidavad on siiski nn peatänav...ma räägin eelkõige just majaesistest kuhu ma parkima pean...otse saab lohinal läbi hõlpsasti aga proovi sellest roopast välja saada et parkida pikipidi või risti...see on rohkem ikkagi krt ühistute tegemata töö kuna paar maja edasi majandas traktor majaesise puhtaks nagu Raekoja platsi...peatänava äärde eriti parkima ei kipu kuigi on tulnud seda ka teha vastu tahtmist :P
´17 4Drive
Kasutaja avatar
nukitsamees
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 05.12.2008 23:12 05

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas nukitsamees »

kas see on nagu ainult minu prob. või puudutab see teisi e36 omanike ka? see ei ole normaalne kui kergelt selle autoga kinni jääb:S
rehvid on korralikud!
ennem oli e34 touring ja no mitte mingit prob.
e36 Touring;)
laurts
Huviline
Postitusi: 1155
Liitunud: 05.05.2006 01:25 37
Asukoht: Tallinn/Keila

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas laurts »

Riivo kirjutas:Pille...see kus sahad sõidavad on siiski nn peatänav...ma räägin eelkõige just majaesistest kuhu ma parkima pean...otse saab lohinal läbi hõlpsasti aga proovi sellest roopast välja saada et parkida pikipidi või risti...see on rohkem ikkagi krt ühistute tegemata töö kuna paar maja edasi majandas traktor majaesise puhtaks nagu Raekoja platsi...peatänava äärde eriti parkima ei kipu kuigi on tulnud seda ka teha vastu tahtmist
Paljude magalate majaesised on hullumaja.Selles saab süüdistada vaid majaühistu tegemata tööd.Õnneks meie majas elavad aktivistid,kes vajadusel traktori tellivad või siis auto oamnikud oma labidatega parklat puhastavad,kaasa arvatud mina.Samas vastas majas,sellist aktiivsus märgata pole ja seal pole enam parkimis kohtigi.Seega tunnen kaasa kellel majaesine läbimatu on.
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Jaan_S »

nukitsamees kirjutas:kas see on nagu ainult minu prob. või puudutab see teisi e36 omanike ka? see ei ole normaalne kui kergelt selle autoga kinni jääb:S
rehvid on korralikud!
ennem oli e34 touring ja no mitte mingit prob.
Eriti kui on veel R4 mootor ja aku ka mootoriruumis. Tuleb lisaraskus pagasiruumi orgunnida, peaks tunduvalt paremaks asi minema.
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MartenL »

Paku lisaraskuse ideid. Mingi killukott? Varurattale tahaks ka ligipääeseda.
laurts
Huviline
Postitusi: 1155
Liitunud: 05.05.2006 01:25 37
Asukoht: Tallinn/Keila

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas laurts »

Korralik woofri kast. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Jaan_S »

Kui woofrit pole, siis mahub rattakoobaste vahele nii mõnigi liivakott, segukott või mis iganes - midagi rasket ja mis pagassis ringi sõitma ei hakka.
Juhul kui woofer on kinnijäämisest tähtsam, siis pead varuratta salongi või teibiga katusele/kapotile panema - saad varuratta kohale raskused panna ja jääb tümakas ka alles.
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Henri. »

nukitsamees kirjutas:kas see on nagu ainult minu prob. või puudutab see teisi e36 omanike ka? see ei ole normaalne kui kergelt selle autoga kinni jääb:S rehvid on korralikud!
Kui korralikud on korralikud? Mul on ~1100km sõitnud Michelini lamellid ja pole veel kordagi õnnestunud kinni jääda kuigi ühe korra sai kortermajaees rööpastes ikka korralikult jauratud, et minema saada..
R6 ja Touring akuga (hetkel isegi kahega) pagassis on muidugi vast teist kaalu ka :mrgreen:
Vasta