Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Endibmw
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 15.12.2014 11:27 06

Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas Endibmw »

Tere, mure selline ostsin auto, hiljem selgus, et omanik on surnud, leidsin ülesse siis pärija, kes oli nõus auto ümber kijrutama, kas see notari juures käik maksab ka midagi ja kas autodokumentidest piisab, et minna ARK-I ?
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas marek555 »

Ostsid küll auto aga samal ajal ostu-müügi lepingut ei vormistanudki?
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas prelude20 »

Surnuga raske miskit vormistada :D . Samas pärimis paberites sees ju kellele see kuulub ja see saab teha sellega mis tahab.
Kasutaja avatar
Endibmw
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 15.12.2014 11:27 06

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas Endibmw »

No auto ostsin inimese käest, kes oli auto ostnud kellegilt kelle isa on surnud, pärija nõus ja värki ümber kirjutama, aga lihtsalt vaja seda notariaalset tõendit ka, et arki minna, et kas see maksab reaalselt midagi?
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas Madis. »

Esiteks püüa ennast normaalselt väljendada. Kelle nimel on auto? Kas ostu-müügileping on olemas (kuidas saab olla, kui omanik on surnud)? Kas pärija on lihtsalt surnu sugulane või notar on pärimismenetluse läbi viinud ja tal on NOTARI POOLT VÄLJASTATUD PÄRIMISTUNNISTUS KA? Kui tal on pärimistunnistus, kuhu on muuhulgas märgitud see õnnetu auto (kuidas see dokument klapib ostu-müügilepinguga?), siis peate uue ostu-müügilepingu tegema.

"Mis maksab" küsimusele vastuseks vaata mu esimest lauset.
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas marek555 »

Endibmw kirjutas:No auto ostsin inimese käest, kes oli auto ostnud kellegilt kelle isa on surnud
Tahad siis ikka öelda, et vahepeal on toimunud auto omanikuvahetus ilma ostu-müügi lepinguid sõlmimata? Kui need aga on kõik ikka olemas, siis pole ju vaja selle pärimise ja notari jamaga tegeleda, saad kohe maanteametis auto enda nimele vormistada.
Kasutaja avatar
Endibmw
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 15.12.2014 11:27 06

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas Endibmw »

Lepingut ei ole vormistatud (mitte kellelgi pole, aga pärijaga saab ju vormistada) auto on ametlikult selle inimese nimel kes on surnud, pärija on nõus auto ümber kirjutama, aga selleks ongi vaja seda pärmistunnistust, ja tahakski teada kas see maksab midagi ja kas saab ka ainult dokumentidega ARK-i minna, ei ole ju küsimuses keerulist midagi ?
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas prelude20 »

Pärimistunnistues peaks ju kõik sees olema. Mul küll oli. See kes maksab ja kui palju seda ei tea kuna mul oli see teema ca 10a tagasi ja kõik löödi ühte patta. Las see pärija siis uurib kuna sul pole miskit enne teha kui auto on tema nimel või notari paber ,et tal on õigust sellega tehingid teha.
Tol ajal otse ei saand. Kuna mul jagunes pärand 4 peale siis ülejäänud pidid kirjutama mulle avaldused ,et mul õigus sellega tehingid sooritada arkis.
Kasutaja avatar
Endibmw
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 15.12.2014 11:27 06

Re: Mõned küsimused ümberkirjutamisega seoses?!

Postitus Postitas Endibmw »

Selgepilt :)
Vasta