Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Vaba teema
Vasta

Kas märgatavalt suitsev sõiduk on väärt tehnoülevaatuse tühistamist?

Hääletus lõppes 24.10.2015 15:26 14

Ei, tehnoülevaatus on range: suitsevaid/tossavaid/haisevaid sõidukeid on väga vähe.
21
16%
Ei, veidi nõme on, aga mis teha: omanikul puuduvad ressursid või teadmised.
56
42%
Jah, piisab kui mitu liiklejat teavitavad tehnoseisundi rikkest ja liiklusjärelevalve saadab erakorralisele.
56
42%
 
Hääli kokku: 133
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ttsys »

Üle 2.0 eemaldatud filtriga saab selle tulemuse ainult manipuleerides.
Kui võtta seisnud külma mootoriga auto kontrolli sisse. Panna juhtmed-andurid külge ja käivitada mootor ning asuda testima siis see DPF-ta mootor seda testi ausalt ei läbi. Pealegi näeb selle filtri puudumise ära mitut moodi ning selle üle peetakse erinevaid arutelusid. Itaalia kontrollib filtri olemasolu ja Saksamaal on samuti astutud samm edasi ning ei piirduta ainult OBD lugemist, mida saab 0/I muuta. Prantslased samuti põletavad raha, et tüv protsesse muuta. Nii, et Lääne-Euroopas ei ole selles osas debatte. Inglismaal harrastati samuti mingi aeg DPF eemaldamist aga see on kaduv nähtus. Nühkimine käib vaeste seas aga on ka seal 2014 tüv-is olulised muutused tehtud. Saastemaks reguleerib hästi. Meil seda pole ja seetõttu nii arusaam, kui ka käitumismuster oluliselt erinev aga läheb tsipa aega ja tuleb kõik üle ka meile.
Kuna Eestis ostetakse ka üle 5 aasta vanuseid kasutatud premium autosid liisinguga siis kolivad need asjaolud ka liisinglepingu raamidesse, kus sõiduki köndistamise või muud moodi sellega seaduste rikkumine tähendab € sanktsioone.
arnis kirjutas:Tahmafiltri olemasolul langeb see alla, kuid 2008a diisli
puhul, millel on DPF eemaldatud, on see ikkagi 0.3 kandis. Ja nüüd ongi
küsimus, miks 2008a disla peab läbima ainult üldnõuet K alla 1,5 :roll:
krss
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.08.2006 00:31 32
Asukoht: Harjumaa

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas krss »

arnis kirjutas:kui pedaali põhja vajutades tuleb lont, olgu tegemist ÜKSKÕIK millise masuudipressiga aastast 1990, siis see ei vasta numbrile 3.
Juriidiliselt õige lause, sisuliselt BS. Ülevaatusel testitakse koormuseta ja autot, millel lasti lont (väljalaskesüsteemi seintele kogunenud tahm) välja juba ukse taga. Liikluses näed aga autot (lonti) mitte paigal gaasitamas, vaid koormusega sõitmas ning peale pikka töristamist madalatel pööretel on hetkeline pahmakas pöördesse lastes paratamatu ka absoluutselt korras autol. Jätad pöörded põhja, tuleb paari sekundi pärast sumpsist puhas õhk. Kahtluste korral soovitan jälgida mistahes autoga sõites turborõhu kella, sama loogika kehtib ka vabalthingavate puhul olenemata toitesüsteemist. Imestan, et meil siin ei pakuta sumpside pesemise teenust enne ülevaatusi, mida tehakse nii lõuna- kui põhjanaabrite juures. Jutt käis praegu korras tehaseseades vanadest diislitest. Rikka seguga sõitmine on teine teema, aga üv jaoks segu lahjaks keeramine pole auto tankimisest keerulisem protseduur, mõttetu on siduda seda häma siin üv ostmisega... kui ostetakse, siis muudel põhjustel, kuna ka miljon+ km sõitnud (orignaal)korras vanakooli diisel on üv jaoks võimalik panna käima täiesti puhtalt, viitsimise asi rohkem. Ma seda üv eelset-järgset diislite seadistamist teinud endale-sõpradele juba ca veerand sajandit, ainult vanakooli puhul, tasuta ja hobikorras. DPF teemal rääkides tasuks samuti esmalt asi omale ikka selgeks teha, autofoorumeid ega autolehte ei tasuks kasutada õppevahendina. Tegelikult vahet pole, igaüks uskugu mida tahab, Päike tõuseb homme ikkagi 2 minutit hiljem kui täna ka sellesse uskumata ja selle pärast politseisse kaebuse esitamine räägib rohkem kaebaja kui kaebuse põhjuse kohta.

Teemat õigetele radadele juhtides võiks autode asemel rääkida pigem kütuseärimeeste ostetud seadusest, mis kehtestab meil kütuses sisalduvatele ainetele piirväärtused, mis on omakorda seotud juba väga paljude asjadega, sh ka tahmamisega. Sellest otsast tuleks alustada ka tossuprobleemide lahendamist.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Ei ma ei mõtle londi all seda summuti seintele kogunenud tahma, millest
lahtine osa tuuritamisel minema lendab. Londi all mõtlen ma ikka stabiilselt
mootorist väljuvat põlemata naftat, nagu siin just hübriidaudil demonstreeriti.
Üldiselt käib jutt kahest londist: liigrikas segu ja tuksis pihusti(d).
Viimase alla võib kuuluda ka tuksis pihusti tõttu tekkinud muud probleemid,
nagu langenud kompressioon või riknenud EGR klapp. Lisaks siis see lont,
mis tekib põlenud õlist, olgu lekkivast turbost või kulunud rõngastest.

Külmkäivituse momendil tekib KINDLASTI tahm, tootjad seda teavad, ja
TÜV ka teab, seetõttu jäise mootoriga mõõtmine ei olegi lubatud, see oli
ka kusagil paragrahvide vahel kirjas. Küll aga ülevaatuse tegemise ajal
tiksub mootor seal mitu mitu minutit ja see mis soojalt "koguneb seintele",
see peaks kindlasti arvesse minema. DPFi üks põhiülesannetest tutika auto
puhul on koguda kokku kõik need külmkäivituse "pahmakad".
Tuksis pihusti/liigrikka segu lonte DPF ei suuda niikuinii kinni püüda.
Jutt käib mitmetest grammidest iga kilomeetri kohta.

Sõna "lont" sisaldabki endas vihjet pikast sabast. See, mis seintele koguneb,
see väljub korraga ja lühiajaliselt kui väike pahmakas, üheainsa korra "päevas".
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Lendorav
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.10.2013 11:54 08
Peamine sõiduk: BMW 540td
Asukoht: Harjumaa

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Lendorav »

Mis **** debiilsus siin käib ? Arnis sul on igas teemas ja igaskohas midagi öelda. Arnis loeb läbi teksti välja mis iq-ga tegu on ja tundub et sa oled nii tark et ehk foorumit poleks vaja ?
Ebareaalne hype on siin ikka selle üle .
Ma ehk siin mõne päeva möödudes, lihtsalt teie närvide söömiseks ajan meelega veel rikkamaks segu ja panen mõne ilusa video teile siia, et tuleksite läbi kuvari kallale mulle et kuidas ja miks ma nii hirmus ja paha inimene olen.

Pilt
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

närvide söömiseks ajan meelega veel rikkamaks segu
Tule jah mu ette oma rikka seguga, ma tõmban
mõnel ristmikul tikuga su segule tule otsa! :o
sul on igas teemas ja igaskohas midagi öelda
Tõsi, ma ise olen süüdi selles, et ma debiil ei ole.
Äkki vabandab välja fakt, et ma ise teema püstitasin :oops:

Arnis loeb läbi teksti välja mis iq-ga tegu on ja tundub et sa oled nii tark et ehk foorumit poleks vaja ?

Ma ühe lause ütlen veel. Ka härra Ansip, sinu sellest avaldusest, et kõik on kadunud ja kaotatud praegu tänase peaministrina samuti selle jutuajamise sellise avalduse tõttu.

Aga et postitusel mingi mõte ka oleks, siis vastaks küsimusele "mis debiilsus siin käib":
Vastus peitub teema pealkirjas. Me jagame siis oma suhteid suitsejatest liikluses,
vahepeal selgitame, mis on aktsepteeritav ja mis mitte.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

Olen aru saanud, et DPF ikkagi püüab kinni ka kuseva pihusti ja liigrikka segu lonte, iseasi on see kui kaua ta seda teha suudab? Ehk siis DPF on maakeeli peenosakeste kogumise filter mida aeg-ajalt tühjaks põletatakse aga nagu juba ka nimi ütleb, et kui sinna hakkab sattuma kõike muud ka peale peenosakeste siis ta ummistub ja see on ka 99% juhtudest miks ta vahelt välja lõigatakse, lootes sel moel autot parandada, ning ka mõni lisa-hj saada.
arnis kirjutas: Tuksis pihusti/liigrikka segu lonte DPF ei suuda niikuinii kinni püüda.
Jutt käib mitmetest grammidest iga kilomeetri kohta.
Kodanik lendorav võiks endale selgeks teha mis on diskussiooni ja arutu vaidluse vahe.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas ttsys »

DPF justnimelt paneb reostava ja rikkis sõiduki suhtleliselt kiiresti tee äärde. Mööda panev pihusti laseb filtri täis, võimsus piiratakse ära ja armatuuris siravad kollased tuled. See ongi asja eesmärk, et sellist sõidukit ei saaks sellisel kujul enam kasutada. Autojuht ei pea olema NOx ekspert, et sellest aru saada vaid talle antakse sellisel kujul teada, et mootor reostab ja vajab asap remonti. See filter on julgestus kõigile inimestele ja mitte pelgalt sellele autole. See on inimeste heaolu ja kaitse jaoks sinna arendatud. Papad-mammad, kes Tallinnas oma võsukesi koolitreppi hommikul sõidutavad EUROnussitud mootoritega, sisuliselt mittesoojenenud ehk külma mootoriga sõidutavad ning lisaks veel ka pimeda EGR-ga, tekitavad nende koolide ees lisaks ummikule veel räige NOx mürgikolde pikaks ajaks. Mõm-mõm eksole?
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas oo7 »

Lendorav kirjutas: Ma ehk siin mõne päeva möödudes, lihtsalt teie närvide söömiseks ajan meelega veel rikkamaks segu ja panen mõne ilusa video teile siia, et tuleksite läbi kuvari kallale mulle et kuidas ja miks ma nii hirmus ja paha inimene olen.
Ise uhke ka veel, paistab, et need inimesed kes nende autodega sõidavad on rumalamad kui ma arvasin :lol: :lol: :lol:

See "vaenulikkus" on tekkinud sellest, et paljudel on äkki sellistest rontidest lihtsalt kopp ees.

Eile hommikul vaevles mingi auguliste karpidega W210 Merss liikluses pidev lont taga, nii et isegi läbi aktiivsöe filtri oli autos rõvedat haisu tunda. Äkki peaks bussiga sõitma kui autot pidada ei suuda :roll:
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

Mul on mitmed koostööpartnerid käinud Eestis külas ja ütlevad, et pole sellist auto-hullust näinud nagu siin on. Mitte selle pärast, et autosid oleks palju, üldsegi mitte, pigem ikka seda kui palju meil on protsentuaalselt luksus ja sportliku suunitlusega autosid. Kui võtta nüüd see, et näiteks Hispaanias ja Saksamaal ostetakse eelmainitud auto alles siis kui sissetulekud on piisavad, siis meil on just vastupidi, punnitatakse viimane välja, et see ihaldatud auto kätte saada, ülejäänule enam ei mõelda (kuidas ja kas seda autot hooldada ja vajadusel remontida).
Sellest tulenebki seesama "naabrist parem" ehk siis häbi on käia jala, sõita rattaga või bussiga, olgu milline auto tahes- ikka on parem kui jala käia. Umbes nagu inimeseks olemise põhiõigus on omada autot, isegi kui selleks vahendid puuduvad.
Mul on isiklikult väga kahju, et meil jälle sügis, sest mulle hullult meeldis suvel rattaga tööl käia aga nüüd olen sunnitud jälle autoga sõitma kuna jälle on see porine aeg käes.
Lendorav
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.10.2013 11:54 08
Peamine sõiduk: BMW 540td
Asukoht: Harjumaa

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Lendorav »

Arnis tõmba siis tikuga mulle leek otsa kui sa nüüd arvad et see võimalik on.

Te ju vaidlete , arutlete täiesti mitte kuhugi viival viisil.
Peksate omavahel vaenulikkuse välja ja pressite teistele oma teadmisi peale kuna kõik suured isad.
Mitte keegi siin pole parem kui keegi teine , üks sama rahvas kõik , sama lihtlabane foorumi rahvas.
Kuvari taga hea end peita ja siia mingi pläust kokku mähkida et olla parem kui iga teine ja jumala eest ei tohi keegi targem olla ? :D

Hammustasite liiga suure tüki et maailma paremaks muuta , ku itahad muuta ma ei tea mine lükka igale dislõrrile vett paaki , saad neist kõigist ükshaaval lahti.

Kuid arnis kas sul enda dislõrr vastab kõigile neile asjadele ? on sul auto ideaalne et kõigi teiste kallal paugud ?
Pole su autot kuskil näha ja lugejate autode all sul ka teemat pole nii et mis kummitus sa siis ka oled ?

Tahman edasi ja mellega et lihtsalt teiste närve süüa kuna pole maailmas miskit paremat näha kui närvis inimest kes ei saa mitte mm-igi teha :) Ijust like to sit down and watch the world burn around me.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas oo7 »

Lendorav kirjutas:Arnis tõmba siis tikuga mulle leek otsa kui sa nüüd arvad et see võimalik on.



Tahman edasi ja mellega et lihtsalt teiste närve süüa kuna pole maailmas miskit paremat näha kui närvis inimest kes ei saa mitte mm-igi teha :) Ijust like to sit down and watch the world burn around me.

Kle ära mängi nüüd mingit Rebelit :lol: , et panid selle pärast 540i peale vana 85kw diisli, et teisi inimesi närvi ajada. Selgelt ei suuda sa lihtsalt endale seda autot muidu lubada ja muud midagi

Kui nüüd segu veel peale keerad nagu lubasid, siis pane kindlasti tagaluugile 540i kiri, ja tee see video, et "meid närvi ajada" , siis kõik seda ikka teaksid :lol: :lol: :lol:

Ma luban, et võin seda siis ka fb edasi jagada, et aidata sul veelgi rohkem inimesi "närvi" ajada :lol:
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas paradiisivares »

Kummaline arusaam teil noormees...... diislitega sõidavad rotid kes ei suuda normaalset autot osta, inimene ehitab auto ümber diisliks, sest muidu ei suuda pidada jne. Rahaboss siberist?
there is no replacement for displacement
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas oo7 »

paradiisivares kirjutas:Kummaline arusaam teil noormees...... diislitega sõidavad rotid kes ei suuda normaalset autot osta, inimene ehitab auto ümber diisliks, sest muidu ei suuda pidada jne. Rahaboss siberist?

Kindlasti mitte, saite valesti aru. Korralik diiselauto maksab bensiiniga sõitvast analoogist teatavasti isegi palju rohkem.

Minu vastus oli suunatud väitele, mida ma tsiteerisin, mitte üldiselt kõikide autodele. Rottide all pidasin varem silmas autoomanikke, kes selle asemel, et osta soovitud kiirusomadustega auto (olgu ta siis kasvõi elektriga) seadistavad oma auto selliselt, et saavutada neid omadusi nii et see tahmab ja segab teisi liiklejaid.
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Eva »

oo7, terve Eesti on selliseid wannabe* sid täis. Siinne foorum samuti. Ja juba ammu ammu siin teemas ütlesin ka välja, et visaku esimene kivi see, kes ise süüst puhas. Arnis kas mitte vana viiese tds´iga ei sõida?
Koertele ikka meeldib hambaid näidata ja haukuda omaniku selja taga, one-on-one on saba jalgevahel :roll:

Üldiselt on aga asi nii, et tegu on BMW foorumiga..asjaarmastajatele ja abivajajatele. Aga mitte voodimärgajate ideetankla. Inimene sõidab sellise autoga millega ise tahab ja siis kui ise tahab. Sellisega mille jaksab osta ja jaksab ka korras hoida. Ära sina ütle mulle mida ma tegema pean ja mina ei ütle sulle kuhu sa minema pead.
Tore kui on mõnel ideed. Aga mine ja esita oma idee kuhugi ideepanka või ülevaatuspunkti. Siin kraaksumine tekitab kangesti mõtte, et kellelgi on nukker lapsepõlv ja tähelepanuvajadus.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas arnis »

Pooltosin korda on juba mainitud ja Eva ei saa ikka veel aru. Vana diisel viiekas või uus bensiin seitsmekas - mitte mingit vahet ei ole. Teemaks on nõuetele mitte vastavus.
Üldiselt on aga asi nii, et tegu on BMW foorumiga..asjaarmastajatele ja abivajajatele.
Üldiselt on nii, et tegu on sellega, millega on. Sinu allkirjas olev jutt on lihtsalt jutt. Tahad kellegi ülemus olla, siis pead palka ka maksma ;)
Asja sa ei armasta ja abi ka ei taha. Mis teed siis üldse? Seda mis allkirjas kirjas?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

oo7 kirjutas:
paradiisivares kirjutas:Kummaline arusaam teil noormees...... diislitega sõidavad rotid kes ei suuda normaalset autot osta, inimene ehitab auto ümber diisliks, sest muidu ei suuda pidada jne. Rahaboss siberist?

Kindlasti mitte, saite valesti aru. Korralik diiselauto maksab bensiiniga sõitvast analoogist teatavasti isegi palju rohkem.

Minu vastus oli suunatud väitele, mida ma tsiteerisin, mitte üldiselt kõikide autodele. Rottide all pidasin varem silmas autoomanikke, kes selle asemel, et osta soovitud kiirusomadustega auto (olgu ta siis kasvõi elektriga) seadistavad oma auto selliselt, et saavutada neid omadusi nii et see tahmab ja segab teisi liiklejaid.
Loen sellest välja,et kes iganes ehitavad turboautosid ja võistluspille on ka suht rotid siis ju, sest nad ei suuda kõik osta kohe tehasest võimsamat autot ,vaid peavad selle valmis nikerdama, järelikult tehakse VKMis Jõujaamas jne tööd rottidele?

Ebameeldivalt tossav pill on muidugi nõme, kuid siiski mitte piisav põhjus,et hakata kitse kellegi peale panema, meil on muidki probleeme siin eestis ,kui mingi tossav bemari.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Lendorav
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.10.2013 11:54 08
Peamine sõiduk: BMW 540td
Asukoht: Harjumaa

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Lendorav »

oo7 kirjutas:
Lendorav kirjutas:Arnis tõmba siis tikuga mulle leek otsa kui sa nüüd arvad et see võimalik on.



Tahman edasi ja mellega et lihtsalt teiste närve süüa kuna pole maailmas miskit paremat näha kui närvis inimest kes ei saa mitte mm-igi teha :) Ijust like to sit down and watch the world burn around me.

Kle ära mängi nüüd mingit Rebelit :lol: , et panid selle pärast 540i peale vana 85kw diisli, et teisi inimesi närvi ajada. Selgelt ei suuda sa lihtsalt endale seda autot muidu lubada ja muud midagi

Kui nüüd segu veel peale keerad nagu lubasid, siis pane kindlasti tagaluugile 540i kiri, ja tee see video, et "meid närvi ajada" , siis kõik seda ikka teaksid :lol: :lol: :lol:

Ma luban, et võin seda siis ka fb edasi jagada, et aidata sul veelgi rohkem inimesi "närvi" ajada :lol:
Võta vähem peale , ehk mäletad midagi . Pole ühtegi 85 kw diislit kuhugi 540 peale pannud . Mmm, sa oled suutnud endale SEDA autot lubada ? Ei, seega mis painutad ? v8 olemas , ent poole toobine kuid seda pole ka eriline kunst teha õigeks ...

Võin keerata küll. Üv ajaks jälle lahjaks ja jälle aasta muretu...
paradiisivares kirjutas:Kummaline arusaam teil noormees...... diislitega sõidavad rotid kes ei suuda normaalset autot osta, inimene ehitab auto ümber diisliks, sest muidu ei suuda pidada jne. Rahaboss siberist?
Veider arusaam ka teil vanemmeesterahvas... Kuulnud kõike diisli kohta, pigem lihtsalt ehk ei saada nendega hakkama ja hooratakse nagu ma ei tea mida ??? Bensukas hea lihtne , talvel läheb käima jne jne .
Mul mõlemad variandid olemas, kuid MULLE meeldib diisel lihtsalt rohkem. Rahaboss siberist ? Kõik masinad eestis tööd tehes teenitud seega kuhu sa triivid ?


Eva +1
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas paradiisivares »

See postitus oli suunatuud oo7`le muide ja sisaldas irooniat. Ka minul on olemas nii diisel kui bensukas ja mõlemad lähevad probleemideta käima olenemata aastaajast.
there is no replacement for displacement
Kasutaja avatar
C4V6
Huviline
Postitusi: 632
Liitunud: 25.02.2008 13:52 39
Asukoht: Kilulinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas C4V6 »

Seda teemat lugedes olen veel tabanud end mõtetelt, et kui vaesed siis on need kellel auto suitseb - sh. tahtlikult ja kui palju antud härradel rahasid liigub, et nemad sellistel teemadel sõna võivad võtta kui vaene keegi on.
Kasutaja avatar
volli777
Huviline
Postitusi: 424
Liitunud: 01.12.2007 15:28 19
Peamine sõiduk: E53 X5 3.0D
Asukoht: tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas volli777 »

Ise liigun ka tds mootoriga masinaga, väike tahmapilv on ainult kiirendades, üv co ja asjad kõik korras, närvi ajab teepeal rohkem mingid õli põletavad raiped, turbo otsa saand mdea mida veel, üldjuhul jäävad silma miskipärast uuemad säästuautod. 200 000km ja kõlbab ideaalselt vanarauaks.
Keegi siin mainis ka, et diislimehed mingid säästumehed või mdea mida, üldjuhul minusilmis diisel töökindlam. Bensiinikas reeglina janusem räme bensiinihais järel, pidevalt on midagi viga, lambda ei toimi õhulugeja jamab mdea mida veel, tühikäik jne.
BMW X5 E53 ja on BMW mootoriga Opel Omega
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas joffe »

volli777 kirjutas:Ise liigun ka tds mootoriga masinaga, väike tahmapilv on ainult kiirendades, üv co ja asjad kõik korras, närvi ajab teepeal rohkem mingid õli põletavad raiped, turbo otsa saand mdea mida veel, üldjuhul jäävad silma miskipärast uuemad säästuautod. 200 000km ja kõlbab ideaalselt vanarauaks.
Keegi siin mainis ka, et diislimehed mingid säästumehed või mdea mida, üldjuhul minusilmis diisel töökindlam. Bensiinikas reeglina janusem räme bensiinihais järel, pidevalt on midagi viga, lambda ei toimi õhulugeja jamab mdea mida veel, tühikäik jne.
"mdea, mdea, mdea"??
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas JanekEnde »

Diisel ja töökindlam? Ise ka usud? :lol: :lol: :lol:
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

Pean vist minema ka nüüd UM-i ust kraapima sest auto hodomeetrile tuli eile 190 000 km ette ja kauaks seda 10 000 km veel enam jäänud on, uut autot tuleb ka pool aastat oodata. Täitsa hirmutav lugeda, et ma sõidan liikluses lausa eluohtliku isendiga ringi- ei saa isegi aru miks mulle 2 aastat TÜV-i anti, peaks vist kaebama kuskile (korruptsioon???) Kuusakoskis antakse autoromu eest õnneks 55€/t, saan vast 83€ kätte.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tauri_J »

JanekEnde kirjutas:Diisel ja töökindlam? Ise ka usud? :lol: :lol: :lol:
uuemad kindlasti
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas toivoku »

Tauri_J kirjutas:
JanekEnde kirjutas:Diisel ja töökindlam? Ise ka usud? :lol: :lol: :lol:
uuemad kindlasti
LOodan,et see oli sarkasm, N seeria diislid on väga vastupidavad ju :D
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas oo7 »

toivoku kirjutas:
oo7 kirjutas:
paradiisivares kirjutas:Kummaline arusaam teil noormees...... diislitega sõidavad rotid kes ei suuda normaalset autot osta, inimene ehitab auto ümber diisliks, sest muidu ei suuda pidada jne. Rahaboss siberist?

Kindlasti mitte, saite valesti aru. Korralik diiselauto maksab bensiiniga sõitvast analoogist teatavasti isegi palju rohkem.

Minu vastus oli suunatud väitele, mida ma tsiteerisin, mitte üldiselt kõikide autodele. Rottide all pidasin varem silmas autoomanikke, kes selle asemel, et osta soovitud kiirusomadustega auto (olgu ta siis kasvõi elektriga) seadistavad oma auto selliselt, et saavutada neid omadusi nii et see tahmab ja segab teisi liiklejaid.
Loen sellest välja,et kes iganes ehitavad turboautosid ja võistluspille on ka suht rotid siis ju, sest nad ei suuda kõik osta kohe tehasest võimsamat autot ,vaid peavad selle valmis nikerdama, järelikult tehakse VKMis Jõujaamas jne tööd rottidele?

Ebameeldivalt tossav pill on muidugi nõme, kuid siiski mitte piisav põhjus,et hakata kitse kellegi peale panema, meil on muidki probleeme siin eestis ,kui mingi tossav bemari.
Ärme hakka siinkohal nüüd pöialt emm-iga võrdlema :lol:
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas oo7 »

Ma leian, et see pole nüüd nii, et peaks hakkama vanu diiselautosid keelustama. Ma räägin siinkohal autodest, mis tõsiselt ropult tahmavad sest on peetis või siis omanik on selline rott, et mõne (või kümne) kusise kilovati pärast nüüd seda põhjustab, nagu siin ennist üks mees kelkis. Ma saan aru küll et auto ei suuda muidu tänapäeva liiklusega samas tempos püsida, kuid siis võiks tõesti pigem juba bussiga sõita :lol:

Paar päeva tagasi sõitis Viimsis üks eelmise põlvkonna S-klass, mis pole teabmis vana ja odav raibe ringi nii, et autol oli raske tagumist numbrimärki lugeda, terve tagaosa tahma täis ja masin suitses pidevalt, isegi kohapeal seistes. Täna sõitis ees C-klass mis peale andes samuti vägevalt tahmas. Ma ei räägi siinkohal mingist väiksest suitsu pahvakast vaid nii, et lööb korraliku pilve ette.

Ma arvan, et sellise autoga ei tohiks pidevalt ringi sõita ja midagi peaks siiski tegema, kahjuks näeb neid Tallinnas iga päev. Kui sa sõidad autoga millel pole salongi filtrit või aknad lahti või käid jala, siis see käib lihtsalt pinda. Ma ei saa aru miks peavad teised kannatama et mingi tont nüüd ei raatsi enda autot korda teha või ei raatsi endale paar(kümmend) kw võimsamat masinat lubada, mis seda ei teeks :roll: Eriti kui auto ise pole teabmis vana ja odav :roll: Mingi menti kitse panema hakata nagu Toivo ennist ütles oleks ka nõme :roll:
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tauri_J »

toivoku kirjutas:
Tauri_J kirjutas:
JanekEnde kirjutas:Diisel ja töökindlam? Ise ka usud? :lol: :lol: :lol:
uuemad kindlasti
LOodan,et see oli sarkasm, N seeria diislid on väga vastupidavad ju :D
too välja üks uuem bensumootor mida bmw ei ole piix keeranud.

N47 veast on lõpuks tehas aru saanud ja vea saab tasuta kõrvaldatud.
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Jaakk »

R6 bensukas on juba viimased 30 aastat olnud kindla peale minek.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas suhtud: suitsev sõiduk liikluses

Postitus Postitas Tauri_J »

Bmw ost ei ole kindla peale minek :D
Vasta