Eesti BMW Klubi kalender

Vaba teema
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ühesõnaga saan aru, et on otsustatud 2006 kalendrit mitte välja anda. Egas midagi, võtan siis uuel aastal jalad selga ja toon Hansu pakutud Reindorffi kunsti kalendri ära...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Muhv kirjutas:Ühesõnaga saan aru, et on otsustatud 2006 kalendrit mitte välja anda. Egas midagi, võtan siis uuel aastal jalad selga ja toon Hansu pakutud Reindorffi kunsti kalendri ära...
:):)
Ma ei taha Teie entusiasmi maha suruda, vaid lihtsalt üritan mõningaid punkte selgitada, miks pole meie seinal 2006 aasta BMW kalendrit.

Ja muuseas, kuna mina ei tegele selle kalendri trükkimise, koostamise ega ka piltide tegemisega, siis mina ei ole ka see, kes otsustab kalendri tegemist.

Vaja piltnikke, kujundajat ja trükikoda.
Piltniku ja kujundaja arvamus viimase aja vestluses on veel puudu, seega ootame ka need arvamused ära.

Ok, mina ootan edasisi kommentaare asjaosaliste endi käest ja siis saab edasi vaadata.
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

No selge on see,et kui nüüd veel teha 2006 a. kalendrit,siis piltidest,mis juba olemas on.Ma isiklikult küll rohkem ega vähem seda üritust takistada ei oska.Kuna teatav huvi veel seltskonnal on,siis teeme ära! Kuna tean,et Kimmol vist aega polnud,siis peab keegi teine asja lõpplikult kokku panema...

Head uut aastat !
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kodanikud mida te ajate asja nii keeruliseks. Muhv, Märt jne.... tehke asi ära, kui rahanappus siis ma ostan ka kindlasti 1 kalendri ära.
Ma olen aru saanud maailma asjadest nii, et ei ole vaja suurt kisakoori vaid paari tegusat inimest ja asi ANTS !

Mina ei oska kujundada, ega pildistada, aga mõnes trükikojas on tutvusi, see ei pea tänendama, et saab poolmuidu. Graaf ja paar trükikodandust veel on väikeste sidemetega.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Muhv kirjutas:No nii. Päris välja surnud see teema. Mis me siis paari päeva pärast seinale riputame? :|
Teema "surnud" ei ole :) Asi siiamaani tööde nimistus.
Kahjuks kujunes aastalõpp oodatust töömahukamaks mille tõttu ei olnud aega kalendriteemasse pühenduda.

Üritasime Märdiga küll aasta lõpus suure hurraaga pilte juurde rapsida, kuid kahjuks jäid need kandidaatide alt ära hüppamise taha pidama. Ning süüdistada saab jällegi kiiret aastalõppu :(
hanno kirjutas:Asi jäi stoppama seetõttu, et polnud piisavalt pilte, mida kalendrisse panna.
Kuna kalender tuleb suur, siis ei saa igat pilti sinna panna.
Pildid peavad olema hea kvaliteediga.
Pilte hetkel ca 4 tk puudu. Oma vaimusilmas näeksin hea meelega piltidel rohkem hainina esindajaid (E21, E23, E24...) lisaks veel nt E32, X3 v X5

Igat pilti ei saa kalendrisse tõesti panna - värvikastidest koosnevat või udust pilti ei kujutaks selles kalendris ette.
Muhv kirjutas:OK! Saan aru, et kardetakse piltide kvaliteedi ja tekstide puudulikkuse pärast.
1. Mis formaadis on kalender plaanitud trükkida? Tundub, et küllalt suur, sest A4-ja jaoks peaks enamus digiseebikatest tulnud pilte kõlbama. Ehk teha esimene pildialbum veidi väiksem?
Plaan sai tehtud formaadile A3. Formaati vähendades tuleks ka uus kujundus teha, kuna väiksel pinnal ei mängi olemasoleva kavandiga enam välja (kuupäevade/tekstide suurused).
Muhv kirjutas:2. Tekstid. Neid saab hakata koguma vast peale seda kui pildivalik tehtud? Tõenäoselt peaks olema mudeli tüübi üldinfo, seejärel täpse mudeli kirjeldus (kui juhtub pisut haruldasem olema) ja seejärel paar sõna ehk ka konkreetsest autost või mis? Igaljuhul ei tohiks iga kuu kohta üle ühe päeva kuluda. Kambakesi peaks kogu asja nädalaga tehtud saama.
Kardan, et konkreetse autoni tutvustusega ei jõua. Samas sõltub see jällegi kujundusest ning lõplikust kalendri ülesehitusest. Praeguses kavandis niigi kohati mudelitutvustusi vägivaldselt kärbitud.
Muhv kirjutas:3. Fotograafi valik. Kisub kangesti Märdi personaalalbumiks. Aga mis siis! Ehk ärgitab teisi piltnikke end kokku võtma ja järgmine hooaeg pisut enam vaeva nägema. Märt ongi juba liig kaugele eest ära läinud :D Tase on ikka väga hea!
Arvan ka ise, et Märdi tehtud piltides ei ole probleem ning suuresti ongi jäänud teiste piltnike tööd madala resolutsiooniga failide taha toppama.
Muhv kirjutas:Kalkulaatoriga on üldjoones kehvasti, aga niipalju ma välja nokin, et üks normaalne kalendri hind võiks olla 100.-. 200tk on vaja siis kindlasti müüa, mis üle, jääb klubi kassasse heategevaks otstarbeks.

Selleks, et klubi mitte kõike algatusriski oma kanda ei peaks võtma, tuleks asi teha ettemaksuga. Selleks võiks olla aega nii kaua kuni asi pole veel trükki läinud.
Klubi ei võta kindlasti rahalist riski enda peale. Ettemaksu variant on lahendus ning sel juhul tehakse kalendrid vastavalt makstud kogustele.
Baur TC kirjutas:Ma arvan järmised sammud viivad projekt voibolla ikka edasi.
1. Kohtume järgmine nädal kuskil Tallinas.
2. Kindlasti paar pildid eksisteerivad nüüd juba. Otsustame millised on vaja juurde vaja teha - ja kes teeb!
3. Kui on ikka veel pildit puudub pöörame BMW poolt - kas UM kaudu voi otse Saksas.
4. Tekstid ja lisainfo leiame iga kell iga pool internetis, minu kappidest voi tuttavate juures Saksasmaal. Juhul kui on Saksa keelne - ma leian aeg ja telkin seda ära (natukene abi on vaja).
Suurem osa pilte on õnneks olemas. Eesmärk oleks teha kalender meie endi autodest, mitte paljundada BMW AG promopilte.
Baur TC kirjutas:Ma ei saa aru miks ei ole varem foorumist seda probleem ülestoestetud? Kui on probleem kalendri koostamisega - siis arutleme palun - ja siis tegutseme.
Teema on olnud aktuaalne klubisiseselt.
Hans kirjutas:Millega tegu üldse on, kas klubi kalendriga või BMW kalendriga?

Mina ei näe probleemi kui tehakse BMW kalender.
Tegu BMW teemalise kalendriga - seda ka teema alguses arutletud.

Tekstipoolse nappusega kimbutavad järgmiste mudelite tutvustused:
E3
E12
E21
E28
E31
E39
+veel uuemadki mudelid.... Kel aega teksti koostada, oleksin abi eest tänulik :)

Siin viimane kalendrinäidis, kust näeb ära võimalikud kandidaadid ning puuduoleva pildi ja tekstimahu > Kalender2006 <
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Olen nõus kaks kalendrit ostma kui hind ei ole päris 1000 eek tükk :D ettemaks sobib ei ole probleemi.Lihtsalt nadi on 2006 nda kalendrit seinale riputada suvel alles .
Puhas sõidurõõm
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

kimmo kirjutas: Tekstipoolse nappusega kimbutavad järgmiste mudelite tutvustused:
E3
E12
E21
E28
+veel uuemadki mudelid.... Kel aega teksti koostada, oleksin abi eest tänulik
midagi leiaksid ehk siit
http://nuga.diamond.ee/323/albums.php
e3 kohta veel lühikirjeldus puudub aga ka sellega saab ehk keegi e21 foorumist hakkama. Sealt galeriist leiaks ka ehk mõne kandidaadi kalendrisse
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Aprill ja Mai on head , teised tunduvad kuidagi udused ja kui teha kalendripilte tuleks rehvid vähemalt silikooniga üle tõmmata, muidu sellised hallid teised.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Cardo kirjutas:Aprill ja Mai on head , teised tunduvad kuidagi udused ja kui teha kalendripilte tuleks rehvid vähemalt silikooniga üle tõmmata, muidu sellised hallid teised.

Kui nüüd hoolega vaadata siis tegelikult olen nõus sellega :)
Sai vist liiga vara hõisatud 2 tellimisega telliks ühe algatuseks :lol:,
kui hõbedane E 46 oleks olnud seal siis oleks 2x2 tk tellinud :D
Puhas sõidurõõm
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
kimmo kirjutas:Arvan ka ise, et Märdi tehtud piltides ei ole probleem ning suuresti ongi jäänud teiste piltnike tööd madala resolutsiooniga failide taha toppama.
Kui peaks juhtuma, et mõni minu pilt on sobilik, siis peaks mul enamus enese pilte olema olemas ka 3264 x 2176 (27*18 cm) resolutsioonis. Paraku küll JPEG, kuna igasugu kiiretel üritustel kipub kaamera RAW kirjutamise kiirus segama.
Seega kui miskit leiate, siis küsige.

jJanno
Baur TC
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: 15.01.2005 21:48 38
Asukoht: Palamuse
Kontakt:

Kahju - ainult kinnised autod!

Postitus Postitas Baur TC »

Ei ole mitte ühtegi lahtine auto - kurb, kas Eesti suve on tösiselt nii lühikene et ilúsad piltid ei ole olemas?
E36 325 kabriolett
E 34 530i Schnitzer-väike Sport Paket
Baur TC
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: 15.01.2005 21:48 38
Asukoht: Palamuse
Kontakt:

Postitus Postitas Baur TC »

ostan aga ikka 5 tükk!
E36 325 kabriolett
E 34 530i Schnitzer-väike Sport Paket
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

kimmo kirjutas: Siin viimane kalendrinäidis, kust näeb ära võimalikud kandidaadid ning puuduoleva pildi ja tekstimahu > Kalender2006 <
Tublid! Olete jõudnud kaugemale kui oskasin arvata!
Pööraksin ehk kohati pisut enam tähelepanu pildil paistva looduse aastaajale. Mai kuul sügisvärvides metsa vaadata on pisut ootamatu. :D Tean, et meil õige aastaaeg+õige auto pilte on vähe, aga ehk annab neid samu pilte pisut ümber jagades neutraalsema tulemini jõuda?
Mõni kabrio kuluks suvekuudesse küll hädasti ära...

Alustan paralleelselt ka teemaga: Soovin tellida BMW kalendri 2006.
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

kimmo kirjutas:Siin viimane kalendrinäidis, kust näeb ära võimalikud kandidaadid ning puuduoleva pildi ja tekstimahu > Kalender2006 <
Väike parandus. Punane E36 kupee, mis on juunis, ei ole mitte 1993a vaid 1992a ;)
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

E21, E23, E24 lisaks veel nt E32, X3 v X5 ning omanikud kellede autod talvepuhkusel ei viibi võiksid Märdiga ühendust võtta - saaksime pildiseeriale joone alla...
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

kimmo kirjutas:E21, E23, E24 lisaks veel nt E32, X3 v X5 ning omanikud kellede autod talvepuhkusel ei viibi võiksid Märdiga ühendust võtta - saaksime pildiseeriale joone alla...
Minu E32 pole vist eriti ilus kalendri jaoks,muidu poleks vastu midagi :cool:
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Auto on küll müüdud kuid alles jäi meeletu kogus fotosid äkki saadan mõned pildid? :roll: ( P.S Müügikongitsioonis olnud auto ei kattu ühegi pildiga) ;)
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Arvan, et kevadepoole võiksin ka enda oma pakkuda pidistamiseks, hetke konditsioonis küll mitte (plekkveljed ja muud asjad) :)Aga miskipärast arvan, et siis vbl juba 2007 aasta kalendri jaoks, kuid see pole hetkel teema, kuna Kimmo mainitud nimekirjas ei olnud E34, nii et Kristo, me peame vist oma järjekorda ootama (sa vist pead uue ostma ka sel juhul :D)
nuga
Klubiliige EKBK
Postitusi: 417
Liitunud: 13.09.2003 23:32 51
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

ruut kirjutas:
kimmo kirjutas: Tekstipoolse nappusega kimbutavad järgmiste mudelite tutvustused:
E3
E12
E21
E28
+veel uuemadki mudelid.... Kel aega teksti koostada, oleksin abi eest tänulik
midagi leiaksid ehk siit
http://nuga.diamond.ee/323/albums.php
e3 kohta veel lühikirjeldus puudub aga ka sellega saab ehk keegi e21 foorumist hakkama. Sealt galeriist leiaks ka ehk mõne kandidaadi kalendrisse
E3'e kohta on tutvustus e21.ee foorumis tegelikult olemas, aga kuna galeriisse pole veel neile omaette rubriiki tehtud, siis ei ole see lihtsalt käiku läinud. Anyway, kohalikku taastatud E3'e annab veel mitmed head aastad oodata.
Enda masinate kohta pole kahjuks hetkel kalendri tarbeks materjali pakkuda :(
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kas siis miski tuumik oleks huvitatud kokkusaamisest? ca 70 kalendrile tundub ostjad olemas olevat.
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

Muhv kirjutas:Kas siis miski tuumik oleks huvitatud kokkusaamisest? ca 70 kalendrile tundub ostjad olemas olevat.

Ikka ja alati.
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

mingimees kirjutas: Minu E32 pole vist eriti ilus kalendri jaoks,muidu poleks vastu midagi :cool:
Meil muidu üks keha olemas,aga kui tuled pühap. kell...(edasi juba PS)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Märt kirjutas: Ikka ja alati.
Homme lõunapaiku?
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

Muhv kirjutas:
Märt kirjutas: Ikka ja alati.
Homme lõunapaiku?
saatsin PS-i
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Märt kirjutas:
Muhv kirjutas:
Märt kirjutas: Ikka ja alati.
Homme lõunapaiku?
saatsin PS-i
Kas piirdusite ühe lõunaga ja saite asjad selgeks räägitud
või said teist gurmaanid ja seilate pealinna söögikohti nüüd läbi? :D
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

:D Praegu pole rohkem saanud asjast rääkida,kuna kõik pildid pole "purgis" veel. Aga elav toimetamine käib asja kallal,eks vastav info
lähitundidel-päevadel tuleb! Siis on pall kalendri tellijate käes(sellest sõltub tiraaz)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Loodetavasti tellijad seda ''palli'' edasi tagasi veeretama ei hakka, tobe oleks ju ka kui nüüd alt ära hüpatakse...
Def
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 24.09.2005 12:49 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Def »

nii, üks küsimus ainult, millal imbes kalendrid valmis saaks :) ma isegi telliks neid rohkem, kuna enda auto seal peal :) saadan sugulastele Uzbekimaale :)
veel üks pakkumine, et kohad kus olid numbrid nüüd valgeks värvitud teha mingi logo n BMW Klubi :)
Jaguar Sovereign 4.0i-24v - 1993
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Update:

kalendrist puudu veel ühe auto pilt... Selleks võiks olla E12, E21, E24, E31, X3, X5 vms

Olemasolevatele piltidele on puudud mudelitutvustused E65, E28 ja E39 kohta.

> Kalender2006 <
Kasutaja avatar
sm. pelle
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 09.04.2004 23:26 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sm. pelle »

Ehk saab E28 ja E39 kohta midagi SIIT? :roll:
MB 300CE turbo '88
Suletud