K: Rooli paigutamine paremalt vasakule?

Vaba teema
Suletud
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

K: Rooli paigutamine paremalt vasakule?

Postitus Postitas ciccero »

Tere. Mure siis selline et on Peugeot 406 ja parempoolse rooliga. kui ma hakkan vasakule monteerima siis kas ark`ist pean ka mingi ümberehituse loa muretsema või? sest plaan osta(saan soodsalt) ja ei tahaks arvele võttes ebameeldivaid üllatusi(tean et vahetama peab tuled, roolilati, armatuuri ja vist ka pedaalid).
56 328 438
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Postitus Postitas testivoitja »

üldiselt see siin ikkagi BMW Klubi foorum mitte peugot.

pöördu sama küsimusega SR.org foorumisse.saad oma vastuse ka ma arvan. :lol:
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Loe seda juttu siin: http://www.es-tuning.ee/?action=projects.view&id=3

Arvan et sul kaob igasugune huvi selle rooli ümbertõstmise vastu...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Eks nende RHD autode "supersoodsal" hinnal peab mingi põhjus ju olema. Tasuta lõunaid ei ole olemas.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

testivoitja kirjutas:üldiselt see siin ikkagi BMW Klubi foorum mitte peugot.

pöördu sama küsimusega SR.org foorumisse.saad oma vastuse ka ma arvan. :lol:
Sorry aga kas sa oled pime või lihtsalt teistsugune :evil: Vaba teema on see nagu. Ehk on siinsed foorumi inimesed pädevamad vastama sellel? Oled nüüd kõva mees küll et üritasid tõsist Bmw fanaatikut mängida jah...sorry mina olen ka(E30 tulihingeline fanaatik kui tahad ehk teada)!



Silwer kirjutas:Loe seda juttu siin: http://www.es-tuning.ee/?action=projects.view&id=3

Arvan et sul kaob igasugune huvi selle rooli ümbertõstmise vastu...
Hmm tänud silwer aga kas mingil suht lahjal konnasööjal ka see asi nii keeruline on või? Kas neil kered kõigil standardsed ei ole? Ma mõtlen et vajalikud augud-talad olemas jne? Olen kuulnud kusagilt et sellistel tavalistel autodel ei pidanud see vahetus ja asjad hull olema...ainult juhtmestikuga võib natuke raskeks minna.
56 328 438
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

ciccero kirjutas:Hmm tänud silwer aga kas mingil suht lahjal konnasööjal ka see asi nii keeruline on või? Kas neil kered kõigil standardsed ei ole? Ma mõtlen et vajalikud augud-talad olemas jne? Olen kuulnud kusagilt et sellistel tavalistel autodel ei pidanud see vahetus ja asjad hull olema...ainult juhtmestikuga võib natuke raskeks minna.
No igasugu jubinaid ikka koguneb, aga seda, kas nt. armatuuri alune risttala on mõlema poolse rooli kinnitustega, või kummalgi erinev, pead ilmselt ikkagi Kommest Autost järgi küsima.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

priitv8 kirjutas:
ciccero kirjutas:Hmm tänud silwer aga kas mingil suht lahjal konnasööjal ka see asi nii keeruline on või? Kas neil kered kõigil standardsed ei ole? Ma mõtlen et vajalikud augud-talad olemas jne? Olen kuulnud kusagilt et sellistel tavalistel autodel ei pidanud see vahetus ja asjad hull olema...ainult juhtmestikuga võib natuke raskeks minna.
No igasugu jubinaid ikka koguneb, aga seda, kas nt. armatuuri alune risttala on mõlema poolse rooli kinnitustega, või kummalgi erinev, pead ilmselt ikkagi Kommest Autost järgi küsima.
Hmm ehk koguneb veel miskit targematelt mida küsida saaks(oleks üks käik sinna)? Viga on niipalju et paar pisikest iluviga.

Ps Testivotja selle auto mõte müügiks teha ning sealt tulev raha investeerida E30 3`sse Bmw`sse :D
Ok plaan ei olnud sõneleda vaid tarkade nõu saada :D ootan soovitusi ja näpunäiteid :D homme kommestauto külastus :D
56 328 438
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Postitus Postitas testivoitja »

no siis küll jah.mul omalgi seiseb garaazis üks e30 coupe kerega
punane 2,3 :lol:

ärme nüüd kohe ärritu
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

testivoitja kirjutas:no siis küll jah.mul omalgi seiseb garaazis üks e30 coupe kerega
punane 2,3 :lol:

ärme nüüd kohe ärritu
Ei hakka kurtma aga viimasel 36 tunnijooksul pole magada saanud ja muid muresid...sry kui nähvan vms...aaga ootan huviga endiselt arvamus, ettepanekuid ja näpunäiteid.
56 328 438
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Vabandan OT pärast, aga üllata siis peale Kommestis käiku meid positiivselt, et näiteks on rooli ümbertõstmise valmidus juba olemas ja kõik suhteliselt lihtsalt tehtav.
Kuna konna- ja makaronisööjate autode konstrueerimise juurde ju insenere ei lasta (need on disainerite tehtud), siis on mul selle valmiduse suhtes siiski teatav eelarvamus. Tore, kui keegi selle kummutaks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

priitv8 kirjutas:Vabandan OT pärast, aga üllata siis peale Kommestis käiku meid positiivselt, et näiteks on rooli ümbertõstmise valmidus juba olemas ja kõik suhteliselt lihtsalt tehtav.
Kuna konna- ja makaronisööjate autode konstrueerimise juurde ju insenere ei lasta (need on disainerite tehtud), siis on mul selle valmiduse suhtes siiski teatav eelarvamus. Tore, kui keegi selle kummutaks.
Ikka annan teada :D kuigi täna juba mainiti et seal ei olevat midagi rasket...aga eks näis mis nn"asjatundjad" räägivad:D
56 328 438
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Vabandust nüüd aga peugeot ei ole BMW. Kuu tagasi sai Üks E34 ostetud parempoolse rooliga, seal on ikka nii naglalt tehtud et hoia pead kinni. Näiteks Toyota supra peab ikka väga pilbasteks lõhkuma selle roolivahetusega(üks on ümber tehtud ja ühte tehakse samas garaasis kus toimetan).
Risttala ja armatuur on kindlalt erinev Peugeotil. Parim lahendus on uurida kommetist.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Henrik88 kirjutas:Kuu tagasi sai Üks E34 ostetud parempoolse rooliga, seal on ikka nii naglalt tehtud et hoia pead kinni.
Mis mõttes?
Endal on ainult kogemus kojamehe hoovastikuga, ja selle jaoks on keres küll mõlema versiooni augud valmis.
Minu loogika järgi on RHD autod siiski konstrueeritud selleks, et neid teatud spetsiifilistel turgdel müüa mitte selleks, et neid pärast LHD-ks ümber ehitada (e. selle protsessi lihtsus ei ole primaarne).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: Rooli paigutamine paremalt vasakule?

Postitus Postitas Indrek_M »

ciccero kirjutas:tean et vahetama peab tuled, roolilati, armatuuri ja vist ka pedaalid
Peeglid, kojamehed, istmed, kesktunneli, uksepolstrid, tõenäoliselt lukustussüsteemi, juhtmestiku jpm kui ei taha, et kõrvalistuja käsipidurit peaks tõmbama, aknaid kinni panema, kapotti avama, peegleid sättima ning avarii korral sinu turvapadi avaneb ainult juhul kui keegi istub kõrval.
Indrek
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

priitv8 kirjutas:
Henrik88 kirjutas:Kuu tagasi sai Üks E34 ostetud parempoolse rooliga, seal on ikka nii naglalt tehtud et hoia pead kinni.
Mis mõttes?
Endal on ainult kogemus kojamehe hoovastikuga, ja selle jaoks on keres küll mõlema versiooni augud valmis.
Minu loogika järgi on RHD autod siiski konstrueeritud selleks, et neid teatud spetsiifilistel turgdel müüa mitte selleks, et neid pärast LHD-ks ümber ehitada (e. selle protsessi lihtsus ei ole primaarne).
BMWl on näiteks oluliselt lihtsam rooli ümber tõsta kui toyota supral. Supral pead torpeedopleki ära vhetama BMWl mitte. BMWl isegi piduri peasilinder õigel pool+ juhtmestik
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

niih täna ei jõudnud kommest autosse :( hommikul valgast tulles niitis üks golf šaslõki rajalt maha ja selline ma olen et teepeal ei tohi midagi vedeleda ja aitasin inimest :P homme proovin ära käija ja siis annan siia ka teada....PS te hirmutate mind ära juba sellega siin :P
56 328 438
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Henrik88 kirjutas:BMWl on näiteks oluliselt lihtsam rooli ümber tõsta kui toyota supral. Supral pead torpeedopleki ära vhetama BMWl mitte. BMWl isegi piduri peasilinder õigel pool+ juhtmestik
Mitte midagi ei saa aru. E34 kerel vähemalt. Piduri peasilinder on siis ka vasaku rooliga autol paremal? Või vastupidi?
Aga v/o kataloogi järgi on torpeedoplekid erinevad.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

ciccero kirjutas:niih täna ei jõudnud kommest autosse :( hommikul valgast tulles niitis üks golf šaslõki rajalt maha ja selline ma olen et teepeal ei tohi midagi vedeleda ja aitasin inimest :P ...
:P :P Sobiks küll paremini huumori alla, aga see repliik pani ikka kõvasti irvitama. Räägi nüüd ära ka kuidas golfiga šašlõkki niidetakse :)

P.S. Edu rooli monteerimisel. Äkki on lihtsam endale keegi kambajõmm leida kes vajadusel sõidab ja kõrvalistuja kohale paneks lihtsalt rooli armatuuri külge pöörlema, mida siis keerutada saab kui sõidutuju on. Saaks odavamalt :)
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

:D
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

Ilves kirjutas:
ciccero kirjutas:niih täna ei jõudnud kommest autosse :( hommikul valgast tulles niitis üks golf šaslõki rajalt maha ja selline ma olen et teepeal ei tohi midagi vedeleda ja aitasin inimest :P ...
:P :P Sobiks küll paremini huumori alla, aga see repliik pani ikka kõvasti irvitama. Räägi nüüd ära ka kuidas golfiga šašlõkki niidetakse :)

P.S. Edu rooli monteerimisel. Äkki on lihtsam endale keegi kambajõmm leida kes vajadusel sõidab ja kõrvalistuja kohale paneks lihtsalt rooli armatuuri külge pöörlema, mida siis keerutada saab kui sõidutuju on. Saaks odavamalt :)
Nii mitteametlikult öeldes jooksis sokk(kitse mees :D ) golfile ette mu eest ja käis nätakas ära. golf pilbasteks eest ja mul šaslõkk pagaasnikus.
Arvele nii võtta ei saa ju :( autol iseenesest oktoobrini ülevaatus ja inglismaale ikka ülevaatust tegema ei lähe :P
56 328 438
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

priitv8 kirjutas:
Henrik88 kirjutas:BMWl on näiteks oluliselt lihtsam rooli ümber tõsta kui toyota supral. Supral pead torpeedopleki ära vhetama BMWl mitte. BMWl isegi piduri peasilinder õigel pool+ juhtmestik
Mitte midagi ei saa aru. E34 kerel vähemalt. Piduri peasilinder on siis ka vasaku rooliga autol paremal? Või vastupidi?
Aga v/o kataloogi järgi on torpeedoplekid erinevad.
Peasilinder on ikka vasakpoolse rooliga autol vasakul ja parempoolse rooliga autol samuti vasakul. Roolivarras jookseb parempoolse rooliga autol väljalaskekolektori kõrvalt kohe mööda seal ainult õhuke plekk peal.
jutu point : BMW on suht kerge vasakpoolse rooliga autoks ehitada. Toyotaga on 10 x rohkem jama.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

hmm kommestautosse pole kahjuks jõudnud :( sest vaba aega vähe. Arvatavasti jääb asi katki ka:P Nii et minupärast võib teema lukku panna!
Tänx
56 328 438
Suletud