Suverehvidega sõidueest trahvi?

Vaba teema

Kas trahvida valede rehvide kasutajaid juba esmaspäevast ehk 6 novembrist?

Jah
32
23%
Ei
106
77%
 
Hääli kokku: 138
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Tanel_P kirjutas:No kuule, ega mulgi pole aias rahapuu. Siiski olen soetanud 2 ringi velgi. Mõlemad ringid kasutatud veljed ja ostetud 1500 krooniga. Kummid seal peal on juba iseasi. Mul on uuena ostetud NF3 ja suvekatel mingid kasutatud rehvid.
no näed siis... ei paku mulle keegi e36 velgi 1500 raha eest... alates 4k ring
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

see trahvimine oleks laus debiilsus, tulin just tartust suvekatega ja sõitsin sinna kah suvekatega, polnud häda midagi, loomulikult kui igaskurvis tallad 140ga nagu suvel seda seal tehakse jne siis paned laksu, asja tuleb mõistusega võtta, oma viga kui end surnuks sõidavad, hinnaku oma sõiduoskusi parem õieti.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
hollow kirjutas:
Tanel_P kirjutas:No kuule, ega mulgi pole aias rahapuu. Siiski olen soetanud 2 ringi velgi. Mõlemad ringid kasutatud veljed ja ostetud 1500 krooniga. Kummid seal peal on juba iseasi. Mul on uuena ostetud NF3 ja suvekatel mingid kasutatud rehvid.
no näed siis... ei paku mulle keegi e36 velgi 1500 raha eest... alates 4k ring
Eks see ole jah, et tuleb osta hooajavälisel ajal. Mina panin aasta tagasi sellise kuulutuse:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... ht=#123650
Ning lõpuks sain isegi vist odavamalt, kui seal olev pakkumine.

jJanno
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

eks ta ole jah... kõige parem plekke osta vast kevadel siis kui on see hooaeg kus plekid nurka visatakse ja valud alla lykatakse
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

kuigi ise töötan autoesinduses, pole veel talvekaid alla pannud, kuna vanad talvekad on 15" ja see aasta nad enam alla ei mahu ja 16" pole veel leidnud soodsalt ja mitte kuidagi pole selle poolt et trahvida kedagi selle eest, et suverehvidega sõidetakse. Ohtu näen pigem kogenematutes juhtides
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Niih, omal nüüd talvekad alla visatud, kuid vaja veel ära balansseerida, siis on hea. Aga igatahes jube naljakas on sõita, pidamine on kohe HOOPIS teisest puust, teed enam ei otsi ja naljakalt pehme on ka :D Aga suht kummaline näeb välja ka, tagantvaates nagu mingi pukats, aga küljelt totaalne shadowline, nagu vari :cool: :D Aga parem pukats tee peal kui silmarõõm kraavis :D
rix28
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 01.05.2005 16:27 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rix28 »

eero kirjutas:
hollow kirjutas:näed... mul pole teisi velgi... sest ei leia enda masinale korralikku, kasutatut ja õige offsetiga plekki :( ja UM'i 1200 eeki tk kah neid ostma ei lähe
Mul ka pole plekke. Mõlemal autol on 2 jooksu valukaid.
oma autol ka 2 paari valukaid. Kui veel arvestada et rehvivahetus on umbes 400.- jooks siis kaks korda aastas juba 800.- ja kolme aastaga 2400.- :) lisaks veel võimalus vahetada rehve siis kui parasjagu vaja on.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

rix28 kirjutas:oma autol ka 2 paari valukaid. Kui veel arvestada et rehvivahetus on umbes 400.- jooks siis kaks korda aastas juba 800.- ja kolme aastaga 2400.- :)
Nii palju päris kokku ei hoia - tasakaalustada on ikka vaja iga jooks korra aastas.
Indrek
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

Võiks olla teistmoodi seadus, et kui lumi maha tuleb, siis peaks ka talverehvid alla panema. Praeguse seadusega oleks kellegi trahvimine põhjendamatu. Aga kui mitu korda juba võru väikelinnas mingisugune idioot mulle enda suverehvidega kõrvalteelt ette libiseb, siis see teeb kurjaks.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Eastsider kirjutas:Võiks olla teistmoodi seadus, et kui lumi maha tuleb, siis peaks ka talverehvid alla panema. Praeguse seadusega oleks kellegi trahvimine põhjendamatu. Aga kui mitu korda juba võru väikelinnas mingisugune idioot mulle enda suverehvidega kõrvalteelt ette libiseb, siis see teeb kurjaks.
kujutad millised järjekorrad siis oleks.... nii kui lumi maas, siis hakatakse rehve vahetama... ja iga aasta tuleb esimene lumi jummal teab millal
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

Pikad järjekorrad huvitavad mind vähem kui katkine auto või katkine mina. Esimesest oktoobrist võib ju naastrehvid alla panna, peaks ju olema aega küll, enne kui esimene lumi jõuab langeda.

Endal vahetasin üldse maja ees suverehvid talveomade vastu, nii et järjekorras ootama ei pidanudki.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Eastsider kirjutas:Võiks olla teistmoodi seadus, et kui lumi maha tuleb, siis peaks ka talverehvid alla panema. Praeguse seadusega oleks kellegi trahvimine põhjendamatu. Aga kui mitu korda juba võru väikelinnas mingisugune idioot mulle enda suverehvidega kõrvalteelt ette libiseb, siis see teeb kurjaks.
sellepoolt kyl lei ole, kõigil pole planeeritud uute kummide ost ette ega hoita kummide raha sukasääres aastaaeganing ei oodata pikkisilmi lund vms :S . mõtle ise, lähed õhtul magama tavaline pime sygis ilm, ärkad hommikul ylesse põlvini lumi, mis siis saab? keerad 4 ratast alt ära ja lähed seljas nende ratastega kummivahetusse?
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Niisama pole vast mõtet trahvi teha aga kui keegi suudab põhjustada liiklusõnnetuse kuna kasutas teeoludele mittevastavat rehvi siis võiks küll trahvi teha ja kohe korralikult...

See paneks ka suverehviga talvisel ajal liiklejaid tiba ettevaatlikumalt toimetama.


* aga samas ei tea, pole siiani ühestki trahvist erilist kasu olnud - kogu aeg jääb mingeid kretiine purjus peaga vahele.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Silwer kirjutas:Niisama pole vast mõtet trahvi teha aga kui keegi suudab põhjustada liiklusõnnetuse kuna kasutas teeoludele mittevastavat rehvi siis võiks küll trahvi teha ja kohe korralikult...

See paneks ka suverehviga talvisel ajal liiklejaid tiba ettevaatlikumalt toimetama.


* aga samas ei tea, pole siiani ühestki trahvist erilist kasu olnud - kogu aeg jääb mingeid kretiine purjus peaga vahele.
kujuta ette olukorda... lähed õhtul magama... hommikul on lumi maas... ok viskad talverehvid pagassi ja hakkad maalt kuskilt vaikselt linna liiklema, et rehvid ära vahetada... sõidad igaksjuhuks mööda maanteed 60-70km/h.
siis tuleb mingi vend kes arvab, et tal naelad all ja laseb minna niikuis jaksab... oma kiamisega ja mööda sõelumisega ei pane aga tähee, et noh... ma ei tea... kits või põder teel... pidurdab... jääb seisma aga mina oma suverehviga seisma ei saa jääda... ja siis tuleb onu politsei ja teeb sulle/mulle trahvi suve kummidega sõitmise eest?
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

trahvi saab vist ainult määrata kui suverehvi mustri jääk sügavus on alla 1,6mm. oli vist selline number meelde jäänud. seega põhjust nagu oleks kontrollida, palju pastaldega masinaid on ikkagi liikvel
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

hollow kirjutas:
Silwer kirjutas:Niisama pole vast mõtet trahvi teha aga kui keegi suudab põhjustada liiklusõnnetuse kuna kasutas teeoludele mittevastavat rehvi siis võiks küll trahvi teha ja kohe korralikult...

See paneks ka suverehviga talvisel ajal liiklejaid tiba ettevaatlikumalt toimetama.


* aga samas ei tea, pole siiani ühestki trahvist erilist kasu olnud - kogu aeg jääb mingeid kretiine purjus peaga vahele.
kujuta ette olukorda... lähed õhtul magama... hommikul on lumi maas... ok viskad talverehvid pagassi ja hakkad maalt kuskilt vaikselt linna liiklema, et rehvid ära vahetada... sõidad igaksjuhuks mööda maanteed 60-70km/h.
siis tuleb mingi vend kes arvab, et tal naelad all ja laseb minna niikuis jaksab... oma kiamisega ja mööda sõelumisega ei pane aga tähee, et noh... ma ei tea... kits või põder teel... pidurdab... jääb seisma aga mina oma suverehviga seisma ei saa jääda... ja siis tuleb onu politsei ja teeb sulle/mulle trahvi suve kummidega sõitmise eest?
Kui teeolud on sellised et selle rehviga ohutult sõita ei kannata siis ei tohi ka liigelda. Sama hästi võib sulle mingi laps tee peale ette joosta. Viid oma rattad kasvõi seljas vahetusse.

---------

See on umbes sama tark jutt kui see et:
"ärkasin hommikul, avastasin et autol ei ole pidureid, kuid siiski mõtlesin et võiks selle autoga teenindusse liigelda aga minu eesolev auto peatus (üllataval kombel olid tal pidurid olemas)...
...otsasõitu vältida ei olnud võimalik - kas ma tõesti olen nüüd milleski süüdi???".
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

Indrek_M kirjutas:Trahvimise koha pealt ka ... suverehvid ja lumi ei käi kokku. Kui on ikka lumi maas ja autol suverehvid all siis on tegemist autoomaniku vaimse küündimatusega. Miinuskraadidega suverehvidega võiks sõit olla lubatud ainult rehvivahetustöökotta. Libedaga suverehvidega avarii põhjustamine võiks olla karistust karmistav asjaolu.
Loomulikult praeguse seaduse järgi trahvida ei tohi aga pole olemas seadust, mida ei annaks parandada.
Meenub aeg,kus aga lumi ja (suve)rehv käisid paraku kokku...ennevanasti polnud ju ei M+S-idest ega ka naeltest kellelgil ettekujutust ja avariisi oli isegi vähem,kui tänapäeva "turvalisemas" ja "kiiremas" elus... ;)
Ise sõidan siiani suverehviga,kuid talvenaastud ootavad garaazis pidevamat lund,kui praegune,mis eelduste ja ilmaennustajate kohaselt järgmine nädal ära sulab...samuti arvan,et ei ole vahet,kas sõidad piikide,naelte või lintidega,kui ikka sõita ei oska või ei taha osata,oled nii endale,kui ka teistele ohtlik ja mida see trahv aitaks :?:
Trahvimine ei vii kuhugi,roolijoodikuid ju küll,kellel trahve rohkem,kui eluaastaid,kuid on see liikluspilti parandanud :?:
Sellise "rehviseaduse" puhul ei muutuks suurt midagi,arvan,kuna näiteid igasugu asjade karmistamisest on elust ju võtta küll,kellel laiem silmaring ja lahtine kõrv,ehk teab... ;)
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
aadukurivaim
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 12.09.2006 17:18 06

Postitus Postitas aadukurivaim »

325i kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Trahvimise koha pealt ka ... suverehvid ja lumi ei käi kokku. Kui on ikka lumi maas ja autol suverehvid all siis on tegemist autoomaniku vaimse küündimatusega. Miinuskraadidega suverehvidega võiks sõit olla lubatud ainult rehvivahetustöökotta. Libedaga suverehvidega avarii põhjustamine võiks olla karistust karmistav asjaolu.
Loomulikult praeguse seaduse järgi trahvida ei tohi aga pole olemas seadust, mida ei annaks parandada.
Meenub aeg,kus aga lumi ja (suve)rehv käisid paraku kokku...ennevanasti polnud ju ei M+S-idest ega ka naeltest kellelgil ettekujutust ja avariisi oli isegi vähem,kui tänapäeva "turvalisemas" ja "kiiremas" elus... ;)
Ise sõidan siiani suverehviga,kuid talvenaastud ootavad garaazis pidevamat lund,kui praegune,mis eelduste ja ilmaennustajate kohaselt järgmine nädal ära sulab...samuti arvan,et ei ole vahet,kas sõidad piikide,naelte või lintidega,kui ikka sõita ei oska või ei taha osata,oled nii endale,kui ka teistele ohtlik ja mida see trahv aitaks :?:
Trahvimine ei vii kuhugi,roolijoodikuid ju küll,kellel trahve rohkem,kui eluaastaid,kuid on see liikluspilti parandanud :?:
Sellise "rehviseaduse" puhul ei muutuks suurt midagi,arvan,kuna näiteid igasugu asjade karmistamisest on elust ju võtta küll,kellel laiem silmaring ja lahtine kõrv,ehk teab... ;)
Ja ehk meenub ka see, et praegusel ajal on kordades rohkem ka autosid. Ma arvan, et tihedam liiklus ei kasvata mitte proportsionaalselt õnnetuste arvu vaid eksponentsiaalselt.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
325i kirjutas:Meenub aeg,kus aga lumi ja (suve)rehv käisid paraku kokku...ennevanasti polnud ju ei M+S-idest ega ka naeltest kellelgil ettekujutust ja avariisi oli isegi vähem,kui tänapäeva "turvalisemas" ja "kiiremas" elus... ;)
Mina olen noor ja kogenematu inimene, mistõttu pole ise roolis olnud "vanadel headel aegadel". Kas mõni vanakoolimees ütleks, kuis on omavahel võrreldavad tänased ning vanade aegade liiklussagedused. Ning kuidas on igapäevaselt liiklevate autode ning juhtunud õnnetuste suhtarvud muutunud?

jJanno
Käts
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 30.11.2004 19:35 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Käts »

Trahvida ei ole mõtet sest rehvide vahetus ei sõltu ju ainult juhist. Vähe sellest et rehvivahetus järjekorrad on pikad , on ka laod rehvidest tühjad. Mina olen näiteks rehvid ära tellinud ja nüüd ootan millal ilmuvad. Ei arva küll et seniks peaks kellegi vanad juustud ostma.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Imo hakkavad sellised demagoogiatunnid ära tüütama... :|
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

ei aita see talverehv ka...hoopis jäärajal enda autoga mingi teatud minimaalne aeg välja sõita+teooria tunnid+platsi peal pidurdamised jms ja kui see katse läbitud, siis antakse luba talvel edasi liikuda...see aitaks(ok ok suverehviga seda pole mõtet üritada)
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1999
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Mõistust oleks hädasti vaja. Ja kogemust. Kui ikka enne lubade saamist lasta kuskil liberajal 90 pealt hädapidurdus teha, mis vältab 200+ meetrit, näidata profülaktika mõttes kui kergelt inimesel igasugu jupid küljest ära tulevad avarii korral ilma turvavööta ja eksamisse sisse korralikud liberaja elemendid tuua, peaks olukord paranema. Aga seda siis järgmise generatsiooniga.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eile just vaatasin, et õhtupoole hakkas lumi teelt ära kaduma, kuid täna sajab siin Vändras juba 2 tundi laia lund, tegin mõned rõngad ka juba õue peal, et talvesse sisse elada :P Ei tasu enam kellelgi rehvide vahetust edasi lükata, kui vähegi võimalik, tundub, et see aasta tuleb talv ikkagi varem kui eelmine aasta :)
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Rehvide allapanek peaks sõltuma ilmast, samas jätma ajaruumi, et kõik oma rehvid ära vahetatud saaksid. Kui ikka antakse aega nädal esimesest lumest (teatud paksus näiteks), küll siis hakatakse rohkem mõtlema teise jooksu velgede peale.
Ei ole normaalne, et keegi praegu veel suverehvidega sõidab, vaadake aknast välja mis toimub.

http://www.postimees.ee/061106/esileht/krimi/227214.php
Rapla maakonnas Tallinna-Pärnu maantee 71. kilomeetril põrkasid täna lõunaajal kokku kolm autot. Õnnetuses sai viga kaks inimest.

...
avarii alguse, kui sõiduauto Mazda sõitis tagant otsa veokile. Neile sõitis omakorda otsa veel üks auto.

Mazdal olid all suvekummid ...
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

räägime siis sellest kolmandast autost mis omakorda sõitis otsa, juhul kui sellel olid talvekad siis pole ju midagi öelda.ma usun et sõita tuleks mõistusega, rehvid pole siin nii tähtsad
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Täna käisin päälinnast väljas Kahala kandis ja trassi olud on küll sellised, et suverehviga on enesetapp sõitma minna. Samas suured veokad lasevad kiilasasfaldil ülbelt 90-ga, neil ju ei ole naaste ja lamellid on ka nn lamellid, ma ei usu ka et kõigil oli hea rehv, ikka selline sooniline nagu neil ikka. Hirmus oli vaadata. Möödasõidud olid väga jõhkrad, teine rada oli selline lumine ja lume all olid jääkonarused. Sealt edasi metsavahele, lõbu kui palju, sõidurada oli kõnnitee laiune, muus osas paksult kinni tuisanud. lagedatel väljadel kiilasjää. Lumevaalud tirivad autot siia-sinna, minule meeldis, aga seeeest rehvid olgu korralikud ! Kuigi lumi vist nüüd sulab ära, ei tähenda veel seda, et suvi on tagasi, öökülmad ja must jää on veel hullemad kui nähtav libedus lumisel teel.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

Üks võimalus oleks kohustuslik rehvide vahetamine lihtsalt varasema aja peale panna. Lihtne ja loogiline.
Vasta