Udutuled

Vaba teema
Suletud
regaja1
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 29.08.2005 21:40 10
Asukoht: Ah?ja!

Postitus Postitas regaja1 »

Mina sõidan palju maal põldude ja metsade vahel ja sel juhul on udukatest palju kasu sest suitsiidielukaid kraavides,mida lähituled ei valgusta, on parem märgata.Asulavälisel teel võib eesmisi udutulesid kasutada kui nähtavus on halb(pime)koos sõidutuledega--asulas aga ainult koos gabariitidega sõidutulede asemel, olen vastava hoiatuse saanud.Häirivad aga hoopis tagumised udukad mis põlevad paljudel ka keset päeva ja on eredamad kui pidurituled :idea:
Kasutaja avatar
Gristo
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 01.12.2002 21:30 34
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Gristo »

h82lose kirjutas:on keegi tulede pärast trahvi saanud? kuskil väikses linnas võib-olla tulevad mendid kobisema aga tallinnas nad küll udutulede pärast ju rajalt maha ei võta,kuna selleks sõidavad liiga paljud udukatega... julgen väita et iga teine või kolmas kellel udutuled olemas...
ja tekib küsimus,mis mõte siis näiteks angel eyes'idel on?! :roll:
Olen nii trahvi kui hoiatust saanud!
1. sain trahvi,sest põlesid udutuled, sõitsin õhtusel ajal Pärnu linna sisse, maanteel oli udu,(äärelinnas samuti) unustasin need ära kustutada, põlesid need koos lähituledega.Ment pidas kinni ja tegi 300.- trahvi(mingi üle aasta tagasi). seletasin talle et tulin maanteelt ja seal oli udu jne...teda ei huvitanud ja väänas ära.Ok

2. Sõitsin suvel Pärnu randa ühte parklasse, tulid vastu 2 ratastega menti, kohe võeti mind maha, ees põlesid mul E30-l Angel Eye-d ja lähituled...mendid olid eriüksusest ja tallinnast arvatavasti, siis öeldi et sellisele masinale pole ette nähtud need rõngad seal ees, ütlesin et vaata mul seal E-tähised peal ja ÜV aksepteerib seda, ütles et ei huvita, korraga ees 4 kabariiti sel keremudelil ei tohi põleda...tehti hoiatus ja lasti minema.
Huvitav on see,et TÜV aksepteerib ja politsei mitte! Keda uskuda keda mitte....
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Minu teada pole kuskil määratud mitu kabariiti võib ees põleda. Ja kas on kuskil õeldud bmw tehase poolt, et ei tohi paigaldada sellele keremudelile lisatulesid. See on umbes sama, et panen ette lisakaugtuled ja ment ütleb, et sellele masinale pole neid ette nähtud, kuigi seadus lubab need paigaldada olenemata automargist.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Martin520
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 27.06.2006 19:44 29

Postitus Postitas Martin520 »

Kasutasin ka esimesi udutulesid siiamaani, eriti pimedal ajal liikudes kuna E34 orig. udukad valgustavad eriti hästi pimedas tee äärde. Samas arvasid mõni nädal tagasi korrakaitsjad teisiti ja väänasid mulle trahvi ära. Küsisin siis et millal need põleda võivad ning vastati et asulas ei võigi, samas asula välisel teel põleta nii palju kui tahad ja et tagumised udutuled ei või praktiliselt kunagi põleda :D
Oli aru saada kohe et politseil oli igav ja tegevuseta õhtu kuna mõni päev ennem peeti mind ka kinni ning just nii et politsei auto tuli mulle vastu ning nad ju nägid et mul udukad põlevad ja siis ei öeldud sõnagi nende kohta.
Viimati muutis Martin520, 02.02.2007 16:22 59, muudetud 1 kord kokku.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
M.P kirjutas:Minu teada pole kuskil määratud mitu kabariiti võib ees põleda. Ja kas on kuskil õeldud bmw tehase poolt, et ei tohi paigaldada sellele keremudelile lisatulesid. See on umbes sama, et panen ette lisakaugtuled ja ment ütleb, et sellele masinale pole neid ette nähtud, kuigi seadus lubab need paigaldada olenemata automargist.
Mis on "kabariit"?
Antud teemas on arutusel udutuled, lähituled ja ääretuled. Kõikide nende kohta on olemas määrus, kuis nad peavad olema ning mitu neid peab olema.
Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded kirjutas: Kood 202. Lähitule laternad
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukil peab olema kaks lähitule laternat.
.....
Kood 205. Eesmised udulaternad
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukile on lubatud paigaldada vastavalt E-reeglile nr 48 või direktiivile 76/756/EMÜ kaks E-reegli nr 19 või direktiivi 76/762/EMÜ nõuetele vastavat eesmist udulaternat
...
jne...
Ära ütle, et pole öeldud palju ja mitu võib olla. Parem loe kohta, kus see öeldud on.
jJanno
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Paistab, et angel ayes erinevad versioonid hakkavad üleüldse miilitsatele närvidele käima- just rääkisin oma vennaga, kelle ülemus vms sai ühelt p***stunud Pärnu mendilt litaka (Pärnu rahvas teab kindlasti vast- üks, kellele ülemääraste või temale parasjagu mittemeeldivate tuledega vastutulemine võrdub härjale punase lipu näitamisega)- kinni peeti algselt maasturi kastis oleva mõnesajaliitrise küttetünni pärast, kuid peale tunniajalist jagelemist sai tüüp 5K litaka + korduseülevaatuse ees olevate rõngastuledega lisakaugutulede pärast :evil:
Vabandan OT pärast, kuid varsti ei ole vist enam vahet, milliste tulede pärast kinni peetakse- kui ''õige'' mundris tolguse otsa satud, tuleb litakas nagunii :evil:
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

AARE530 kirjutas:...kinni peeti algselt maasturi kastis oleva mõnesajaliitrise küttetünni pärast, kuid peale tunniajalist jagelemist sai tüüp 5K litaka + korduseülevaatuse ees olevate rõngastuledega lisakaugutulede pärast :evil:
Vabandan OT pärast, kuid varsti ei ole vist enam vahet, milliste tulede pärast kinni peetakse- kui ''õige'' mundris tolguse otsa satud, tuleb litakas nagunii :evil:
Vahe on tuledes küll... rõngastulede iseinstallimine võrdub samaga, mis põhja alla neoontorude kruvimisega. Täpselt samamoodi võib trahvi saada lakitud tulede eest (olenemata sellest, et näe, sellise nurga alt põlevad ju täiesti oranzhilt) - isetegevus on tegelikult seadusega keelatud.

Juhul kui maasturil on originaals rõngad sees ning omavad ka E-sertifikatsiooni, siis kahtlen, kas politsei selle eest trahvi tegi. Sellise kahtluse puhul saadetakse kordusülevaatusele. Kui siiski trahv välja kirjutatud ning omanik ei ole otsusega nõus, võib ta selle edasi kaevata.

Aitab OT-st
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

kimmo kirjutas:Vahe on tuledes küll... rõngastulede iseinstallimine võrdub samaga, mis põhja alla neoontorude kruvimisega. Täpselt samamoodi võib trahvi saada lakitud tulede eest (olenemata sellest, et näe, sellise nurga alt põlevad ju täiesti oranzhilt) - isetegevus on tegelikult seadusega keelatud.

Juhul kui maasturil on originaals rõngad sees ning omavad ka E-sertifikatsiooni, siis kahtlen, kas politsei selle eest trahvi tegi. Sellise kahtluse puhul saadetakse kordusülevaatusele. Kui siiski trahv välja kirjutatud ning omanik ei ole otsusega nõus, võib ta selle edasi kaevata.

Aitab OT-st
Tegemist oli E-märgistusega Hella originaallisatuledega, muuseas. Aga see tainasment on kohe ninapidi nende luxide kallal...

Teemast rääkides- seni, kuni sain kokkupõrkel jänenenenesega lahti vasakust udukast, sõitsin kogu aeg pargid+ udukad ja vähemalt senimaani ei olnud probleemi... Eks see siis näha ole, kui ma hella blackid ette saan ja uduka ka, et mis siis saama hakkab :P
Viimati muutis AARE540, 02.02.2007 16:53 57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

jjanno, ma riigiteatajat ikka pidevalt sirvin kuna raskeveokid on meie eriüksluslaste lemmikud ja seetõttu tuleb ka enda õigustega kursis olla, et ülearu liiga ei tehtaks. Olgu, õige väljend on ääretuled, aga mida tähistatakse ääretuledega, "äärt"? Mootorsõidukitel on siiski kabariidid, mida tähistatakse ääretuledega ja sellest ka sõna kabariidi tuli.
Aare530 ega see tore inspektor ometi härra Koppel isiklikult ei olnud?
Jutt läheb udutuledelt juba kaugele ;)
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

To M.P.- ma nimesid ei nimetaks, aga oled õigel teel ;) Üldiselt tundub siiski, et see, kas ja kui palju trahvi saad, sõltub mendi tujust, suhtumisest, ohvri suhtumisest, tema naise kättesaadavusest talle ja paljudest muudest teguritest...
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

M.P kirjutas:Mootorsõidukitel on siiski kabariidid, mida tähistatakse ääretuledega ja sellest ka sõna kabariidi tuli.
Vabandan OT pärast, aga sellist emakeelt on valus lugeda. Eesti keeles on need gabariidid.
Kabariit võiks olla nt. riit, mis tehtud püssikabadest.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

:oops: :oops:
Kui igapäevane amet pole kontoris aruannete kirjutamine, siis tuleb selliseid vääratusi ikka sisse.
Häbenen ja üritan edasi :P
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Gristo
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 01.12.2002 21:30 34
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Gristo »

Martin520 kirjutas: Küsisin siis et millal need põleda võivad ning vastati et asulas ei võigi, samas asula välisel teel põleta nii palju kui tahad ja et tagumised udutuled ei või praktiliselt kunagi põleda :D
udukate juurde nüüd tulles,aastaid tagasi võeti mind märjamaal(veidike peale märjamaa asulat,pärnust tln-a poole) maha(sealne koahalik ment Subaruga).
See juhtus kõik päise päeva ajal, sõitsin pargid + udukad,
ment hakkas autot vaatama ja nokkima iga tühise asja kallal(näha oli et igav oli tal), lõpuks piirdus hoiatusega kuna mul kohe-kohe tuli ÜV peale ja ütles et käi ennem sealt läbi. Nii, lõpuks ütles et pidas mind sellepärast kinni et mul udutuled põlesid,ja kinnitas et need võivad põleda vaid halva nähtavuse korral(pime aeg ei ole halb nähtavus samuti)
Mind nüüd päris huvitab et üks ment räägib et sõida maanteel palju tahad nendega teine enamvähem väänab trahvi ära. Mis siis nüüd on nii et igas maakonnas kehtivad omad reeglid või? :roll:
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Märjamaal nad vahepeal päris agaralt ka trahvisid udutuledega sõitjaid ja kunagi üks inspektor oli isegi nii lahke, et soovitas mul ise tema kumminuiaga udukad puruks lüüa. Hiljem tuledelt tähiseid vaadatse selgus ka põhjus miks ta ärritus, nimelt olid mõlemad tuled pealtnäha samad, aga üks reflektor oli juba eelnevalt asendatud kaugtule omaga ja eks see pimestas vastutulevat politseid.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Kuskohast on pärit arvamus, et asulas ei tohi udutuledega sõita. Kui nähtavus on halb, siis anna minna. Samuti ei saa ma aru, miks peaks päeval sõitma udutuledega, see ei anna ju midagi või mis? Kas tõesti selleks, et riskida trahviga. Pimeda ajal, mis seal salata, kasutan isegi udukaid, kuigi ei tohiks.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Lugege, mida liiklusspetsialist Indrek Sirk on udutulede kasutamisest arvanud. Märksõnaks on pimedus=halb nähtavus.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Tanel_P kirjutas:Lugege, mida liiklusspetsialist Indrek Sirk on udutulede kasutamisest arvanud. Märksõnaks on pimedus=halb nähtavus.
Annad ehk ka lingi?

jJanno
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Arvatavasti auto24 "asjalikust foorumist", aga seekord ma siiski kasutasin riigi teatajat ja seal v'idetakse hoopis sedapidi:
(9) Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.
(34) Pimeda aja all mõistetakse ajavahemikku ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 m.
Vat kumba siis uskuda, kas kõrgemate organite poolt kirja pandud seadusi või kellegi härra Sirgi kohati lausa kummalisi kommentaare auto24 foorumis :roll:
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

udutuled

Postitus Postitas Angel_L »

rõhutame sõna NÄHTAVUS alla 300 meetri nii öösel kui ka halva nähtavuse korral. Sellest tulenevalt tohiks nagu sõita udutuledega öösel alati. :?:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: udutuled

Postitus Postitas Indrek_M »

Angel_L kirjutas:rõhutame sõna NÄHTAVUS alla 300 meetri nii öösel kui ka halva nähtavuse korral. Sellest tulenevalt tohiks nagu sõita udutuledega öösel alati. :?:
Niipalju kui mulle on LE kontekstis halvast nähtavusest räägitud, ka politseinike poolt, siis halb nähtavus on AJUTINE ehk siis udu, vihm, suits, lumesadu ... aga mitte pimedus.
Indrek
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Re: udutuled

Postitus Postitas Kidd »

Indrek_M kirjutas:
Angel_L kirjutas:rõhutame sõna NÄHTAVUS alla 300 meetri nii öösel kui ka halva nähtavuse korral. Sellest tulenevalt tohiks nagu sõita udutuledega öösel alati. :?:
Niipalju kui mulle on LE kontekstis halvast nähtavusest räägitud, ka politseinike poolt, siis halb nähtavus on AJUTINE ehk siis udu, vihm, suits, lumesadu ... aga mitte pimedus.
Mõisted loogiliselt võttes on ju sarnased ja tingimused ka, aga probleem on puhtalt juriidilistes terminites. Paraku on need erinevad mõisted.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Pimeda aja all mõistetakse ajavahemikku ehast koiduni
Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda
Kui nüüd see 300 meetrit välja jätta, siis nagu ei ole ühist midagi nendel kahel asjal.
525 TDS´a EXECUTIVE
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Tutvuge ÜRO normatiividega, mille alusel tohib ka päeval udukatega sõita, Eesti on need seadused omaks võtnud, samas trahvitakse inimesi ikka selle eest. Kui mina trahvi peaksin saama, viin selle asja kohtusse. Saamegi siis kohtulahendi, millest edaspidi lähtuda.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

Tanel_P kirjutas:Tutvuge ÜRO normatiividega, mille alusel tohib ka päeval udukatega sõita, Eesti on need seadused omaks võtnud, samas trahvitakse inimesi ikka selle eest. Kui mina trahvi peaksin saama, viin selle asja kohtusse. Saamegi siis kohtulahendi, millest edaspidi lähtuda.
Näita mulle palun seda kohta, kus udukatest juttu on.

Hetkel lööb pähe rahvusliku õiguskorra püramiid, mille järgi on su jutt BS. aga mis mina ka tean nendest asjadest :roll:
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

mõned on nii karmid vennad, et väärivad oma nime sõna otseses mõttes :)
Ja põhimõtteliselt võeti alati tumedate klaasidega bemm maha. Nüüd siiski vast leebemaks muutunud?
Asi algas sellega, et peeti kinni ja hakati virisema udutulede kallal... et ei põle võrdse tugevusega! Noh mina siis pakkusin "onu miilicatele" võimaluse kruvida lahti ja veenduda, et on võrdse tugevusega pirnid (55w) :). Seda nad teha ei tahtnud. Selle asemel hoopis tehti selline trahv:
http://www.zone.ee/ampsti/trahv1.jpg?2
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Kasutaja avatar
Serka
Huviline
Postitusi: 574
Liitunud: 22.02.2006 21:52 40
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Serka »

Mul põlevad need udukad hommikust õhtuni kogu aeg kui sõidan ja siiamaani pole keegi mulle midagi öelnud.Ainuke kord peeti nende pärast mind kinni Poolas ja öeldi et nii ei tohi sõita.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

serka525 kirjutas:Mul põlevad need udukad hommikust õhtuni kogu aeg kui sõidan ja siiamaani pole keegi mulle midagi öelnud.Ainuke kord peeti nende pärast mind kinni Poolas ja öeldi et nii ei tohi sõita.
eile käskis üks kuri politseinik udukad ära kustutada ;)
kuigi edaspidi sõidan samamoodi udutuledega edasi..
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

ok, pime aeg pimedaks ajaks, tõepoolest on öösel udukatega parem sõita, jne. See selleks.
Aga mis mõte on udukatega päeval sõita? Ei saa ma sellest aru ja ei hakkagi saama.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

sõidan ka kuni hämarani udukad + päevatuled ja pole siiani keegi midagi kobisenud, lihtsalt meeldib nii sõita.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

päevavalges sõidad topelttuledega ja pimedaks läheb siis vaid ühtedega? Ja nii on parem? :lol:
Valges topelttuled nagunii ei anna miskit juurde ning ka ise roolis olles ei näe, et "auto on ju niiviisi ilus".
Suletud