KASKO

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
silts24
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 13.12.2006 00:33 58
Asukoht: Tartu

KASKO

Postitus Postitas silts24 »

tere on küsimus kui avarii juhtub ja mu autol on kasko kas siis pean politsei välja kutsuma või ei tava kindlustus nagunii olemas :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kui mõlemad õnnetuses osalenud pooled süüdlase suhtes kokkuleppele saavad, siis pole minu teada politseid vaja...
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Siin on nüüd natuke segane, kas õnnetuses teine osapool ka on või oled ainult ise kannataja. Kui sa ise puusse-kraavi sõidad ja kahjud ainult oma autol, siis pole politseid tarvis. Pöördu esimesel võimalusel kasko firma poole ja täida kohapeal õnnetuse ankeet.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

ikka peaks olema vaja politseid-kasvõi kindluse mõttes. muidu võib tekkida küsimus kas olid kaine või midagi sellist.
kui mul aken katki oli helistasin kaskosse-öeldi et politseid igaljuhul vaja.
aga see siis oli sellisel juhul kui polnud teine inimene süüdlane
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kasko kindlustusele oleks ilus teatada, registreerida õnnetus ja küsida, kas politseid ka käsevad kutsuda. Minu praktikas pole seda vaja läinud.
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Kui mina tagant teisele otsa panin, siis helistasin politseisse, kus siis registreeri see õnnetusjuhtum. Telefoni teel edasitasin siis kõik vajalikud andmed.

Peale seda läksin kahjukäsitlus partneri (remonditöökotta) juurde, kes ise kindlustusega kõik korda ajas.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

tzonn kirjutas:ikka peaks olema vaja politseid-kasvõi kindluse mõttes. muidu võib tekkida küsimus kas olid kaine või midagi sellist.
kui mul aken katki oli helistasin kaskosse-öeldi et politseid igaljuhul vaja.
aga see siis oli sellisel juhul kui polnud teine inimene süüdlane
kui inimvigastusi ei ole siis politseid EI PEA kutsuma. Politseid võib vaja minna siis kui õnnetuses osalenud ei saa omavahel süüdlases kokkuleppele. Kohapeal joonista õnnetuse skeem (kõigi detailidega) ja lase süüdlasel omal käel kirjutada alla: olen õnnetuse põhjustaja!

Kui tegemist on kasko juhtumiga- ehk õnnetuses osalesid ainult sina oma autoga, kuid oled lõhkunud liiklusmärgi või muu kellelegi kuuluva vara siis omanikku mitte teades võiks ka politseid informeerida.

:idea:
nüüd lugege kõik, kel liikluseeskirjad meelest läinud :!:

kui tegemist on õnnetusjuhtumiga, kus te teate kindlalt, et olete süüdi (sõitsite tagant otsa!!!!!!) või teate, et teine osapool on süüdi ja ta seda ka tunnistab siis ei ole vaja politseid kutsuda. Kuna väga paljud sellised plekimõlkimised juhtuvad tiptunnil ristmikel siis oma "politsei jonni" tagaajades tekitate te ummiku, takistate põhjendamatult liiklust, olete ebaviisakad kaasliiklejate suhtes, seate ohtu teised autojuhid, häirite politsei tööd ja kõige lõpuks paistate kaasliiklejatele idiootidena!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Muhv kirjutas:Kasko kindlustusele oleks ilus teatada, registreerida õnnetus ja küsida, kas politseid ka käsevad kutsuda. Minu praktikas pole seda vaja läinud.
Vabandan ot pärast aga kuidas see sinu praktikas välja nägi. Helistasid ja ütlesid, et: "vabandage. Lambad sõid mu auto ära. Kas on politsei ka vaja kutsuda?". :lol:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tauri kirjutas:teate, et teine osapool on süüdi ja ta seda ka tunnistab siis ei ole vaja politseid kutsuda.
Kahjuks on jube palju selliseid juhtumeid, kus teine osapool hiljem ümber mõtleb ja ennast järgmisel päeval enam süüdlasena ei tunne :(
Indrek
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

allkiri paberil(liiklusõnnetuse teatis) on, siis pole ju enam midagi vaielda...
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

Tauri kirjutas:/.../siis oma "politsei jonni" tagaajades tekitate te ummiku, takistate põhjendamatult liiklust, olete ebaviisakad kaasliiklejate suhtes, seate ohtu teised autojuhid, häirite politsei tööd ja kõige lõpuks paistate kaasliiklejatele idiootidena!
sellega olen nõus. et selliseid jonnakaid vähem oleks näeb seadus ette liiklusõnnetuse põhjustajale ka kuni 18k trahvi. see argument paneb ka kõige jonnakama süüdlase ilma menti kutsumata oma süüd tunnistama :D
bemar, bemar, über alles! :)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Indrek_M kirjutas:
Tauri kirjutas:teate, et teine osapool on süüdi ja ta seda ka tunnistab siis ei ole vaja politseid kutsuda.
Kahjuks on jube palju selliseid juhtumeid, kus teine osapool hiljem ümber mõtleb ja ennast järgmisel päeval enam süüdlasena ei tunne :(
Juhtub seda, et teine osapool end enam süüdlasena ei tunne, juhtub sedagi, et tema kindlustusselts ajab sõrad vastu.

2003. jõululaupäeval juhtus selline vaieldav õnnetus mu papsil. Käis politsei kohal ja puha, fikseeris ära, et teine osapool oli süüdi, kuid kuna kindlustusselts hakkas vaidlema, seisis see auto siin katkisena mai lõpuni. Lõpuks maksti ikkagi remont kinni (tänu sellele, et politseipatrull jäi oma algsele otsusele kindlaks), kuid seismisega tekkinud kahjustusi kompenseeriti minimaalselt.
Tegu oli siis möödasõitja vs vasakpöörde sooritaja kokkupõrkega. Selliste ja ka näiteks reastumisel juhtunud õnnetuste puhul tasub kindlasti pöörduda politseisse, vastasel korral võib juhtuda, et hoolimata algsetest tunnistustest, tõmmatakse kellelgi nahk üle kõrvade.

Ohutut liiklemist!
730iA e32 138kW 12/1992
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

mart154 kirjutas:allkiri paberil(liiklusõnnetuse teatis) on, siis pole ju enam midagi vaielda...
On ikka ... küllalt juhtumeid, et pärast öeldakse, et meeltesegadusest, ehmatusest, hirmust, sunniviisiliselt kirjutati alla. Politseiga on alati kindel.
Indrek
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

teema algataja küsimus: kas pean politsei kutsuma?

vastus : ei pea!

Täpsustus: kui on vigastatuid (kasvõi ise vastu posti sõites sinu autos) siis peab!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

Indrek_M kirjutas:
mart154 kirjutas:allkiri paberil(liiklusõnnetuse teatis) on, siis pole ju enam midagi vaielda...
On ikka ... küllalt juhtumeid, et pärast öeldakse, et meeltesegadusest, ehmatusest, hirmust, sunniviisiliselt kirjutati alla. Politseiga on alati kindel.
seda küll, et backupvariandiks politsei kõlbab, aga endal samasugune case läbi elatud. vene tädike sõitis kõrvalteelt ette, tegime paberid...
Jõudsin paari nädala pärast kindlustusse, selgus et süüdlane polegi käinud (seadusejärgi vist peab 5 päevaga ära käima)

lõpuks, kui kindlustus selle mutikese üles otsis, hakkas muti panema, et tema ei tea midagi, kaagid sundisid alla kirjutama ja üleüldse olin mina kihutanud... muti oli hankinud mingi tunnistaja ka, kes olevat autos istunud... huvitav, et mina teda ei näinud :lol:

sellepeale naerdi muti välja ja kirjutati mingi trahv kindlustusse mitteilmumise kohta.

vahepeal tundub, et elu on nagu seiklusfilmis :P
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

aga siuke juhus....

sõida totaalselt täis peaga teelt välja autoga vastu puud. lähen koju magan kaineks. ommikul joonistan kuidas juhtus kaine peaga siuke asi ja kindlustus usub siukest juttu?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

tzonn kirjutas:aga siuke juhus....

sõida totaalselt täis peaga teelt välja autoga vastu puud. lähen koju magan kaineks. ommikul joonistan kuidas juhtus kaine peaga siuke asi ja kindlustus usub siukest juttu?
sõltub kindlustusest.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Õiged mehed täis peaga ei sõida :cool: Kui paugu panid on ainult väga tervislik see oma rahakotist kinni maksta, järgmine kord annad võtmed kellelegi teisele.
Kasutaja avatar
xjan
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 03.10.2002 10:09 07
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56561000
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas xjan »

Kas ei ole mitte nii, et politsei tuleb kutsuda, mitte ainult siis kui keegi isik sai viga vaid ka kui on võimalus, et sai vigastada kellegi vara?

Minu arusaam - st. kui sa sõidad teelt välja ja vastu posti siis post saab viga ja on linna vara.... või kui sõidad lihtsalt puu kellegi maa peal maha on sama värk. Kui ei kutsu, siis pärast vara omanik saab algatada ju menetluse ja sind võidakse lisaks trahvida ka sündmuskohalt lahkumise eest.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Lugedes LE´d saab asja selgeks ja ei tohiks olla mitmeti mõistetavalt loetav see:
§ 227. Kui inimesed liiklusõnnetuses viga ei saanud, õnnetuses osalenud juhid või juht ja kahju saaja(d) on juhtumi põhjusi hinnates vastutuse küsimuses ühel meelel, on oma arvamuse kirjalikult vormistanud, nimetades kahju tekitamise eest vastutava isiku, ja sellele alla kirjutanud, ei ole vaja liiklusõnnetusest politseile teatada.

Lahkarvamuse korral või juhul, kui kahju saaja ei ole teada, tuleb õnnetusest kohe teatada politseile ja tegutseda sealt saadud korralduse kohaselt.

Sõidukit või õnnetusse puutuvaid esemeid tohib enne politsei kohalejõudmist liigutada vaid siis, kui teiste sõidukite liiklus on võimatu ja eelnevalt on tunnistajate juuresolekul ära märgitud sõiduki ja esemete asend ning jäljed.


Allkirjastatud õnnetuspaiga fikseerimise paber kehtib samamoodi nagu kõik muud sellised dokumendid.
Kohati lausa naljakas vaadata mismoodi inimesed käituvad võikeste plekimõlkimiste puhul ja tekitavad ikka korralikud ummikud oma lollusega.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Juss kirjutas: Vabandan ot pärast aga kuidas see sinu praktikas välja nägi. Helistasid ja ütlesid, et: "vabandage. Lambad sõid mu auto ära. Kas on politsei ka vaja kutsuda?". :lol:
:D :D :D Ei - pigem nii -
Vabandage, seesamune et mu proua jäi magama...
"misasja?"
Noh jäi magama ja sõitis 110km/h vastu teepiiret...
"möh?"
Kas politseise on vaja ka teatada?...
"kas proua sai surma?"
Ei - autole tuli kriim...
"????? siis mitte - võtaksin teie andmed..."


Jutumärkides siis kindlustuspreili laused.
Suletud