Tasulised parklad

Vaba teema
Vasta
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Tasulised parklad

Postitus Postitas maestro »

Tere

Eile tekkis mul ühe inimesega vaidlus sellele teemal ja mõtlesin et äkki teil kellelgi on kogemusi. Küsimus oleks kaks :)

1) Pargin auto parkimismajja (näitkeks: Virukeskuse parkimismaja) ja autol varastatakse veljed ära või mõni muu vigastus? Kes kannab kahjud?

2) Teine variant on see et kindlasti osad foorumi kasutajad ei hoia autot öösel maja ees vaid viivad parklasse, kus maksavad umibes 400kr kuus oma koha eest. Siit ka küsimus, kui mu autoga midagi juhtub seal parklas (hommikul on auto kividel või aken on sisse löödud ja klaasikillud on olemas kohal), kes kannab siis kahjud?

Kuidas kasko sellistel puhkudel toimib?

Ootaks siis eelnevaid kogemusi ja huvitavat teema arendust ;)

PS kui arvate et teema on siis võib lukku panna, aga mina otsingust vastavat teemat ei leidnud :oops:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Re: Tasulised parklad

Postitus Postitas Kidd »

Üldiselt, valveta parklas "kannab" kulud ikka süüdlane, valvega parklas valveteenuse pakkuja. Kasko peaks igatipidi kehtima, vist...
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kasko kehtib ikka.

tasulises valveta parklas kannad kahjud ise (kasko)- sa oled lihtsalt maksnud koha eest! (vastasel juhul ei jõuaks Tallinn kahjusid kinni maksta :lol: )

valvega tasulises parklas lugege läbi oma lepingud :!: 99% juhtudel peaks seal olema kirjas, et valvaja ei vastuta millegi eest!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tauri kirjutas:99% juhtudel peaks seal olema kirjas, et valvaja ei vastuta millegi eest!
99% juhtudel polegi lepingut. Sisuliselt maksad samamoodi parkimiskoha eest, mis lihtsalt on aiaga ümbritsetud ja on valvur, kes vaatab telekat.
Indrek
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Indrek_M kirjutas:
Tauri kirjutas:99% juhtudel peaks seal olema kirjas, et valvaja ei vastuta millegi eest!
99% juhtudel polegi lepingut. Sisuliselt maksad samamoodi parkimiskoha eest, mis lihtsalt on aiaga ümbritsetud ja on valvur, kes vaatab telekat.
Siis tuleb kohtus vaidlema hakata :)
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kidd kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
Tauri kirjutas:99% juhtudel peaks seal olema kirjas, et valvaja ei vastuta millegi eest!
99% juhtudel polegi lepingut. Sisuliselt maksad samamoodi parkimiskoha eest, mis lihtsalt on aiaga ümbritsetud ja on valvur, kes vaatab telekat.
Siis tuleb kohtus vaidlema hakata :)
Mille üle sa kohtus vaidled?
Mingi ettevõte on omale maa ostnud/rentinud ning sina maksad selle eest, et saaksid tema maal oma autot hoida. Valvur on selle jaoks, et kontrollida, kas ikka maksnud inimesed oma autosid sinna pargivad. Niikaua kuni sul pole lepingut või mingit muud dokumenti, millega parkimiskoha omanik vastutuse võtab, ei maksa keegi sulle midagi kinni.

Ja samamoodi Viru keskuse parkla - maksad ju ka koha eest.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Noh, aga on keegi proovinud vähemalt vaielda? Kui ikka reklaamitakse VALVEGA parklat, isegi kui lepingut pole, siis on õigus eeldada ka valvet. Ma arvan küll, et lootust ei maksaks maha matta.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Mina ka aru ei saa- kuidas saab parkla valvega olla, kui ta seda tegelikult pole? :roll:
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

vaadake asi on dilemmas- nimelt valvega parklasse on ju turvalisem parkida!

ja kui vaja vargile minna siis on seda ohutum teha valveta parklas!

ma olen kindel, et vähegi normaalne valvur hoiab ka silma peal, kuid nagu te näinud olete siis need parklad on tihti suht suured ja valvuriputka ei ole just parima vaateväljaga ehitis!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:Mina ka aru ei saa- kuidas saab parkla valvega olla, kui ta seda tegelikult pole? :roll:
Oleneb valvamise definitsioonist ... valvur valvab, et võõrad ei pargiks parkla territooriumile. On valve ... üldiselt ega nad rohkemat ei valva ka.

Mina kunagi Lasnamäel elasin siis kõik vargused mu auto küljest toimusid parklas. Koomiline ... aga loogiline. Kui maja ees kõik teavad kõiki ja kelle auto milline on, siis parklas ei pane keegi pahaks kui sa võtad mingi auto kojamehed ja nendega minema jalutad - ju siis on omanik. Nikerdab ukselukkude kallal - ju siis on omanik :) Hakkas alarm lõugama ... sama lugu.
Indrek
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ja millega sa hommikul tõestad, et sul oli ilukilp või ventiili nippel küljes kui sa parklasse tulid? Kas sa fikseerid kirjalikult kõik enda masina osad ja võtad valvurilt selle kohta allkirja? Vastasel juhul võivad hommikul tulla kõik rääkima, et mul on nüüd vaja uusi ilukilpe jne.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Jaanus_P kirjutas:Ja millega sa hommikul tõestad, et sul oli ilukilp või ventiili nippel küljes kui sa parklasse tulid? Kas sa fikseerid kirjalikult kõik enda masina osad ja võtad valvurilt selle kohta allkirja? Vastasel juhul võivad hommikul tulla kõik rääkima, et mul on nüüd vaja uusi ilukilpe jne.
Ilukilp ilukilbiks, aga konkreetne sissemurdmine, politsei fikseerib sündmuskoha jne. makk on läinud. Valvur pole öö jooksul millestki raporteerinud, minu arvates täielik alus kahju nõuda.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Kidd kirjutas: Ilukilp ilukilbiks, aga konkreetne sissemurdmine, politsei fikseerib sündmuskoha jne. makk on läinud. Valvur pole öö jooksul millestki raporteerinud, minu arvates täielik alus kahju nõuda.
Läbitud etapp. Kunagi murti E34 ka sisse tasulises parklas. Tuli Politsei ja fikseeris sündmuse. Parkla "kunnid" saatsid kuu peale mind. Tasuline valvega parkla tähendabki seda,et valvur peab ainult vaatama,kas siseneja on teenuse(s.o. siis parkimiskoha) eest maksnud.
M.O.T.T.
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Tasulises ja valvega parklas on isegi autod "jalutama" läinud ja teadmata kaudunuks jäänud. Valvur kehitab hiljem vaid õlgu selle peale :D Igasugu valvega parklatest hoian mina kaarega eemale. Olen kuulnud selliseid stoorisi neist... kohati seal ohtlikum kui lihtsalt tänaval.
Viid oma kena masina hoida, valvur vaatab masina üle ja sobivusel helistab teatud vendadele. Tulevad kohale ja kruvivad su autol kõik vajalikud jubinad küljest. Keegi ei sega neid ja hea rahulik toimetada "valvur valvab" ju. Tänaval hoides on varastel vähemalt vahele jäämise võimalus.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

KristjanS kirjutas:Tasulises ja valvega parklas on isegi autod "jalutama" läinud ja teadmata kaudunuks jäänud. Valvur kehitab hiljem vaid õlgu selle peale :D
Kõik on veendunud asja lootusetuses ja ega ma püüagi väita, et asi on nii nagu mina näen. Kõik sõltub võib-olla hoopis sellest, et "firma" on registreeritud lihtsalt tasuliseks parklaks, sellisel juhul on jah "valvur" lihtsalt see, kes raha vastu võtab. Samas siis nad ei tohiks end ka nagu reklaamida VALVEGA parklana. Kui aga firma on registreeritud valveteenuse pakkujana, siis peab ka valveteenus olema ja ka vastutus.
iisak kirjutas:Läbitud etapp. Kunagi murti E34 ka sisse tasulises parklas. Tuli Politsei ja fikseeris sündmuse. Parkla "kunnid" saatsid kuu peale mind. Tasuline valvega parkla tähendabki seda,et valvur peab ainult vaatama,kas siseneja on teenuse(s.o. siis parkimiskoha) eest maksnud.
Parkla kunnid saadavad muidugi kuu peale. Õigust mõistab ikka kohus.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kas sul on mingi selline juhus praegu, et autost viidi midagi minema?
Või millest selline teema üldse tingitud. KUi tahad autot parklasse viia, siis mine küsi valvuri käest, kas nad vastutavad.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

hanno kirjutas:Kas sul on mingi selline juhus praegu, et autost viidi midagi minema?
Või millest selline teema üldse tingitud. KUi tahad autot parklasse viia, siis mine küsi valvuri käest, kas nad vastutavad.
Ei ole midagi veel ära viidud õnneks, ma lihtsalt läksin teemaalgataja mõttega kaasa, et kes vastutab? Kohtu poole pöörduda soovitan ma lihtsalt sellest ajendatuna, et sain alles see kuu sealt õigust kui politsei venna auto ära teisaldas :)
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Parkla, kus mina oma masinat hoian ( Lasnamägi ), on valvuriputka klaasile pandud silt, et firma ei vastuta ilukilpide, peeglite, velgede jne. eest. Mis paneks nagu järeldama, et auto eest siis vastutavad, aga vaevalt see nii on :D
Endine BMW omanik
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

hanno kirjutas:Kas sul on mingi selline juhus praegu, et autost viidi midagi minema?
Või millest selline teema üldse tingitud. KUi tahad autot parklasse viia, siis mine küsi valvuri käest, kas nad vastutavad.
Õnneks pole veel midagi juhtunud, aga lihtsalt tekkis küsimus et kes maksab kahjud kui mul parklas viiakse ära veljed?
Ma saan aru et kui autol mõlk, või viiakse kojamehed ära, siis pead suutma parklale tõestada et seda mõlki/kriimu polnud ennem kui auto parklasse tõid. Aga kui auto seisab ikka kivide peale - kahtlen et auto sõitis parklasse ilma velgedeta.
Kuidas selline mõtte üldse tuli - nimelt mul isa nägi aastaid tagasi kuidas parkla valvur istus oma zigulli, tagurdas ühele autole sisse ning sõitis minema (vist oli joobes kuna keegi seda parklat valvama ei jäänud).

Ja siit ka küsimus, kas on mõtet hoida autot parklas (mu autol on kasko peal) , kus maksan aastas peaaegu 5000kr + kasko? Teie kommentaaridest olen aru saanud et vist eriti pole mõtet :!:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Vasta