Vaimsed invaliidid

Vaba teema
Suletud
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

joffe, ma saan aru et reeglid on tätmiseks, aga alati ei saa ju igast asjast näpuga järge taga ajada. olgem siis ka inimesed ometi.
kuigi jah, nüüd läheb minu arvamus poolte siinsete inimestega raudselt vastuollu :)
nagu kidd ütles, et invakohad peaks olema neile, kes seda tõesti vajavad.
see on tõesti taunitav, kui sellisele kohale parkinud autost tuleb täitsa terve inimene välja.. olen isegi möödaminnes seda maininud osadele.
2000 a. 320d, e46
pets520
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 10.01.2007 10:20 19
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas pets520 »

Praeguste seaduste järgi peab olema invamärk ainult ees. Samuti on need praegused invamärgid suhteliselt pisikesed, et ei hakka kaugel kohe silma. Nii et need tagant poolt tehtud pildid invakohtadel parkivatest autodest on lihtsalt mõttetud kui mitte öelda laimavad.
Kasutaja avatar
killer666
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 16.02.2006 09:19 53
Peamine sõiduk: BMW 525tdsa t
Asukoht: idavirumaa

Postitus Postitas killer666 »

MuiduMees kirjutas:.
Sõber ei hakanud lihtsalt kuuks ajaks omale seda invaliidimärki taotlema.
Kuigi alguses vaadati küll et bmw ja pargib invakohale,tehti suuri silmi.Aga kui nägid et kõrvalt tuli välja karkudega inimene siis nagu rahunesid maha!
juhtumid nagu kirja panin.
oot , kas sis kui näiteks on luumurd , kas seda siis saab liigitada ajutiseks invaliidsuseks v?
kas mitte invaliidsus pole pöördumatu puue ja siis nagu antakse sellele inimesele m6ned hyved , et tema elu natukene lihtsustada??
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Saab ja tulebki näpuga järge ajada! ;) Olen seda ise teinud ja tead, kui hea on- kellelgi pole ju midagi kobiseda. Korravalvurile, olgu ta siis kes tahes, ei lähe ju üldse korda, kui palud tal olla ometi inimene- seda võidakse võtta solvanguna. :) Järjeajamisest on muidugi asi kaugel, kui üritada sõita 100 km/h-ses autolaviinis 90- ga. See peaks olema arulage, kes seda teeb!
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Invaliidsusega kaasneb tavaliselt pöördumatu puue. Kuid inimene, kelle liikumine on ajutiselt raskendatud (nt luumurd) võiks ikkagi parkida invakohale, sest see ei ole ju normaalne, kui ta "hüppab" karkudega 100-200 meetrit, et jõuda poodi :!:
Killer666 maailm ei ole ainult must ja valge :)
Jõudu annab 2.5 TDS
Kasutaja avatar
Markus
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 18.01.2008 11:20 25

Postitus Postitas Markus »

hetkel on mul autos invaliidimärk(mitte enda nimel) seearvelt tean ka rääkida..,et invaliidi trandsportimiseks võid sa selle märgi peale panna..ette armatuurile..ja lisa märke olema ei pea.kokkuvõttes autode taguotsade pildistamine on täielik laim.Samas on praegu seadusandluses 1 nõrk koht ka..kui sa trandspordid invaliidi siis ei tohi sa ise selle märgiga invaliidi kohale parkida ...vaid võid seal ainult peatada ,et invaliid autost siis välja lasta või autosse peale võtta...samas see on natuke halvasti organiseeritud.Sest mõnikord tuleb invaliidi ka aidata...kusjuures jah kui ma trandspordin invaliidi siis pidevalt vaadatakse ,et bmw vahtralehtedega ja inva kohapeal...kusjuures seda invaliidi märki ei saa falck eriti kontrollida..ja see kellele märk kuulub on ka teisel pool märki ..et suht kõik võivad seda kontrollimatult kasutada ,kui sugulasel vms see olemas
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

ma ei saa aru miks nii keeruliseks peab alati asjad ajama. kui on hirm et vaadatakse kahtlaselt, ostad kaks märki nii ette kui taha. las tuleb see falk, seletab ära kui vaja.
sama teema oli selle kaubatransportimisega. märgid peala ja kogumoos.
mul näiteks pole parkimiskella...a ma oskan leida mingi paberi ja sinna kirjutada kellaaja, ja töötab. simple as that. no offence.
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Priit Peljo kirjutas:Lihtsalt teadmiseks

http://www.vedur.ee/puutepunkt/?op=body&id=10&cid=9
Just. käsijuhtimisega sõiduki närk ning see Priidu postis mainitud parkimiskaart on 2 erinevat asja.

Aga mitte kumbki neist pole vist selle teema teema.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Nendele, kes kasutavad invakohti mittesihtotstarbepäraselt ehk siis lihtsalt kiiremini poodi saamiseks ilma mingi puudeta tuleks kojamehe vahele panna rohkem selliseid märke: Pilt

ehk lõpuks hakkab mõnel ka piinlik ja pargib teinekord 50-100m kaugemal olevale vabale kohale :roll: .
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Olari525 kirjutas:Luuk järgmine kord tee ikka autost ees poolt pilti, siis on kohe näha, kas on invamärgid peal :!: Kui julged seljatagant pildistada, siis peaksid ju julgema avalikult ja eest pildistada ;)
Järgmine kord teen kindlasti eestpoolt, seekord lihtsalt juhtus nii, et too punane seal pildi peal hakkas juba ära sõitma ja tegutseda tuli kiiresti. Eks ma kartsin naisterahvana(olin üksi) terve perekonna käest peksa ka saada(ajuinvaliidid ju), istus ju kogu see rõõmsalt kepslev neljapealine seltskond juba autos ;)
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

ple küll parkimise teema aga see inimene peab invaliid olema kes seda tegi... :mad: :evil:

Pics:
Hood:
Pilt
Pilt

Front Bumper
Pilt
Pilt

Side Mirror(same on each side)
Pilt

Driver Fender
Pilt

Driver Door
Pilt
Pilt

Driver B-pillar trim
Pilt

driver Side skirt
Pilt

Driver rear fender
Pilt

Roof
Pilt
Pilt

Trunk
Pilt


Rear bumper
Pilt
Pilt

Chrome Trim (every trim on the car + all chrome trim is F'ed up
Pilt

Passenger side
Pilt
Pilt

kui selle jaoks teema kuskil siis võiks sinna panna, tänud.
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

viimase pildirea kohta - ameerika tüdrukud vist pisut äkilisemad kui meie maal. :D
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

OT: või võimalik ettevalmistus "total makeoveriks". Üllatav, et pole lõhutud klaase ja tulesid. Kujutan ette, et kui kindlustuselt rahad käes asendatakse stanged, kapott ja pagass CSL-i stiilis, liistud jms ning kõik loomulikult carbonist. Ja kenam värv selga. Ja poole aasta pärast kuskil tuuninguajakirjas vesistama ajav artikkel :)
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

kimmo kirjutas:OT: või võimalik ettevalmistus "total makeoveriks". Üllatav, et pole lõhutud klaase ja tulesid. Kujutan ette, et kui kindlustuselt rahad käes asendatakse stanged, kapott ja pagass CSL-i stiilis, liistud jms ning kõik loomulikult carbonist. Ja kenam värv selga. Ja poole aasta pärast kuskil tuuninguajakirjas vesistama ajav artikkel :)
kirjutas muidugi,et samal tänaval 2-3 autot sama moodi ära rikutud...
On the 8th day, God created boost.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Zipp kirjutas:
kimmo kirjutas:OT: või võimalik ettevalmistus "total makeoveriks". Üllatav, et pole lõhutud klaase ja tulesid. Kujutan ette, et kui kindlustuselt rahad käes asendatakse stanged, kapott ja pagass CSL-i stiilis, liistud jms ning kõik loomulikult carbonist. Ja kenam värv selga. Ja poole aasta pärast kuskil tuuninguajakirjas vesistama ajav artikkel :)
kirjutas muidugi,et samal tänaval 2-3 autot sama moodi ära rikutud...
Kirjutada ju võis aga ma usun ka pigem kimmo varianti. Keegi ei viitsiks ukseposti osa niimoodi kriipida vaid pigem virutaks kivi klaasi, peksaks tuled sisse, laseks kummid tühjaks ... mitte ei käiks filigraanselt iga pleki peale jutte kriipimas, mõlke ja auke toksimas. Palju suuremat kahju saaks tekitada palju väiksema vaevaga ...
Indrek
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Zipile

Postitus Postitas Luuk »

Oi, kurja!
Mina oma ühe kriimuga, mis esiuksest tagatiivani kriibiti, pääsesin veel kergelt ilmselt.
Tõsised ajuinvaliidid! Seal pole sul mitte võtme ega naaskliga kallal käidud vaid ikka korraliku jahinoaga :?
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

hiljuti oli mul "äge" vahejuhtum.
parajasti hakkasin üle sebra minema, kui üks auto lähenes suht suure kiirusega, sellepärast päris julgelt teele ka ei tormanud. Aga igatahes tee peal ma juba olin natuke, ning tegin zesti tema poole umbes et mees, mida sa teed, et kas sa ei kavatsegi seisma jääda. Tema aga sõitis sama hooga edasi ning tegi veel autoga paraja jõnksu minu poole. :shock:
idioote ikka leidub :|
2000 a. 320d, e46
mmz
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 20.12.2006 00:42 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mmz »

Mul oli sarnane juhus kunagi lauluväljaku lähedal, kus hommikul jalgrattaga trenni tehes üks auto vastu sõitis ja hetkeks suuna otse minu poole võttis. Ei mõista, mis selliste tegelaste peas küll toimub. Tulin hiljem sama teed pidi tagasi ja kuna sama masin oli ennast veidi eemale parkinud, siis klõpsisin ka ühe pildi.
Pilt
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

NUh, mina tegin nüüd omale rahakotivahele mõned pisikesed sildikesed armsate parkijate korralekutsumiseks. Meil nimelt hakkab igapäevaseks saama kaos parklas, kus igaüks pargib kuidas juhtub ja hilisemad tulijad lihtsalt ei mahu, kuna üks seitsmene bemm nt stabiilselt pargib üle kahe parkimisvahe ja wolkar ja jeebid... pildistada ei meeldi, parem rikun oma üllitisega neil nats karistuseks tuju :)
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Kairi kirjutas:NUh, mina tegin nüüd omale rahakotivahele mõned pisikesed sildikesed armsate parkijate korralekutsumiseks. Meil nimelt hakkab igapäevaseks saama kaos parklas, kus igaüks pargib kuidas juhtub ja hilisemad tulijad lihtsalt ei mahu, kuna üks seitsmene bemm nt stabiilselt pargib üle kahe parkimisvahe ja wolkar ja jeebid... pildistada ei meeldi, parem rikun oma üllitisega neil nats karistuseks tuju :)
Ega ometi midagi sellist nagu, et miki hiir näitab keskmist näppu ja üleval on lause " Hästi pargitud piix" . Mina tahaks midagi sellist :P
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

toivoku kirjutas:
Kairi kirjutas:NUh, mina tegin nüüd omale rahakotivahele mõned pisikesed sildikesed armsate parkijate korralekutsumiseks. Meil nimelt hakkab igapäevaseks saama kaos parklas, kus igaüks pargib kuidas juhtub ja hilisemad tulijad lihtsalt ei mahu, kuna üks seitsmene bemm nt stabiilselt pargib üle kahe parkimisvahe ja wolkar ja jeebid... pildistada ei meeldi, parem rikun oma üllitisega neil nats karistuseks tuju :)
Ega ometi midagi sellist nagu, et miki hiir näitab keskmist näppu ja üleval on lause " Hästi pargitud piix" . Mina tahaks midagi sellist :P
Pilt

see siis minu tehtud asi
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

diislijoodik kirjutas:Palun lõpetada piltide serveerimine imagshack'i serveri kaudu. 1. masin hangub, 2. sealt tuleb läbu.
ära kasuta internet explorerit ja ei tule mingit läbu ;) vabandust aga tõesti ei ole praegu käepärast yhtegi vaba serverit kuhu asi yles lükata
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Sildid rahakoti vahel on hea mõte, aga sellist roppu sõimu on minu meelest vale kirjutada, sellega langed ju põmmpeaga samale tasemele.

Pigem peaks kirjutama midagi sellist, mis inimese konkreetselt piinlikust tundma sunnib a la
"Küll on tore, et sul käed-jalad terved ja saad iseseisvalt liikuda, aga vaata, kõigil ei ole niimoodi vedanud. Kui sul tõesti ei ole jõudu mujale kui invakohale parkida, siis palun taotle endale invaliiditunnistus. Vastasel juhul tee endale teene ja loobu ajuinvaliidi staatusest."
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Mina kirjutasin lihtsalt ja lakooniliselt- õpi parkima :) Üheski seaduses ei ole kirjas, et ei või sildikest kojamehe vahele panna...
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Kairi kirjutas:Mina kirjutasin lihtsalt ja lakooniliselt- õpi parkima :) Üheski seaduses ei ole kirjas, et ei või sildikest kojamehe vahele panna...
Kunagi Laulupeo tänava kandis parkisin kortermaja hoovis. Aeda ega keelavaid märke seal polnud. Tagasi tulles leidsin kojamehe vahelt kirja "Parpimine keelatub". Siiamaani kisub muige näeole, kui selle kirja peale mõtlen.
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

Kuid kõigile ütlen kohe ära, et järvekeskuse parklas, see mis maa all on, seal parkige ikka enamvähem õieti, kuna seal käib üks järvekeskuse ninamees määrdunud autodepeale kirjutamas (Siin ei pargita!!!)
Ja reeglina siis juhipoolsele küljele :D
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

no_name kirjutas:Kuid kõigile ütlen kohe ära, et järvekeskuse parklas, see mis maa all on, seal parkige ikka enamvähem õieti, kuna seal käib üks järvekeskuse ninamees määrdunud autodepeale kirjutamas (Siin ei pargita!!!)
Ja reeglina siis juhipoolsele küljele :D
Kui selline ninamees peaks minu auto peale kirjutama, et siin ei pargita, siis järgmise sammuna otsiks selle härra üles ja paneks ta maksma enda auto külje poleerimise eest.

Olen ise viisakas parkija, aga kui keegi peaks selliseid sigadusi tegema, siis las vastutab ka selle eest enda rahakotiga.
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

elust enesest näide tema enda kohta, on teda minu andmetel 2 korda avakdus tehtud, kuid tema maksma ei ole siiani pidanud. Niiet sellessuhtes suhteliselt aja raiskamine, ning kui parkida krt ei mõista, siis tegelt ka suhteliselt paras.
Teinekord oled ehk targem.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Ain kirjutas: Kui selline ninamees peaks minu auto peale kirjutama, et siin ei pargita, siis järgmise sammuna otsiks selle härra üles ja paneks ta maksma enda auto külje poleerimise eest.
Just mõtlesin sellele. Ma ei luba käsipesulas oma väikselt autolt vett silikoon labidaga maha lükata. rääkimata , et keegi näpuga midagi torgib!
Suletud