Sõidukiirus vs max lubatud sõidukiirus

Vaba teema
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ilves kirjutas:fundamentaalsele õigusele käituda seaduse piires ja teiselt poolt kohustusele mitte takistada enamust, kui nad seda teha soovivad.
See toimib mõlemas suunas. Ela ja lase teistel elada.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

kimmo kirjutas:Tekib küsimus, milline kiirus on põhjendamatult aeglane?
Minu meelest ei teki. Põhjendamatult on põhjendamatult ... ja põhjusega aeglane sõit on põhjusega :)
Tagant kiiremini tuleja leppigu selle põhjusega. Võiks oma ego alla suruda.
Meelega liiklust takistada ei tohi ... aga nõuda kelleltki maksimaalse lubatud kiirusega liiklemist on ka väiklane ja oma ninast mitte väga palju kaugemale vaatav.

Ja üleüldse, suvaline sõiduauto on tsikli kõrval mõttetu kiirendusega kirst ja ainult tropiks tee peal :)
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tegelt ei saa rekkajuhte kuidagi süüdistada,kirjutage siis kaebekirju valmistajatehastesse,kes piirajad peale panevad. A see möödas6idu värk-nagu Juss ütles,saab ka sotiga 4st autost mööda minna,aga vahe 140ga on selles,et trahvi asemel pabistad,kas j6uad üldse. Aga p6hjendamatult aeglane s6it,millest siin jutt on ikka,on minu meelest see,kui ilmselgelt juht uimerdab, penskarid näiteks. A m6ne meelest vbl ka traktorid :d 85 km/h s6itev rekka seda küll pole. Hiljuti oli pärnu mnt-l 15 rekkat kolonnis,mis siis?
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

tegelikult võib 90nega mööda sõitu küll teha kui inimesed oskaksid hoida pikivahet, 1 auto haaval saab edukalt, täna hommikul sain kenasti niiviisi mööda sõidud tehtud 100ga ja ei olnud probleemi, täna näiteks tainapeast politseinik kes sõitis miskise bussi järgi 80kmh ei hoidnud ja ma keerasin talle tuimalt ette, ei teinud ta midagi kuigi ma pabistasin,et äkki võtab sappa ja hakkab mind peetima. Ehk siis, hoidke pikivahet! Aare tihtipeale rekkajuhid ei hoia pikivahet vaid sõidavad üksteisel nii tagumikus kinni,et kuskil 0,5 kuni 1m on vahet 2l rekkal, eks sa pressi sinna oma sõiduautoga vahele.
Viimati muutis toivoku, 11.06.2008 14:52 37, muudetud 1 kord kokku.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:Hiljuti oli pärnu mnt-l 15 rekkat kolonnis,mis siis?
No see on haiglane - vahed peaks ikka see olema, et vähemalt anda võimaluski möödasõiduks. 15 rekkast koosnevast kolonnist ei saa ohutult mööda mitte ühegi kiiruse juures.
Siis tekivadki meeletud sabad sinna lõppu veel sõiduautodest ja ei saagi mitte keegi enam mööda.
Indrek
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Rekkad üldjuhul on suht viisakad ja kuna nad on valdavalt ka uuemad, siis ka liiguvad suht reipalt ja ei haise. Aga tõsine pind silmas on need tagaluuktõstukiga "piimaautod", millele tehases (juba aastakümneid tagasi) unustati mootor vahele tõsta. Need venivad 75km/h ja haisevad nagu põrgulised. Igasugused Canterid ja väiksemad Volvod (Toyota Dynadest ja muust antiiksest kraamist rääkimata) tuleks küll tipptundidel maanteedelt kaotada.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

V2ike_Suur kirjutas:Rekkad üldjuhul on suht viisakad ja kuna nad on valdavalt ka uuemad, siis ka liiguvad suht reipalt ja ei haise. Aga tõsine pind silmas on need tagaluuktõstukiga "piimaautod", millele tehases (juba aastakümneid tagasi) unustati mootor vahele tõsta. Need venivad 75km/h ja haisevad nagu põrgulised. Igasugused Canterid ja väiksemad Volvod (Toyota Dynadest ja muust antiiksest kraamist rääkimata) tuleks küll tipptundidel maanteedelt kaotada.
Unustasid siia patta lisada veel Kamaz'id.
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

No minu poolest sõitke kasvõi 60km/h, aga kui ikka tagant läheneb masin, mis ei suuda koormaga kiirendada hetkega 60lt 85 peale, siis võiks ikkagi endal ka oidu olla ja teeäärde tõmmata korraks. Sõidukaga sõites pole mind häirinud ükski rekka, sest sõiduautoga saab sellest ikka mööda kasvõi peale mõne kilomeetrist sabas sõrkimist.
Pikivahe hoidmisega on vast suuremad probleemid poolakate ja leedukatel ka suht savi, kuidas sa neist mööda saad. Ise olen tõmmanud ka suurega laiema koha peal kõrvale ,kui tagant tuleb teine suur, mis liigub minust kiiremini.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

jube rekka teemaks on läinud :lol: aga ise olen viimasel ajal täheldanud, et läti rekkad jube viisakad - tuled tagant ja tüübid sõidavad tee andmiseks vaata, et kraavi :roll: See toob omakorda kaasa jubeda tolmupilve mis juba sunnib möödasõitma.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Täna siis juhus kus Läti veok (vähemalt haagis oli LT numbriga) takistas liiklust kuna arvas, et tema on maanteede kuningas :evil: . Mitu korda alustasin möödasõitu juba, aga siis keeras see rekka ennast mulle ette ja hakkas aeglaselt ees liikujast mööduma... mina pidin lõpuks korduvalt taanduma kuna masinad tulid vastu ja mina ei oleks enam mööda jõudnud. Lõpuks Kiili ristist mööda suunaga Sausti asula poole vaatasin, et tee on tühi ja proovin uuesti.... selle peale keeras rekka ennast jälle ette ja hakkas uimama. krt. kuna oli nagunii lõuna ja Sauel oli vaja kiirelt ära käija siis sõitsin tast lõpuks üle pideva joone mööda :oops: . Mis õigus on tal minna möödasõidule kui ta takistab samas teisi? Kõrvale tõmbas kiirelt ja kui nina oli juba ees liikujast mööda siis hakkas uimamine... :evil:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Hakkas uimamine? Äkki hoopis tuli piiraja vastu.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Siis poleks pidanud minema möödasõidule kui mina juba seda tegin :?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Kas selle rekka ees uimerdas teine veokas või sõiduauto?
Kui sõiduauto, siis mina süüdistaks selles jamas hoopis tolle juhti.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Rekka tegi möödasõitu sõiduautodest mis liikusid kiirusega ~85-90km/h. Seega kui rekka nagunii enam eriti kiiremini ei lähe siis milleks ta punnis? Kas siis kui ma sõidan lubatud kiirusega võin sõita ma ka vastasuuna vööndis? Kas edaspidi kui autosid vastu ei tule pean ka viibima vastasuuna vööndis, et teised ei saaks kiiremini liikuda?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Indrek,selle eelpoolmainitud rekkakolonni kohta- pikivahed olid täitsa olemas ja möödas6idul v6tsin oma 5 rekkat ette :P Muuseas,liig väikse pikivahe reha otsa olen ka ise sattunud ja Rootsi mendi aktsiaid soetanud tänu sellele kunagi.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Jaanus_P kirjutas:Läti veok (vähemalt haagis oli LT numbriga)
LV = Läti
LT = Leedu

;)
marxius
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 13.06.2003 21:33 58
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marxius »

Indrek_M kirjutas:
Tarmo kirjutas:Jutt käis minu postituses maanteest , kus on suurim lubatud kiirus 90km/h
Just nimelt suurim :) Aga lubatud on ka 70, 80, 83 km/h :)
Kedagi ei saa sundida kiiremini sõitma kiirusest, mille juures ta ennast ohutult tunneb. Kui inimene ikka tunneb, et tema oskuste, tervisliku seisundi või sõiduki jaoks on 80km/h lagi, siis nii ongi.
Lubatud suurim sõidukiirus ei tähenda ainsat lubatud kiirust.
Ja kui see inimene ei oska/ei taha/ ei julge sõita nii nagu lubatud, siis peaks kõrvale tõmbama ja teised mööda laskma.

Ise tõmbasin talvel kiilasjääga 65-70 km/h sõites korduvalt bussitaskutesse, et enda tagant julgeid kolonne mööda lasta. Lihtsalt ei julenud kiiremini sõita...
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

See asi läheb siin jah juba jälle rekkade ja sõidukate vaheliseks kemplemiseks. Sõidukatega sõidame me kõik, rekkadega mõned vähem ja arvatavasti ei tuleks sellise masina ohjamisega ka paljud toime.
Ja selle rekka liikumise kiiruse juures mängib rolli ka sõidu aeg, mille jooksul jõuab juht punktist A punkti B. On ette antud aeg, mille jooksul tohib juht sõita ja mis ajal peab puhkama. Loomulikult üritab iga juht sõita selle ettenähtud sõiduaja jooksul võimalikult palju kilomeetreid ja seda suurima kiirusega mis on masinale lubatud, mitte aga venida ees liikuva "turisti" järel, kellel on aega palju saab ka loodust nautida 80km/h liikutes.
Minu poolt kõik.
525 TDS´a EXECUTIVE
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Postitus Postitas Alvar_S »

Eelmine reede sai pärnu sõidetud sõpradega ja jäi kah üks rekka tee peal ette.
Vaatasin,et tee on ikka oma km jagu vaba ja hakkasin mööduma siis rekast.
Aga nii kui ma olin pea poole rekkani jõudnud nii see ahv arvas,et nüüd on tal õige aeg hakata mingist sõiduautost enda ees mööduma.
Ja nii ma siis olin rekka ja nende valgete plastik postikeste vahele surutud.
Ise meeletult signaalitades ja päris hirm tuli peale aga jumala õnneks see mõistusetu rekkajuht suvatses lõpuks peeglisse vaadada ja meid märgata.
Ja kui keegi tark ütleb miks sa ei pidurdanud ja naasenud oma sõiduritta siis tagant tuli üks tarkpea veel järgi. :|
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Minu meelest on elementaarne, et aeglasemalt sõitja laseb kiiremad mööda.
Keegi ei pea sõitma kiiremini kui ta soovib, aga kui ikka näed, et sinu taha on tekkinud 5-10-15 autoga kolonn, siis ole nii hea, tõmba korra bussipeatusesse (mitte mingil juhul teepervele kruusa peale!) ja lase tagumised mööda. On sul endal rahulikum sõita ja ka teised jõuavad sihtkohta ilma sind kirumata.

Ärge unustage, et kuiva ilmaga võin jah 10km kellegi sabas sörkida, aga vihma ja poriga? Ei, aitäh.

Siinkohal tervitused rekkajuhtidele, kes muutuvad päev päevalt kultuursemaks - pea iga kord, kui tekib vajadus mõnest mööduda, annavad nad suunaga märku :cool:
Kasutaja avatar
iiv6l
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 24.08.2007 16:38 01
Kontakt:

Postitus Postitas iiv6l »

85kmh sõitva politsei puhul aitab gaas põhja, kõrvale ning siis äkilise pidurdamisega kiiruseni 95km/h talle ette. Ei tohiks seda kiirust ära fikseerida kuna radar peaks olema statsionaalselt. Kas sellised manöövrid neile meeldivad on juba teine teema.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Võibolla natuke OT, aga kas keegi oskab selgitada, mida võis Poola rekkajuht mulle (või vastutulijatele) öelda soovida, vilgutades 2x2 korda ohutulesid. Sõitsin tema taga, möödasõiduvõimalust polnud, just vahetult enne seda olime möödunud teeservas sõitnud rollerist. Suhteliselt arusaamatu vilgutamine, ma ei saanudki aru kellele ja mis teemal see mõeldud oli.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Ma ei tea kas ma olen hull või aga mind küll rekkad ei sega. Sõidan neist lihtsalt mööda. Lisaks veel, et uuematel bemmidel peaks ju gaasi analisaator peal olema ja vingu puhul paneb ta end siseringile õhku võtma. Ja uskuge mind, et ükski rekka ei sõida seal teel suurest sõidurõõmust. Need mehed teevad tööd. Lisaks üldjuhul püsib neil rool paremini pihus kui mõnel amatööril. Kiirusest veel. Tavaliselt ei ületa üle 20 km/h.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
art16ur
Huviline
Postitusi: 630
Liitunud: 24.09.2007 21:19 06
Asukoht: Rapla, Pärnu

Postitus Postitas art16ur »

No tavaliselt on kiirus ikka 100km/h suvel vähemalt küll, ei näe põhjust aeglasemaks liiklemiseks ja kui rekka ees, võimalusel panen mööda, eks igaüks tunneb enda ja oma auto võimeid ja kasutab neid siis kui peab seda vajalikuks.
udja
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 23.09.2007 13:38 46
Peamine sõiduk: BMW 523i E39 Universaal

Postitus Postitas udja »

iiv6l kirjutas:85kmh sõitva politsei puhul aitab gaas põhja, kõrvale ning siis äkilise pidurdamisega kiiruseni 95km/h talle ette. Ei tohiks seda kiirust ära fikseerida kuna radar peaks olema statsionaalselt. Kas sellised manöövrid neile meeldivad on juba teine teema.
EI MEELDI! ausalt ka olen kogenud. Kohtusin hästi "eeskujuliku" politseinikuga.
85-ga sõitvast politseinikust möödusin 90-nega, see tõmbas kohe kui olen pool meetrit möödunud, minu taha vilkurid peale. Jäin siis seisma, ilma ennast tutvustamata tuleb räuskama. Et kas ma liikluseeskirja ei tunne.HMM ma ei teadnud et POLITSEI autost möödumine on keelatud. Ühesõnaga mingil väga egol politseinikul oli halb päev vist.

Teemasse ka siis natuke.
Liiga aeglaselt sõitvad autod ei sega, alati on võimalik millagi mööduda. 10km mingi auto järel sõites ja 5-10 minutit kaotades ei sure keegi ära, aga seevastu pidevalt ohtlike möödasõite tehes võib lõpuks halavasti lõppeda. Ise pigem teen möödasõidu kiirelt ja kasvõi rohkem kui 30km/h kiirust ületades. Ja vihkan neid kes möödasõidul uimerdavad, krt kui sa hakkad mööda sõitma siis sõita mitte ära veni.
E36 318 92 -->E36 320i 94 -->
E39 520 96--> E39 523 98
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Andke nüüd mulle andeks või loopige kividega surnuks, aga kui märk lubab 90 km/h, kuid tee on mulle võõras ja kurviline, siis kohati võin mina seal enda ja kaasreisijate turvalisuse huvides 60 km/h küll uimerdada. Näiteks Haljalast Rutja poole sõites on ikka sellised kurvid, et mina üle 40 km/h neisse sisse lennata ei julge, ometi märk lubab 70 km/h. Hullumajapuhvet!
Ja ka talvel, mil mul laternad essugi ei näidanud, suurematsorti libedasõidukogemus puudus ja tee libe nagu tatt oli, tulin Märjamaalt mööda Pärnu maanteed kiirusega ca 80-85 km/h. Üksjagu selle tõttu olen ma veel elus ja ka auto on terve. Oli 1.jaanuar ja teed suht tühjad, seega ette ma ehk kellelegi ei jäänud.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Oi teid küll, ajate jälle teema üles.

Kõigil teil on omamoodi õigus ja ei ole ka.
Hanno on meil teadatunutud seadusejärgija, kuid eksid sinagi.

Rekkamehed on tublid ja sõidavad nii kuis peab, suurimate kogemustega juhte annab otsida, see, et nad aeglasemad on kui 90km/h ei ole kunagi olnud segavaks faktoriks. Segab vaid see, kui nad teineteisel tagumikus sõidavad ! Selle lause vastu ei ole ka Aarel miskit vist kobiseda.

Segavad just need autojuhid, kes tegelevad sõidu ajal millegi muuga !

Tihti on probleemiks kellegagi lobisevad, unelevad, sügavad või imevad sõidukijuhid. Teine seltskond on vanurid, ok neile andestame, varsti oleme ise ka sellised.

Mis tuleks teha, on see, et aeglasemad juhid peaksid hoidma rohkem tee serva ja ei tohiks oma egoga seaduste ees teisi pidurdada.
Tihti sõidan näiteks Tallinna ringteedpidi õhtuti Lasnamäe poolt Jürisse ja sorry, ei pidurda rekkad ega muu, kui mingi X automargiga veniv kodanik. Mööda ta ei lase, sest uimab peaaegu, et keset teed.

Hull liiklus on enne Riiat minuarust, kuid samas õige suhtumisega, kui oled aeglane hoia tee serva ja lase kiiremad mööda, kõigile ohutum.

Tahtsin seda siis kokkuvõtteks ütelda, et ei oma tähtsust sõidad sa 10 km/h kiiremini või aeglasemalt kui lubatud, peaasi, et sa sellega ei põhjusta teistele liiklejatele meelepaha.

Sõida ise ja lase teistel ka sõita !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
hunt007
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 11.01.2004 14:14 00
Peamine sõiduk: BMW 525d e60
Asukoht: Kesk-Eesti

Postitus Postitas hunt007 »

Teel liikuv aeglane sõiduk peab võimaldama endast mööduda, vajadusel jääb tee äärde seisma. Sama kehtib ka 90-ne alas 85-ga sõites, kui ei ole nii kiire siis tuleb endast kiiremad mööda lasta, vajadusel tuleb jääda tee äärde seisma, et endast kiiremad mööda lasta. Sest tegemist on tegelikult liikluse takistamisega. Ja teiseks tuleb teel liikuda paremal sõidutee äärel, mitte nagu paljud aeglasemad sõidavad täpselt joone peal, ka see on juba rikkumine. Kui on liikluseeskiri ununenud tuleb minna kooli seda meelde tuletama. Ja ärge tulge õigustama aeglasemaid sõidukeid, kes sõidavad joone peal ja takistavad liiklust.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

No Tallinna ringteel olen möödasõiduüritustest juba ammu loobunud. Seal sa ei jõua ka siis kaugemale, kui saadki mõnest mööda, liiklus seal ikka megatihe ja uimaseid on nii, et paha hakkab. Ja need kuradima mobiiliga lobisejad on veel eraldi huvitav seltskond. Üks osa neist suudab kõne ajal sõita 45- 105 km/h, st. et hoog üles, kaob sul eest ja mõne hetke pärast tuleb vaata, et tagurpidi vastu. Kui ei suuda teed jälgida kõne ajal, siis tuleb tee äärde seisma jääda, nagu ka seadus käsib.
525 TDS´a EXECUTIVE
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Maiks kirjutas:No Tallinna ringteel olen möödasõiduüritustest juba ammu loobunud. Seal sa ei jõua ka siis kaugemale, kui saadki mõnest mööda, liiklus seal ikka megatihe ja uimaseid on nii, et paha hakkab. Ja need kuradima mobiiliga lobisejad on veel eraldi huvitav seltskond. Üks osa neist suudab kõne ajal sõita 45- 105 km/h, st. et hoog üles, kaob sul eest ja mõne hetke pärast tuleb vaata, et tagurpidi vastu. Kui ei suuda teed jälgida kõne ajal, siis tuleb tee äärde seisma jääda, nagu ka seadus käsib.
Kusjuures maanteel tohib mobiiliga rääkida. Keeld kehtib asulasisesel teel.

Aga jah, paha on vaadata kuidas mõned inimesed kaotavad pisimagi kõrvaltegevusega igasuguse sõiduoskuse. Paneb suitsu ette, siis enam stabiilset suunda/kiirust hoida ei oska.
Siinkohal võin rusikaga vastu rinda taguda, sest tööasju ajades räägin tihti rooli taga telefoniga, aga sõidustiili see ei mõjuta. Ka manuaalkastiga kaubikut suudan telefoniga rääkides muretult juhtida, isiklikust atm kastiga autost rääkimata. Telefoniga rääkida, suitsu teha ja autot juhtida on muidugi mõnevõrra keerulisem, aga olude sunnil on sedagi ette tulnud ja olen hakkama saanud.
730iA e32 138kW 12/1992
Vasta