tõin auto saksast läbi soome tolli

Vaba teema
Vasta
bemm523
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 25.03.2004 20:53 46

tõin auto saksast läbi soome tolli

Postitus Postitas bemm523 »

Kas keegi on kuulnud midagi sellist, et Soome läbisõidul(transiidina) tuleb tollist saada sõiduluba? Nimelt tulin Rostockist Hanko sadamasse ja seal võeti mind kõrvale läbiotsimise tarvis. Mind jäeti muidugi viimaseks. Kui kõik õige oli, öeldi, et kõik on korras. Küsisin veel, et kas mul on vaja mingeid tolli paberid teha. Öeldi, et ma võin sõita ja kõik on korras. Igaks juhuks küsisin veel korra. Kuna olin viimane ja väravad ja uksed olid kõik kinni, juhatati mind viisakalt sadama territooriumilt välja ja näidati suund Helsingi poole. Jäin Espoos sugulase juurde ööks. Järgmisel hommikul kui hakkasin liikuma, sõitis ei-kusagilt-väljailmunud politseiauto mulle sappa ja tegi trahvi. Ei lugenud ta ühtegi paberit, vaid ütles, et mul on nii kallis auto küll, et võin seda trahvi maksta. Kas oli just see põhjus, et olen noor naisterahvas ja kallis autos? Vastuseks oli, et puudub tolli luba!!! Aga kui ma tollist ju küsisin, siis öeldi, et mul pole vaja teha siin mingeid pabereid enne kui Helsinki tollis. Saa siis nendest aru!!! Saatsin muidugi edasikaebamisele selle trahvi.
:shock: :evil:
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Ega jah riigiametnike ei saa vist kusagil usaldada :mad:
Box
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 30.12.2003 16:37 13

Postitus Postitas Box »

Olen 99% kindel,et sind kahtlustati millegi kullerdamises!Nad on juba haigeks muutunud seal.Ilmselt jälgiti su masinat ja siis kui leiti, et sa midagi ei toimeta tehti traff.Mul on analoogseid kogemusi.
Audi Rs4; E55 AMG T
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Kui auto soome tuleks ja sinna jääks siis vaja tollilt luba ja sulle kleebitakse mingi tobe valge punaste numritega kleepekas kylge.Kui oled eesti või näiteks venemaale minemas siis sul ju on transiitnr. ja kehtiv kindlustus.vaidlustaks kohe kindlasti trahvi.eestlasi meeldib soome tollil ja piirivalvel alati peedistada, mentidega pole seda veel kohand.kadedad vennikesd et me nendega samale pulgale töstetakse (EU)
bemm523
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 25.03.2004 20:53 46

Postitus Postitas bemm523 »

Täna sain teate sellest, et minu edasikaebamis avaldus on jõudnud Soome. Sellest tuli teade, et kohale jõudis 1 päev hiljem kui oleks õige aeg olnud. Eestis on nii, et vaadatakse kirja väljumise aega, aga tundub, et Soomes vähe teisiti, et vaadatakse kirja kohalejõudmise kuupäeva. Huvitav, mis siis saab kui kiri näiteks jääb posti tõttu kuhugi stoppama ja kes siis süüdi on? Imelikud ikka nende seadused.
simonsays
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 03.04.2004 13:23 28

Postitus Postitas simonsays »

sielliste ametlike paberitega on alati targem kasutada tähitud kirja
bemm523
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 25.03.2004 20:53 46

Postitus Postitas bemm523 »

minu trahvi ei vaidlustatud, sest tuli kiri, milles vapsee :shock: öeldud, et auto sõitis registreerimata liikluses ringi ja seadus lubab sellise asja jätta lahendamata. Aga mul olid kõik paberid ok. Kuhugi peab edasi pöörduma, soome saatkonda viib tee... :cool:
Nuclear
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 29.10.2003 09:37 29
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Nuclear »

bemm523 kirjutas:minu trahvi ei vaidlustatud, sest tuli kiri, milles vapsee :shock: öeldud, et auto sõitis registreerimata liikluses ringi ja seadus lubab sellise asja jätta lahendamata. Aga mul olid kõik paberid ok. Kuhugi peab edasi pöörduma, soome saatkonda viib tee... :cool:
:shock: :shock: :shock: Nagu POOLAGA aja asju juba krt :evil:
siit järeldus, kas minna SOOME või POOLA, ok bad joke
Affid ikka seal koos .....
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Viimati muutis Markii7, 30.12.2004 14:25 41, muudetud 1 kord kokku.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

mitte üksnes BMW...vaid ka muud marki sõidukid seal tublisti kallimad
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Teine võimalus on soomes saadud trahvi lihtsalt mitte maksta :)

Tuttaval mul USA's rendiautoga sõites saadud 6 kiiruseületamise trahvi siiamaani maksmata ja keegi huvi ka ei tunne :)

Samas võibolla EU siseselt need asjad veidi paremini korraldatud.
GREEDY
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 06.11.2004 21:52 42
Asukoht: Järvamaa ja Fin

Postitus Postitas GREEDY »

jätad soomes saadud trahvi maksmata ja teatud aja jooksul tahtes soome teritooriumile naasta siis kas pannakse pokri niisama natuke ja vaadatakse asi uuesti üle või keerad otsa ringi ja koju trahvi maksma koos kohtu kuttsega. :(
vot.
Ma ei ole eksind,ma lihtsalt ei tea kuhu minna.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

GREEDY kirjutas:jätad soomes saadud trahvi maksmata ja teatud aja jooksul tahtes soome teritooriumile naasta siis kas pannakse pokri niisama natuke ja vaadatakse asi uuesti üle või keerad otsa ringi ja koju trahvi maksma koos kohtu kuttsega. :(
vot.
see oleks küll valus...mõtled et lähed soome suuskama aga lõpetad hoopis pokris koos mõne retsiga :(
Kasutaja avatar
Rene_V
Huviline
Postitusi: 1851
Liitunud: 10.03.2004 22:55 16
Peamine sõiduk: E39 540i, 525d -02
Telefon: 55560543
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Rene_V »

Marko_J kirjutas:
GREEDY kirjutas:jätad soomes saadud trahvi maksmata ja teatud aja jooksul tahtes soome teritooriumile naasta siis kas pannakse pokri niisama natuke ja vaadatakse asi uuesti üle või keerad otsa ringi ja koju trahvi maksma koos kohtu kuttsega. :(
vot.
see oleks küll valus...mõtled et lähed soome suuskama aga lõpetad hoopis pokris koos mõne retsiga :(
ma arvan, et kui trahvid kõik makstud, siis seda probleemi ei ole ;) :P
Bmw E28x 5 ex / Bmw E30x29 ex / Bmw E34x 6 ex / Bmw E39 525d touring x2-ex /Bmw e39 530d touring-00-ex
Bmw E61 530d -06-ex / Bmw E61 530d -05 ex / Bmw E39 525i -00 ex/ Bmw E39 525d Touring-01 ex
Hetkel BMW e39 540i sedaan `02 ,BMW e39 525d sedaan `02
Kasutaja avatar
sm. pelle
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 09.04.2004 23:26 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sm. pelle »

Selle soome tolliga endal kah halvad kogemused. Jõulude eel läksime soome suuskama ja siis tuli isa soomest autoga (soome registris) eestisse, tulles siis öeldi soome tollis, et reg tunnistus ei ole õige vaid on koopia aga lasti läbi, ütlesid, et neile see kõlbab küll kuid eesti tollis võib probleeme tulla (eestis ei olnud siiski mitte mingisuguseid muresi). Järgmine päev siis läksime tagasi soome ja oh üllatust kui toll pidas kinni selle sama asja pärast, hoiti siis ca 1,5h kinni (ainsad asjad mida kontrolliti olid kere nr'd ja seda paar minutit) ja pärast öeldi: "sorry" :evil:
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

imelik vana teema on üles toodud. keegi vist pani otsingusse "soome" ja lisas oma soome muljed.
teema kohta - erinevalt soome politseist oleks võinud ka mainida mille eest trahv määrati.
bemm523
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 25.03.2004 20:53 46

Postitus Postitas bemm523 »

Jep, vana teema küll, aga siiamaani närib hinge, et niimoodi tehti. Trahvi maksin ära, sest liigun soome vahet ka ja ei viitsi nõnda oma energiat raisata nende raisakotkaste peale :|
Vasta