Tulekustutid autodesse!

Vaba teema
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Ega jah selle tulega nalja ei ole, mol mõned tuttavad töötavad pritsus ja nemad on öelnud, et 7 minutiga põleb auto maatasa.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Omal oli kunagi juhus, et kui veel Sigma omanik olin, siis juhtus selline asi, et aku plussjuhe oli isolatsiooni vastu nö akukasti serva ära nühkinud ja peaaegu oleks oma aparaadist lahti saanud... nibin- nabin jäin autoomanikuks... Peale seda ei ole mulle kustuti olemasolu meeldetuletamine enam vajalik... Vot nii... Ja veel... kui võimalik võiks kustuti suurem olla kui nõutud... enne võtku suts rohkem ruumi, selle asemel et auto selle puuduolev sutsu tõttu ikkagi maha põleb...
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

soovitan tulekustuti autosse korralikult kinnitada ka (kes seda veel teind ple), omal kunagi vedeles lahtiselt ja te ei kujuta ette kui kiiresti me 4 kesi 2 ukselisest autost välja saime kui käis suts ja auto valget tossu täis oli :lol:
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Üldiselt tekkis selline idee !
Mul on üka 2 kilone pulberkustuti , mis vajaks korralist ülevaatamist.
Idee on selles , et äkki leiaks mingi aja mil koguneks huvigrupp ja laseks selle kustuti tühjaks mõne romupeale - loomulikult ei peaks autot põlema panema , aga mõne Emexisse mineva kerepeal saaks vaadata kui palju saab lasta 2 kilosest kustutist kerele.
Kui idee on teostatav , siis minultpoolt oleks initsiatiiv olemas , äkki keegi leiab kere ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
325 ix
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 27.06.2004 20:01 40

Postitus Postitas 325 ix »

Oleks vaja head süsihappegaas kustutit. Probleem selles ,et vahest läheb auto keevitamise ajal põlema ,siis pulberkustuti on tülikas.
Bmw remont Tartus. 50-97478.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Cardo kirjutas:Üldiselt tekkis selline idee !
Mul on üka 2 kilone pulberkustuti , mis vajaks korralist ülevaatamist.
Idee on selles , et äkki leiaks mingi aja mil koguneks huvigrupp ja laseks selle kustuti tühjaks mõne romupeale - loomulikult ei peaks autot põlema panema , aga mõne Emexisse mineva kerepeal saaks vaadata kui palju saab lasta 2 kilosest kustutist kerele.
Kui idee on teostatav , siis minultpoolt oleks initsiatiiv olemas , äkki keegi leiab kere ?
Mõte iseenesest hea, aga jah see 2 kg kustuti on ikka üsna väike. Kui ikka kaane alt näiteks juba lausleekides, siis sellisega pole vist midagi enam päästa. Eriti hea oleks asja ikka proovidagi just sellise romu peal, mis ikka on süüdatud.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Oluline meeles pidada :!:

Ja ei maksa unustada seda, et jupp kütusevoolikut ja mõned uued klambrid on kordades odavamad suurest kustutist ja veel odavamad mahapõlenud autost.

Niipalju, kui mina olen neid ->90 aasta bmw-st kapoti alt vaadanud, tundub, et vägeva tümaka ja muu pulli sita peale kulutatud raha on kokku hoitud juhtmetrippude, voolikujuppide ja muu odava pudipadi arvelt.

Enamik siinsetest autodest sõidab nende samade bensiinivoolikutega, mis tehases külge pandi ja neid vahetatakse alles siis kui kolinal jookseb midagi. Kapotialused survevoolikud ja voolikud paagi, pumba ja filtri vahel tuleks iga 3-4 aasta takka uued panna. Soovitatavalt kasutada bmw originaal mõõduvoolikut, sest need gatesi vms omad ei ole nii kvaliteetsed (lähevad kõvaks vähem kui aastaga.
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Kasutaja avatar
Mihkel L
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.03.2003 19:40 17

Postitus Postitas Mihkel L »

Tulekustutitest niipalju et selle 1 kg võid grillpeol söed ära kustutada. Auto põlengu puhul ei ole sellest mittemidagi abi. Olen ise proovinud õppustel autot kustutada ja kasutasime ära kõik kaasasolnud 6 tulekustutit igaüks 6kg. Ja lõpptulemus oli see et me ei saanud ikka seda kustutatud!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Aga et siis kas sinna Tamrex-se tasuks üldse asja uurima minna?
Kasutaja avatar
M4rt
Huviline
Postitusi: 595
Liitunud: 09.03.2004 16:13 21
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas M4rt »

Mihkel L kirjutas:Tulekustutitest niipalju et selle 1 kg võid grillpeol söed ära kustutada. Auto põlengu puhul ei ole sellest mittemidagi abi. Olen ise proovinud õppustel autot kustutada ja kasutasime ära kõik kaasasolnud 6 tulekustutit igaüks 6kg. Ja lõpptulemus oli see et me ei saanud ikka seda kustutatud!
ega need polegi selleks mõeldud, pigem ikka väiksemate tulekollete jaoks N: kapoti alt hakkab suitsu tulema, sina võtad oma 1kg kustuti, ja kustutad väikse leegi ennem,kui see levida jõuab
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Tarvo kirjutas:Aga et siis kas sinna Tamrex-se tasuks üldse asja uurima minna?
Ma võiksin omalt poolt järgmine nädal uurida seda asja.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

hanno kirjutas:
Tarvo kirjutas:Aga et siis kas sinna Tamrex-se tasuks üldse asja uurima minna?
Ma võiksin omalt poolt järgmine nädal uurida seda asja.
Tee palun seda!
Siim_K
Huviline
Postitusi: 587
Liitunud: 15.10.2002 16:51 30
Asukoht: Mägi-Eesti

Postitus Postitas Siim_K »

suslik kirjutas:
metalheart kirjutas:Ma pidasin ka peale pikka arutelu targemaks 6kg hankida, palju sul selle hind on?
Sellega peaks ju saama kaks autot ära kustutada kui vaja.
Olenevalt kvaliteedist kvaliteet maksab sulle 540.- odav 460.-

Siia sobiks ka selline teema, et kuhu paigutada/kinnitada,kuidas ja milega kustuti, et ta oleks kiirelt kättesaadaval ja toimiv?

Osad panevad istme alla, kuid 2kg kustuti...mul ei mahu isegi 1kg istme alla!?
ilma autota
Kasutaja avatar
Mihkel L
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.03.2003 19:40 17

Postitus Postitas Mihkel L »

Kui kustuti ikka osta siis ikka tuntud kohast nagu Tamrex mis tundub igati tasemel koht olema. Ja seal müüakse suuremaid kustuteid ka ju.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Cardo kirjutas:Üldiselt tekkis selline idee !
Mul on üka 2 kilone pulberkustuti , mis vajaks korralist ülevaatamist.
Idee on selles , et äkki leiaks mingi aja mil koguneks huvigrupp ja laseks selle kustuti tühjaks mõne romupeale - loomulikult ei peaks autot põlema panema , aga mõne Emexisse mineva kerepeal saaks vaadata kui palju saab lasta 2 kilosest kustutist kerele.
Kui idee on teostatav , siis minultpoolt oleks initsiatiiv olemas , äkki keegi leiab kere ?
kahest kilost jätkub autole mõneks sekundiks ja selleks ei ole mõtet kampa kokku kutsuda :D Siis peaks juba kuskilt midagi rohkemat sebima.

Muidugi on aktiivsematele variant välja pakkuda... On selline koht nagu Väike.Maarja tuletõrjekool. Seal antakse kustutid, mida nad ka kohapeal täidavad, saad valida endale sobivat värvi mosse ja sellele tule otsa pista. Mäletan, et meil kulus ca 60kg pulbrit et leekides auto ilusti ära kustutada. Samas saab sealt ka head teooriat ning tõrjujaülikondades ringi lasta, tegelikult kogemus missugune ;)
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Tegelikult siis veel ka selline küsimus...

Autoks e34, tulekustuti kinnitub juhiistme ette... aga kuhu kinnitub tulekustuti kui on tegemist nahksisuga? Sama koha pealt küll mingeid kinnituselemente ega ka mutri-poldi auke ei leidnud.
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Siit koorub üha enam välja probleem kuhu kinnitada kustuti...

Kui ikka võtta see paras jurakas 6kg kustuti siis seda salongi panna kuskile märkamatult on ju suht võimatu :roll: aga samas kui ta pagassis on siis ei pruugi ju õigel ajal jaole saada punasele kukele :o


Ikkagi kõige lihtsam on vist paigaldada aut.tulekustutus süsteem nagu rallikates :lol:

Kuhu siiski panna see 6kg :?:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

salongi paned väikse kustuti ja pagassi suure.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Eks se autopõlemine ole jah üks hirmus asi, võibolla tõesti on kasulikum igasugu bensuvoolikud ja kahtlased juhtmed üle vaadata, sellekohapealt ma Aatega täitsa ühel meelel kohe.
Mercedes EQS 450+ 2022
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Lauri_L kirjutas:Tegelikult siis veel ka selline küsimus...

Autoks e34, tulekustuti kinnitub juhiistme ette... aga kuhu kinnitub tulekustuti kui on tegemist nahksisuga? Sama koha pealt küll mingeid kinnituselemente ega ka mutri-poldi auke ei leidnud.
Kas on kellelgi infot? Huvitaks ennastki..Ning mis on see suurus kuhu siis saaks kustuti panna? Originaalpesa pean silmas.
530d
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Tarvo kirjutas:
hanno kirjutas:
Tarvo kirjutas:Aga et siis kas sinna Tamrex-se tasuks üldse asja uurima minna?
Ma võiksin omalt poolt järgmine nädal uurida seda asja.
Tee palun seda!
Hanno?
Vasta