Täna tuli esimene lumi

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

kui hakkad kinni jääma siis saad lahkelt taksoteenust pakkuda :D võtad tagaistujad ja vb mõni ka nõus pagassi minema :D
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Artur_L »

Ma pole tormiaeg kordagi kinni istunud, joppas.
Pagassis viisakalt raske supakas ja paak pidevalt täis-- parim lahendus :lol:
Viimati muutis Artur_L, 13.12.2010 13:56 06, muudetud 1 kord kokku.
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Syn
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.02.2008 11:06 10

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Syn »

Eile õnnestus enda majataga põhjapeale kinni jääda, kuna tee rööpas ja tehase -15mm madaldust oli juba ilmselgelt liiast. :? Naabrid aitas üle tunni aja välja ja tulemuseks hunnik plasti põhjaalt puru, sealhulgas lahtine logar ja mõlemad pidurituulutus torud reisivad nüüd pakiruumis :evil: Ka minuomast oluliselt kõrgemad autod said seal mehiselt rabeleda, aga noh kinni ei jäänud. Tegu siis Lasnamäega ja täpsemalt mu maja siis tupiktänava viimane. Kuni majani oli tee sõidetav, aga kuna minu maja on viimane siis sõidetakse vähem ja seal rööpad oluliselt sügavamad. Mingist lumelükkamisest ei saa rääkida. Nüüd olen sunnitud oma autot lähedal olevas tanklas parkima ja võin öelda, et minu oma pole seal mitte ainus :? Ei kujuta ettte, kas see talv üldse autoga koju pääsen :D
"Player In Maneagement Profession"-PIMP
Martin
Klubiliige EKBK
Postitusi: 279
Liitunud: 01.07.2010 04:37 05

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Martin »

nukitsamees kirjutas:kas see on nagu ainult minu prob. või puudutab see teisi e36 omanike ka? see ei ole normaalne kui kergelt selle autoga kinni jääb:S
rehvid on korralikud!
ennem oli e34 touring ja no mitte mingit prob.
Mul on E36 kupee millel all korralikud rehvid, täna nt. jäin täiesti sirge, ilma kallakuta ja lumeta Lasnamäe tänaval kinni, kus maas oli lihtsalt natuke kiilakat. :) Korra jäin seisma ja oligi kõik, rattad käisid tühjalt ringi lihtsalt. Samas kui hoog sees, pole probleemi. Kaubanduskeskuste parklates jms lootusetult kinni jäämine on ka igapäevane nähtus. :lol:
Kasutaja avatar
Hõbehall
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 09.07.2005 10:34 50
Asukoht: Harjumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Hõbehall »

Jätsin autoga tööle minemata. Üle ca 5-6 a jälle sai ühistransporti kasutatud.
Mustamäel majade vahel on teed lahti lükkamata, ei saa enam läbi:(
Kui saaks põhimagistraalini välja oleks hea. Aga ei ei hakanud isegi enam üritama.

Vägisi kisub mõte maasturi poole....
Viimati muutis Hõbehall, 13.12.2010 14:39 45, muudetud 1 kord kokku.
E46 Coupe> upgrade 320i E90> 320dLCI E91
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Elu on lill :)
Täna pääses isegi linna. Üleeila sai vallakeskuses käidud. Reedel ei saanud linna tööle ning isegi oma alevikust välja. Hea, et elekter ja side alles jäid.
Õnneks pole Tallinna magalaprobleeme ja traktor saab kogu lume põlla pääle lükata.
Hommikul tööle sõites oli kõige põneval kuskil Vana Tartu maantee ääres, kus mõlemal pool olid autost kõrgemad vallid.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
nukitsamees
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 05.12.2008 23:12 05

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas nukitsamees »

ka minu maja ees on suht selline olukord et lund liiga palju ja seal lihtsalt sõiduautoga võimatu sõita:S aga no ega lahendust ei pidanud kaugelt otsim, teiselpool maja on Selver ja sinna sai pargitud! ja oh üllatust ma polnud ainus, enamus minu maja elanikud on seda teinud;)
aga jamh eks ma pean siis oma e36 ikka mingid raskused peale panema;) ise saab veel hakkama aga kuna autot kasutab ka tydruk siis tal ikka suht raske:S
e36 Touring;)
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas UPS »

See lisaraskus pagassis on nii ja naa. Bassikõlar pakiruumis on raskuse mõttes küll ehk kõige esteetilisem variant (kuigi liivakott koos lumelabidaga oleks tänasel päeval ilmselt praktilisem), aga KUI pakiruumi on regulaarselt vaja kasutada, siis hakkab träni, rääkimata woofrikastist, segama ja kaob auto praktilisus. E36 niigi oma ruumikusega väga ei hiilga.
Õnnestus ka oma poolpiduste talvekatega korra kinni jääda, kui olude sunnil tuli ennast pressida kohta kus põhi kraapis lund. Hooga sai küll maandutud, kohalt ära saamine osutus märksa vaevalisemaks. Selgus, et lumepudru all on jää :lol: 5 min. nõksutasin edasi tagasi aga ilma labidata kraapis välja ennast :D . Muidu nagu ei kurda.
Kui lund ikka linnas ära ei korsitata või ei jõuta koristada, siis pole midagi teha, aeg-ajalt võib raskusi tekkida kui pidevalt peateedel ei sõida. Parim abimees on väike labidas pagasnikus.
Ahjaa, see 5mm paksune vineerplaat, mis kevadel põhja alla sai pandud, on ennast juba mitmeid kordi õigustanud ja siiani kenasti kõik veel ühes tükis :cool:

Muidu ju igati ilus talv, vanasti olid kõik talved sellised või lund vaat et rohkmegi :P
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8456
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Tarmo »

Eile sai ka käidud lasnagorskis ja no mina sinna enam vabatahtlikult tagasi ei lähe. :evil:
Lumelükkamisest võib seal vaid und näha, ja loomulikult kõik teised sõbralikud autojuhid, kes sulle kohe sappa sõidavad , kui sa juhtud kinni jääma, loomulikult ärge jätke manööverdamis ruumi , et saaks kasvõi tagasi lasta või mis iganes :evil: :evil: :evil:

Aga linnas on teed suht sõidetavad ja väga nagu ei virise ;) :mrgreen:
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
MehisM
Huviline
Postitusi: 2042
Liitunud: 29.06.2008 14:55 31
Asukoht: Tallinn.

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MehisM »

Vaabsee värjdas on tallinnas liigelda hetkel.terve aja käib stange ja ka terve põhi vastu maad ja teekeskel jookseb vaid karteri vagu järele.. :? varsti ma stangest või karterist ilma jään kaa :( Nagu ma jäin juba sumpa tagumisest pütist, mis kinnitus kummide pealt lihtsalt kadus :lol:
Aga muidu tore asi see talv, kui ka teed puhtad oleksid ! :cool:

Ja kui seisma jääda eriti seal kus põhi vastu lund ja jääd, siis eriti äge :lol: peab uuesti tagasi laskma ja hooga minema..Aga mida sa tagasi lased kui mingi tsurka sul otse piixus on :mrgreen:
E34 535d M57N & E34 M5
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TiitR »

MehisM kirjutas:Vaabsee värjdas on tallinnas liigelda hetkel.terve aja käib stange ja ka terve põhi vastu maad ja teekeskel jookseb vaid karteri vagu järele.. :? varsti ma stangest või karterist ilma jään kaa :( Nagu ma jäin juba sumpa tagumisest pütist, mis kinnitus kummide pealt lihtsalt kadus :lol:
Aga muidu tore asi see talv, kui ka teed puhtad oleksid ! :cool:

Ja kui seisma jääda eriti seal kus põhi vastu lund ja jääd, siis eriti äge :lol: peab uuesti tagasi laskma ja hooga minema..Aga mida sa tagasi lased kui mingi tsurka sul otse piixus on :mrgreen:
No, aga laske ikka oma masinad veel madalamaks! :lol:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas oo7 »

Sain reedel niimoodi auto kätte, et panin käigu sisse ja läksin ise välja lükkama... kets käis ringi tühikäigul. Nii libe oli
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

ei saa kurta :D ma 5-6x kinni istunud neist 1 oli täna ja kaks eile :Dkõikidel kordadel pm kas kaapind nii kaua kuni asfalt tuleb, et natukenegi saab õõtsutada või siis olen saand õlaga uksepiidast lükates ja gaasi andes välja(automaat kastu lõbud), õnneks mind ainult 1x lükatud, siis oli lootusetu ka se seis, aga kõik ned kuskil majade vahel juhtunud kus suppi ni palju et pole mingitki haakumist...
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=356588

Magalates peab siis hakkama märke jälgima
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jjanno »

Tervitused tln-trt mnt'lt. Juba tund ühes kohas seisnud. Tundub, et keegi on läinud autoga metsa langetama. Millal liikuma saab, ei tea...

jjanno
exTouring
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Pille »

Jõudu, Janno! Palju sul sealt koduni veel jäänud on?
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Madis. »

Tallinna-Tartu maanteel Kose lähedal Vaidasoo kandis on kraavi sõitnud kütuseveok, mille teele tõstmine segab liiklust.

Politsei pressiesindaja sõnul püütakse masinat juba kella üheksast saati teele tagasi saada, kuid seni pole see õnnestunud. Praegu on liiklus õnnetuspaigas avatud, kuid umbes poole tunni pärast see suletakse ning autojuhtidel tuleks seda piirkonda vältida, sest ümbersõidu võimalus puudub.

Tõenäoliselt põhjustas veoki kraavisõidu libe tee.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Pille kirjutas:Jõudu, Janno! Palju sul sealt koduni veel jäänud on?
17 km.
Nüüd juba kodus. Ühed kütuseveoki rattad vaatasid kraavist vastu. Ilmselt terve tunni mis ma ootasin üritati teda kraavist välja upitada. Nagu leht kirjutab, siis pannakse varsti maantee uuesti kinni. Kellel tarvis Tartu poole minna soovitan Tuhala kaudu sõita, kuigi ta on üsna kitsas tee kahepidise tiheda liikluse jaoks. Üle põllu paisis, et sinna saadeti ka üks lumesahk.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Jaan_S »

Läksin ka eile, see talv, oma autoga esimest korda sõitma ja kohe nägin õnnetuse ära. Must jää ja mitte kõige paremad sõiduvõtted süüdlaseks... http://www.postimees.ee/?id=356535 Tunnike oodati rivis ja siis suunati ümbersõidule, mõned visamad jäid veel ootama. Nii palju siis talverõõmu.
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
Lauri_R

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Lauri_R »

Tundub et Monika ei ole veel alla andnud :D Tuiskab nii et vähe pole, jälle :?
Kasutaja avatar
Glipz
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 20.04.2010 19:00 18
Asukoht: Türi, Järvamaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Glipz »

lauri91 kirjutas:Tundub et Monika ei ole veel alla andnud :D Tuiskab nii et vähe pole, jälle :?
Teil seal nii hull olukord ja nüüd jälle . . .
Türil tuul on tsipa kõvem tuul. Juba hommikul vaatasin, et asi hakkab normaliseeruma, et lükatakse meil kõnniteid lahti ja puha aga vist nagu kuulnud olen, on see suht mõttetu tegevus. Kuna seda lund pidi juurde tulema.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas raimo_r »

Päästeamet leidis, et Padaoru taolisi juhtumeid saaks edaspidi hea teehooldusega vältida. Palun selgitage, miks ei suudetud Padaorus korralikult teed hooldada – eelinfo saabuvast lumetormist oli ju olemas.
Maanteeameti peadirektori asetäitja Andri Tõnstein kirjutas: Jah, päästeamet on täna niimoodi meile selle pareerinud, nii seda kuuma kartulit visatakse. Meie seisukoht juhtunust on selline, et tegelikult põhjustas olukorra see, et kaks veoautot tõkestasid seal liikluse, misjärel tekkis mõlemas suunas nii-öelda ootejärjekord, mille autod jäid tuisu kätte kinni. Tuli puhastustehnika, mis üritas vastassuuna kaudu teed vabastada, kuid uljad autojuhid järgnesid sahale, lootes nii kiiremini ummikust välja pääseda. Sahk jõudis veoautodeni ega pääsenud sealt edasi, selle taga sõitnud autod samamoodi. Siis oli juba kaks rida autosid tee peal, nii et siis oli juba võimatu seda sasipundart lahti harutada.

Kui päästeamet ütleb, et maanteeamet oleks pidanud rohkem hooldama, siis meil on tööjaotus nii üles ehitatud, et riigimaanteid hooldavad äriühingud, kes töö saanud riigihanke kaudu ja lähtuvad meie esitatud nõudmistest ja teeseisundi nõuetest. Ressursivajadus selleks on aastatepikkuse kogemuse põhjal ja meie talvi silmas pidades hinnatud.

Sellist olukorda pole ju tükk aega olnud. Padaorus öeldi, et nii hull seis oli viimati 1976. aastal ja toona kaasati olukorra likvideerimisse kõik põllumajandusettevõtted ja ka sõjavägi. Täna oleks võinud päästeameti kriisireguleerimismeeskond paluda sõjaväelt abi.

Ma täpselt ei tea, kui palju sõjaväel lumetõrjumiseks sobivat tehnikat on, aga üks võimalus, mida me omakeskis oleme arutanud, ongi kiirreageerimise võimekust sellisteks üksikuteks päevadeks tekitada võib-olla just sõjaväe abil.
http://www.postimees.ee/?id=356442
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

jutt suht mõistlik, lugesin isegi varasemalt seda artiklit, ehk kunagi vast muudetakse seda süsteemi ning kaitseväel oleks eritehnika ning eriolukordades saaks nad kiiremini välja kutsuda, resurssi ju kaitseväel on
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas KirillD »

Olen samuti nendel artiklitel silma peal hoidnud ning noh, mu seisukoht on ikkagi see, et väga nõme oli lugeda neid "lugeja arvamus" artikleid, kus sõimati üht, sõimati teist, halati selle üle, et issand issand 15 tundi pidime lõksus olema.

Ma saan aru, et ilmselt ei hinda ma võib olla asja objektiivselt, sest pole ise sellises olukorras olnud jne, kuid **** võtku, kui 1.5-2 päeva räägitakse iga 15-20 minuti tagant raadios, et Maanteeamet ja muud institutsioonid hoiatavad - ÄRGE MINGE VÄLJA, VÄLTIGE AUTOSÕITU, siis mingi mutike ikka ronib sinna - jääb lõksu, siis mida enam halada.

Tunnistan, ise näiteks ronisin just tormi ajal kodust välja (ikkagi lumemöll ja saab igal pool lumes sumbata autoga jne), aga ma andsin endale aru, et ilmselt teeolud võivad vägagi s*tad olla ning kui midagi oleks juhtunud, siis ma poleks kindlasti saanud kedagi muud süüdista kui ainult ennast.

Minu silmis tundub samuti see põhjendus, et ilmselt tingisid kogu selle jama "uljad autojuhid" päris reaalne, ka oma silmaga sellist asja nähtud, kui mõned autojuhid, kes arvavad, et nad peaksid teistest kiiremini kusagile pääsema võtavad saha sappa, sahk jääb kinni, nemad jäävad kinni jne jne jne.

Mina leian, et kogu see Padaoru asi, oli tegelikult suuresti inimeste enda viga - võib olla olen ma imelik, kuid üldjuhul käitun ise küll nii, et kui näen kusagil mingit troppi tekkimas, jään alati seisma kusagil, kus ma saan vajadusel otsa ringi keerata ja minema tõmmata, selle asemel, et ronida probleemi tuumikusse ja siis hiljem istuda ja halada seal.

Kindlasti ei taha ma süüdistada aiult seal olijaid, usun, et ka võimud oleksid saanud midagi paremini teha, aga noh, kui teised ei mõtle, siis peab alati ise mõtlema, siiski.

Parimat, Kirill.
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kaivo »

No päris ei saa kõiki juhte ka selles süüdistada, tegelikult jättis ka teavitus töö kergelt soovida:
kell 20.30. Mitte mingit infot sel ajal peale selle, et torm liigub Lõuna-Eestist Põhja-Eestisse ei olnud. Helistasin maanteeinfosse ja 110-sse. Vastuseks oli ettepanek oodata, sest tee puhastamisega tegeletakse.

Pärast pooleteisetunnist ootamist pöörasin tagasi, ootasin veel poolteist tundi, helistasin sel ajal uuesti 110-sse tundes huvi, miks liiklus seisab Padaorust Jõhvi poole ning sain kuulda, et olen esimene! inimene, kes sellest teavitab, ning sain jällegi viisaka soovituse oodata, probleemi lahendatakse.
http://www.postimees.ee/?id=356029
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Henri. »

Harjunud juba, et isegi kella 17st koju jõudes ei pruugi teinekord maja eest enam parkimiskohti leida kuna neid oli siia reaalselt 5-6 tükki ainult jäänud.. Täna aga tõeline üllatus - mõlemad tänavaservad + kõnniteed lumest tühjad! Paar üksikut kuhja oli kõnniteele jäänud aga need on nohu. Nüüd võib rahulikult jälle paar päeva järjest sadada, et saaks kaevama hakata :mrgreen: :mrgreen: ptui-ptui-ptui.
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas yllar21 »

oo7 kirjutas:Sain reedel niimoodi auto kätte, et panin käigu sisse ja läksin ise välja lükkama... kets käis ringi tühikäigul. Nii libe oli
Sai golfi eelmine aasta nii üksi välja lükatud.
Teine käik sisse ja siis lükkama. Kui äkki hea pidamise peale sai, siis pidi järgi jooksma. :mrgreen:
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Annely »

KirillD kirjutas:Ma saan aru, et ilmselt ei hinda ma võib olla asja objektiivselt, sest pole ise sellises olukorras olnud jne, kuid **** võtku, kui 1.5-2 päeva räägitakse iga 15-20 minuti tagant raadios, et Maanteeamet ja muud institutsioonid hoiatavad - ÄRGE MINGE VÄLJA, VÄLTIGE AUTOSÕITU, siis mingi mutike ikka ronib sinna - jääb lõksu, siis mida enam halada.
Siinkohal võtaks sõna, sest olin minagi neljapäeval 18:30-21:30 Peterburi maanteel. Mitte küll Padaorus, vaid marsruudil Rakvere-Tallinn.
Ma teadsin, et tuleb lumesadu, aga tormist ei teadnud. Ilmselgelt olin tööga veidi liiga hõivatud, et ei suutnud tabada hoiatusi.

Ja tahaks küll kõva häälega öelda, et need, kes pole sellistes tingimustes maanteel olnud, et tohiks sõna võtta. See oli ikka väga väga julm!
Sõita sellisel maanteel, kui nähtavus on ümmargune null, ümberringi ainult valge sein, teed pole, teeääri pole, poste tee ääres pole, metsagi pole! Aru ei saa, kas oled tee peal või põllu peal, oma sõidureas või vastassuunas. Ainus, mida seal nägin, olid esimese auto tagatuled ja tagumise esituled. Kui sedagi, sest pea pool teed sõitsin ilma eessõitjata. Ei teadnud, kas kedagi on ees või taga. Loendamatuid kordi lihtsalt seisin keset maanteed, sest lihtsalt ei näinud, kuhu sõitma peaks.

Klõpsasin kogu tee kõiki raadiokanaleid, et saada infot, mis toimub, aga igalt poolt tuli vaid muusika! Täistundidel proovisin läbi Vikerraadio, Raadio 2 ja ka teised kanalid, aga mitte ühegi jaama uudistes polnud juttu, et olud maanteel on niivõrd halvad.

Kojamehed olid tuisust jääs, julgesin seisma jääda vaid korra, Viitnal, sest seal oli hulgim autosid - kõik kasutasid valgustatud kohta ära, et ka kojamehi puhastada. Lumi oli sügav ja kohev, pidin ikka natuke vaeva nägema, et koha pealt ära saada. Suure osa teest sõitsin nagu vana rullnokk - lamasin auto keskel käetoe peal, sest ainult niimoodi nägin läbi esiklaasi välja.. kojamehed jäätusid ära ca 5 min peale puhastamist...
Enne Maardut jäi kogu Tallinna suund seisma, sest kolm autot olid teinud avarii ja maantee oli läbimatu. Autost väljudes sain selgeks, et maantee polnud tänu tuisule mitte lumest puhas, vaid kiilasjää all! Mina seisin seal 45min, siis said päästjad teha autode vahele üherealise läbisõidu, kust autosid ühe kaupa läbi lasti. Nähtavus oli endiselt suht null, isegi kohapeal seistes oli võimalik näha max 3 autot ettepoole, aga ka siis olid näha ainult tuled, mitte auto enda kuju (ei saanud aru, kas tegemist sõiduautoga või väikebussiga või millegi muuga).

Mina sain koju 3,5 tunniga. Tulin tehasest koosolekult, kus olin olnud terve päeva. Mul ei olnud võimalust see sõit ära jätta.
Usun, et enamus jäi sinna maanteele kinni sarnastel põhjustel. Ja seni, kui mina olin sõidus - kuni 22:00 - ei tulnud ühestki raadiojaamast mitte mingit infot paanika kohta ei Padaorus ega ülejäänud Peterburi maanteel. Neljapäeva õhtul, kui kõik need inimesed Padaorgu kinni jäid, ei tulnud raadiost mingeid hoiatusi, need hakkasid kõlama alles siis, kui info masendavast olukorrast maanteel laialt meediasse jõudis.

Nii et need ministrid ja muud targutajad võivad rääkida palju tahavad, tegelikult oli toimunu täielikult EPIC FAIL.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Fred »

Aga selline ongi üks õige talv. Isegi kui öeldakse ette, et tuleb lumesadu, tuleb arvestada, et see võib pöörduda pööraseks tuisuks. See polnud esimene kord viimase kuu aja jooksul, kui nii läks. Sõitsin ise üle-eelmisel laupäeval Pärnust Tartusse läbi Viljandi ning poole tee peal oli samuti hullumaja - lumesein ees, kojamehed jääs, kiirus 30km/h, mitmed avariid.
Annely kirjutas:Klõpsasin kogu tee kõiki raadiokanaleid, et saada infot, mis toimub, aga igalt poolt tuli vaid muusika! Täistundidel proovisin läbi Vikerraadio, Raadio 2 ja ka teised kanalid, aga mitte ühegi jaama uudistes polnud juttu, et olud maanteel on niivõrd halvad.
Huvi pärast küsin, et kas ise helistasid 112 või mõnda muusse kohta teavitamaks, mis teel toimub? Ega uudisteagentuurid ju ka ei tea, mis toimub, kui neile ei öelda.

Samas peaks arvestama, et abi organiseerimine kohta, mis niigi on läbimatu, võtab aega. Mida rohkem päästjaid kaasatakse, seda rohkem aega kulub, see on kahjuks paratamatu.

Selliste ilmadega tuleb ole ettenägev, varuda autosse vett, sööki (kasvõi kuivaineid) ja tekke, kindlasti labidas. Ja paak olgu võimalikult täis alati.

Seniks aga nautigem talve, mida viimased kaks aastat on loodus pakkunud täie raha eest ja olgem ise tublid. Hea, et me kuskil Siberis või Gröönimaal ei asu. Edu. ;)
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Renku »

MartenL kirjutas:Paku lisaraskuse ideid. Mingi killukott? Varurattale tahaks ka ligipääeseda.
no mul oli lisaks varurattale veel oma 50kilone raudplaat taga,ikka jäin kinni :D sõidukogemust 8a kui ikka sügavad roopad ja veel jää ka all on siis pole midagi teha,jääb loota vaid et keegi hea inimene appi tõttaks ja neid vahel leidub ka :)
Viimati muutis Renku, 14.12.2010 23:56 20, muudetud 2 korda kokku.
=||= 0000
Vasta