Pesula avamine ja turu-uuring

Vaba teema
Vasta
imm100
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 22.05.2010 00:23 17
Asukoht: Tallinn

Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas imm100 »

Plaan on avada Tallinnasse uus autopesula. Aga enne seda oleks vaja väike turu-uuring teha. Oleksin väga tänulik, kui viitsite mu kümnele küsimusele vastata. Küsimused on lihtsad ja valikvastustega. Vastamine võtab aega u 30 sekundit http://connect.ee/uuring/217481265
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas Indrek_M »

Üldiselt ... palganumbrit küsitakse hea tavana anonüümsetes küsitlustes ... ja sellisel juhul ei küsita lõpus e-maili.
Indrek
Kasutaja avatar
kuri sipsik
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 14.01.2009 12:25 16
Asukoht: Järvamaa

Re: Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas kuri sipsik »

Minulegi tundub see küsitlus veits tüütav :evil:
Teeb nagu küsitlust pesula kohta aga milleks sinna vaja nii palju isikliku infot :roll:
E30 320i 88a.--E28520i 88a.--E34 530i 88a.--E34 530i 90a.--E30 320i 89a.--E34 525tds. 94a.--E34 525tds. 96a.--E36 320i 95a.--Mitsubishi Galant 1,8 97a.--E34 525tds.96a.--E46 320i 99a. Chrysler 300 M Limited ATM 3.5 187kW 99a.
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Re: Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas sysi »

Kui küsimustiku koostaja sooviks on koguda võimalikult palju infot tõepoolest avatava pesula tarbeks, tuleks unustada palganumbrid (aastas? päevas? tunnis?), haridustase, vanus jms mitteoluline ning keskenduda olulisele.
Klõpsasin ka küsimustikul ning lootsin leida eest küsimustiku, millele vastamine võiks reaalselt olla kasulik uuele ettevõtjale.
Minu silmis tasuks uurida seda, millega inimesed rahul pole. Ja seda autopesulate puhul, mitte palganumbrite, hariduse vms osas.
1) Automaatpesu - millega seal rahul ei olda - kriibitud värv, auto pole peale pesu puhas, voolavad "poriojad" peale pesu (lisaloputus?), kiirvaha (mis rikub kojamehed?) vms.
2) Käsipesu - kuidas ja millega autot pestakse, kas pestakse ka uksevahed, porimatid, kuidas auto peale pesu kuivatatakse, pakutavad lisateenused nii pesule (vahatamine, pigieemaldus, salongipesu, ...) kui kliendile (kohv, internet, auto kohaletoimetamise teenus jne)
3) Isepesu - kas on turul huvi sellise teenuse vastu, mida see peaks sisaldama, kui palju ollakse nõus maksma jne

Ka asukoha küsimus on tegelikult aktuaalne - mitte mõistes "Tallinn" vs "Harjumaa", vaid ehk kannatab küsimustikule vastajate seast leida koha, kus kõige rohkem tuntakse autopesu võimalusest puudust (nt Õismäe, Jüri). Samuti saab uurida kellaaegade ja nädalapäevade kohta (lisaks ilmale kahtlemata mõjutavad ka need faktorid pesula külastamist).

Autopesula mõte tundub alguses kahtlemata lihtsasti teostatav, kuid on olemas esitatavad nõuded ruumidele, kanalisatsioonile, jne. Lisaks on antud valdkonnas turul väga palju tegijaid - millega suudate eristuda teistest? (kuna autopesu hinnad on suhteliselt sarnased, tasuks ennekõike mõelda muudele võimalustele peale hinna)

Lihtsalt see vana tõde - mistahes projektiga alustades tuleb panustada esialgselt planeeritust oluliselt enam aega projekti koostamisele ja analüüsile. Lõpuks kulutad 2 kuud erinevate lahenduste väljamõtlemisele ning arvututste tegemisele ja jõuad arusaamale, et esialgu heana tundunud idee ei toida ennast. Oled küll kaotanud 2 kuud, aga säästnud hulga raha ning omandanud kogemusi.
imm100
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 22.05.2010 00:23 17
Asukoht: Tallinn

Re: Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas imm100 »

See oli täiesti anonüümne küsitlus. E-maile ma kindlasti ei kogu. Connect.ee on selle lisanud millegipärast testi lõppu :( , aga selle koha võib tühjaks jätta(vist) või midagi suvalist kirjutada emaili asemele . Pesula teema ei ole mulle päris võõras, sest olen ka ise pesulas töötanud, tõsi seda küll väga lühikest aega. See ei ole mul esimene turu-uuring sellel alal. Kaks firmat on mu teenustest huvitatud juba. Vabandan, kui küsimused rumalad paistsid või liiga isiklikuks läksin.Paar küsimust tõesti kukkusid halvasti välja :( aga mul oli neid asju vaja uurida. Eristumine on oleks ka olemas ja see ei ole hind, kuid sellest veel vara rääkida. Igastahes suured tänud Teile kõigile, kes küsimustele vastata viitsisid ja eriti Teile, kes ettepanekuid ja märkusi tegid! Kui asi ükskord valmis lõplikult saab, siis foorumlastele kindlasti soodustused!
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Pesula avamine ja turu-uuring

Postitus Postitas Pille »

Seal oli küsimus, et millist pesu eelistad: automaatpesu, käsipesu, pesen ise vms. midagi sellist. Ma valisin, et pesen ise. Aga sellele oleks pidanud järgnema küsimus, et miks sa pesed ise, mitte ei kasuta pesulateenust. Nüüd küsitleja ei saanudki teada miks ma pesulaid ei kasuta - kas asi on kvaliteedis, ajas, hinnas, sobivas asukohas....
Vasta