Meie liikluskultuur...avariikohalt lahkumine...

Vaba teema
Vasta
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Meie liikluskultuur...avariikohalt lahkumine...

Postitus Postitas ArgoV »

Eilse päeva jooksul suutis keegi sõita otsa minu tänava äärde pargitud sõiduriistale. Kuna tegemist oli esimese parema nurgaga, siis ega ma ennem midagi märganudki, kui sõitma hakates avastasin rooli peal viltu olevat. Eks siis mingi aja pärast ümber auto käies avastasingi stange nurgalt ja esitiivalt löögijäljed. Kuna autol olid rattad paremale välja pööratud, siis võttiski EP ratas ilmselt suurema osa löögist kinni. Kas ja mis altpoolt kõver või paigast ära on, veel ei tea. Et autol on kasko peal, siis mingit megakahjut nagu ju ei olegi, aga hetkel on küll sihuke tunne nagu oleks taskust 6 Jakobsoni võtnud ning lihtsalt põlema pannud (omavastutus 3000.-).

Kirjutama ajendas mind tegelikult see, et selline teguviis - väike kõks kellelegi külge ning ilma omanikku informeerimata edasi sõitmine on ju kvalifitseeritav avariikohalt lahkumisega, mis omakorda peaks võrduma purjuspäi sõitmisega (vähemalt karistuste osas)? Kas inimesed üldse ei mõtle, et keegi võis ju näha ja auto nr. kirja panna? Seda ma ei usu, et too roolija keset neljapäevast päeva tegelikult purjus oli. Tänav on suht kitsas ja üsna kerge on kogenematul juhil mõni valearvestus teha. Aga milleks selline suhtumine? Ilmselt oli süüdlase autol ka kehtiv liikluskindlustus olemas ning mingeid otseseid kulutusi poleks asi kaasa toonud (ehk ainult koefitsient tõuseb järgmisel aastal...).

Ühesõnaga, taaskord jõuan järeldusele, et nii nagu igas asjaajamises siin meie maal, on ka liikluses HOOLIMATUS täiega IN ja rääkida midagi euroopalikust liikluskultuurist mõttetu lalin.

Eks see tekst pisut enda väljaelamiseks mõeldud on ja peab ütlema, et oma ülesande selles osas ka täidab ;)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

...liikluskultuur Tallinna oma ja ka Eesti oma on minu meelest küll üks hullemaid mida näinud olen - kui just jätta kõrvale India, Tai ja veel mõned lõunamaad. Isegi Lätis ja Leedus on asi ikka täiesti teisest puust.

...ja selline sündmuskohalt lahkumine on inimese käitumuslikult juba täiesti lubamatu käitumine. Aga paraku on kõik inimestel kõrvade vahel kinni. See on sama nagu astuks bussis kellelegi varba peale ja ei ütle "vabandust".

Kaastunne
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Itaalias on asi veel hulem, :)
Kasutaja avatar
Dfh
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.08.2004 15:32 46
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Dfh »

Mõistan! Idiootide ja kobakäppade pärast ilma mingi süüta raha köhida on valus, isegi kui summad ei ole meeletud. :(

Eestis läheb ilmselt selle kultuursuseni, millest kõik vatravad, ikka veel tubli inimpõlve jagu aega.
Nothing beats cubic inches!!!
Kasutaja avatar
Dfh
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.08.2004 15:32 46
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Dfh »

Itaalias on asi veel hulem, :)
Kusjuures see oleneb suuresti piirkonnast. Itaalia suht suur riik ja palju rahvast. Põhja-Itaalias olen isegi sõitnud ja seal on küll asi kordades kultuusem kui meil siin konnatiigis.
Nothing beats cubic inches!!!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

marek320 kirjutas:Itaalias on asi veel hulem, :)

:lol: samas hispaanias annab otsida tervet masinat millel plekid sirged.
tafka
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 14.05.2004 20:30 18

Postitus Postitas tafka »

Suured parklad kõige hullem koht. Mõni roheline leht sõidab sul külje veel niimoodi maha, et ei pane ise ka tähele. Siis on hästi, kui mõni pealtnägija juhtub olema. Kui aga pole, siis on väga raske hiljem süüdlast leida. Enda auto üritan parkida suht lageda koha peale. väga kitsastesse vahedesse ei julge pugeda. üks väga hull koht on kristiine keskuse parkla.
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Mina vaidleks Läti kohtapealt küll vastu. Kindlasti on seal ka kultuursemaid piirkondi nagu ka kõigis teistes riikides, kuid kui 2 realisele teele mõni nahaal tekitab keskele järsku 3 rea ja oma autot piisavalt kiiresti teeserva ei nihuta pead küll ise vaatama kuidas kokkupõrkes ellu jääd. See ridade juurdetekitamise teema neil seal väga levinud paistab olema ja kui just kohalik pole ei oska sellist asja nagu oodata. :roll:
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

uuringud väidavad, et kui inimest häirib liialt palju poliitika ja liiklus, siis on tal tegelikult isiklikus elus probleemid. Ma olen täiesti kindel, et samasuguseid masendava liikluskultuuri teemasid algatatakse pidevalt ka Rootsi foorumites, kus meiearvates on liiklus väga OK.
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Kaidos kirjutas:uuringud väidavad, et kui inimest häirib liialt palju poliitika ja liiklus, siis on tal tegelikult isiklikus elus probleemid. Ma olen täiesti kindel, et samasuguseid masendava liikluskultuuri teemasid algatatakse pidevalt ka Rootsi foorumites, kus meiearvates on liiklus väga OK.
Et siis minul kui teema algatajal on isiklikus elus probleemid?
See on küll tänase päeva pärl... :D
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Itaalias pargitakse ju põkkumise teel.
ja minu mäletamist järgi olid seal teed ka kole kitsad.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

teed on kitsad ja sama katkised kui meilgi, ja parkimine käib tõesti nii, et enne pargitakse ja siis vaadatakse kas mahub :D
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Ma siis räägiks siia sellise seiga ...
Olin ise see, kes tegi kogemata siis kõksu .. ok sain aru minu süü jne ... ei näinudki seda valesti
Teine inimene tahtis kohe politseid kutsuda, kuid siiski mõne aegse veenmise peale sai asi nii lahendatud, et jõudsime kokkuleppele, et maksan talle kinni. Tema uuris ja mina uurisin ... lõpuks oli ta veel nii nõus et tema auto tehakse minu sõbra töökojas korda ... mina maksan kõik sellega seoses ...
Ka esitiival oli kõks ja uksel ime pisike kriim ...
Minema ma kuhugi ei ajanud ... noh kuigi ta oli ka ise roolis aga ega ei oleks muidu ka minema ajanud ...
Mees oli nõus ja minema sõitsime nii, et mõlemale jäid vaid kontaktid ...
Oleks võinud ju ka mitte enam ühendust võtta jne ...
Aga autol löödi tiib üles pahteldati ja värviti tervenisi ära ja uks sama moodi ... kuid uks mitte tervenisiti vaid hajutusega ...
Ja kõik jäid rahule ... mitte just mina et sellise teoga hakkama sain ... aga oma lohakus ja noh see maksab ...


Lihtsalt jutu mõte ehk see et mõni ei ole selline et minema ajab ... aga julgen öelda et enamus eestlasi on

Ning siis mõni aeg tagasi kuulsin kuidas ühel sõbral juhtus taoline äpardus ja ta sõitis minema ... kuid number saadi teada jne ... ja nüüd on mentis asi ... ajutised load ja ootab otsust ... ja noh see võib tulla päris karm ...


Nii et olgem ausad ... tuleb odavam :)

PS! Kahju et sinul nii läks.
E91 318d 105kw '09
Kasutaja avatar
Simsa525
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 05.09.2004 23:30 57
Asukoht: Tartu-Võru-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Simsa525 »

Päris vihale võib ajada küll...... :evil: hea, et enda pannil midagi keegi ära ei ole mõlkinud...
E34, 535i, 155kw
E39, 525tds, 105kw
Nissan Primera 2.0d 55kw
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Mul endal oli selline juhus, et istusin autos Ülemiste parklas, kui mingi beibe kõrvale parkis ja autost väljudes autouksega minu autole paugu ära pani. Ise ta ei teinud sellest suuremat numbrit, vaid astus rahumeeli poe poole. Läksin siis enda ust vaatama, kriim oli täitsa korralik, hetkeks mõtlesin küll ta autole võtmega ringi peale joosta, aga siis nägin kõrvalistmel magavat titte ja rahunesin maha.
Kõige naljakam oli see, et terve parkla peale oli kokku maksimaalselt 5 autot.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Reili kirjutas:Mina vaidleks Läti kohtapealt küll vastu. Kindlasti on seal ka kultuursemaid piirkondi nagu ka kõigis teistes riikides, kuid kui 2 realisele teele mõni nahaal tekitab keskele järsku 3 rea
Vat selle kohta leian küll mina, et Lätis kehtib tunduvalt euroopalikum lähenemine kui meil, nimelt sõidetakse tee paremas servas. Eestlasest juhi tunned Läti trassil ära juba enne numbri nägemist selle järgi, et sõidetakse vasakud rattad tee telgjoonel. Nö kolmas rida keskel on tegelikult liikluse sujuvuse koha pealt vägagi mõistlik.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Käin umbes üks kord nädalas Riias ja kaks korda nädalas Vilniuses. Seda juba pea aasta aega.

Ärge tulge rääkima, et seal on asi hullem. Ma võtan alati lennujaamast rendiauto ja liiklen sellega. Seal on ikka asi täiesti käest ära. Pole ridu, kõik kihutavad, keegi teed ei anna. Krt esimesed kuud oli fucking kabuhirm pidevalt. Nüüd hakkab vaikselt harjuma.

:shock: :shock: :shock:
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Üldiselt võib herr Relk'iga nõus olla. See kehtib siis linnaliikluse kohta.
Maanteel aga on kultuur tõesti parem, kui pidada seda teeääres sõitmist silmas, just nagu poolaski.
530d
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

Kaidos kirjutas: aga siis nägin kõrvalistmel magavat titte ja rahunesin maha.
Kas asi nii jäigi? Mitte, et ma pooldaks võtmega kättemaksuks autodele joonistamist, vaid tekkis küsimus - kas sa arvad, et ilusatel lastega naistel on õigus sigatseda? :shock:
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Arvo kirjutas:
Kaidos kirjutas: aga siis nägin kõrvalistmel magavat titte ja rahunesin maha.
Kas asi nii jäigi? Mitte, et ma pooldaks võtmega kättemaksuks autodele joonistamist, vaid tekkis küsimus - kas sa arvad, et ilusatel lastega naistel on õigus sigatseda? :shock:
Ise arvan ka, et oleks pidanud vähemalt tädil kuuesabast kinni rabama ja miski remondikulu vms nõudma. See ei maksa küll palju, aga kui iga ilus, lapsega tädi sulle kriimu teeb, siis läheb juba kalliks.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

njaa olen olnud mõlema osapoole peal....üks juhus oli see, kui ma ise "põgenesin" sündmuskohalt, kuna ei teadnud et sõitsin kellelegi otsa, juhul kui üldse sõitsin....see nali läks maksma 6000 (algul nõuti 12000)
ja teine, mõni nädal tagasi avastasin, et keegi on mu esitiiva ja stange segi sõitnud...selle nalja hinda veel ei tea, kuid eks see samasse suurusjärku kindlasti läheb, kui mitte rohkem....
...nali nali nali...
samas olen maksnud umbes 30'000 krooni kohustusliku liikluskindlustust 6 aasta jooksul.....ja nüüd maksan ikkagi igasugu vigade eest mina ise...võite ette kujutada, kui rahul ma olen kohustusliku kindlustusega :roll:
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Janar_H
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 12.02.2005 11:59 10
Asukoht: Tartu ümbrus

Postitus Postitas Janar_H »

see oli vist aasta tagasi,kui mu autol sõideti parklas uks sisse.Hommikul läksin auto juurde ja uks täiesti sees.Õnneks õhtul sinna parkides jäi enam vähem meelde kõrvalolevad autod ja sain väikse vaevaga teada,kes sõitis,kuigi ta oli ise minema läinud ilma mind teavitamatta.Helistasin politseisse ja sealt öeldi,et kui vigastatuid pole,siis me kohale ei tule,otsige ise süüdlane üles ja tulge meie juurde.Helistasin kindlustusse,käisin kohal,tehti akt,pildid jne.Õhtul sain süüdlase kätte,rääkisin,et klaarime omavahel,tema nõus polnud,läksin uuesti politseisse ja nüüd võeti asi käsile.Krt muidu oleks mitu kilo pidanud omast taskust välja käima.Ja kus on kultuur,kui oma majanaaber teeb nii,mis siis võõrastest rääkida.
volvo s80,pontiac firebird,ford transit,nissan sunny,Bmw 525tdsa Touring 95a müüa
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

aga siis nägin kõrvalistmel magavat titte ja rahunesin maha.
kiirelt rahuned :lol:
Vasta