Auto uksed lahti mobiiliga

Vaba teema
Vasta
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Auto uksed lahti mobiiliga

Postitus Postitas hanno »

Kaks Müncheni tehnikaülikooli tudengit võitsid BMW toel korraldatud ideekonkursi mobiiltelefonile mõeldud tarkvaraga Blue-ID.

Asja sisu: autot saab avada ja käivitada mobiiltelefoni klaviatuurilt. Auto ja telefon suhtlevad Bluetooth-ühenduse kaudu, kaitseks häkkerite eest on kasutusel 1024- kuni 4096-bitine võti (panganduses kasutatakse tavaliselt 128 bitti). Esimene töötav prototüüpauto peaks valmima tuleval aastal, erilist huvi võib mobiilvõti pakkuda autorendifirmadele.

Allikas: Auto Bild Eesti
priit20
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 22.08.2005 09:58 34

Postitus Postitas priit20 »

Cräpp

Ma ei hakka täpsemalt kirjeldama kuidas, aga pole eriti keeruline üle võtta bluetooth ühendusi. Tähendab on keeruline, aga kes asjast huvitatud teeb selle nõksti ära.
Kasutaja avatar
Indrek_S
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 29.03.2005 18:47 53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_S »

priit20 kirjutas:Cräpp

Ma ei hakka täpsemalt kirjeldama kuidas, aga pole eriti keeruline üle võtta bluetooth ühendusi. Tähendab on keeruline, aga kes asjast huvitatud teeb selle nõksti ära.
No aga samamoodi saab ka kõigi teiste turvameetmete puhul - kel tahtmine väga suur, saab igast turvaelemendist jagu. Vähemalt liigutakse tasapisi edasi nende arengu puhul.
BMW 318i (83kw) 1993. aasta.
kaspar
Huviline
Postitusi: 843
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

Täpselt sama lugu on ka kõige keerukama süsteemiga alarmiga. Kõigest saadakse jagu vajaduse korral

EDIT: Indrek jõudis ette :P
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

priit20 kirjutas:Cräpp

Ma ei hakka täpsemalt kirjeldama kuidas, aga pole eriti keeruline üle võtta bluetooth ühendusi. Tähendab on keeruline, aga kes asjast huvitatud teeb selle nõksti ära.
esiteks - ma julgen arvata, et sa ei räägi mitte bluetoothist vaid mõnest muust tehnoloogiast. Teleka-, maki-, värava ja garaazipuldid ei tööta üle BT ja ei ole krüpteeritud. Neid on lihtne simmuleerida. Eriti kuna nende "kood" ei muutu.

Ma teen sulle 4-paki rocki kui sa näitad mulle kui lihtsalt sa 4096-bitise krüpto (mis üle sinihamba käib) lahti murrad.. :D

ehk asjast huvitunuid on veel, kes oma panuseid teha võiksid.. :P
I had a life once. Then I bought a BMW
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
rzz kirjutas:Ma teen sulle 4-paki rocki kui sa näitad mulle kui lihtsalt sa 4096-bitise krüpto (mis üle sinihamba käib) lahti murrad.. :D
Julgeks ka arvata, et sinihammas on antud lahenduses kõigest kandjaks, mitte peamiseks turvalisuse tagajaks. Tooks paraleeli tavalise VPN ühendusega, mida julgen ilma kõhklemata kasutada üle täiesti avaliku WiFi. Pahalane võib ju mu krüptitud pakette vaadata, aga tal pole õrna aimu, mis seal tegelikutl toimub.
Mainitud võtme pikkus on ikka päris muljetavadlav (võrreldes muude tänapäevaste lahendustega).

jJanno
Vasta