Elektriautorubriik

Vaba teema
Vasta

Kas sul on kodus oma parkimiskoht?

Hääletus lõppes 31.12.2015 01:28 45

Jah (või ainult talvel määran oma koha mida koristada)
49
63%
Ei, kuid vajadusel saaksin ühele kohale parkima jääda
9
12%
Ei, selleks on kindlasti vaja ühistu abi, olen juba proovinud
12
15%
Pole tähelepanu pööranud, ei tea veel
8
10%
 
Hääli kokku: 78
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

Ma®tin kirjutas:See olekski hea loomulikult, aga kui sa nüüd eelnevat juttu loed, siis point on selles, et BMW ja teisi premium autosid saab 5 aasta vanusena ikka häbiväärselt odavalt soetada, Teslat ilmselt mitte, seega jääb see "lihtinimesele" suhteliselt kättesaamatuks.
Esialgu küll, aga Tesla on teerajaja, sest senised elektriautod on olnud pehmelt öeldes naljanumbrid. Ka BMW i3 ja i8. i8 ei ole isegi kellegi elektriauto vaid abimootoriga bensiinikas ehk siis hübriid. Minu meelest on Tesla Model S üsna kõva sõrmenips kõikidele õlepõletajatele ja veel rohkem teistele "elektriautodele" näitamaks, et saab küll kui tahta. Nüüd on aeg näidata BMW'l mida ta suudab i5'ga (ja ka teistel tootjatel).

Ma ei saa aru, miks inimesed nii negatiivsed iga uuendusliku toote vastu on. Kas me mitte ei hädalda päevast päeva kuidas kütuse hinnad tõused ja röövivad järjest suurema osa meie sissetulekust ja see kohe mitte ei hakka odavnema. Taastuv energia tootmine (päikesepatereid näiteks) lähevad küll aga aasta aastalt paremaks ja odavamaks, eriti veel kui valitsused oma maksudega asja vähem ära solgiks (EU).

Kas nii raske on tunnistada, et BMW ja teised elektriautode tootjad on pannud 100ga puusse oma projektidega ja nüüd Tesla on esimene, kes hakkab varbale astuma isegi õlipõletajatele? Mis küll saakski meil selle vastu olla, kui reaalselt on tekkimas võimalus lahti öelda ilgelt keeruliseks muutunud masuudipressidest, mis pidevalt lagunevad ja nõuavad järjest kallimat remonti ning asendada see hoopis kordades lihtsama elektrimootoriga.
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

arnis kirjutas:
oo7 kirjutas:Mu vend ostis Soomest auto. Ta elab 12. korrusel
Küljes on eelsoenduse pistik, võid ise arvata mitu korda seda on õnnestunud kasutada ;)
Mitu korda ta proovis? :D
Soomes omanik elas arvatavasti samuti 12. korrusel. Miks tal see pistik siis oli?
Proovis mida ? 12nendalt pikendusjuhet alla vedada ?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Arvata võib, et küsimus puudutas seda, et mitu korda ta proovis soojendust kasutada.

Olen ise Tesla suhtes erapooletu, kuid vastuseks eelpoolnimetatud küsimusele, et miks see pistik oli- vähemalt Soomes ja Rootsis on pistikud postide otsas ka paljudes parklates ning seal ei pea pikendusjuhet 12. korruselt alla vedama, karta on aga, et siin Eestis need väljavõtted kaua ei püsiks ja oleks vähese aja möödudes paskaakide poolt puruks pekstud või muudmoodi "elimineeritud".

Ahjaa, laadimise koha pealt veel see aspekt, et tõesti, laadimapanek võtab aega pool minutit, kuid see eeldab, et peale laadimapanemist on ka aega oodata, kui akud taas täis on. Tavaautoga võtab jah, tankimine veidi rohkem aega, kuid peale seda on auto KOHE ka sõiduvalmis.

Nagu öeldud- vähemalt seni olen erapooletu ja ei kalluta kaalukaussi ei ühe ega teise valiku poole, lihtsalt avaldasin arvamust :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

oo7 kirjutas:
arnis kirjutas:
oo7 kirjutas:Mu vend ostis Soomest auto. Ta elab 12. korrusel
Küljes on eelsoenduse pistik, võid ise arvata mitu korda seda on õnnestunud kasutada ;)
Mitu korda ta proovis? :D
Soomes omanik elas arvatavasti samuti 12. korrusel. Miks tal see pistik siis oli?
Proovis mida ? 12nendalt pikendusjuhet alla vedada ?
Kui autol on statsionaarne seade (Defa/Calix) ja mitte kaasaskantav (tolmuimeja, akulaadija) siis
peab ka (inseneripilguga vaadates) elektrivool jõudma statsionaarse kaabliga.
Pikendusjuhe on kaasaskantav kaabel. Kui autole paigaldatakse elektriline eelsoojendus, siis
samas projektis peab olema ka statsionaarne pistik auto juures. Kui seda ei ole, siis selles ei ole
süüdi "mõttetu seade". Ma elan eramajas ja auto aias. Isegi siin peab spetsiaalselt antud seadme
jaoks "paigaldusprojekti teise poole ära teostama". Kortermajaga ei puutu asi kuidagi kokku.

AARE530, mitu korda kuus (tuleta meelde viimased pool aastat vähemalt) käiksid sina isiklikult
autot tanklas tankimas, kui iga kord kodust väljumisel oleks sul olemasoleva autoga paak täis? :)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Noh, konkreetselt minu seisukohast poleks elektriautol selles mõttes vigagi, et võibolla (kui viitsin) käin kuu aja jooksul Pärnust a la 100-150km kaugusel, enamus sõite piirduvad poeskäiguga või maal vanemate juurde 50km kaugusele :D Põhisõitmised jäävad piiri taha ja seal poleks elektriga paraku midagi teha, kui päeva läbisõit on a la 600-700km :D
Et selles mõttes Teslaga isegi sõidaks, kena näeb välja ka, kuid jah, nagu eelpool mainiti, pole see hind aga paraku enamusele mokkamööda. Teisalt jälle on võibolla paljud- nagu ka mina veel- harjumuste orjad ning elektriauto tundub siiski veel veidi võõrana, liiati, et V8 avastasin ka enda jaoks veidi alla 10 aasta tagasi :D
Nooremate, a la kahekümnendates inimeste jaoks on uued asjad alati vastuvõetavamad ning julgen arvata, et kümmekonna aasta pärast liigub elektriautosid ka Eesti teedel palju, muidugi enamus kindlasti mitte Teslade näol. Loodetavasti siiski ei lähe asi nii kaugele, et autod teedel on sellised, nagu umbes 2080. aastat kujutavates ulmefilmides, kui autod juba lendavad. Kuid siis poleks need enam autod ka :D
Aga see pole teema, jätkake Teslaga :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

AARE530 kirjutas:Noh, konkreetselt minu seisukohast poleks elektriautol selles mõttes vigagi, et võibolla (kui viitsin) käin kuu aja jooksul Pärnust a la 100-150km kaugusel, enamus sõite piirduvad poeskäiguga või maal vanemate juurde 50km kaugusele :D Põhisõitmised jäävad piiri taha ja seal poleks elektriga paraku midagi teha, kui päeva läbisõit on a la 600-700km :D
Vot siit tuli kogemata mingi reaalne näide elust enesest.
Sa vist ei viitsinud väga süveneda Tesla võimekusse, aga eks ma lühidalt kordan.
1) Kuu tagant käid 150km-seid Pärnutaguseid otsi tegemas? Pole probleemi, kulub kolmandik akust sinna, kolmandik tagasi. Seega, isegi seal kuhu sa lähed, ei pea tankima.
2) Maaelanikud on sul 50km kaugusel. Isegi kui neil ei ole elektrit, saaksid sa kasvõi 4 korda neile kartulaid tuua ja ikka ei pea autot vahepeal tankima.
3) Põhilised piiritagused sõitmised on sul 600-700km-sed? Kas sa sõidad 700km ühe jutiga või on 350 sinna ja 350 tagasi? Ja kui sõidad pool päeva ära, kas seal piiri taga ei ole elektrit? Kui seal tõesti ei ole, siis on veidi viltu jah, aga mitte sõidukiga, vaid elektrivarustusega :D Tõsi, siin Baltikumis ei ole käesoleval aastal veel kõik nii nagu plaanis oleks (Baltikumi peale kümmekond Tesla isiklikku kiirlaadijat).

Et säde ei kustuks, tuletaks meelde kurvastavalt, et lapsekingades elektrisõiduk on võimekuselt parem kui 10 aastat tagasi avastatud V8, mis juba siis oli aastakümnete arengu tulemus :? särtsumootor on aga mingisugune "paari aasta hea tulemus". Tont teab miks see nii hea siis on :lol:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Kahjuks pole mitte see paari aasta tulemus.

Elektriautod levisid enne kolbmootoriga autosi. Algul olid ka kiirusrekordid nende nimel (esimest korda saavutati maapinnal 100km/h elektriautoga 1899a.

Kolbmootoriga autod hakkasid massiliselt levima pärast elektristarteri leiutamist ja tanklavõrgustiku tekkimist.


V8 on seevastu palju uuem leiutis kui elektriauto, alles 1900+ ;)
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

arnis kirjutas:Et säde ei kustuks, tuletaks meelde kurvastavalt, et lapsekingades elektrisõiduk on võimekuselt parem kui 10 aastat tagasi avastatud V8, mis juba siis oli aastakümnete arengu tulemus :? särtsumootor on aga mingisugune "paari aasta hea tulemus". Tont teab miks see nii hea siis on :lol:
Elektrimootoriga auto on siiski pigem taasleitud vana. Sisepõlemismootoriga sõiduk tuli palju hiljem kui elektimootoriga, aga mustast kullast saadav meeletu kasum pole lasknud elektriautodel lihtsalt vabalt arenenda.
AARE530 kirjutas:Noh, konkreetselt minu seisukohast poleks elektriautol selles mõttes vigagi, et võibolla (kui viitsin) käin kuu aja jooksul Pärnust a la 100-150km kaugusel, enamus sõite piirduvad poeskäiguga või maal vanemate juurde 50km kaugusele :D
Muide sellistel puhkudel kestaks akupakett veel eriti hästi, sest LiIon akudele on kõige kurnavam "kurguni täis" ja "põhjani tühjaks" laadimine. Ehk siis sellise läbisõidu juures saaks edukalt ideaalse 40-60% laetuse vahemikus Tesla akusid hoida. Ja ära unusta, et isegi kui läbisõit on olematu, siis sisepõlemismootori vedelikke tuleb ikka vahetada ja mootori õli ideaalis võiks lausa korra aastas.

Kahjuks alati peab mingi aga olema ja ma olen üsna kindel et isegi kõige odavama uue ökoauto soetamine ei tuleks Sinu väikese sõidu puhul soodsam kui jätkata oma olemasoleva V8 kasutamist, isegi kui ta üle 20 liitri sajale rüüpaks :) Ja ei oleks uue auto soetamine ka rohelises mõttes kasulikum, sest uus on ju vaja toota ja vana utiliseerida.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Usun, et minu sõidu vähesuse juures ajsaks elektrikas asja ära küll, kuid mulle isiklikult tunduks imelik hääletu masinaga sõita, eks see on ka üks põhjus, miks paljud senimaani täiesti ebaratsionaalseid ameeriklasi fännavad :D
Mis puutub piiritagustesse kuni sõitudesse (aasta läbisõit ca 150.000km), siis arvestades max täismassi ligi 50tonni ja tõsiasja, et sealolev, mu allkirjas olev V8 peab mul ka alla -20 temperatuuri juures pelgalt akude peal toa sooja hoidma, siis selle puhul on elektriautod väääääga kauge tulevik :D
Blin krt, jälle ma räägin oma värkidest, Teslast räägime nüüd jälle :D
Ning mis sellesse puutub, siis ma ei hakka üldse sel teemal hetkel oma pead vaevama, seda põhjusel, et mul isiklik kogemus puudub- kui saaks kogeda ja elamus oleks positiivne- mine sa tea, võibolla hakkaks meeldimagi :P
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Aga mine võta kümpsi € eest mõni kökats Nissan Leaf ja mine tunneta, mis
haiglane sõiduomadus on mingil kõige mõttetumal elektriautorolleril, korruta
see umbes viiega ja saad ligikaudse Tesla :D
Kiirenduse tunne "parem kui 2013 aasta M5-s", kurvides on aga "massiivsem".

-30 kraadi ei ole Tesla jaoks surm. Esiistmesoojenduseta seda autot ei pakuta.
Salong on soe enne kui sa sellesse istud.
Isegi taga on istmesoojendused olemas. Isegi kojameestele on soojendus :)
Ja põhja peale kinni jäämist ei pea samuti kartma, kuna autot saab ka kergitada.
Veojõukontroll/külglibisemisvastane süsteem on elektrimootori tõttu parem.
Kuid, kel ämm elab võlumaal ja labidat ikka veel ei ole, siis järgmise aasta
lõpus saab uudistada Tesla nelikvedu ja maasturiomadusi :D
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Oot oled Sa selle Teslaga siis sõitnud või ei ?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

Hui on sõitnud. ühekorra sõidaks siis räägiks hoopis teist juttu. Kellel on niipalju raha,et tesla osta see ei osta endale isegi diisel autot. ikka suure suure mootoriga bensuka..
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

ooDDoo kirjutas:Hui on sõitnud. ühekorra sõidaks siis räägiks hoopis teist juttu. Kellel on niipalju raha,et tesla osta see ei osta endale isegi diisel autot. ikka suure suure mootoriga bensuka..
Ma ei saa aru, palju võib ajada solki sellest, et Tesla S on ainult rikastele uhkustamiseks :roll:

Ma toon näite. Eile käis mul sõber külas, ema autoga. Ema ostis 6 aastat tagasi tutika Honda Accordi.
Nägin läbisõitu: 250 000. Ütlesin, kas on kogu läbisõit teie sõidetud? Jah.
Matemaatika.
Auto on automaatkastiga bensukas. Auto terve elu keskmine kütusekulu 8l/100km.
Seega on auto tarbinud 20 000 liitrit bensiinikütust. Seega, kütuse peale on kulutatud 27 000€.
Kui Tesla hinnaks võtta 65 000€, miinus 18 000€ toetus - 27 000€ bensiin +5000€ kõige kallima laadimismeetodi puhul, siis alles jääb 25 000€ auto hinnaks peale kuut aastat.
http://cars.honda.ee/index.php?m=3&l=2" onclick="window.open(this.href);return false; -24 990€

Ja kui matemaatika ei tööta sellisel algtasemel, siis pole mõtet särada teadmisega, et auto kallis on!
Mis juttu ma hakkaksin rääkima, kui ma ühekorra selle autoga sõidaksin sinu arust siis :roll:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Ma®tin »

Nii. Ja paljud suudavad 48k € eest selle välja osta või siis seda liisida ja kaskot maksta? Tugevalt üle keskmise teenivad inimesed ainult! Polegi rohkem rääkida midagi imo. Ja see on odavam variant ju, mitte tippmudel.

E: toppisin niisama igavusest iizi.net lehel Tesla andmed sisse kasko hinna jaoks. RSA pakkus ~6800€ aasta, Ergo hind poole kõrgem. Olgu nendega kuidas on, aga selge on see, et odav see kindlasti olema ei saa mitte kunagi.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Ega seda Hondat keegi siis välja ostnud. Täpselt sama teema, kuumaksed.
Iizi on maakler. Maakler on saatanast. Ja sellise auto jaoks on vaja
individuaalset teenindust, mitte kilovatikalkulaatorit.

Ikka ei saa aru, miks see odav ei ole? Kui ühe auto
liisingu kuumakse + küttekulud + teeninduskulud + kaskokulud
on suuremad kui teise auto
liisingu kuumakse + küttekulud + kaskokulud
kokku perspektiivis üle kuue aasta?

Esialgne investeering on kindlasti suurem, selles küsimust ei ole.
Aga kui odava margi puhul on 6 aasta peale juba odavam osta Tesla,
siis mis võrreldavate autodega siis on?
Eesti esimene teslaomanik tegi kalkulatsioonid ja ütles, et odavam kui Audi A5.

Kordan, et ei tohi teha järeldusi kui ei kulutata vähemalt kümmekond minutit
reaalsete arvutuste peale. Iizi on nüüd küll tont teab misasi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Ma®tin »

Vastused on sul kogu aeg teemast kõrvale kalduvad, nagu mõnel poliitikul. Ma ei ole kordagi rääkinud mingist pikemast perspektiivist, jutt on seotud ainult sellega, et keskmise palgaga seda endale never lubada ei saa!

Keskmine netopalk on mingi 700-750€.

Saad pangaga hästi läbi ja kraabid 10% sissemaksuks kokku. 5 aasta peale 25% jäägiga on kuumaks ~600€+ kasko + suurenenud elektriarved.

Okei, naine käib ka tööl, saab ka keskmist palka ja kodulaenu ka pole. Vahel tahaks väljas käia ja korra aastas reisil, vahel vaja mõni uus kodumasin osta ja midagi võiks enne uut palgapäeva alles ka jääda. Süüa on ka vaja.

IKKA EI TULE VÄLJA!

Kui lapsed ka on, ei ole mõtet unistadagi.

Rääkimata sellest teemast, et Eesti Tesla jaoks oli vaja kuidagi auto oma raha eest välja osta ja siia tuua ja siis alles liisida vms, eriti ei viitsinud süveneda.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas pancho villa »

keegi ikka ostab kindlustust iizist või :lol:

aga tõesti ei osta keskmise palgaga teslat. no uut accordi ka kuidagi mitte, maailmarahu ja aafrika laste nälgimist ta samuti ei lõpeta :roll:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

No jah. See, kes ei saa võtta liisingusse uut Accordit,
ei võtaks ka liisingusse uut Teslat, isegi kui 10 aastat
hiljem tasub auto ennast ära Accordi üle.
Sajandivahetuse pemm maksab 20x vähem kui Tesla
ja kui sõita iga päev paarkümmend kilomeetrit, ei tasugi
Tesla ost ennast ära. AGA. Kas see on siis kallis rikaste
jaoks ehitatud ulmekärakas?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas oo7 »

Kui see nii odav on, siis telli ära :lol:
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Donald »

Okei, tavaline keskmine inimene ei suuda liisida pea 50 000€ maksvat Teslat. Edasi? Kas sama hinnaga BMW saab liisida?
Leiab keegi mõne 2013 aasta auto, mis oleks varustuselt samas klassis ning mida keskmine inimene liisida suudaks?
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

Minu meelest keskmise palgaga eestlane ei peaks ka 5 seeria bemmi ostma, isegi mitte kasutatud peast. Lääne ja Lõuna-Euroopas sõidetakse küll igasuguste punnide ja säästukatega. Kasutatud auto ostuhind on üks teema, aga keegi ei arvesta millistes kogustes läheb raha sellise premium sedaani remondi ja ülalpidamise peale. Alates elektroonika ja mootori jubinate vahetusega, lõpetades sillajuppidega, mida kulub Eesti teedel mõnuga. Ja siis esimeste vigade ilmnemisel on rahakotis auk ja käiakse öösel juppe hankimas :evil:

Ja ma ei saa üldse aru, et mille pärast see teema siin kogu aeg kaldub kasutatud BMW vs uus Tesla või mõni ostukäru vs Tesla S. Võrdleks ikka võrreldavat. Ehk siis uute BMW M5, 550i ja Audi A5 lipulaevadega. Ma pakun, et 99% meist siin ei ole Tesla S'i isegi meetri kauguselt näinud, ega ei ole ka F10 550i ega M5'ga sõitnud, aga pooletoobiseid argumente tuleb siin iga teise postitusega kuidas tema vana bemm on igast asendist parem ja Tesla on ajuvaba.

Loomulikult on kasutatud auto omamine odavam, sest iga tutika auto hind langeb hetkega juba müügisalongist väljudes. Seda hinnalangust ei suuda korvata mitte ükski valem. Eks näis kuidas Tesla S'iga olema saab ja kuidas ta hinda hoiab.

Aga teemaks on "milline UUUUUUS BMW on parem kui TESLA S". Ehk siis kui kellelgi on tagataskus raha olemas siis kas ta peaks ostma Tesla S'i või on ka BMW'l või teistel markidel midagi selle vastu panna.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Ma®tin »

arnis kirjutas: Kas see on siis kallis rikaste
jaoks ehitatud ulmekärakas?
Absoluutselt mitte. Eestis on see asi küll natuke toores veel. Kasko võiks nii kallil varal igatahes peal olla, eksole? Aga ilmselgelt ei saa ükski selts praegu ega lähiajal mingi mõstliku summa eest aastas kaskot pakkuda sellele (mitte, et 550i kasko jube odav oleks, eks). Kui hetkel kasko ja kortermaja laadimisprobleemid välja arvata, ei näe ma põhjust miks minagi sellega tulevikus sõita ei võiks. Pill on ju uhke. Ehk praegune ainuke omanik Eestis hoiab siin-seal inimesi kursis asjadega, saame näha lähiaastate jooksul, kuidas ta ennast Eestis õigustab. Kuidas sillad vastu peavad jne.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas hillarr »

Natukene infoks, äkki paneb mõtlema.

Hollandis tuleb BMW E60 525i sedaani eest iga aasta maksta automaksu sõltuvalt piirkonnast €796-908 ja 550i €880-€1004. BMW teise põlvkonna X5 35i €1200-€1400 ja X5 50i €1400-€1600. Automaks on vastavalt sõiduki raskusele, elupiirkonnale ja kütuse liigile. Diisli maks on veel veel kallim, aga diisli liiter peaaegu nagu Eestis.
Näiteks BMW E60 525dA €1680-€1808.
Kütus E95 maksab Shellis 1,76€/l ja Vpower (E98) €1,82€/l.

Vähe sellest veel. Et premium sedaanide äri ei läheks liiga hästi on uue auto soetamisel veel lisaks ühekordne tax, mis BMW F10 528iA puhul on €5900, mis teeb kogu auto hinnaks koos käibega €54300 ja 550iA €14300 ja kokku €90.000

Sellele kompotile lisandub veel kohustuslik liikluskindlustus ning auto jooksvad remondikulud ja vabatahtlik kasko. Hollandi palkasid erinevatel erialadel võib igaüks ise googeldada, aga ma võin vihjeks öelda, et ega keskmine hollandlane sul BMW 5nda seeriaga ei sõida, rääkimata 7-ndast või X5-st. Olemas on ka palavalt armastatud Keskerakonna unelm, astmeline tulumaks, nii et ilma hea hariduse ja sissetulekuta sa premium sedaani kulusid ja muid möödapääsmatuid väljaminekuid enam ära ei astu.

Vastutasuks saab muidugi ilma aukudeta linnateed ja nelja- ja enam realised kiirteed (ning väiksemad hambaravi kulud ;) )

Elektriautol vähemalt hetkeseisuga igasugused maksud (peale käibeka) puuduvad. NULL. Ainult liikluskindlustus.
Tesla Model S letihinnad:
60 €69000
85 €79000
P85 €92400
So, beat this!

Nii et te parem palvetage, et lähiajal Eestis automaksu ei tuleks, sest varem või hiljem tehakse see lüke nagunii ära ja oi kuidas te kõik hakkate siis võlumaal oma ämma juures kasvõi 200 meetrit pikendusjuhet -20ga vedama :) ja endamisi kirute, et miks küll elektriautode areng nii kuradima nigel on olnud. ;)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas AARE540 »

Kusjuures Eestis on automaks juba ka olnud, seda küll pea paarkümmend aastat tagasi, kuid see oli vaid Tallinnas ning lühikest aega. Kui ma hästi mäletan, oli see 5EEK/kW. hillarri jutu peale meenus see pisiasi :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

Nii et kokkuvõtteks võib öelda, et mitmetes teistes Euroopa riikides
Tesla S tasub ennast väga lühikese aja jooksul ära, Eestis aga kulub
selleks paar aastat rohkem, kuna meil pole nii palju maksustamist,
kuid siiski tasub kütuse ja toetuse arvelt möödapääsmatult ära?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

arnis kirjutas:Nii et kokkuvõtteks võib öelda, et mitmetes teistes Euroopa riikides
Tesla S tasub ennast väga lühikese aja jooksul ära, Eestis aga kulub
selleks paar aastat rohkem, kuna meil pole nii palju maksustamist,
kuid siiski tasub kütuse ja toetuse arvelt möödapääsmatult ära?
Aga arvad, et tesla ei lagune?
Kümne aasta pärast maksab tesla täpselt samapalju kui palju seal värvilist metalli sees on.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas arnis »

ooDDoo kirjutas: Aga arvad, et tesla ei lagune?
Kümne aasta pärast maksab tesla täpselt samapalju kui palju seal värvilist metalli sees on.
Kuidas sa saad kirjutada sellise lause, kui sa isegi ei tea,
mis asi on "kuluosa" ja mida tähendab "lagunemine"?


Kujutad ette, kui häbi sul 10 aasta pärast on, kui siinsamas
foorumis on see teema veel olemas ja sina olid üks nendest,
kes progressile otses mõttes viskas kaikaid kodaratesse :)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas ooDDoo »

Kujutan ette ,et 10 a pärast mul küll sellepärast häbi pole. Isegi kui kasutatud tesla maksab 10x rohkem kui praegu uus.

Mis protsessile ma kaikaid kodarasse loobin. Pigem olen ikka patrioot! mine kiida oma teslat kusagi usacar foorumis või kusagil mujal. Siin foorumis on jumalaks BMW

Ja Arnis kui sa arvad ,et ma ei tea mis on kuluosa ja lagunemine siis mina vahetasin oma enda autol juba kuluosasid kui sina alles oma neljanda klassi armastust patsist sikutasid.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
InguPingu
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 27.04.2007 19:55 39
Peamine sõiduk: BMW E39 535i
Asukoht: Viljandi

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas InguPingu »

http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1 ... 1/showroom" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei tea miks neid ei toodeta? i3-st palju ilusam, kuid läbisõit ka muidugi vähem kui S-l.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Milline uus BMW on parem kui Tesla S?

Postitus Postitas Muhv »

Tesla peadisainer sai hakkama küllalt positiivse kommentaariga i3 aadressil:

http://www.worldcarfans.com/11312066723 ... a-piece-of" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta