"KÜNNIS" Vineeri trammipeatuses

Vaba teema

Kas see lamav politseinik on normalne lahendus?

JAH
13
15%
EI
69
79%
Mul kõrge auto ja on suht suva
5
6%
 
Hääli kokku: 87
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

"KÜNNIS" Vineeri trammipeatuses

Postitus Postitas hollow »

mis BMW klubilased asjast arvavad?

mina sain täna hommikul suure yllatuse osaliseks kui kell 11 oli seal ummik... ei taha lausa teada mis seal näiteks kella 17 paiku toimub
gixxef
Huviline
Postitusi: 307
Liitunud: 04.02.2006 19:27 47
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas gixxef »

JAH Mina poolt ,et pandi selline kiiruse tõke ette.Ja see põhjendati väga hästi ära TV-s.Mul ei ole mingit probleemi korraks autol hoog maha lasta ja veenduda ,et jalakäijad ei oleks enam nii ohus teed ületades/liigeldes ,sest see ,mis seal enne toimus oli jube!
A8
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

no vaevalt, et see "lamav ment" nüüd on konkreetselt ummikute põhjustajaks. Võtab küll hoo maha, aga see on põhjendatud ning ei ole ju raske hetkeks hoogu maha pidurdada ja ka jalakäijaid märgata.

Kah nõustun sellega, et TV-s põhjendati see ilusti ära.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

No mina sellest näiteks üldse aru ei saa, minu igapäevane töömarsruut läheb täpselt üle selle "miilitsa" ja mitte ei meeldi mulle see asi seal. Niipalju kui mina sealt sõitnud olen, ei ole mul kordagi olnud probleeme jalakäiate ülelaskmisega (Asi mida ma muidugi ei salli on see 1 haaval tilkumine, siis võibki ootama jääda). Nüüd pean ma igal juhul, olenemata sellest, et näen kaugelt, et ühtegi inimest ei ole (ka kell 3 hommikul) hoo maha pidurdama (~10km/h) ja siis uuesti kiirendama, mõttetu kütuseraiskamine juba ainuüksi. Aga noh.
gixxef
Huviline
Postitusi: 307
Liitunud: 04.02.2006 19:27 47
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas gixxef »

Sama siin,et marsuut läbib seda künnist aga õnneks on võimalik keskmisest reast võimalik sõita üle lamava ilma ,et peaks hoogu maha võtma.

Kusjuures see uus Euro künnis pole pooltki nii hull kui need,mis kõrvaltänavatel topitakse,mul nende lühikeste ja kõrgete otsas isegi 5km/h paneb auto korraliku jõnksu maha.
Viimati muutis gixxef, 21.03.2006 20:37 23, muudetud 1 kord kokku.
A8
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Mina kah nõus, sest lõpude lõpuks on autojuhi kohustuseks jalakäija ületee lasta, need künnised on abiks igati jalakäijale. Kes teab vahest on äkki ka minul või teil vaja sealt üle minna. Nüüd saab siis sealt üle minna peaaegu et kartuseta, et satud samase rolli nagu "Janu ja Sprite".
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

No mina olen seal samas (koidu tänaval) elanud ja sealsamas kollases koolimajas ka koolipinki nühkinud, minuarust tehakse olematust asjast probleem. Pole see seal üle tee minemine midagi nii hull ja päris palju oli juba siis neid autojuhte, kes seisma jäid üsna ruttu, tähendab, et ma ei pidanud vist kordagi üle 2 minuti ootama. Eelmine aasta käisin sealsamas autokoolis, ei näinud ka siis mingit probleemi (asi algas siis, kui oli tipptund). Phh.. Naljamehed..
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kristjan_K kirjutas:Nüüd pean ma igal juhul, olenemata sellest, et näen kaugelt, et ühtegi inimest ei ole (ka kell 3 hommikul) hoo maha pidurdama (~10km/h) ja siis uuesti kiirendama, mõttetu kütuseraiskamine juba ainuüksi.
No ega sa ikka päeval ei näe, kui 8-aastane lapseke selle metallpiirde tagant rõõmsalt teele astub.
Ebamugav, aga samas vajalik on see tõke.
Minu jaoks oli ta lihtsalt suur üllatus. Olen praeguseks ühe korra sealt üle sõitnud, kuid mingil põhjusel ei näinud kusagil märki sellise asja kohta. Võib-olla ei osanud tähelepanu pöörata või takistas mõni teine sõiduk selle märi nähtavust.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Hullem lollus on see metall piire seal mille tagant ei näegi jalakäijat. Samuti poleks mul midagi selle künnise vastu kui tegu oleks taolise asfalt künnisega nagu on Raua tänaval 21. keskkooli ees. See oleks ka seadusega rohkem kooskõlas.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Keset üht linna peamagistraali sellise rauajublaka panemine on kuritahtlik, ei vasta igasugustele turvanõuetele jne. Kuidas selleks küll luba anti aru ma ei saa! Kui on probleem jalakäijatega paigaldatakse foor või rajatakse tunnel. Selline sigadus võib kuskil kõrvaltänaval ehk kõne alla tulla.

Eesti teede/liikluse projekteerijad on ikka lõplikult maha käinud. Viimane aeg Tipi kool üldse selle koha pealt kinni panna.
Wille
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 01.04.2004 16:32 46
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Wille »

igapäev sõidan sealt vähemalt 2 korda läbi....see künnis kas on või ei minu jaoks vahet pole aga mõni härra politseinik võiks seal vahel olla ja hoopis jalakäijaid trahvida.........ei hoia ei piire ega midagi neid vales kohas üle minema.........läheks siis nad seal ülekäigu rajal üle aga nad kipuvad enne ja peale seda üle jooksma ning seda veel kuidas juhtub.Seal võiks ju reguleerija tiptundidel seista.laagris ta ju seisis päevad läbi, kuigi eks igaüks teab ise palju tal seal tööd oli;)
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Muhv kirjutas:Keset üht linna peamagistraali sellise rauajublaka panemine on kuritahtlik, ei vasta igasugustele turvanõuetele jne. Kuidas selleks küll luba anti aru ma ei saa! Kui on probleem jalakäijatega paigaldatakse foor või rajatakse tunnel. Selline sigadus võib kuskil kõrvaltänaval ehk kõne alla tulla.

Eesti teede/liikluse projekteerijad on ikka lõplikult maha käinud. Viimane aeg Tipi kool üldse selle koha pealt kinni panna.
Võtsid sõnad suust :idea:
Algul pannakse paar jublakat maha ja vaadatakse kuda rahvas suhtub... varsti on terve linn niiviisi neid täis topitud :?
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

KristjanS kirjutas:
Muhv kirjutas:Keset üht linna peamagistraali sellise rauajublaka panemine on kuritahtlik, ei vasta igasugustele turvanõuetele jne. Kuidas selleks küll luba anti aru ma ei saa! Kui on probleem jalakäijatega paigaldatakse foor või rajatakse tunnel. Selline sigadus võib kuskil kõrvaltänaval ehk kõne alla tulla.

Eesti teede/liikluse projekteerijad on ikka lõplikult maha käinud. Viimane aeg Tipi kool üldse selle koha pealt kinni panna.
Võtsid sõnad suust :idea:
Kõnealune künnis viib juhi tähelepanu kõrvale, lisaks on see metall tara, siis veel julmad rööpad kust üritad elusalt mööda saada ning selle kõige lõpuks jääbki jalakäija märkamata.

Foor oleks jah hea lahendus ja tunnel loomulikult parim lahendus.

Lisaks pakuti Tallinna linnale JCDecaux'i poolt (neile kuuluvad need klaasis bussiootekojad) klaasist piirdeid, mida oleks siis vastavalt ka tasuta hooldatud koos ootekodadega. Linn keeldus ja pani ise need metallist.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kes ülekäigurajal teed annab, annab seda ka ilma künniseta. Kes teed ei anna, see laseb sama rahulikult ka künnisest üle.
Rõõm muidugi tõdeda, et see sealne tundus olema vähe laugema profiiliga, kui vanemat tüüpi künnised.

jJanno
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4223
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Minuarust see päss kes koguaeg tv-s kommenteerib kui hull Tallinna liiklus on tuleks kusagile kinni müürida, teine ajuhälve on vist Stopp saates kes vastab küsimustele , et mis teha kui auto hommikul käima ei lähe, Ärge seda TV-d nii jumalikuks ka pidage.
Muhvi seisukohaga olen 100 % nõus , valgusfoor, 50 m kaablit ja ongi asi korras.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Ei ole ka isiklikult nende "elukate " põhimõtte vastu midagi küll aga nende olemus.Metall riba mis tekitab nõmeda terava löögi ratastele.Mujal maailmas kasutatakse asfaldi kõrgendust ehk siis ,et kui hoogu maha ei võtta saad vabalt rattad maast lahti.Kui aga ületada neid normaalse kiirusega siis kerge tõus ja langus.
Meil on veel arengu ruumi tohutult.
Puhas sõidurõõm
rixa
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 12.11.2005 10:35 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rixa »

Mind häirib selle juures juba pikemat aega see Songissepa suhtumine. Iga sigaduse peale, mis ta teeb, on tal põhjendus, et autojuhid - te olete ju jobud. :evil:
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Kuskil sääduses pidavat olema lausa kirjas, et rahvusvahelisele magistraalile on keelatud sellist asja sättida :roll:
Miskid ametid olevat isegi pikalt kakelnud selle üle aga As Ratas&Ets ja nende alluvad ei pea neid täitma :cry:
Seadust ei tunne aga saunas kuulsin, et olevat tüli olnud, ja no see isand Song i Sepp no selle otsused kõrgema võimuna Tallinna teedel on olnud juba läbi aegade üllatav müstifikatsioon :shock:
Seadust tuleks ikka järgida, mitte vilistada nagu lahtine kõht :cry:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
truumu

Postitus Postitas truumu »

Cardo kirjutas:Minuarust see päss kes koguaeg tv-s kommenteerib kui hull Tallinna liiklus on tuleks kusagile kinni müürida, teine ajuhälve on vist Stopp saates kes vastab küsimustele , et mis teha kui auto hommikul käima ei lähe, Ärge seda TV-d nii jumalikuks ka pidage.
Muhvi seisukohaga olen 100 % nõus , valgusfoor, 50 m kaablit ja ongi asi korras.

Võtsid sõnad suust, Cardo :D


Aru ma ei mõista, miks nii ebakompententsed inimesed on pandud juhtivatele kohtadele....
Täiesti haige riigikord me vabariigis :cry:
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

rixa kirjutas:Mind häirib selle juures juba pikemat aega see Songissepa suhtumine. Iga sigaduse peale, mis ta teeb, on tal põhjendus, et autojuhid - te olete ju jobud. :evil:
mul tõusevad karvad püsti kui seda sodiseppa teleris näen :evil:

Minule isiklikult meenutab antud olukorra lahendamine stiilis tehtud-mõeldud :!: siin pakutud tunnel, foor oleks igaljuhul mõistlikumad lahendused- kahjuks on taas täiesti abitu tunne- sarjast Tallinna tänavad ja liikluskorraldus!

Igatahes mõelge kui taas valima lähete!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8453
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

See Songisepp on jah , erikuradi keerulise ajuehitusega mees.
Küll on tal vaja saarekesi ehitada ja sõiduread võimalikult kitsaks ajada ja siis veel see krdi lamav miilits seal Via Baltica peal.Kas mitte tema ei olnud see mees kes arvas et pirita tee tuleks 3 realiseks muuta, aga nii et jooni maha ei tehta? Lasnamäe kanal on hetkel hea näide kus ei ole peaaegu ühtegi joont näha ja sõidetakse seal kus jumal juhatab. Hullumaja.
Ise olen suutnud seda hüpekat veel vältida , aga eks jõuab minunigi see kord kui ma sealt pean üle sõitma.
Aga kõigepealt jah , on seal see metallist või mis iganes materjalist müür , et jumala eest ei näeks kas tuleb jalakäija või ei tule, mingi hetk võeti sealt enne ülekäigu rada kaks plaati ära , mis aitas suht koht palju , aga siiki.....
Mina sellistes kohtades ei poolda neid hüpekaid.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

no mis hüpekas see nüüd siis on? Normaalse vaikse kiirusega sealt üle sõita ei ole midagi hullu. Või sõidate te kõik vormelitega? :roll:

Ma leian, et need augud meie tänavates on mitmeid kordi hullemad kui see "hüpekas". Ei saa nüüd siis ühest lamavast mendist normaalselt üle sõidetud....
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8453
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

vaata kuhu see paigaldati!!!
See ei ole ju normaalne.

Sama võiks siis ju keset Pärnu maanteed kuskile suvalisse kohta panna mingid hüpekad.nt enne märjamaad. Oleks ju tore
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Ise täheldasin seda, et künnis on paigaldatud rööbasteks sõidetud teele e. sõiduraja keskel asuv künnis on kõrgemal kui rööpa põhjas olev. Kardan, et ilmade soojenedes ja lume sulades hakkavad madalamad tuuningumasinad sinna varsti fiibri, plastiku ja karteripõhjatükke jätma.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ei peagi olema eriline tuuning auto. Minu omal on M veermik. Kui sõidan lamavast politseist üle 20 km/h käib põhi vastu. Kui 30 või rohkem siis ei käi kuid saan korraliku löögi veermikule. Teine võimalus on sõita seal 2km/h üle. Seega sega oluliselt liiklust.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

mina arvan, et lamavate politseinike asemel tuleks hoopis siin-seal kopaga asfaldist tükke välja võtta. kui sul ikka 20cm sügav löökauk rattaall on siis võtad ikka hoo päris maha. ja sama asja tuleks rakendada kõigi riigi põhimanteedega. kui kiirus alandada 5-10km/h siis saavad jalakäijad minna üle tee sealt kus tahavad (ei ole vaja ülekäigu radu) ja ei ole enam suuri plekimölkimisi. peaks songisepale ka sellise avalduse saatma. "Teed auklikuks"
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

See Songisepp on tõesti väga haige vanamees oma veel haigemate ideedega! :evil:
Alles see oli kui ta lasi TTK eest autod ära viia...õnneks ise enam koolis ei käi aga tean kui raske oli seal parkida, sest kohti niigi vähe!!!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1978
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Juss kirjutas:Ei peagi olema eriline tuuning auto. Minu omal on M veermik. Kui sõidan lamavast politseist üle 20 km/h käib põhi vastu. Kui 30 või rohkem siis ei käi kuid saan korraliku löögi veermikule. Teine võimalus on sõita seal 2km/h üle. Seega sega oluliselt liiklust.
Mul oli ka M alus 5-sel aga päris nii hull ei olnud, et põhi oleks vastu käinud. Ületasin neid junne ca 20 km/h, mis tundus optimaalne tasakaal edasiliikumise ja löögitolerantsi vahel :) Üleeile panin kuskil Küberneetika instituudi juures ühest lamavast üle nö tavakiirusega (u 50), sest asi polnud nõuetekohaselt märgistatud. Pole tükk aega sellist jurakat auto alt kuulnud :shock: aga õnneks on kõik OK. Sellele, kes tolle moodustise sinna asfaldist oli meisterdanud tahaks küll arve kadunud närvirakkude eest esitada.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Soovitan teile, sõbrad, Vineeri marsruuti pidi sõita, kui Liivalaiast satute tulema või siis keerata Süda tänavale ja sealt Veerenni, edasi Vineerile. Ise sõidan pidevalt sealt kaudu, vähem ummikuid ja ei ühtegi lamavat märgikandjat. Siiski, üks STOP märk on, aga kui oled nutikas, siis ei pea sellegi alt läbi sõitma. Võib ka õnnepalee eest ära keerata (kui siiski mööda Pärnu mnt-d tulla), aga tipptunnil on see problemaatiline.

Aga teemasse niipalju, et senikaua kuni piiratud mõistusega inimesed Tallinna liiklust korraldavad ei jää SEE veel viimaseks "originaalseks" ideeks. ;)
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Minul igatahes käis kahel katsel põhi vastu, kuigi ma sõna otseses mõttes roomasin sealt üle. Edaspidi siis keeran lihtsalt selleks hetkeks kahe rea vahele ja ületan takistuse seal segades see liiklust. Aga mis teha.
Vasta