Parkimistrahv

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Bavaria96
Huviline
Postitusi: 254
Liitunud: 12.12.2016 17:37 24
Peamine sõiduk: 2019 BMW G20;2012 BMW F10
Asukoht: Rakvere

Parkimistrahv

Postitus Postitas Bavaria96 »

Tervist!

Täna juhtus Tallinna kesklinnas selline intsident: oli mõte naisega tellida sushit kaasa, aga kuna ise Rakverest (loe:maalt ja hobusega) siis võtsin vastu otsuse autot parkides mitte SMSi saata parkimise eest. Mõtlesin, et lähen ju ainult järgi sushile ja tulen tagasi (5-10 minutit). Tagasi saabudes oli rõõmsalt kojamehe vahel parkimistrahv summas 31 eurot. Auto oli pargitud Raua tänavale mingi kortermaja ette ning parkimiskella ei olnud samuti käepärast. Tahaksin siinkohal küsida, et kuna trahv on Tallinna linnavalitsuse poolt määratud, kas on võimalik seda ka kuidagi vaidlustada näiteks? Kui kellelgi on kogemusi, siis oleks tore kui neid jagatakse. Mingit mõttetut sõimu ja laimu ma ei vaja. Kui ei ole võimalik vaidlustada mõistlikul viisil, siis maksan trahvi ära ja pole probleemi. Tundub hetkel pisut mõttetu maksta 31 eurot :D

Parimate soovidega
Kert
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas AARE540 »

Mul oli kümmekond aastat tagasi sarnane situatsioon sadama juures, ainukese vahega, et selle paari minuti jooksul, mil olin autost eemal, jõuti auto juba puksiiri noka otsa tirida. Õnneks ära viia ei jõutud, kuid maksma pidin nii puksiiri eest kui ka trahvi. Lootsin ka ise enne, et jõuan jooksuga terminalis ära käia, aga need puksiirlased passisid kusagil. Ega polnud vaielda ka midagi, kui märgi mõjupiirkonnas oled.
iffiff
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 11.05.2014 22:57 06
Peamine sõiduk: e91 m47

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas iffiff »

minu teada annab ka paberilipakale kirjutatud kellaaeg 15 minti tasuta parkimist.
siin pole väga midagi vaidlustada. mupo trahvide üle kaubelda ei saa kah, nad jäävad endale ikka väga kindlaks.
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

Trahvi tagaküljel peaksid vaidlustamise võimalused kirjas olema. Kahjuks ei oska öelda, kui edukad need vaidlustamised on.

Kesklinnas tööpäeval kirjutavad parkimiskontrolörid väga kiirelt trahvi ära. On juhtunud minul ja ka teistel nii, et jääb tunne nagu nad nimelt kuskilt nurga taga luuravad, et trahvi teha.

Üldiselt oleks maailm parem koht ilma parkimiskontrolörideta, aga ma parem ei hakka pihta...
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ttsys »

Õigesti teed, et "ei hakka pihta...." ning kui ikkagi mõni piiks tuleb siis Eesti Vabariigi põhiseadus §32 paneb kõik ilusti oma kohale.
https://www.riigiteataja.ee/akt/633949
jaanvoldemarmets kirjutas:ldiselt oleks maailm parem koht ilma parkimiskontrolörideta, aga ma parem ei hakka pihta...
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas Tauri_J »

Mis oleks põhjus vaidlustamiseks? Puhtalt su enda süü ju

Sain ka eelmine aasta staabis trahvi ära, sest käisin burgeri järel, vaevalt 10 minti :lol:
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

ttsys kirjutas:Õigesti teed, et "ei hakka pihta...." ning kui ikkagi mõni piiks tuleb siis Eesti Vabariigi põhiseadus §32 paneb kõik ilusti oma kohale.
https://www.riigiteataja.ee/akt/633949
jaanvoldemarmets kirjutas:ldiselt oleks maailm parem koht ilma parkimiskontrolörideta, aga ma parem ei hakka pihta...
Bemmidest võid sa midagi teada, aga juurast sa ei tea küll mitte midagi.
Kasutaja avatar
ladammm
Huviline
Postitusi: 697
Liitunud: 13.03.2011 12:18 34
Peamine sõiduk: 5er
Telefon: 53586029
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ladammm »

Endal oli paar aastat tagasi Tartu kesklinnas juhus, kus parkimisautomaat oli rikkis ja piletit osta ei saanud. Ekraan oli pime. Tegin mõned pildid ka sellest igaks juhuks... Igatahes sai pastaka ja paberilipikuga esmalt asi aetud, kuid aeg läks ikka lõhki. Tagasitulles kviitung kojamehe vahel ikkagi. Vaidlustasin - kirjutasin, et automaat oli rikkis ning paberilipik armatuuri peal ununenud ammusest ajast. Trahv määrati muidu ületatud aja eest, mingi 16 eur vist. Lisasin ka tehtud moblaklõpsud tõestuseks (mõtlesin et kui mingi trahv tuleb siis ehk päästab). Möödus kuskil nädal ning tuli mingisugune advokaadi (või mingi muu juriidilise isiku poolt) kirjutatud kiri (2 lehte pikk) kus lõpuks otsustati trahv tühistada. :) Vast on kellelegi sellest kasu ehk :mrgreen:
E34 520i & E39 525d & E60 530D & E60 550i (daily) & E85 2.5i ja kõik käsisegukastid
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ttsys »

Kui sa oled proletariaadi esindaja siis juura on sinu jaoks tuumafüüsika, milles ei tule sa näed ka veerimisega hakkama ja loomulikult BMW-st on seega ainult märjad unenäod. :mrgreen:
jaanvoldemarmets kirjutas: Bemmidest võid sa midagi teada, aga juurast sa ei tea küll mitte midagi.
jaanvoldemarmets
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 02.12.2017 17:05 51

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas jaanvoldemarmets »

ttsys kirjutas:Kui sa oled proletariaadi esindaja siis juura on sinu jaoks tuumafüüsika, milles ei tule sa näed ka veerimisega hakkama ja loomulikult BMW-st on seega ainult märjad unenäod. :mrgreen:
jaanvoldemarmets kirjutas: Bemmidest võid sa midagi teada, aga juurast sa ei tea küll mitte midagi.
Minu postitus oli vähemalt teemakohane. Aga sa oled seepi söönud vist. Ma ei hakka enda aega sinu peale raiskama. Seosetu ja sisutühi on su jutt.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ttsys »

Minu postitus on vastus proletariaatidele ja 100% teemakohane. "Tasuta lõunaid ei ole olemas".
Millest või millega proletariaadid keha, vaimu ja ajurakke toidavad jätan stiilselt kommenteerimata (loe: lugeda ridade vahelt). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jaanvoldemarmets kirjutas: Minu postitus oli vähemalt teemakohane. Aga sa oled seepi söönud vist. Ma ei hakka enda aega sinu peale raiskama. Seosetu ja sisutühi on su jutt.
ErkoA
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 04.10.2014 22:18 36
Peamine sõiduk: BMW 740d E38
Asukoht: Tallinn/Keila

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ErkoA »

ttsys kirjutas:Minu postitus on vastus proletariaatidele ja 100% teemakohane. "Tasuta lõunaid ei ole olemas".
Millest või millega proletariaadid keha, vaimu ja ajurakke toidavad jätan stiilselt kommenteerimata (loe: lugeda ridade vahelt). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jaanvoldemarmets kirjutas: Minu postitus oli vähemalt teemakohane. Aga sa oled seepi söönud vist. Ma ei hakka enda aega sinu peale raiskama. Seosetu ja sisutühi on su jutt.
Kulla inimene, ära palun hakka taas... Nii kopp on ees Su jonnakat iba igal pool lugeda.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ttsys »

Kulla proletariaat või kopp ees iba või nimeta ennast ise nagu tahad!
Kui ei meeldi siis ära loe nagu 10000 korda on siin foorumis öeldud! Juhtpaneelis on vastavad tööriistad!

Ka parkimisteenuse osutamine on ettevõtlus ning maa kuulub omanikule. Parkimiskontrolör teeb oma tööd.
ErkoA kirjutas: Kulla inimene, ära palun hakka taas... Nii kopp on ees Su jonnakat iba igal pool lugeda.
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas aamdnil »

Natuke teemasse ka vahelduseks.

Olen ise vaidlustanud 7-8 parkimistrahvi. 90% puhul olen ise süüdi olnud.
1 trahvi puhul on summat vähendatud 30-lt eurolt, 3-le eurole.
Enne maksma tõttamist, võta ühendust ametiga, kes trahviotsuse väljastas. Kirjuta neile viisakas vormis oma nägemus olukorrast ning leia põhjus, miks nad su vaiet peaks kaaluma. Rõhu teatud aspektidele. Näiteks, mis on ameti missioon. Kas sinu, kui eksinu karistamine või pigem suunav teavitustöö.
Kõlab imala halana, aga senini on minu puhul toiminud.
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas ttsys »

Mitte imal vaid pigem huumor, aga muidugi hea veel, et ei soovitanud inimesel linnavalitsuse ees pükse rebadele lasta. Aktsiaselts Ühisteenused kasumit taotlevale ettevõtte omanikele toob selline asjade korraldus kindlasti palju vajalikku tähelepanu. ;)

"Vaie esitatakse lähtudes Maksukorralduse seaduses sätestatust:

Vaie esitatakse kirjalikult ja sinna märgitakse:
1) haldusorgani nimetus, kellele vaie on esitatud;
2) vaide esitaja nimi või nimetus, postiaadress ja sidevahendite numbrid;
3) vaidlustatava haldusakti nimetus ja selle andmise kuupäev või toimingu aeg;
4) vaidlustatava haldusakti või toimingu sisu;
5) põhjused, miks vaide esitaja leiab, et haldusakt või toiming rikub tema õigusi;
6) vaide esitaja selgelt väljendatud taotlus;
7) vaide esitaja kinnitus selle kohta, et selles asjas ei ole jõustunud kohtuotsust ega toimu kohtumenetlust;
8) vaidele lisatud dokumentide loetelu."

http://www.tallinn.ee/est/Viivistasu#marksona_13789

https://www.parkimine.ee/yhisteenused/yhisteenused
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4677
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas Artur_L »

Ma kirjutasin lihtsalt kirja neile, kus rääkisin ära, et auto oli äsja ostetud, kella polnud ja üks asjadest mis ma poest ostsin- oli parkimiskell.
Sain vastuse, et lisa tseki koopia. Saatsin neile screeni konto väljavõttest. Vastust polnud, maksin oma 35€ ära, unustasin selle loo, kui üks päev oli mailil kiri. Sisuks oli umbes:” see ei vabanda teid vastutusest, olite rikkunud, kuid kuna ei teinud seda tahtlikult, siis on trahvi summa 10€.”
25€ kanti paari pärva jooksul tagasi. Oli ikka hea tunne küll :lol:
Niiet minu soovitus oleks, nagu ülal juba mainiti, kirjuta neile mingi seletav-vabandav ja võimalusel mõne tõestusega kiri. Kasvõi sama tseki, mis sul vaevalt alles on, või konto väljavõttega, kus on kellaaeg näha.
Andeks küll ei anta, aga äkki saad soodukat.
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas aamdnil »

ttsys kirjutas:Mitte imal vaid pigem huumor, aga muidugi bla-bla-bla
Puhka nüüd põlve. Ma panin kirja asjaolud, mis mind on trahvidest päästnud. Ei eeldagi, et keegi peaks kellegi ees lömitama hakkama. Ma isiklikult leian, et oma kahetsuskirjadega olen ehk tõesti ametile nö. "võita ka p***e pugenud", aga see-eest 7-8-st parkimistrahvist pääsemine on juba arvestatav summa.
Hailaitisid punkti 5. BS - pole ühtegi teenistujat huvitanud miks parkimiskord minu õigusi rikub.
Ja tulles tagasi teemaalgataja mure juurde, siis just sellist vastust, mis kirjutasin ta justkui sooviski..
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1880
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: Parkimistrahv

Postitus Postitas vare271 »

Pole nii suur summa, maksa ära ja saab teema unustada.
Vasta