Ettepanek KAMPAANIA: HEA liikleja

Vaba teema
Vasta
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Ettepanek KAMPAANIA: HEA liikleja

Postitus Postitas Raivo »

Kuna viimasel ajal on siin palju räägitud korralikust ning eeskujulikust liiklemisest, siis ehk mõni soovib oma jutu ka teoks teha ning liituda HEA liikleja kampaaniga.

Copy-paste:
--------------------------------------------------------------------------------
Viimaste kuude liiklusõnnetuste statistika näitab kahjuks kasvutrendi. Tallinnas ja Harjumaal hukkus 2006.a. esimesel poolaastal liiklusõnnetustes 22 ja sai vigastada üle 500 inimese.

Enamusel juhtudel on õnnetuste põhjuseks hoolimatus, liikluseeskirjade eiramine ja lihtsalt ülbus.

Algatus HEA liikleja on Tallinna linna siiras tahe kutsuda kõiki endast ja teistest lugupidavaid liiklejaid üles viisakusele, tähelepanelikkusele ja üksteisemõistmisele.

Kui Sa tunned, et võiksid olla kaasliiklejatele eeskujuks, soovid parandada meie liikluskultuuri ning pole ükskõikne liikluses mõttetult hukkunud inimeste ja nende lähedaste suhtes, siis liitu HEA liikleja üleskutsega.

Kampaania avalöök antakse reedel, 8. septembril kell 11.30 Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis. Sooviavaldusi kampaaniaga liitumiseks saab täita ja kampaaniaga liituda kõigis Tallinna linnavalitsuse ja linnaosade teenindussaalides alates reede lõunast.

Pärast sooviavalduse täitmist antakse registreerunule Hea Liikleja kleebis, mille saab autole kinnitada. Boonusena loositakse kõigi osalejate vahel aasta lõpus välja aastane tasuta parkimiskaart.

Kui meid, häid ja viisakaid liiklejaid, on liikluses rohkem kui hoolimatuid, on lootust liikluskultuuri paranemisele.

Ainult üheskoos suudame parandada liikluskultuuri ning vähendada ohte ja ohvreid liikluses!

HEA liikleja on see, kes alati:

järgib kohustundlikult liiklusreegleid
suhtub kaasliiklejatesse lugupidavalt, isegi nende eksimuste korral
on eeskujuks kaasliiklejatele oma viisaka käitumisega
on valmis liikluses loovutama oma eesõiguse hädasolija abistamiseks
arvestab, et lapsesilmade tasandilt paistab liikluspilt teistsugune
hindab võrdselt kõiki liiklejaid


Kes soovib, võib eelpool toodud lingile klõpsates seda ka teha :)

EDIT: avalduse leiab ka siit.
530d
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Aga Viisakate Liiklejate Klubi?
Sisuliselt ju sama asi...
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

hanno kirjutas:Aga Viisakate Liiklejate Klubi?
Sisuliselt ju sama asi...
Eks jah, heal lapsel mitu nime...vist.
Nii üldises plaanis, igasugu liiklust kiruvate teemade all on meeletu postitamine, siin aga täielik vaikus. Kas kõik täidavad usinalt avaldusi või ongi juba nii tublid liiklejad? :)

Raivo - ei tea veel kas liituda sellega või mitte...
530d
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Raivo kui sa ootasid minu kommentaari, siis sellised kampaaniad on tegelikult täielik jama, sama jama kui see, et poliitik ütleb, et meie tegeleme, tegelikult on see vaid illustratiivne, näiline või kuidas iganes sõnastada.
Ilukirjandusega ei ole võimalik selliseid asju teha ja keegi ei hakka päevapealt muutuma. Vead tuleb ise läbi elada ja teistekõrvalt õppida. Mina ei suuda ega ei hakka ka kedagi õpetama kuidas liigelda või olla. Eile just näiteks üks kallurijuht õpetas minule kuidas autoga sõita kui üritas teelt välja rammida, ei saa sinna ju midagi teha, kui looduses on sellised väärastunud olendid.

Aga mis päästaks, kindlasti 3-s maailmasõda ja paar jurakat tuumapommi.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2000
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Ma ei oska enda jaoks selliste loosungite kleepimist päris täpselt veel lahti mõtestada. Kas see peaks täiendava vastutustunde tekitama, kui olen endale sappa pannud märgi "Viisakas liikleja", "Lasen inimese üle tee" vms? Üldiselt liiklen niigi viisakalt - lasen inimesi üle tee ja teisi vahele. Käia tuleb ikka inimese tegude, mitte sõnade järgi ja see kleepekas tundub kohati pigem isegi kerge nina alla hõõrumisena (ala ma olen nii ilus ja tubli), kui paremale liikluskäitumisele kutsujana. Eeskuju on nakkav, mitte ruuporist tuututamine! Samas vahel juhtub igaühel apsakaid - kas ei lase kedagi vahele või ei pane nihelevat jalakäijat sebra ääres tähele ja siis on selle kleepsu väärtus kõigi teiste silmis devalveeritud ja roolis oleja silmakirjalik tolvan. Ehk kleebistejagamise ja ürgvanade väljasurnud animeeritud elukate näitamise asemel telekas oleks ikkagi miskit korralikku liikluskultuuri promo vaja.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Cardo kirjutas:Aga mis päästaks, kindlasti 3-s maailmasõda ja paar jurakat tuumapommi.
Cardo aga mis sai pumppüssist? :)
Aga võibolla aitab silt tagaaknal "Kannan relva" või "Püss autos".
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Hans kirjutas:
Cardo kirjutas:Aga mis päästaks, kindlasti 3-s maailmasõda ja paar jurakat tuumapommi.
Cardo aga mis sai pumppüssist? :)
Aga võibolla aitab silt tagaaknal "Kannan relva" või "Püss autos".

Kui põhja siis ikka täiega :D
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ehee, ei ma ei pidanud kedagi konkreetset silmas.
Imo on sellistest kampaaniatest veidi ikka kasu. Kasvõi toosama silt seal auto taga, mis omakorda seab ka teatud vastutustunde autojuhile.

Nt jaanipäeva ajal kampaania "kaine juht" raames ma 90% ulatuses olen kindel, et juhid kes sellest osa võtavad, on kained.
530d
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ma luban, et neljapäeval kui ma lähen otsusele järgi... mille max. karistus on 12k trahvi ja 6 kuud jala... ja sellest max trahvist on mulle määratud ainult rahatrahv... ja load jäävad alles, siis ma lähen ja registreerin selle asja raames ennast ära ja liiklen korralikult :oops:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

OLen Ilvesega järjekordselt nõus- samuti lasen inimesi alati üle tee ja samuti ka teisi vahele, kui sellest ikka teada ka antakse- suunatulega siis. Minu jaoks ei muudaks see kleeps minu suhtumises midagi- pigem on asi nii, et näitan seda, et ka BMW omanik võib viisakas olla, samas on ka tõesti see asi, et eks me kõik vahel eksime, seega kui kleepsukandja teeb apsaka, sisi näidatakse kohe näpuga. Ja teiseks ei taha ma oma autole igast kleepsujama peale toppida. Kuid ka see asi, et tehakse igasugu kampaaniaid ja muid värke, kuid niikaua kui inimestel see ISE peakolu sisse ei jõua, ei aita ka need kampaaniad suurt midagi. Muidugi selles mõttes on see hea, et need kampaaniad näitavad, et juba ka kõrgemad instantsid hakkavad muret tundma selle üle, kui palju inimesi liikluses hukka saab. Koostöös nende asjadega peaks politsei silma peal hoidma ka mitte ainult kiiruseületajatel, vaid ka elementaarse liiklusviisakuse täitmisel, tulede kasutamisel, ristmike ületamisel jms...
Seega- lasen samas vaimus edasi, liiklen edasi ilma kleepsuta ja olen mõnus mees :)
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

Postitus Postitas Tige Kala »

Selle asjaga on nii nagu on,ise võid olla normaalne ja viisakas liikleja aga ütleme ausalt lollid ei kao liiklusest kuhugi.Seda on kurb tõdeda muidugi aga kahjuks nii see on ja nii ka jääb,loodetavasti lihtsalt jääb neid siis vähemaks kui keegi eeskujuks on. :cool:
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

No sellise suhtumisega küll kaugele ei jõua :o . Milline see korralik kampaania on? Ega ilma kampaania ja tähelepanu juhtimata paljast peerust see kultuurne liiklemine sinna peakolusse ei jõua. Variant on muidugi edasi oodata ja nii ca 20...25 aastaga vast, kui siia heaolu ühiskond jõuab on inimesed ka liikluskultuuri koha pealt muutunud, senini kirume kui palju lolle meil liikluses on :| .
Teine asi on muidugi oma autole igasugu nodi külge riputamine ja kleepimine ning ega pole meeldiv, kui näiteks inimliku eksimuse korral sulle keegi näpuga näitama hakkab selle kleepsu pärast. Aga ma arvan, et hea et sellinegi algatus on tehtud, võib olla näeme varsti ka midagi sisukamat kui kleepekas.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Miskipärast ma arvan üleüldse, et liiklus hakkab normaalsemaks minema alles järgmise põlvkonnaga- need asjad ei käi üleöö, kahjuks. Kuigi peaks mainima ka seda, et need kampaaniad kipuvad olema hoopis tagajärgede silumine- olen üsna veendunud, et idee tekkis viimate aegade praktiliselt iga päev surmaga lõppenud avariide tõttu.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Minu meelest positiivne siiski, et keegi midagi ka reaalselt ette võtab. See kui meil nt siin n+2 viisakat ja mõistvat liiklejat kes ka propageerivad turvalist sõitu, ei oma suures plaanis mingit rolli.

Kindlasti on see suuresti tagajärgede likvideerimine kuid käsi püsti, et keegi lõpuks ka midagi reaalselt ette võtab, mitte ei kritiseeri ainult ajaleheveerel kui ülbed ja enesekesksed kõik autojuhid on.

NB! Allkirjutanud kodanik ei ole miskitki moodi tallinna lv-ga seotud
530d
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Raivo kirjutas:NB! Allkirjutanud kodanik ei ole miskitki moodi tallinna lv-ga seotud
Kusjuures ma just hakkasin mõtlema, et sa, Raivo, kuidagi jube aktiivne oled :D Väike vahemärkus oli :D
Janek
Klubiliige
Postitusi: 1555
Liitunud: 18.11.2003 16:13 10
Peamine sõiduk: E46 320d
Telefon: 56659473
Asukoht: Vilppula (soome)

kleebis.

Postitus Postitas Janek »

Nii imelik kui ka see ei ole on minu autol nüüd see kleebis küljes.
Tel:56659473
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Heh, oleks mul täna see kleeps peal olnud, siis üks linnaliinibussi juht oleks küll kirunud ja vandunud, et krdi Head Liiklejad, munevad siin. Vend pani Männiku teel mingi vähemalt 65- 70ga mööda, kui ma mingi 45ga seal sõitsin, teadagi miks. Muidugi buss oli tühi, seega tüübil oli käbe ''selga'' vaja minna, seega saame aru :D
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Teate tehke mis tahate aga kui me Aarega sõitsime nagu vanad inimesed korrlikult (viisakalt) siis isegi laseb linnaliini buss signaali ning vilgutab tulesid et mis mökutate siin ees oma 50nega.MY a** viisakas liikleja,kui kõigil jalus oled,tuleb sõita ühes voolus.Nii et pole kasu midagi sellest viisakate liiklejate klubist.Kogetud .EI TOIMI

NB SEE EI TÄHENDA ET MA KIHUTAN JA RIKUN REEGLEID.
Janek
Klubiliige
Postitusi: 1555
Liitunud: 18.11.2003 16:13 10
Peamine sõiduk: E46 320d
Telefon: 56659473
Asukoht: Vilppula (soome)

Postitus Postitas Janek »

mul täitsa ükskõik las vilgutavad ja närvitsevad seal taga,sellest nad peaksidki õppust võtma ja kui vaja lasen neil rahulikult mööda ka sõita suunaga märku andes kui vaja.Kiirust hetkel ma hoian 50-60 vahel
Tel:56659473
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

No ma ei olegi väitnud, et ma paarutama hakkan kohe, mul samuti savi, aga pöörasin lihtsalt tähelepanu...
Kasutaja avatar
siim1
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.07.2006 10:11 26
Asukoht: Nõmme

Eeskujulik liikleja siis

Postitus Postitas siim1 »

mina sain siis ka hakkama taolise asjaga ,et kui auto ostsin liitusin kohe mingi kampaanjaga "ole teistele eeskujuks" linnaosavalitsuses taotlasin ära ka lepingu jne ja sain ka igast nänni.
Aga need huligaanid ajavad ikka tõesti südame täis mitukorda oleks nad põhjustanud väga suure avarii, saaks nad kätte annaks üle kupu kohe :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Rääkisin täna lällaris mitme rekkamehega ja peaks mainima, et need tõusevad varsti nende idikate vastu tagajalgadele üles. Juba ükspäev olid vennad lällaris ikka üüüüpris ekstaasis...
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kuna mul jäid load kätte, siis peaks esimesel vabal võimalusel minema ja ka ära liituma... ja järgmised 1,5 aastat kindlasti korralikult liiklema... muidu... oi oi oi oi ...
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Algatame kampaania, "Hea Inimene" ja palume varastel võõrad asjad omandamata jätta !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Paistab, et siin vist kisub läbuks ära...
530d
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

mitte, et kisub läbuks, vaid inimesed elavad oma rahulolematust välja. On neid erinevaid ilusaid kampaaniaid varemgi tehtud, kuid paraku midagi silmnähtavalt nagu muutunud ei ole. Kui vaatad seda sellesuvist koolnute kroonikat siis tekib suht lootusetu tunne (nagu presidendi valimised :) )

Teisalt ei näe ka liikluskorralduses midagi parenevat- paraku tehakse palju lollusi liikluses tekkivast stressist, mida põhjustavad teede olukord, liikluskorraldus, mõne purjusjuhi kamikazelikud manöövrid (või siis nn ajuinvaliidid)
Ise kogesin taas täna hommikul täiesti idiootset olukorda, kus Tuukri tänavale oli kaevatud hommikuks 5X5 meetrit auk :roll: - tekib paraku küsimus, et kas seda ei oleks saanud teha nädalavahetusel või probleem lahendada öötundidel???
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Vasta