ALARMID PEALE !!!

Vaba teema
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

ALARMID PEALE !!!

Postitus Postitas Martin_R »

Järjekordne hoiatus, et pätid ei maga. Rummu järvelt tulles peatusin Silikaadi kaubahoovis Järve Selveri taga, et osta labidas autosse (Raivo teab, miks seda vaja võib minna). Viibisin poes ca 5 min. Välja tulles olid autol uksed lahti ja lukud puruks keeratud.

Ilmselt õnneotsijad, kes kohe minu poodi astumise järel juurde kargasid ja lihtsalt proovisid. Vaatasid, et tüüp keeras võtmest uksed kinni (alarmi järelikult pole) ja midagi akna all ei vilgu (immot ka järelikult pole) ning arvasid, et on lihtne saak.

Auto siiski tänu väga põhjalikule turvasüsteemile polnud nõus nende meestega sõitma ja ilmselt loobuti kohe, kui veenduti et nii lihtsalt seekord ei saa.

Jutu moraal on see, et ilmselt passitakse ikka peale autodele, millel pole vargavastaseid seadmeid. Seega ärge hoidke kokku mõnda tuhandet, vaid installeerige korralikud süsteemid oma autole. Õnnele ei maksa loota.
E32 750i (1994)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Siis Sul vedas :)

Üldiselt võiks märkida, et ka alarmidel kipub olema nö "peale mineku aeg" mõnikümmend sekundid, mis ajal siis ka auto üpris "haavatav" kipub olema.

Ühesõnaga kui kahtled, et keegi võib kusagil passida, siis oleks mõistlik vähemasti see 20-30sec auto juures olla, ning veenduda, et alarm ka rakendus. Kõige targem on muidugi üldse ära sõita, kui tekib kahtlus, et signa ei lähe peale ( omad kogemused).

EDIT: Martin, äkki oleks mõistlik ka see va "konks" muretseda ;)
530d
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Raivo kirjutas: Martin, äkki oleks mõistlik ka see va "konks" muretseda ;)
Konksu toon Igori juurest koos süütelukuga. Jõudsin laupäeval veendumusele selle konksu hädavajalikkuses. Nojah, ühtlasi sain siis alles teada, et mul seda konksu polegi.

Irooniline on see, et esimese lume saabudes tõstsin autosse köie, kuid ei vaadanud, kas seda kuhugi kinnitada ka on.
E32 750i (1994)
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

...alati - kindlasti peaks investeerima turvasüsteemidesse. Endal oli sama lugu, kus tõenäoliselt passiti peale, et ohooo - uksed keerati lukku võtmest. Samamoodi jäi alles nädal varem pandud salaluku pärast. Kõige naljakam asja juures oli aga see, et ise kuulsin kuidas mu auto karjub (järelikult oli tegelased siis veel autos) aga kuna auto oli alles soetatud ja polnud õrna aimu mis häält see orig. alarm teha võib ei reageerinud heas lootuses - et kindlasti ei ole see minu auto mis karjub. Seekord läks õnneks ja sai see investeering tehtud - lisaks uutele lukkudele :idea:
isegi mu ema sõidab BMWga
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

200% nõus Martiniga!
Endalgi läks auto uitama just sellepärast et lükkasin alarmi panemist igakord edasi, kord raha mujale vaja, kord ei tea veel mida. Ja piisas sellest et unustasin ka vargavastase seadme panna läksin 15 minutiks minema auto oli juba läinud!
Ja valus on lihtsalt kuulda ja vaadata, kui näed abipalve kuulutust auto leidmisel. Nüüd iga tuttav kes auto ostab ma ikka rõhutan alati "ALARM JMS PEALE"
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Mul reedex alarmi paigaldamisex aeg pandud,ehk peab niikaua vastu :)
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

heigosan kirjutas:Mul reedex alarmi paigaldamisex aeg pandud,ehk peab niikaua vastu :)
Kas sa nagu viskasid pättidele kinda ve mis :)
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Lisaks siia natuke veel. Kuna töötasin 4 aastat vangimajades ja suhtlesin ka selle ala "tegijatega", siis kuuldu põhjal soovitaks:

1. ärge lootke mingile 2000 kr alarmile. Sõidetakse sellega koos ära nagu naksti - pasun haamriga katki ja minek. See päästab ainult amatööride eest :!: Alarm on turva koostise üks osa, mitte kogu turva.

2. kasutage mittestandardseid lahendusi - starteriahela katkestus läbi alarmi teid ei päästa - lased voolu juhtmejupiga otse akuklemmilt starteri tõmbemähisele ja voila. Bensupumba elektrikatkestus EI PÄÄSTA reeglina -vanal autol pannakse juhtmed otse. Uuematel on pump kapoti all ka. Juhtmete vedamise vaev. Vastikuteks peetakse peale mehh. lukkude
a) kütuseblokeeringud - so kusagil kindlas kohas asuv elektriline klapp, mis ei lase bensiini peale
b) tavalise salalülitiga käivitustõkestid (fantaasia!!!!) nt kompuutri mõne sisendi vahele - vanemad mudelid ei lähe ju ka siis käima, kui mõnelt andurilt signaali pole, elektrilisele gaasipedalile ahelasse jne jne---samuti nt kütusepumba toite ümberlülitamine läbi suure takisti - paukuva ja turtsuva autoga ei sõida kuhugi, sellist asja ei oska keegi kahtlustada...

3. kasutage KORRALIKKE :!: mehhaanilisi lukke - käigukang nt - õhtul tagurpidikäik sisse ja tagaotsaga seina lähedale. Korralik "konks" või vihmavari maksab kusagil 700-1000 kr (200 on BS), nt Kryptonite (Järve poest). Konks panna nii, et rool on alumises asendis ning mitte laisalt ümber võru vaid ümber kodara. Väga ebamugavad on vene pedaalirauad hea tabaga. Kindlustamiseks võib peale keevitada 3-4 mm korralikust terasest ribad. Sic! BMW-le saab sobitada neid väga kerge vaevaga (2 lõiget rellakaga)

4. Enne rooli blokeerimist keerake rattad vastu äärekivi, parem on kui terve auto on ühe poole ratastega kõrge äärekivi vastus. See takistab ka rataste varastamist.
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

täitsa õige jutt Aare.kõige enam päästavad kodukootud salalukud
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Aga akuga pasun on ka ju hää,kui on ilma akuta pasun siis võetakse klemm maha ja alarm vait aga akuga karjub edasi....parandage kui exin...äkki keegi teab akkuga pasuna plusse miinuseid öelda,sest reedel plaanis taoline asi peale panna ja kui te äkki suudate mind veenda et asi pole otstarvekas siis ei hakka lisaraha kulutama...
Box
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 30.12.2003 16:37 13

Postitus Postitas Box »

Mul mõlemal odavad signad peal+veel "salalukk"13 kaitse välja:)
Otsustasin mõlemale multilockid panna karm väljaminek aga parem see kui kellelegi vä...tele maksta.
Audi Rs4; E55 AMG T
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Üldjoontes passitakse peale autodele, millel midagi peal ei ole, või segatakse alarmi tööd, 99% päästab immo ( kui oskad oma võtmeid valvata) kuni 150tuhandesel autol ei viitsi keegi seda maha võtma hakata, lihtsam on kõrvalt ilma immota võtta. olen neid kümme aastat pannud ning ükski klient pole tagasi tulnud, et näe varastati ära immo peal. tänamas on käidud küll, et alles jäi,lukud purud. samas minule ei mahu pähe, miks pärast nutetakse ja ollakse vihased päti peale, kui auto kaitstud ei ole, minu meelest täitsa paras, ise süüdi
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Minugi auto pääses tänu immosüsteemile. Ka veidi ebastandartne ja ennastki ajab mõnikord auto käivitamise ahela pikkus närvi. Kuid midagi teha pole.

Alarmidega autod varastatakse jah nii ära, et alarm isegi pärast kätte saamist töötab laitmatult. Järelikult pole vaja seda lõhkuda, vaid saab lihtsalt mööda.

Kusjuures soovitati mulle aretada nüüd vana malli süütelukk. Et sellel on võti õhem ja titaani puruks keeramise tõenäosus on suurem. Läks siiski originaal.
E32 750i (1994)
Burn
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 15.01.2004 13:49 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Burn »

Tekkis küsimus seoses salaluku paigaldamisega. Mille vahele oleks kõige kindlam panna lüliti. Esialgne plaan oli pensu pumba elektri katkestus aga kuna sinna saab jutmega otse voolu lasta on asi kahtlane. Autoks on E39

PS! Täpsemad soovitused palun panna privasse !!
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

...äkki keegi oskab välja pakkuda head varianti kuidas ukselukud kasutuskõlbmatuks teha? Mingeid kattevariante piisavalt tugevaid, sest siis ei ole muud teed varastel kui akna kaudu - mis muuseas on odavam, kui uue luku ostmine. Ja akendele kiled ka veel peale - ja ühesõnaga kõik nipid, et see asi võimalikult ebamugav oleks.
Ühesõnaga kas keegi on kunagi ukselukke kaotanud oma autol?
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

ottOmar kirjutas:...äkki keegi oskab välja pakkuda head varianti kuidas ukselukud kasutuskõlbmatuks teha? Mingeid kattevariante piisavalt tugevaid...
E34-le aretatakse esiustele tagauste lingid.
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

iseenesest loogiline, aga on see suur töö?
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

kimmo kirjutas:
ottOmar kirjutas:...äkki keegi oskab välja pakkuda head varianti kuidas ukselukud kasutuskõlbmatuks teha? Mingeid kattevariante piisavalt tugevaid...
E34-le aretatakse esiustele tagauste lingid.
Väga ohtlik talvel kui uksed kinni külmuvad, nii et koos alarmiga lahti ei tule:P
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

pagassi lukk jääb alles ja sealt saab ju pagassivalgustuse kaudu voolu uuesti autole sisse lasta ;) samas pagassi kaudu autsse sissemurdmine (varastel) ei ole nii lihne töö.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Signa ja lukud nutikat varast mitte mingil juhul ei pea! See on enam kui kindel! Seega aitavad kõige levinumad asjad (nagu eelpool juba mainiti) nagu rooli ja käigukangi lukk... Käikari luku naljalt juba lahti ei tee..
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

525 kirjutas: Seega aitavad kõige levinumad asjad (nagu eelpool juba mainiti) nagu rooli ja käigukangi lukk... Käikari luku naljalt juba lahti ei tee..
Kas mehhaaniliste lukkude (rooli ja käigukangi lukk) südamikke siis ei saa titaaniga puruks keerata? Olen mõelnud Mul-T-Lock'i ostmise peale, kuid 5000 krooni on suur väljaminek, kui asjast midagi tolku pole. Korterite ukselukud tehakse ju ka vähese vaevaga lahti.
E32 750i (1994)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

iga luku saab lahti aga küsimus on ju ikka pigem ajas :)
vene tabaga mehaanilised lukud pidavat ühed lollakakindlamad olema :cool:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

tsiteerin:
samas pagassi kaudu autsse sissemurdmine (varastel) ei ole nii lihne töö.
vastan:
käkitegu( mõnikümmend sekundit )
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

palju käigukangilukke on sellise lukustussüsteemiga, mis muudab nad täielikult mõttetuks, eriti mõttetud tunduvad nad automaatkastidega ja trossidega käiguvahetuse puhul. paljudel uuematel autodel on siduripedaal plastmassist ja mis selle piduripedaali katkihammustaminegi on?võibolla siis roolilukk, mis üleni üle rooliratta käib, et ei saaks vardaid katki hammustada? aga üldiselt on lukk looma jaoks
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

jutt jumala õige ;)
aga kõikvõimalikud turvaelemendid säästavad siiski ainult aega :oops:
kui ikka on vaja, et ära läheb siis kunagi ta ka läheb, paraku :mad:
aga igaugused lukud on ikka selleks, et aega võidaks ja poest tulles, näiteks, marakrati teolt tabaks... :idea:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

nii võib nuga või kuuli ka saada :!:
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

525 kirjutas:Signa ja lukud nutikat varast mitte mingil juhul ei pea! See on enam kui kindel! Seega aitavad kõige levinumad asjad (nagu eelpool juba mainiti) nagu rooli ja käigukangi lukk... Käikari luku naljalt juba lahti ei tee..
Olen juhtunud pealt nägema, kuidas roolilukk vähem kui minutiga autol elimineeriti.

Loomulikult on neist kasu autodel, mille väärtus ei ole väga suur.
Mida kallim auto, seda targemad ja nuikamad ja osavamad vargad. Siis tee mis tahad, aga kui sihik on peale pandud, siis ei aita ka oma hoovis akna all auto hoidmine.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Rooli varras ju ka käkitegu. Kruvid lahti tsentraalmutter maha ja uus rool peale.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
raul
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 12.11.2002 18:21 35

Postitus Postitas raul »

Samas on mõistlik installeerida mõni täiesti eraldi lisasigna/ahel mis ei anna endast märku, vaid aktiviseerub näiteks suunatulest.
St. kaabakas saab põhisigna tapetud, auto tööle, aga esimesel ristmikul suunda andes annab auto otsad ja kukub üürgama.
Ühesõnaga, kasutage ebastandartseid lahendusi.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

Aga mida arvata sellest->http://www.skival.ee/index.php?id=32&topicid=4...tundub päris asjalik!
Vasta