Täna tuli esimene lumi

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Hendri
Huviline
Postitusi: 1754
Liitunud: 05.03.2007 12:32 11

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Hendri »

Milline kuum avatar Toivo :)

Aga lumi on lahe, kui just autol meeter lund ja jääd ei ole ning kinni ei istu :mrgreen: Õnneks pole täitsa kinni veel jäänud, natuke nõksutamist ja jamamist on olnud, aga mitte midagi, kus täiesti kinni oleks.
Eelmine aasta samuti sai sõidetud üheratta- ja esivedulise masinaga ning samuti polnud proleeme, nüüd E34 on aga vähe madalam...
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas elmut1 »

Pärnumaal ka lumi veits paksem nüüd, ja merel kannatas eile sõita, kaldast ca 2km mere poole ja laiusepoolest ca 30km ÜLIHEA on sõita, seal ainult ca 50cm vett ka, ning läbi kukud, pole hullu. Jää paksus oli ca 20cm :S
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas AARE540 »

Hetkel Pärnus sajab ka ilusti, loodan, et keerab veel vunki juurde, saaks nats hullata kuskil :D
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas elmut1 »

AARE530 kirjutas:Hetkel Pärnus sajab ka ilusti, loodan, et keerab veel vunki juurde, saaks nats hullata kuskil :D
TUle parem Häädemeestele merele :cool:
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas siim .j »

Segased juba merel :D
Õhtul ehk siis linna vahel Pärnu BMW hullajaid treffab ;)
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas elmut1 »

Madal vesi, ei juhtu midagi, ei anna võrreldagi seda mis maal toimub, seal saab suurematel kiirustel ka harjutada :D
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas TiitR »

oo7 kirjutas:
TiitR kirjutas:Krt, mulle küll (paks)lumi meeldib :mrgreen:
Sul on vastav pill ka :mrgreen:

Muidu tagaveoline on eriti tagurdades täiega ädine. Mul vaja majaeest tagurpidi ära sõita, siis pidevalt kinni isegi olematu lumega, vaja edasi tagasi jõnksutada et hooga tuleks, olgugi et auto originaalkõrgusel ja veel LSD differ. Samuti on rehvid korralikud
Ära sa ütle, eelmine talv (pea olematute talvekatega) sai isegi kinni istutud :D
Pilt
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kato
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 06.08.2009 02:09 10

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Kato »

oo7 kirjutas: Muidu tagaveoline on eriti tagurdades täiega ädine. Mul vaja majaeest tagurpidi ära sõita, siis pidevalt kinni isegi olematu lumega, vaja edasi tagasi jõnksutada et hooga tuleks, olgugi et auto originaalkõrgusel ja veel LSD differ. Samuti on rehvid korralikud
Hämming.. ma ei saa aru, midagi nagu ei klapi.
Mul on ka e34(non-LSD), tehase standardvedruga ja minuarust on see auto tagaveolise kohta müstiliselt hea läbitavusega. Olen 4a jooksul ainult ühe korra kinni jäänud ja seda ka oma lollusest kui kannakat tehes tagumikuga hange jäin, -teadsin seda kannakat alustades juba et sellest ilma labida abita välja ei roni.
Eelmine aasta andsin isegi paar korda esiveolistele teed ise hange sõites, kui a´la škoda octavia mees käed rinnale risti pani ja "mina küll hange ei sõida" näoga otsa vahtis. Rehvid Dunlopi lamellid, ostsin uuena 4a tagasi, ehk siis pole enam kaugeltki esimeses nooruses aga ma ei kurda sellegipoolest.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Pille »

Riivo kirjutas:...kes kurdab et ei jää kinni...nt Õismäe-Mustamäe magalarajoonid on lihtsalt võimatud...kojamehi ei huvita ja samuti ühistuid et majaesised lumised...ütleksin et väga kerge on kinni jääda, olgu sul nii head rehvid kui tahes
Teil on aeg vahetada välja oma kojamees. Tule meie maja ette- kõik puhtaks klanitud kenasti. Pole siin keegi kinni jäänud ja pole lootustki siia kinni jääda. Vähemalt praegu teeb kojamees kenasti tööd, eks võimalik, et ta pika lumise talve peale vastu kevadet võib ära väsida, kui lumesadu jätkub nüüd kuni aprillini. :lol:
Kasutaja avatar
Janely
Klubiliige
Postitusi: 904
Liitunud: 21.02.2005 00:06 18

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Janely »

No TIIIIIIIIIIIIIIIT, millest me räägime? :mrgreen: Huumoripoiss! :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

Pille kirjutas:Teil on aeg vahetada välja oma kojamees. Tule meie maja ette- kõik puhtaks klanitud kenasti. Pole siin keegi kinni jäänud ja pole lootustki siia kinni jääda. Vähemalt praegu teeb kojamees kenasti tööd, eks võimalik, et ta pika lumise talve peale vastu kevadet võib ära väsida, kui lumesadu jätkub nüüd kuni aprillini. :lol:
kuna ma pargin kõrvalmaja ette siis on vaja pigem seal kojamees välja vahetada...õigemini kojapensionär...6-70 aastane muti kes vahelduva eduga lobiseb mitme omasugusega kes akna peal passivad ja siis viskab kuupsentimeetri lund - mitte muru alale vaid autoteele! Aga kuna minu võim sinna ei ulatu siis pole teha midagi.
´17 4Drive
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas coley »

Pargi siis äkki enda maja ette, siis on õigust ülegi - kamandada ühistut kui lumest puhtaks pole roogitud kogu plats. ;)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas MuiduMees »

coleybwoy kirjutas:Pargi siis äkki enda maja ette, siis on õigust ülegi - kamandada ühistut kui lumest puhtaks pole roogitud kogu plats. ;)
kui isegi tartus ei ole igalpool oma maja ees(nagu mul) ruumi eriti et oma autot parkida, mis sa siis tallinnast veel saada tahad :|
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Seigo »

Võta ise labidas kätte ja roogi enda majaesine puhtaks ! Käed kukuvad küljest ära kui labidat käes hoida w? Roogid endale koht vabaks ja kõik, keegi teine pargib sinukohale, tõstad kisa või kaevad selle jobu kinni, kes sinukohapeale parkinud on ! Usu mind see toimib, ei maksa nii laisk olla et enda majaesine rookida puhtaks, pärast näed kuida naabrimees kaevab samatmoodi labidas käes endale kohta!(pean silmas siin just kortereid!) :mrgreen: ja kui kojamees ei taha tööd teha, siis tuleb lihtsalt välja vahetada!
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas KirillD »

Või veel parem - pane kolmnurk enda koha asemele , nii et keegi ei saaks sinna parkida nagu viimasel nädalal trendiks oli :D.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

coleybwoy kirjutas:Pargi siis äkki enda maja ette, siis on õigust ülegi - kamandada ühistut kui lumest puhtaks pole roogitud kogu plats. ;)
Selles point ongi et Õismäe ringi ääres on maju millel EI OLEGI oma kohti autode jaoks...seega kasutangi kõrvalmaja esist nagu teisedki.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas kapa »

kui on koht mida puhtaks rookida , miks mitte. Aga kui hoov on talvituvaid autosid pm täis(igasugu vanamehed kellel on 4 mosset jne) siis pole nagu sittagi teha :P
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

PM minu arusaama järgi on ruumi kuhu visata piisavalt...lihtsalt selline "zajebal" suhtumine umbkeelsete cipoliinode poolt.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas kapa »

pole kohta mida puhtaks rookida :P oli minu jutu point.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Indrek_M »

Palun püsime teemas.
Indrek
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

Piisavalt teemas.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas topfuel »

Ma ei saanud ka aru kuidas lume rookimine on lumest arutamise teemast mööda :D
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas oo7 »

Eelmine talv elasin mustamäel.. seal oli majadevaheline sõitmine võimatu nii et põhja alt jubedaid hääli ei kostaks. Sõitsin oma stange sodix seal tagurdadaes.


Keilas sellist mure pole, siin ruumi küll ja küll kuhu lund loopida ja pole vaja nii pikalt üldse ikaldadagi
karmo
Huviline
Postitusi: 1358
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas karmo »

lääne-virus alevikes käivad isegi suurematel tänavatel kõhud vastu maad :evil:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Riivo »

igal pool päris vist pole...nädalavahetusel Roelas oli suht puhtad sealsed teed.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
volli777
Huviline
Postitusi: 424
Liitunud: 01.12.2007 15:28 19
Peamine sõiduk: E53 X5 3.0D
Asukoht: tartu

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas volli777 »

Annan ka sõna siis teemale, omasin ka E34 525TDS-i Touring LSD ja madaldus, 225 laiad talvekad ja ei kurtnud et läbivust ei olnud, nii mõnedki korrad juhtus et pidin kuskil hanges tagasi minema ja minu järel tuleva esiveolise välja kakkuma. Hangest välja sain teda 2x 3.5a jooksul tõmmata 1x kui ema põrutas kõrgemale hange otsa ja teistkorda kui ma enam ei näinud kus tee on ja olin külgepidi EURO kraavis. Muidu ei kurtnud masina üle, suht hea läbivusega. Hetkel oman Esiveolist volvot ja jääb hätta. eks muidugi 105kw vs 66kw ja auto raskus, volvo täismass samapalju kui bemari tühimass :D
OK aitab ot :)
BMW X5 E53 ja on BMW mootoriga Opel Omega
Kasutaja avatar
Hõbehall
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 09.07.2005 10:34 50
Asukoht: Harjumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Hõbehall »

Kusjuures kui lumerohked talved jätkuvad( kes seda muidugi ette teab ) siis plaan on oma praegune BMW maha müüa.Ainukene põhjus selleks on Mustagorski parkimiskorraldus ja lumeolud majade vahel.

Mul on juba ca 2 aastat kasutusel 46 Coupe tehase sportvedrustusega. No ei saa pargitud enam kuidagi autoga maja ees enam. Parkimiskohad on hõivatud õhtuti töölt-trennist tulles, põhi käib konstantselt mõõda majade ees tee asemele olevate rööbaste vahelist lumekihti , esipamper lükkab stabiilselt sahana lund. Hommikul peale öist lumesadu autot kätte saada kusagilt lumehunnikust võimatu. Lumelabidas on pagasiruumis, ei ole probleem omale koht välja kaevata, lihtsalt iga päev ei viitsiks seda nagu teha. Pole kindlat parkimiskohta, pea iga päev lükkan eri kohalt lund. Vägisi kisub mõte mingi neliveolise kõrgema kliirentsiga auto poole . Tuled koju, sumad autoga kuhugile hange, astud välja lähed koju. Hommikul kõik vastupidine. Pole kaevamist (higistamist) ega nokerdamist hommikul õhtal puhaste riietega

Mis aga sõidumõnusse ja teelpüsivusse talvel puutub siis see ongi takistanud mind autot koheselt müümast. Ei saa aru inimestest kes kardavad talvel sõidu pärast tagaveolist. Kindlamat ja paremini teelpüsivat auto on raske leida kui BMW . Eeldusel, et teed on ikka mõõdukalt lahti lükatud, ei pea täiesti puhtad olema aga nii, et põhi mööda maad ei käiks. Ja rehvid peavad korralikud all olema. Lumi on ainult eeliseks talvel, kui seda neetud parkimismuret ei oleks.

Teine alternatiiv on elukohta vahetada ja oma graazi `iga või oma Kkindla parkimiskohaga elamispind leida.
Iseenesest pseudoprobleem kui parkimisteema pärast peab autot vahetama hakkama, minu puhul see nii aga saab vast olema.
Viimati muutis Hõbehall, 10.12.2010 09:58 56, muudetud 1 kord kokku.
E46 Coupe> upgrade 320i E90> 320dLCI E91
Helis
Huviline
Postitusi: 1583
Liitunud: 10.06.2006 17:35 58
Asukoht: Tallinn

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas Helis »

Nõustun sinuga, et lasna ja mustagorsk on tõesti pea võimatud, kus liigelda! Seal valitseb täielik kaos :(
Aga mis puudutab talve ja Bmw liiklemist, siis tõesti, ei kujutaks ka mina muud autot ette,väga mugav ja turvaline ;)
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas jaanis_! »

Ei tea mis nüüd juhtus. Lund aina tuleb ja tuleb ja otsa vist ei tahagi lõppeda. Õnnestus korra juba kinni jääda, kuid ilma suurema vaevata sain õnneks välja ka. Muisu suures ja paksus lumes on päris huvitav autoga :)
..
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: Täna tuli esimene lumi

Postitus Postitas alvaruus2 »

Tartus vanemuise mäest üles saamine võib osutuda keeruliseks. Võimalusel kasutada muud marsruuti :P või siis hooga minna!
Vasta