Mõelge enne kui sõitma lähete

Vaba teema
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

hea suhtumine jaanuselt... ;) sõidan ka aprem sie kui sõbra täis peaga rooli lasen... :cool:
seawolf
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: 21.01.2005 12:32 37
Peamine sõiduk: BMW 525d
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas seawolf »

Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
seawolf
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: 21.01.2005 12:32 37
Peamine sõiduk: BMW 525d
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas seawolf »

Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
Kasutaja avatar
steve6
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 12.10.2006 11:21 59
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas steve6 »

Nagu 1,1 l m autoga ei saaks põhjustada ränka avariid ?
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Selline süsteem ei meeldiks jälle minule, kuna mulle sõita iseenesest meeldib ja hetkel teenin endale ka elatist sellega. Kui oleks selline piirang, siis ma saaks alles nüüd minna endale veoki lube tegema.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

M.P kirjutas:Selline süsteem ei meeldiks jälle minule, kuna mulle sõita iseenesest meeldib ja hetkel teenin endale ka elatist sellega. Kui oleks selline piirang, siis ma saaks alles nüüd minna endale veoki lube tegema.
mulle see ka ei meeldiks....eriti ei olene ju kas on autoks bmw 325 141kw või honda 1.6 179kw... kõik hakkaks lihtsalt kergeid ja võimsamaid hondasi ostma ju..... :evil: :roll:
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

süümekad oleks elu lõpuni , kui kellegi surnuks sõidaks.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

seawolf kirjutas:Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
:lol: On alles ideed. Ja siis kõige lõpuks saavad poolpimedad, värisevad ja praktiliselt ilma mingisuguse reaktsiooni kiirusega penskarid enda valdusse M3, M5 ja sealt edasi sellised tõsisemad tükid?
Kasutaja avatar
Mario153
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 08.08.2005 21:31 24

Postitus Postitas Mario153 »

Aaro kirjutas:
seawolf kirjutas:Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
:lol: On alles ideed. Ja siis kõige lõpuks saavad poolpimedad, värisevad ja praktiliselt ilma mingisuguse reaktsiooni kiirusega penskarid enda valdusse M3, M5 ja sealt edasi sellised tõsisemad tükid?
Nende valduses on nad ju praegugi :cool: Aga idee pole jah hea :cool:
Pigem on viga karistamatuse tundes ja kultuuris.
E39 525DA -01 Touring
Car is to transport your a$$...not a christmas-tree!
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

seawolf kirjutas:Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
Mine sa ka per*e!
Autorooli olen keeranud praeguseks üle 6 aasta, aga sinu tabeli järgi peaksin täristama ringi mingi 1.3 ökopunniga. Kas sa kujutad ette, kuidas värskelt autokoolist tulnud blond neiu üritab enda 1.1l ökopunniga maanteel mingist vanamammist, kes end enda uhiuue 540 -iga teele on unustanud, mööda täristada? Kas sa ei arva, et see oleks nagu kordades ohtlikum?
Sorry, aga nii loll jutt ajab tigedaks!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Kristjan_K kirjutas:
seawolf kirjutas:Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
Mine sa ka per*e!
Autorooli olen keeranud praeguseks üle 6 aasta, aga sinu tabeli järgi peaksin täristama ringi mingi 1.3 ökopunniga. Kas sa kujutad ette, kuidas värskelt autokoolist tulnud blond neiu üritab enda 1.1l ökopunniga maanteel mingist vanamammist, kes end enda uhiuue 540 -iga teele on unustanud, mööda täristada? Kas sa ei arva, et see oleks nagu kordades ohtlikum?
Sorry, aga nii loll jutt ajab tigedaks!
nõustun :)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

See on vast natukene palju palutud, et 25a. tuleb oodata, et saaks sõita näiteks 3,5l autoga.
Aga vana kes on korduvalt juuatäis peaga vahele jäänud ja varem või hiljem kellegi manalasse kihutab, tuleks kinni panna ja võti ära visata...
Selliseid troppe tuleks ennetada ja tõhustada psühholoogilise päkkraundi :cool: uuringuid.

Kui ma autokoolis käisin siis oli perearst see kes ütles, et ma juhilube saades mõne aasta pärast veokaga lasteaeda ei sõida...
Samas see nagu ei kuulu ju tema kompetentsi???

See oleks alles esimene punkt kuidas vältida joomarlust ja idiootsust roolis...

Ühesõnaga kuhu tuleb alla kirjutada, et riigikokku kevadel kandideerida :P


terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Pole probleemi Are teen sulle selle paberi.TUTVUSED :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kui keegi arvab, et noortel võimsate autode kasutamise keelamine oleks lahendus mingile asjale, siis... ei mina usu...
Selle koha pealt ei ole mul hetkel küll ühtegi ideed, mis aitaks oluliselt joobnuna sõitmist vähendada... Paistab, et ükski karistus ei ole piisvalt range... :?
Kui inimeste arusaamad ja tõekspidamised ei muutu, ei aita see piitsameetod ka midagi.
Asi on suhtumises.
Kotkas1
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 01.06.2005 18:18 14
Peamine sõiduk: palju
Telefon: 58696077
Asukoht: Riia-TLN-Tartu-Põlva

Postitus Postitas Kotkas1 »

minu arvamus mida ma enne ka korra ütlesin oli et kui teedel tänavatel rohkem politseinikke väljas siis ei läheks paljud täis peaga rooli kuna võimalus lubadest ilma jäämiseks ja trahviks on liiga suur. muidugi elupõliste roolijoodikute vastu ei saa millegagi :?
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Minagi jään seda meelt, et peaks olema ikkagi tuntav politsei viibimine tänavatel-maanteedel. Praegu on isegi kiirused kasvanud päris jõudsalt. Mina sõidan tavaliselt kuni 110km/h ja selle kiirusega olen ma ikkagi teistel jalus.
Viimati sai sõidetud mitu nädalat igal hommikul Märjamaa-Viitna ja õhtul tagasi ja mis te arvate mitu korda ma selle aja jooksul politseid teel nägin?
1 korra.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

Kõik kes kellegi surnuks sõidavad täispeaga või muul moel ära killivad süütu inimese. Tuleks teha nii ainult natukene veel karmimalt ja kauem : http://hullumaja.com/?pg=main&c=6&i=6867
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

kapa kirjutas:Kõik kes kellegi surnuks sõidavad täispeaga või muul moel ära killivad süütu inimese. Tuleks teha nii ainult natukene veel karmimalt ja kauem : http://hullumaja.com/?pg=main&c=6&i=6867

vb mingi 3korda päevas? :roll: :cool:
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Nujah, väga palju vastakaid arvamusi on siin...Aga kui loogiliselt võtta, siis ei päästa paadunud roolijoodikuid põrgust ei karmimad karistused ega ka moraalijutlused. Sest täis peaga inimene on oma arust sama tugev kui lõvi ja vähemlt kolme geeniuse mõistusega ning sellist ogarat rooli istumast ei takista ükski manitsuskõne kahjuks. Selle vastu aitab tõesti võibolla ainult see, kui peole taksoga minna. Sest enamasti on nii, et kodus lubatakse kutsikasilmade ja piibli peal vandumisega, et purjakil peaga sõitma ei lähe, et naine sõidab koju, aga kui alkohol juba natuke loomajõudu on lisanud, siis vaene naine ei saa kahjuka auto lähedalegi (ei räägi endast). Ma olen suht realist ja arvan, et roolijoodiklusega on sama, mis kuritegevusega- päris ära ei kao see kunagi. See on kahjuks reaalsus. Me kõik võime fantaseerida mingist kinnisidumisest ja ülespoomisest, aga seda ei juhtu kunagi. Mina isiklikult arvan, et ainus võimalus ise selleks midagi ära teha , et seda täis peaga sõitmist vähem oleks- tuleb autoga peole minnes ka sealt kainena lahkuda või siis piisavalt kärme olla, kui näed et sõber tahab autoga sõitma minna kui ta seda ei tohiks, ja võtmed ära näpata. Muu ei aita ju :( Sõpra ju ei poo üles ega lase maha?
Sry, et jutt nii pikk
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Kristjan_K kirjutas:
seawolf kirjutas:Eesti riik võiks algsete lubade saajatele kehtestada piirangud. 18- 22 ainult 1,1- 1,3l mootoriga sõidukid. 23- 25a 1,6- 1,8l mootoriga sõidukid ning 26 ja edasi 2,0l ning võimsamad. Selleks ajaks tuleb ehk kogemus ja ka mõistus pähe. Liiklusavarii põhjustanutele karistus vastavalt raskusastmele. Surnukssõitjale ilma igasususe edasikaebuseta 25a. Kergemale mõlkijale üks suurem trahv ja auto kasutamise keeld teatud ajaks. Siis teavad raiped, kuidas parklates kummivilinal ringi kihutada!
Mine sa ka per*e!
Autorooli olen keeranud praeguseks üle 6 aasta, aga sinu tabeli järgi peaksin täristama ringi mingi 1.3 ökopunniga. Kas sa kujutad ette, kuidas värskelt autokoolist tulnud blond neiu üritab enda 1.1l ökopunniga maanteel mingist vanamammist, kes end enda uhiuue 540 -iga teele on unustanud, mööda täristada? Kas sa ei arva, et see oleks nagu kordades ohtlikum?

Jutt jumala õige!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jummala õige jutt see tabel küll paras per*e
Sorry, aga nii loll jutt ajab tigedaks!
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

selles suhtes nõustun täitsa kairiga et ise ka parem jätan joomata ja sõidan kui riskin teiste eludega ka....aga küsimus selline siis ka teistele kumb on aprem kas see kui ise istud joobes olekus või lased rooli kellegi kellel lube pole... (ei räägi endast...) mina arvan et sellisel juhul tuleks parem takso kutsuda.... :roll:
Kasutaja avatar
conversator
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 25.02.2006 20:48 38

Postitus Postitas conversator »

--overdose-- kirjutas:selles suhtes nõustun täitsa kairiga et ise ka parem jätan joomata ja sõidan kui riskin teiste eludega ka....aga küsimus selline siis ka teistele kumb on aprem kas see kui ise istud joobes olekus või lased rooli kellegi kellel lube pole... (ei räägi endast...) mina arvan et sellisel juhul tuleks parem takso kutsuda.... :roll:
oleneb asjaoludest, ise oskasin palju aastaid enne kui 18(load) sain autoga sõita ja seepärast olen mitmed korrad parem ise rooli läinud kui alkojoobes tegelase sinna laseks- olen üpris kindel et oli parem variant.
Bayerische Motoren Werke
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Autoga sõita oskamine on muidugi juba teine teema. On ikka palju inimesi kes ei oska ka kaine peaga sõita, aga sinna ei saa midagi parata, kuna load on nad ju saanud ja otseselt mõrvarid nad ju ei ole, erinevalt joodikutest kes rooli istuvad.
Maal kasvanuna sain ka mina juba väga noorelt isa süles autosõidu selgeks ja ka suuremate masinatega tegemist tehtud ning peale c kategooria tegemist olen päevast päeva rooli keeranud.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

olen ise ka tükk aega tagasi ilma lubadeta sõitnud kuna sõber oli väga joobes olekus...
Kasutaja avatar
conversator
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 25.02.2006 20:48 38

Postitus Postitas conversator »

aga jah sellegipoolest on õigus jah, takso kutsumine on sel juhul parim idee
Bayerische Motoren Werke
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

conversator kirjutas:aga jah sellegipoolest on õigus jah, takso kutsumine on sel juhul parim idee
kindlasti, kuna see arve suht väike võrreldes auto paranduse ja haigla omaga... ;)
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

E36 318 ti kirjutas:Tere!
Mina arvan, et purjus peaga, juhilubadeta, auto veel SUVEREHVIDEGA inimese surnuks sõitnu peaks saama surmanuhtluse..põhjustajale tuleks vastata samaga....ehk siis saaks need krdima joodikud ükskord aru, kuna tuleb rooli istuda kuna mitte :evil: :evil: :evil:
Kahjuks kipuvad surema need, kes seda vähim väärivad :roll: :cry:

Mõtle nüüd natukene mida sa kirjutasid surmanuhtlus :? Sellega sa oma arukust küll üles ei näita :|
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

nagu ikka on algne teema juba ammu unustatud...

kahju on lugeda, kui inimene hukub ja selle põhjus on ilmselges lolluses!

On ajalugu ja teiste riikide kogemus näidanud, et ei ranged karistused, ega depressiiivne kontroll hoia vaos hulle, kes teevad ikka mis neile meeldib!

Paigas peaksid olema selged reeglid (kas nüüd 0 tolarents just kõige mõistlikum on, sest tekitab hulga põhjendamatuid probleeme mis hulle roolis ei peata) ja mõistlikult aktiivne järelvalve!

Paraku olin täna taas meie kallis vabariigis ühe idiootliku situatsiooni tunnistajaks. Tulles Moe poolt Arbu teel Tapa külje alla, näen politsei ekipaazi põõsas istumas ja jälgimas autojuhte, et kas Imastu raudtee ületuse kohapeal ikka STOP märgist kinni peetakse. Samal ajal võiks 2 km eemal olevas Tapa linnas rahulikult patrullida ja vaadata, et mõni tarkpea taas suvekummidel täispeaga ei kihuta!

Mis puutub politsei palka siis (ka tuletõrjujad jmd avalikuheaolu teenistujad) siis siin peaks ikka üldsus oma rahulolematust väljanäitama... selles ei saa politseinike süüdistada, et nende tööd ei tasustata vääriliselt!
Viimati muutis Tauri, 31.12.2006 00:55 57, muudetud 1 kord kokku.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

Tauriga täitsa nõus..:)
eelmine talv sattusin sellisesse situatsiooni et sõitsime rahulikult 90 ja kõrvalteelt olev golf2 mees mõtles et võiks kässariga 90kraadist kurvi võtta asi läks siis temal ringitamiseks ja mul napiks pidurdamiseks..igatahes mõlemad autod jäid terveks.. :roll: ;)
viinakaru
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 23.06.2005 13:47 40

Postitus Postitas viinakaru »

tundsin seda neiut..
aga vot see et 18 a kutt peab esinema sõbra ees vot see ajab südame pahaks..kus on vanemad kes üldse ostavad või lubavad osta sellise rondi? ostku siis talvekummid ka...
Igatahes meel on kurb
Vasta