Numbrimärgi varjamine

Vaba teema
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Numbrimärgi varjamine

Postitus Postitas Tarmo_K »

Ammu aega juba piinanud küsimus, et miks numbrimärki varjatakse? Müügikuulutustes või siis siin samas foorumis oma autot näidates? :roll:
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Ehk varaste pärast.
V8
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Sellest on ka mitmes lugejate autode teemas räägitud- mis seal salata, ka ise tegin kunagi numbri valgeks, kuid loobusin sellest, kuna tegemist ei ole siiski mingi eksklusiivse autoga, mille numbrit kiivalt varjama peaks :) Eks see siiski iseenda arusaamade järgi, kas ja miks peaks varjama :)
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Ma arvan, et pigem varaste pärast. Kui müün või näitan oma autot, siis ei soovi, et minu auto oleks ka numbri järgi ära tuntav - et näe, just sel autol on see muusikasüsteem sees ja sealt saab neid juppe, ta ise kirjutas foorumis või näe, see auto on selle hinnaga müügis, jms.
Küll tundub pisut ebaloogiline, et keegi autonumbri järgi autot tuvastab vastavalt müügikuulutusele või foorumi teemale, aga Eesti on nii väike, et autot pole raske leida ning kunagi ei tea mida keegi varas välja mõtleb.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Pille kirjutas:Ma arvan, et pigem varaste pärast. Kui müün või näitan oma autot, siis ei soovi, et minu auto oleks ka numbri järgi ära tuntav - et näe, just sel autol on see muusikasüsteem sees ja sealt saab neid juppe, ta ise kirjutas foorumis või näe, see auto on selle hinnaga müügis, jms.
Küll tundub pisut ebaloogiline, et keegi autonumbri järgi autot tuvastab vastavalt müügikuulutusele või foorumi teemale, aga Eesti on nii väike, et autot pole raske leida ning kunagi ei tea mida keegi varas välja mõtleb.
no sinu auto pille tunneb küll ennem auto järgi ära kui numbri järgi
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

hollow kirjutas:
Pille kirjutas:Ma arvan, et pigem varaste pärast. Kui müün või näitan oma autot, siis ei soovi, et minu auto oleks ka numbri järgi ära tuntav - et näe, just sel autol on see muusikasüsteem sees ja sealt saab neid juppe, ta ise kirjutas foorumis või näe, see auto on selle hinnaga müügis, jms.
Küll tundub pisut ebaloogiline, et keegi autonumbri järgi autot tuvastab vastavalt müügikuulutusele või foorumi teemale, aga Eesti on nii väike, et autot pole raske leida ning kunagi ei tea mida keegi varas välja mõtleb.
no sinu auto pille tunneb küll ennem auto järgi ära kui numbri järgi
Mul jah pole mõtet varjata auto numbrit ning õnneks ei ole mul ka hirmkallis auto, et keegi seda hirmsasti omale tahaks ega midagi autost ka varastada. Aga siin mõtlesin just niiöelda tavapäraseid autosid, mis ei torka ilmtingimata silma kohe kui näed.
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Hmm, no kuna mu masin pole ka hirmkallis jne., siis ei pea ma oma numbrit vist paaniliselt varjama :D
Endine BMW omanik
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Lähtu oma sisetundest - kui leiad endas vajaduse varjata, siis tee seda. Kui mitte, siis ära tee seda :) Lihtne vastus lihtsale küsimusele :cool:
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

No aga samas tekkis siis uus küsimus. Ma saan ehk aru kui kellelegi minu bemu meeldib(ma arvan, et peale minu on ehk mõni veel :D ), aga kui müügis on mingi seljakott...näiteks peugeot 206 tehasevarustusega, siis milleks numbrit varjata, kui see müügis on...kes seda tahaks varastada...terve linn neid täis ju jne? Uus mood või :cool:
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Äkki varastada, et hiljem juppideks müüda või auto omanikule väikese summa eest tagasi müüa.
V8
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

no siin ehk ongi mängus see omaniku sisetunne. Kui ta leiab, et tahab numbrit varjata igaks kümneks juhuks, siis on tal ju õigus ja võimalus seda teha. Ei tasuks olla kriitiline ega norima neid, kes tavaliste autode puhul seda teevad. Kunagi ei tea milleks see vajalik on või kui parema (turvalisema) tunde see omanikus tekitab. See pole ju midagi kriminaalset.
Rohkem tolerantsust, eks meil kõigil on oma väikesed kiiksud :)
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Ma ei ole kriitiline, lihtsalt huvitas natukene see asi ;)
Endine BMW omanik
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Olen isegi mõelnud selle üle , et miks varjatakse. Kui varas tahab su autot siis ei aita ka numbri varjamine. Auto seisab mul maja kõrval niikuinii ja kõigile nähtaval. Ja kui olekski eksklusiivne auto.... mis siis numbri varjamine aitab kui pikanäpumehed seda ihaldavad... igal juhul leitakse su auto välimuse järgi üles ennem kui numbri järgi. Võib-olla varjatakse selleks, et numbri järgi annab isikut kindlaks teha kellele masin kuulub (elukoht, isikukood, tel.nr. jne.) :roll: Ja kui sa nüüd siin foorumis või ükskõik kus mujal hoopled, et sa lõikasid KAT'i vahelt välja ja sportsumps teeb vinget häält + sul on täis toonklaasi ring ja ülevaatusel käsi sees.... seadusesilmale võiks see info juba huvi pakkuda :roll:
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

mina kunagi ei näita numbrit müügikuulutustes...kes tahab see tuleb vaatab auto üle mitte ei pea pead murdma, et tuvastada nr järgi kellele auto kuulub või kus liigub/asub!
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

parbmw- kirjutas:Äkki varastada, et hiljem juppideks müüda või auto omanikule väikese summa eest tagasi müüa.
Auto reg nr'i järgi need sitakotid omaniku nime küll teada ei saa. Otsivad auto läbi ja proovivad leida midagi, mis viitaks omanikule.

Ahjaa, kui mõni teist uroodidest seda loeb, siis tervitusi autolt numbriga 709MEN. Närige endil kõrid läbi, luuseritest eluheidikud!
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Kustas kirjutas:
parbmw- kirjutas:Äkki varastada, et hiljem juppideks müüda või auto omanikule väikese summa eest tagasi müüa.
Auto reg nr'i järgi need sitakotid omaniku nime küll teada ei saa. Otsivad auto läbi ja proovivad leida midagi, mis viitaks omanikule.

Ahjaa, kui mõni teist uroodidest seda loeb, siis tervitusi autolt numbriga 709MEN. Närige endil kõrid läbi, luuseritest eluheidikud!
kas mingi isiklik vihavaen nendega ? :roll:
aga isegi autoomanikuna ei saa seda pahaks panna.. ;)
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Kustas kirjutas:
parbmw- kirjutas:Äkki varastada, et hiljem juppideks müüda või auto omanikule väikese summa eest tagasi müüa.
Auto reg nr'i järgi need sitakotid omaniku nime küll teada ei saa. Otsivad auto läbi ja proovivad leida midagi, mis viitaks omanikule.

Ahjaa, kui mõni teist uroodidest seda loeb, siis tervitusi autolt numbriga 709MEN. Närige endil kõrid läbi, luuseritest eluheidikud!
Ei mõelnudki, et reg nr järgi nad nime vms välja surgivad vaid Tarmo_K rääkis, et mis need vargad peugeot 206-ga peale hakkavad ja mina vastasin oma arvamuse.
V8
Weix
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 29.05.2005 18:35 27
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas Weix »

mina arvan, et numbri varjamise taga on ikkagi puht eestlaslik tagasihoidlikus a`la, et naaber ei teaks kui kallilt ma oma autot müün ja mis mul seal sees on.
Mõni varjab võibolla sellepärast ka, et on igavene liiklushuligaan ja ei taha hiljem foormuikaaslaste käest möliseda saada, et a`la miks sa mulle hommikul julmalt ette keerasid vms... :)
ToomasP
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: 23.09.2004 20:09 43
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ToomasP »

Eks numbri varjamine teeb auto leidmise lihtsalt tiba raskemaks. Kui auto näeb suht tavaline välja aga on tehnikat täis topitud siis numbri järgi leitakse see kiiremini üles. Samas tõesti ei ole ju mõtet mingitel suvalistel rahvaautodel numbrimärki varjata. Eriti veel juhul, kui kasko peal on.
Enda autol pole numbrimärki küll mõtet varjata, kuna rohkem samasuguseid eestis pole.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

ja mina alati arvasin et enamasti peidavad need numbreid autot müües kellel autol palju avariisi olnud :shock: on ju palju inimesi kes enne vaatavad palju ja kui kalleid avariisi tehtud on, enne kui autot vaatama lähevad. see neid ei huvita et äkki hästi remonditud.
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

tzonn kirjutas:ja mina alati arvasin et enamasti peidavad need numbreid autot müües kellel autol palju avariisi olnud
Liikluskindlustusefondi lehelt avariide ajaloo kohta teabe saamiseks peab olema auto VIN kood, nii et see langeb ära. Pigem on see sama teema, miks lugejate autode all me kunagi omanikku piltidel ei näe...
"The sun shines and the iglu melts"
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

üldjuhul omanik pildistab...
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Arux kirjutas:Liikluskindlustusefondi lehelt avariide ajaloo kohta teabe saamiseks peab olema auto VIN kood, nii et see langeb ära.
LKF kirjutas:Saates näiteks sõnumi “Avarii 012XYZ” lühinumbril 13011, saadakse vastuseks teade sõiduki avariides osalemise kohta ühes kuupäevade ja võimaliku kahjusummaga või teade registreeritud kahjujuhtumite puudumise kohta.
jJanno
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

mul tuttav müüs autot avalikult numbriga. tuli ostja ja hakkas kohe kohe ust vaatama ja pärima kui kõva see avarii siis tegelikult oli :shock:
kuskilt ja kuidagi nad tegelikult saavad vaadata küll
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

tzonn kirjutas:mul tuttav müüs autot avalikult numbriga. tuli ostja ja hakkas kohe kohe ust vaatama ja pärima kui kõva see avarii siis tegelikult oli :shock:
kuskilt ja kuidagi nad tegelikult saavad vaadata küll
jjanno kirjutas:Tere
Arux kirjutas:Liikluskindlustusefondi lehelt avariide ajaloo kohta teabe saamiseks peab olema auto VIN kood, nii et see langeb ära.
LKF kirjutas:Saates näiteks sõnumi “Avarii 012XYZ” lühinumbril 13011, saadakse vastuseks teade sõiduki avariides osalemise kohta ühes kuupäevade ja võimaliku kahjusummaga või teade registreeritud kahjujuhtumite puudumise kohta.
jJanno
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Seega säästab see jalavaeva natukene, see mittevarjamine, kui masin on pauku pannud, sest kohapeal autot vaadates saan ma samuti selle sms-i saata. Oleneb muidugi, kas väike kõks või üle nipli :D Samas võib mõtlema hakata, et kui numbrimärk varjatud, seega bambuses käinud :cool:
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

asi ongi selles ju
mul on andmebaasis 2 avariid. esimese maksumus 25K ja teisel 5K.
tegelt on mõlemad seotud tagastangega ja tehtud täielikult korda. inimene aga vaatab et kallis avarii olnud et pole üldse mõtet vaatamagi minna. kuigi auto on iseenestset 5+ taastatud
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

siit moraal... varjake numbrit auto kuulutuses... las inimene tuleb kohale
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

hollow kirjutas:siit moraal... varjake numbrit auto kuulutuses... las inimene tuleb kohale
Seda juhul, kui auto ON avarii teinud ;)
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ei... ükskõik... inimene tuleb uudishimust kohale, et numbrit näha...

näita mulle 10 aastat vana autot mis ei ole avariid teinud... suhteliselt keeruline... kuigi üksikuid on
Vasta