Heausksetele

Vaba teema
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Heausksetele

Postitus Postitas Provokaator »

Ostame ja müüme läbi foorumi autoosi. Mõni meist saab nn lolli leidnud ostjast tibake rahakamaks. Mina olen üks neist kes küsides asja sobivust sai rinnale taguva vastuse, et see on täpselt see mis soovid, aga võta näpust, ei olnudki.
Kodanikud jubinatemüüad!!! Üli nõme on ära kasutada teise teadmatust. Vahest on minu arusaamised kiviajast ja naiivsed, aga kohe kuidagi ei suuda nõus olla lausvaletavate tegelastega kes oma kraamist vabanemiseks nõmedalt valetavad. Suur osa foorumi kasutajatest ei tea tõesti hehnikast eriti midagi ja omaarust lollipüüdjana minna ja tegelasi petta, vääriks avalikustamist ja avalikult arupärimist ühe või teise petise tegevusest.
Oma lugu ei vääri avalikustamist. Summa on tühine ja asi suht väheoluline.
Kui peaks juhtuma, et ninapidi kokku satun oma "heategijaga", siis võid kindel olla, ma korkjan sul karistuseks kogu kraami näpuvahelt mis juhtub kaasas olema :evil:
..ja ise olen ka võlgu ühele foorumikasutajale lubatud varuosast. Sorry, saab makstud esimesel võimalusel.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tihti ei tea müüjad ka mida nad tegelikult müüvad :)
Ise käisin seda kadalippu läbi suvel kui oli vaja autole tagumist vasakut käändtelge ... kuigi küsisin kõigilt telefonitsi ekstra üle, et kas on touring ja õhkvedrustuse oma ... vastused olid enamasti, et "Jah, sobib". No ei sobinud. Kord oli üldse tegelikult vale poole oma, kord tavalise vedrustuse jaoks, kord mingi muu jama.
Helistasin umbes 10 lammarisse ja usutlesin ... kohal käisin ka umbes sama paljudes ... korra vedasin vale käändtelje kohale ka teenindusse. Lõpuks leidsin ... aga no kui ikka ise täpselt ei tea mida vaja on, siis müüjad müüvad õige asja pähe ikka suvalist jama :)
Indrek
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

jaa... paneb kukalt kratsima see teema.

Kodanik Margus (vale nimi 99%) numbriga 58..... vahet pole.... müüs mulle atm kasti 100% kinnitades, et sobib. Ka spetsialistid ei osanud kinnitada ega ümber lükata... müüja isegi lubas mittesobivusel tehingu tagasi pöörata... :lol:

Et oma närve säästa jätsin selle kasti Märjamaale ehk kellelgi on abi...

Mis ma öelda tahan- paljud teadlikult jama müüvad tegelased kasutavad kõnekaarte ja palju muud, et vastutusest pääseda ja ega siin midagi targemaks saa :roll:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

noo mine siis konkreetseks, muidu pole sellel teemal mõtetki ju !
mind nt huvitaks küll kes see isik siis oli ;)
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

kellele sa muidumees küsimuse esitad?

Minu puhul oli tegemist ehtsa "vargaga" kelle autoli olid valed nr-d, telefon ja nimi. Ise olin ka muidugi :oops: ähmi täis :lol:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Tauri kirjutas:kellele sa muidumees küsimuse esitad?

Minu puhul oli tegemist ehtsa "vargaga" kelle autoli olid valed nr-d, telefon ja nimi. Ise olin ka muidugi :oops: ähmi täis :lol:
Eesti on tegelikult nii väike. On võimalus, et kohtud selle mehega veel täiesti suvaliselt (Ööklubis või Selveris näiteks :) ). Eks vaata, mis näo mees siis teeb. Kui tal oma ohvrite näod meeles üldse on :D
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

sorry :) tegelt mõtlesin küll provokaatorit esialgu..
kuigi tegelt oleks mõttekas just sellised petturid välja tuua, nagu sa Tauri mainisid. Lihtsalt siis teaks lihtsalt kellest suure kaarega mööda minna ja mitte tegemist teha !! see säästaks kõigi ajurakke ma arvan :D
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Sellisel juhul tuleb ka passipilt siia lisada, kuna sellised kelmid tegutsevad uue nime ja kõnekaardiga ikka edasi.
525 TDS´a EXECUTIVE
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

tegelen ka oma vraki jääkide müügiga. vahel teeb ikka meele mustaks küll kui bronnitakse ära ja lõpuks lihtsalt inimene kaob ära. oli seik kompuutriga, bronniti ära ja kaks kuud möödas. ei kippu ega kõppu. lõpuks müüsin maha ära ja paar päeva hiljem helistati ja kui ütlesin et müüdud siis sõimati nii läbi et halb hakkas.
lühidalt siis: kui bronnite -ostke ära , kui ei taha enam või saite parema hinnaga ja lähemalt siis pole ju raske mail saata ja tühistada. maailm ei kuku kokku, et te mu käest ei ostnud. samas ma müün asju ainult käest kätte. pikk maa jah vahel sõita pärnu-jaagupi aga see väldib hilisemad probleemid kauba üle. kasutatud asjade ikka vigu küljes. hiljem veel hullem klaarida ja kaubelda. NB: mu vahejuhtum ei olnud seotud BMW KLUBI kasutajaga
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Maiks kirjutas:Sellisel juhul tuleb ka passipilt siia lisada, kuna sellised kelmid tegutsevad uue nime ja kõnekaardiga ikka edasi.
Ärme hakkame peale :) Süütuse presumptsioon on siiski ka olemas ... ühe jaoks on pätt ja kaabakas see, kes hilines 15 minutit kokkulepitud kohta, teise jaoks midagi muud ... kuhu see piir siis tõmmata. Mõistlikum on parem mitte hakata piiri tõmbama ja kedagi avalikult risti lööma.
Indrek
kaspar
Huviline
Postitusi: 843
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaspar »

Pean tunnistama, et olen ka korra ise ennast suht kehvalt tundnud peale müügitehingut. Nimelt sai müüdud auto, mis oli enda arust vägagi heas korras. Mingi aja pärast peale müüki küsisin nalja viluks uuelt omanikult, et kuidas siis meeldib ja selle peale teatas ta mulle, et plokikaanes oli pragu ja remont kokku läks 15 000.- . No võta näpust. Midagi valesti ei teinud ega jama ei ajanud, kuid omajagu kiitsin asja küll (e34 535 iseenesest pole halb ju). Kuna vahetan autosid suhteliselt tihti, praegune vist 11'nes ja vanust 21 alles, siis üritan küll igati hoiduda paska ajamast, sest milleks oma nime mõne lisakrooni pärast rikkuda.

Ääretult ebameeldiv oleks küll, kui keegi mulle kuskil tänaval ootamatult kühvlisse sõidaks ja teataks, mis pasa ma talle müünud olen. Seega tasub alati ikka läbi rääkida inimesega , sageli inimesed ei ole asjadest tõepoolest ise teadlikud. Isegi tehasest tulnud tutikas auto võib veaga olla, mitte miski pole 100% perfektne.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Üks lugu on ka endal mis pehmelt öeldes vihale ajas. Otsisin siit e36-le originaal lõppvõimu originaal makile. Tuli sõnum, et raplas olemas. Helistasin ja leppisime aja kokku. Ostsin 500 eest kütet ja kohale jõudes selgus, et sellel autol, mida lammutati polegi seda juppi, kuigi enne väideti, et kindlalt on. Et siis terve päev tuksis ja 500kr ka maha visatud. Ajas vihale küll siis :evil:
Võiks ikka enne veenduda kas müüdav jupp on kindlasti olemas!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1999
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Õnneks pole sattunud väga ebameeldivate tehingute otsa, kui välja arvata oma esimese bmw ostmine ühest Tartu autoaiast (Tauf Auto) aastal 1998. Saatuslikuks sai enda vähene kogemus ja ostu esimese reegli rikkumine (kui miskit tundub vähegi kahtlane, siis kutsu spetsialist või mine ära). Kui ostad, siis ära jaga katteta lubadusi ja kui müüd, siis lepi selgelt kokku, millistel tingimustel on kaup broneeritud. Kui käsiraha ei maksta ja telefonis udu aetakse, siis kaupa üle 1 päeva kinni hoida pole mingit mõtet hoida (meie geograafiat arvestades jõuad igasse Eesti punkti) ja seda tuleb selgelt ka ostjale selgitada, et hiljem pole mõtet tuututada kui asi müüdud on.

Reeglid tuleb kohe selgeks teha, siis on vähem tagantjärgi teadust.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ütleme nii, et mõned müüvad siin ka sellist rämpsu, mille ise lennutaks kas prügimäele või jäätmekäitlusse, aga mille eest küsitakse raha, mis oleks võrdväärne tõesti korraliku kaubaga. Küsid üle (mitu korda) kas on korralik, öeldakse et on... lähed kohale- ei tea kas nutta või naerda. Selge see, et erinevatel inimestel on ka erinevad arusaamad mõistest "korralik". Näide: kui ma otsin E36 kaitserauale laia plastliistu, siis ta võiks olla vähemalt terve ja kriimudeta, sest puru ja kraabitud asi on endalgi olemas ja teist samasugust tõesti ei ole vaja. Veel vähem tahan ma seda osta! See asi ei ole korralik, vaid defektne. Aus müüja ütleb: soovitud detail on saadaval küll, kuid esinevad ka järgmised vead.
On inimesi kes ise ka ei tea mida müüvad, osad tõmbavad teadlikult naha üle kõrvade. Siinkohal teeks soovituse- kes ikka tunneb, et teda on tüssatud, võiks müüja nime siia üles riputada. Siis oskavad ka teised sellega arvestada ja vastava hoiaku võtta. Kui see teema jääb püsivaks, siis ise seda teed kindlasti lähen, et "kerget raha" püüdvad tegelased ära mainin kui peaks ette tulema.
Üks näide veel. Küsisin parempoolset kojamehe varrast. Ei teinud endale enne selgeks, et sedaanil ja kupeel on need erinevad. Müüja saatis, mis ma küsisin ja et kaup igati korralik ja terve oli, polnud ka mingit põhjust nuriseda millegi üle. Eksisin ise. Nii et mingit varuosa otsides ei tee paha ka endale selgeks teha, mis sobib ja mis mitte.
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

UPS. Pidasin seda teemat üles riputades silmas just seda teadlikult valetavat kaadrit. Vahest on see nn rämps mõnele üsna hinnaline kraam. See selleks. Isiklikult ärritas mind naglalt näkku valetamine. Kui ikka küsid, et on see asi just sealt või sobib see just sellisesse kohta ja kui täiel rinnal väidetakse, et see on just see mis vajad ja kui asi osutub hoopis muuks, siis ajab see ikka kurjaks küll.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Siinkohal teeks soovituse- kes ikka tunneb, et teda on tüssatud, võiks müüja nime siia üles riputada. Siis oskavad ka teised sellega arvestada ja vastava hoiaku võtta. Kui see teema jääb püsivaks, siis ise seda teed kindlasti lähen, et "kerget raha" püüdvad tegelased ära mainin kui peaks ette tulema.
Sellega olen täitsa nõus!
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

E30 klubi foorumist üritasin omale uusi ukselukke sebida. Pakuti ka. Muidugi mina loll kandsin raha üle ja tema ütles, et pani teele... ootasin paar päeva- ei midagi, küsisin, et mis värk on. Ütles, et midagi tuli vahele ja lähipäevil paneb tulema. Nii ma neid ootama jäingi, lõpuks ei vastanud enam netis ega ka telefonile. Summa polnd just mega suur, 250 eeki aga raha seegi. Tegu oli siis selle http://www.carrating.org/car.php?12436 auto omanikuga Viljandist. Eesnimi on Egert, rohkem ei tea temast midagi. (autol nüüd vist uus omanik)
Teine juhus oli jälle sealt samast foorumist kasutajaga BmW327i (Tarmo Mikko) Tartust. Müüs mulle loksuga roolikardaani ja roolilati. Kardaani loks oli näpuvahel tunda juba aga lati panin autole peale ja logises. Tema auto peal olevat korralik olnud ja et kahtleb mu lukksepaoskustes jne. Et tema saasta ei müü. No **** loksub ja rohkem kui mu enda vana. Peale pikka vaidlemist oli nõus tagasi ostma, et nö. au küsimus vms, et tema ikkagi ju jama ei müü... Noh siiamaani ostab, kadus jälle ja enam ei vasta mu katsetele ühendust võtta (msnis blokkis ka ära) üli hale ja labane minuarust. Kahju vaadata kuidas inimesed hoiatustest hoolimata temaga ära ajavad. Mis sellest, et ma polnud ainus kes petta sai.
Aga noh loll saab kirikus ka peksa...
Peale neid juhtumeid enam posti teel midagi ei osta, silmast silma ja näost näkku! Elu õpetab vist.
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Kokkuvõttes, et tuleks siis vist ettevaatlikusele manitseda kõiki........ Aga antud teema :roll: , ma ei tea kas on mõtet kui kõik jutustavad siin oma kurva loo................
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

Margus_ kirjutas:E30 klubi foorumist üritasin omale uusi ukselukke sebida. Pakuti ka. Muidugi mina loll kandsin raha üle ja tema ütles, et pani teele... ootasin paar päeva- ei midagi, küsisin, et mis värk on. Ütles, et midagi tuli vahele ja lähipäevil paneb tulema. Nii ma neid ootama jäingi, lõpuks ei vastanud enam netis ega ka telefonile. Summa polnd just mega suur, 250 eeki aga raha seegi. Tegu oli siis selle http://www.carrating.org/car.php?12436 auto omanikuga Viljandist. Eesnimi on Egert, rohkem ei tea temast midagi. (autol nüüd vist uus omanik)
Teine juhus oli jälle sealt samast foorumist kasutajaga BmW327i (Tarmo Mikko) Tartust. Müüs mulle loksuga roolikardaani ja roolilati. Kardaani loks oli näpuvahel tunda juba aga lati panin autole peale ja logises. Tema auto peal olevat korralik olnud ja et kahtleb mu lukksepaoskustes jne. Et tema saasta ei müü. No **** loksub ja rohkem kui mu enda vana. Peale pikka vaidlemist oli nõus tagasi ostma, et nö. au küsimus vms, et tema ikkagi ju jama ei müü... Noh siiamaani ostab, kadus jälle ja enam ei vasta mu katsetele ühendust võtta (msnis blokkis ka ära) üli hale ja labane minuarust. Kahju vaadata kuidas inimesed hoiatustest hoolimata temaga ära ajavad. Mis sellest, et ma polnud ainus kes petta sai.
Aga noh loll saab kirikus ka peksa...
Peale neid juhtumeid enam posti teel midagi ei osta, silmast silma ja näost näkku! Elu õpetab vist.
mina ostan sellistel juhtudel ainult siis,kui kaup teele on pandud..saan kauba kätte. teen ülekande ära. Kindel värk.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Nojah aga kes ikka nii kaupa teele on nõus panema kui raha pole? Ma tean, et ma ise näiteks poleks, keegi ei taha ju p*rsest saada... Siis jääks üle mingi variant, et pool summat enne ja pool pärast aga nojah mis see tagantjärele targutamine ikka enam aitab.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Margus_ kirjutas:Nojah aga kes ikka nii kaupa teele on nõus panema kui raha pole?
Mina näiteks täna just panin :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

siiani kõik vidinad ja asjad on müüdud enamasti käest kätte... kui inimene vaatab asja yle ja ytleb, et see temale sobib ja on nõus selle ära ostma, siis kasutatud asjale ma garantiid ei anna... kui just ei lepi eraldi konkreetse asjapuhul kokku. Asi siiski kasutatud ja ma ei saa garanteerida, et ta ka 100km pärast töötab.

postiga olen siiamaani saanud hakkama sedasi, et ennem paneb kodanik raha ülekandega minupoole liikuma + transpordi kulu (juhul kui ei lepi teistmoodi kokku) ja kui raha minu arvelt vastu vaatab, siis lähen ja panen asja teele. Garantii osas samuti... kui ei oleteistmoodi kokku leppinud, siis kasutatud asi on "nagu on". Kui inimene ei saa asja vaatama tulla, siis olen teinud võimalikult palju pilte ja inimene on siis otsustanud... kui siis ka ei saa otsustatud, siis vahest olen pakkunud võimalust, et panen asja teele (kindlasti teen mingi oma märke peale ja sellest pildi) ja kui tõesti on asi kehvemas seisus kui selle kodaniku vana, siis võtan asja tagasi... tema kanda jääb lihtsalt transa raha (üldjuhul cargo aga vahest ka ELS).

Alates selle aasta algusest mil ma selle kolmeka varuosadeks ostsin on sedasi sealt autopealt varuosi liikunud tallinnast haapsalu, pärnu, valga, viljandi, tartu, võru, narva, paidesse... lähemad kohad (harjumaa piires) olen kas ise ära viinud või inimesega kokku leppinud, et saame kuskil kindlal ajal kokku, et ei oleks ei minul liiga pikka sõitu ja ka temal.

Siiani ei ole pidanud mitte kunagi (varem HV foorumis ka aastaid erinevad pudi saatnud) kaupa ennem välja saatnud kui raha on laekunud.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Aga antud teema , ma ei tea kas on mõtet kui kõik jutustavad siin oma kurva loo................
Miks ei ole mõtet. Lugudes on ära märgitud isikud, kes ei ole õigel teel asja ajamisega hakkama saanud ja teised saavad ka nende suhtes ettevaatlikumad olla ja mitte nii sinisilmselt kohe raha üle kanda.
See minu arvamus!
truumu

Postitus Postitas truumu »

Sellistele pettustele on HV foorumis leitud lahendus:ID-kaardiga autentimine
Ehk oleks mõttekas seda ka siin kasutada
Vahel pole mõnel jupimüüjal isegi tel. numbrit kirjas
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

truumu kirjutas:Sellistele pettustele on HV foorumis leitud lahendus:ID-kaardiga autentimine
Ehk oleks mõttekas seda ka siin kasutada
Vahel pole mõnel jupimüüjal isegi tel. numbrit kirjas
Jah, aga seal toimuv on näidanud, et lolli kasutajat ei päästa miski. Saavad petta järjest nii mis koliseb ja ikka kantakse raha ette, usutakse pakkumistesse 0 krooniga väga korralik asi jne. Kui sellise foorumimüügi riskidega arvestada ei oska, siis kõige targem ja kusjuures odavam on asi poest ära osta. Ise olen posti teel ostnud suht väikeste summade korral, millest ilma jäämisel minu jaoks midagi olulist ei muutu. Suuremate summade puhul toimub asi ainult käest kätte. Kusjuures ei tee paha selliste asjade puhul küsida mingit isikut tõendavat dokumenti ja hilisemate probleemide vältimiseks sealt lihtsalt mõned isikuandmed omale üles kirjutada. Viimasel ajal olen rakendanud, kui keegi tahab tünni teha, siis on tal raudselt ID-kaart ja juhiluba juhuslikult koju jäänud, kuigi ta ise näiteks autoga parajasti on ;)
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Arne_P kirjutas:
truumu kirjutas:Sellistele pettustele on HV foorumis leitud lahendus:ID-kaardiga autentimine
Ehk oleks mõttekas seda ka siin kasutada
Vahel pole mõnel jupimüüjal isegi tel. numbrit kirjas
Jah, aga seal toimuv on näidanud, et lolli kasutajat ei päästa miski. Saavad petta järjest nii mis koliseb ja ikka kantakse raha ette, usutakse pakkumistesse 0 krooniga väga korralik asi jne. Kui sellise foorumimüügi riskidega arvestada ei oska, siis kõige targem ja kusjuures odavam on asi poest ära osta. Ise olen posti teel ostnud suht väikeste summade korral, millest ilma jäämisel minu jaoks midagi olulist ei muutu. Suuremate summade puhul toimub asi ainult käest kätte. Kusjuures ei tee paha selliste asjade puhul küsida mingit isikut tõendavat dokumenti ja hilisemate probleemide vältimiseks sealt lihtsalt mõned isikuandmed omale üles kirjutada. Viimasel ajal olen rakendanud, kui keegi tahab tünni teha, siis on tal raudselt ID-kaart ja juhiluba juhuslikult koju jäänud, kuigi ta ise näiteks autoga parajasti on ;)
vaadates viimase aasta sms-laenude pettuseid... mina küll oma andmeid kellelegi sedasi jagada ei taha... ma ytlen kodanikule oma aadressi... tahad tule kohale... nimi ja telefoni number niikui nii foorumis teada... nägu ka teada... keegi ikka kedagi teab ja leitakse inimene yles... ei saa aru miks asi endale keeruliseks teha. Paremal juhul olen nõus andma sulle oma nime ja näitama dokumendi numbrit... milleks sulle mu isikukoodi vaja võiks minna, ei tea ma.

Õnneks mul firma nimele kuuluv telefon nii et sinna ei saa sms-laenu tellida.. aga siiski
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

hollow kirjutas:
Arne_P kirjutas:
truumu kirjutas:Sellistele pettustele on HV foorumis leitud lahendus:ID-kaardiga autentimine
Ehk oleks mõttekas seda ka siin kasutada
Vahel pole mõnel jupimüüjal isegi tel. numbrit kirjas
Jah, aga seal toimuv on näidanud, et lolli kasutajat ei päästa miski. Saavad petta järjest nii mis koliseb ja ikka kantakse raha ette, usutakse pakkumistesse 0 krooniga väga korralik asi jne. Kui sellise foorumimüügi riskidega arvestada ei oska, siis kõige targem ja kusjuures odavam on asi poest ära osta. Ise olen posti teel ostnud suht väikeste summade korral, millest ilma jäämisel minu jaoks midagi olulist ei muutu. Suuremate summade puhul toimub asi ainult käest kätte. Kusjuures ei tee paha selliste asjade puhul küsida mingit isikut tõendavat dokumenti ja hilisemate probleemide vältimiseks sealt lihtsalt mõned isikuandmed omale üles kirjutada. Viimasel ajal olen rakendanud, kui keegi tahab tünni teha, siis on tal raudselt ID-kaart ja juhiluba juhuslikult koju jäänud, kuigi ta ise näiteks autoga parajasti on ;)
vaadates viimase aasta sms-laenude pettuseid... mina küll oma andmeid kellelegi sedasi jagada ei taha... ma ytlen kodanikule oma aadressi... tahad tule kohale... nimi ja telefoni number niikui nii foorumis teada... nägu ka teada... keegi ikka kedagi teab ja leitakse inimene yles... ei saa aru miks asi endale keeruliseks teha. Paremal juhul olen nõus andma sulle oma nime ja näitama dokumendi numbrit... milleks sulle mu isikukoodi vaja võiks minna, ei tea ma.

Õnneks mul firma nimele kuuluv telefon nii et sinna ei saa sms-laenu tellida.. aga siiski
Ma ju ütlesin mõned isikuandmed, isikukoodist eraldi ma ei rääkinud midagi. Kui ei taha, siis isikukoodi pole tõesti vaja, piisab nimest ja dok numbrist.
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Siia otsa veel infoks, et Pärnus elava Risto Kukega ei soovita äri ajada. Saatsin jupi, tegi ettemaksu ära, aga hiljem kokkulepitud transpordi raha ootan siiani. Pole küll suur summa, aga asi rohkem põhimõttes. Tema tel nr on 51 985 424.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 905
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

Arne_P kirjutas:
truumu kirjutas:Sellistele pettustele on HV foorumis leitud lahendus:ID-kaardiga autentimine
Ehk oleks mõttekas seda ka siin kasutada
Vahel pole mõnel jupimüüjal isegi tel. numbrit kirjas
Jah, aga seal toimuv on näidanud, et lolli kasutajat ei päästa miski. Saavad petta järjest nii mis koliseb ja ikka kantakse raha ette, usutakse pakkumistesse 0 krooniga väga korralik asi jne. Kui sellise foorumimüügi riskidega arvestada ei oska, siis kõige targem ja kusjuures odavam on asi poest ära osta. Ise olen posti teel ostnud suht väikeste summade korral, millest ilma jäämisel minu jaoks midagi olulist ei muutu. Suuremate summade puhul toimub asi ainult käest kätte. Kusjuures ei tee paha selliste asjade puhul küsida mingit isikut tõendavat dokumenti ja hilisemate probleemide vältimiseks sealt lihtsalt mõned isikuandmed omale üles kirjutada. Viimasel ajal olen rakendanud, kui keegi tahab tünni teha, siis on tal raudselt ID-kaart ja juhiluba juhuslikult koju jäänud, kuigi ta ise näiteks autoga parajasti on ;)
Hinnavaatluse esindajana võin väita, et vähemalt anonüümsed petujuhtumid on eelmise aasta lõpust ära kadunud. Vähemalt üks eelmise aasta augusti/septembri sulidest on eeluurimises kinni. Ühegi ID-kaardiga autentinud (ca 1800 autentinut) suhtes pole olnud probleeme. Üks pettur saadi kinni ka tänu pangalingi teenuste kasutamisele, st. kasutaja nimi käis läbi pangaülekannetes. Nii et autentimine ikka distsiplineerib kasutajaid. :cool:

Ka mul oleks siin foorumis äri tehes palju kindlam tunne, kui tehingu teine pool oleks end kuidagimoodi autentinud ;)
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

TanelE34 kirjutas:Ka mul oleks siin foorumis äri tehes palju kindlam tunne, kui tehingu teine pool oleks end kuidagimoodi autentinud ;)
Erinevus on selles, et HV foorumi ühe suure osa moodustabki ost-müük-vahetus.
Siin on see lisavõimalus.
Vasta