Politsei tegi kiiruse ületamise eest trahvi

Vaba teema
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

P.S erinevatel automarkidel näitavad spidomeetrid valesti
see on orjentiiriks mida tegelikut 100% uskuda ei saa sest need ei ole taadeldud, mida tehakse veokatel
sõitke veokate järgi neil on piirkiirus 85km/h heal juhul +2
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Minu põhimõte maanteel liikudes on alati, et "mida kauem ma siin tolgendan, seda ohtlikumaks muutun".
Kui maanteel keegi 82ga tiksub, siis lähen temast alati esimesel võimalusel mööda. Arenenud riikides laseb eessõitev auto tema taha tekkinud kolonni mööda, tõmmates tee äärde või bussitaskusse, meil sellist viisakust loota on naiivsus. Aga selline käitumine on politsei poolt VÄGA taunitav.

Olen olnud autos, kus juht sai möödasõidu eest trahvi. Kiiruseks mõõdeti 99km/h. Kas seda on palju möödasõidu kohta?
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

Annely kirjutas:Minu põhimõte maanteel liikudes on alati, et "mida kauem ma siin tolgendan, seda ohtlikumaks muutun".
Kui maanteel keegi 82ga tiksub, siis lähen temast alati esimesel võimalusel mööda. Arenenud riikides laseb eessõitev auto tema taha tekkinud kolonni mööda, tõmmates tee äärde või bussitaskusse, meil sellist viisakust loota on naiivsus. Aga selline käitumine on politsei poolt VÄGA taunitav.
5+
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

See, et politsei 82ga sõidab, pole mingi liikluse takistamine. Võtke hoogu maha rullnokad, siis ei tundugi see 82 praegusel külmal ajal nii tappev.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Minul tekkis seda teemat lugedes küsimus:
Kas need "moraalitsejad" ei ole kunagi möödasõidul kiirust ületanud?
Kui ei,siis:
1. Peavad teil olema raudsed närvid,et kilomeetreid vastassuunavööndis kulgeda.
2. Olete lausidioodid,kes ei saa aru kui ohtlikuks te selle(möödasõidu) manöövri teete oma võltsmoraaliga.
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

iisak kirjutas:Minul tekkis seda teemat lugedes küsimus:
Kas need "moraalitsejad" ei ole kunagi möödasõidul kiirust ületanud?
Kui ei,siis:
1. Peavad teil olema raudsed närvid,et kilomeetreid vastassuunavööndis kulgeda.
2. Olete lausidioodid,kes ei saa aru kui ohtlikuks te selle(möödasõidu) manöövri teete oma võltsmoraaliga.
Teema ei olegi selles ju, idiootsus on politseile oma "attitude'i" tõestada, et mull pohh, sõidan teist mööda miljoniga ja siis saan trahvi ja selleeest on nad erilised ****d.

Ehksiis täiesti teema on see siin. Juhtub ikka, saad üle, elu läheb edasi.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

iisak, sa klubistaatust ei karda kaotada siin et asja reaalselt võtad ja ainuõige postitusega lagedale tulid :) ülejäänud ebk siin kõik sõidavadki rivis keskel või ja never ever pole mnt kiiremini kui sada sõitnud ju...

huvitav kui pikk teekond kokku tuleb km kui mööda venid nii... ja kui palju eestis hästi nähtavaid sirgeid teid on mis seda võimaldaks. kui esimene sõidab 90km/h siis mis kiirus kuuendal autol on arvestades veel kuidas mõni kõigub :roll:

no offence aga pole mõtet ju siin teemas pühakut ka mängida
On the 8th day, God created boost.
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

Mis selle vaidluse point on? :D
Tehtud mis tehtud ja karistatud. Kui kiirmenetlusega nõus olid ju siis tundsid ennast süüdi ka olevat :!:

Enam ei pea porrrrrrri vaatamiseks metsa minema :D
Porrrri tunneb ära temale iseloomuliku hääle järgi. Mõnus porrrrrrrrrr :D

Ühesõnaga rahu mehed ;)
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

AARE530 kirjutas:Eks iga inimest võtab vanduma, kui litaka kätte saab, ka mina ise kasutasin ka mentide endi kuuldes mahlaseid sõnu... A noh, mis teha, tegu tehtud ja kedagi teist süüdistada pole ka... Las sitad olla, ma ise ei viitsi rohkem neile mõelda ka...
Mendid ise olid tegelt inimestena suht normaalsed ja ütlesid kam et praegu on teed mente täis- küsimuse peale, et miks, siis ütlesid, et laksude pärast. Samas ütlesid nad ka seda, et nad ei viitsikski seal tee ääres passida, aga kõrgemalt poolt on käsk... Eks ta plaanimajandus ka ole :roll:

Nii mahlaseks ei läinud? http://www.youtube.com/watch?v=osO7FgcQk_k :lol:
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

zipp, mida sa sellest EBK'st siia kisud? Ei puutu vabsjee asjasse.
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Postitus Postitas Sypsik »

Kustas kirjutas:
iisak kirjutas:Minul tekkis seda teemat lugedes küsimus:
Kas need "moraalitsejad" ei ole kunagi möödasõidul kiirust ületanud?
Kui ei,siis:
1. Peavad teil olema raudsed närvid,et kilomeetreid vastassuunavööndis kulgeda.
2. Olete lausidioodid,kes ei saa aru kui ohtlikuks te selle(möödasõidu) manöövri teete oma võltsmoraaliga.
Teema ei olegi selles ju, idiootsus on politseile oma "attitude'i" tõestada, et mull pohh, sõidan teist mööda miljoniga ja siis saan trahvi ja selleeest on nad erilised ****d.

Ehksiis täiesti teema on see siin. Juhtub ikka, saad üle, elu läheb edasi.
kuule kustas kas sa tahad öelda et sa sõidad kõikidest autodest mööda 90 alas +/- 100-ga kui sul sõidab ees kaks autot millede vahe on 5m. Nimelt minuteada politsei alles just Tallin/Tartu maantel just ise manitses juhte kes sõitsid 80 et ei tekitaks troppe. Kui ma oleks teadnud et see esimene auto on era värvides politsei auto siis ma muidugi oleks sajaga mööda veninud kuid tegelikus olukorras kui mingida tropp venib ees 85-90 siis ikka möödun neist kiirust ületades ehk gaasi põhja vajutades ja pärast omas tempos kuskil 100 mis neile pole probleem...
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

puutub küll ja kuidas veel
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Ei, ma sõidan kiiresti ja valutult möödasõite, aga ma ei sõida politseile sülle sellise kiirusega.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

minu arust just need ei "julge" siia kirjutada et suht loogiline on möödasõidul kiirust ületada va. iisak kes maeitea kellele ei poe ja priimust ei mängi (siinsete põhimõtete järgi a.la 92-3 ka juba ületamine sest miks spido siis on, märk näitab ju lõpus 0-i) ja kõlab see eriline usinus läbi, et mitte kuskil mitte kunagi ja politseil alati õigus pole vahet kui väga grusiitavad.. :roll: viisakas liiklemine ei tähenda et ei võiks ohutult mööduda mnt-l
On the 8th day, God created boost.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

V2ike_Suur kirjutas:Üldiselt olen nõus, et kirjeldatud tegevus politsei poolt oli kõike muud kui õige ja ilus.
Aga vaadates teema pealkirja ja teemaalgataja juttu, tekib vägisi kahtlus, et teema pole kuigi objektiivne. Kõnepruugist võib järeldada nii mõndagi...
Absoluutselt nõus.
Polnud politsei poolt ilus tegu aga pole põhjust süüdlasel ka jubedat kannatajat mängida - sai õige asja eest ju trahvi.
Indrek
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Postitus Postitas Sypsik »

Kustas kirjutas:Ei, ma sõidan kiiresti ja valutult möödasõite, aga ma ei sõida politseile sülle sellise kiirusega.
ei sõida sülle aga kui ta on eravärvides autoga kus sa siis tead et ta politsei on :?:
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ohh, tuttav teema, ise samas olukorras olnud, küll oli see juba palju aastaid tagasi. Hetkel elu lihtsam ,kasutatav auto arendab +30 kiirust kahe päevaga, seega kardisõidu stiilis, pikalt tuulde ja sealt välja ei venita üle 110-e 90-e alas mitte välja.
Ja härra Indrek ikka iriseb seal kus pole vaja, mis sul viga on ?

Teema algatajast saan aru, samas +30 on ikka palju kah, peaks pisutki jälgima palju üle lased ja samas eks see juhtum õpetas autosid jälgima, kui ikka akvaarium ees tolkneb võib julgem olla, samas toonklaasidega puhtakspestud auto mis liigub piirkiirusega ja kui katusel mõni üleliigne antenn ka on peaks tegema ettevaatlikuks ( sellised need eravärvides autod on) ja viimasel ajal on neid taas juurde tekkinud.

Hiljuti sai mul sõber trahvi, Pärnu mnt-l linnast väljas +30 on ikka liiast ja oli politseipeale kuri, ütles, et lage tee oli. Suur mees juba :D peaks aru saama, terve suvi on rajapäevi täis, kus vajuta palju torust tuleb.

Politseialast infot mul jagub, sinivalged teevad ikka hullemaidgi asju, eriti autojuhid, kui te ettegi oskate kujutada, kusjuures provotseerivad omasid, kihutavad eest ära jne.. Loomulikult kui küsite, siis nagu filmis, ei tööta neil sellist inimest, ega ei ole olemaski :D
Vanglte ametist ma ei räägikski, linnas kus lubatud 50 pannakse vilkurid tööle ja kimatakse 90-ga ja maanteel venitakse kui teod 80 rauas jne..
Ise jälgin huviga politseinike turvavööde kasutamist, ütleks nii, et viimasel ajal on paremaks läinud, kuid ikka leian patustajaid.
Kui saaks karistusi teineteise vastu vahetada, siis oleks elu lõpuni puhas poiss, tähendab kui juhtubgi midagi siis. Hetkel olen ise tühja lehega .
Samas on ka politseis Inimesi.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Hoia silmad lahti, eravärvides poitseiautot on täiesti võimalik ära tunda.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

iisak kirjutas:Minul tekkis seda teemat lugedes küsimus:
Kas need "moraalitsejad" ei ole kunagi möödasõidul kiirust ületanud?
Olen ületanud. Pole foorumisse nutma tulnud.
Kinni on peetud vales kohas vasakpöörde tegemise eest viimati. Tõesti ei märganud keelavat märki. Sain trahvi ära. Piinlik oli. Ei läinud maailmale kuulutama millised tropid politseinikud olid. Sest, et oma lolluses teiste süüdistamine jätaks must veel lollima mulje.
On sul nüüd kergem?
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Zipp kirjutas:viisakas liiklemine ei tähenda et ei võiks ohutult mööduda mnt-l
Seleta mulle palun ära mismoodi on 130km/h vastassuuna vööndis sõitmine ohutu kui pärisuunavööndis peetakse ohutuks 90km/h.
Liikluseeskirju oleme me tahtlikult/tahtmata rikkunud kõik ... vahe on, kas tulla foorumisse ennast süüdimatult õigustama või tunnistada oma eksimust ja maksta trahv ära.
Tark õpib trahvist ja püüab edaspidi mitte rikkuda, loll sõimab netis ja püüab edaspidi mitte vahele jääda :)
Indrek
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Kustas kirjutas:Ei, ma sõidan kiiresti ja valutult möödasõite, aga ma ei sõida politseile sülle sellise kiirusega.
kindel?...pole möödasõidust jutt aga niisama sülle küll :P
okok, pole see muidu siin teemaks...


Ma leian sama et kui enda spido järgi ees venivad autod siis ma pigem teen tsipsti selle möödasõidu veidi kiiremini kui muidu ja oma ritta reastunult pidurdan hoo õige kiiruseni...ohtlikum on venida möödasõidul nagu tigu mööda märga meheuhkust suurima lubatud kiirusega ja tekitada ohtlikke olukordi. Ise olen sama asjaga radarisse sattunud kuna möödasõidu järel vabastasin lihtsalt gaasipedaali, teades, et kurvi taga 70 märk ja sinnani jõudes arvestuste järgi pidi kiirus juba märgile vastav olema...kahjuks vedelesid kaks tähelepanelikku seadusesilma kusagil möödasõidu-märgi vahepeal põõsa all ja neile näppu sattusingi...oma viga, sellest sain oma õppetunni kätte. Samas põhjendamatult liiklust n***udes ja selle tulemusena trahvide meelitamine on alatu.

Ja siinseid moraalijüngreid ma ka ei usu et "ma teen niiviisi ainult reeglite jaärgi" ja "naaviisi ikka ainult reeglite järgi"....me kõik oleme inimesed ja meil kõigil juhtub situatsioone isegi analoogseid...ja vähesusutav, et tiksute sedasi kümneid kilomeetreid piirkiirusest veidi aeglasemalt liikuvate autode sabas...
´17 4Drive
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Üldjuhul on nii et mida vähem nende sinistes vormides padrunitega tegemist teha seda parem on enda tervisele. Kui koiniti siis on alati võimalus vastu koinida , oolenemata millega nad ähvardavad kui lihtmenetlusega nõus pole. Kohtutes 75 % saavad nad peksa nii mis koliseb.
Ma põhi politseivihkaja : kui neid vaja on siis nad ei saa sõita või mis iganes ja kui vaja pole on nad nagu kärpsed pa**a ümber.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:Ja härra Indrek ikka iriseb seal kus pole vaja, mis sul viga on ?
Mind häirivad "mehed", kes mehetegusid tegema on kõvad mehed, kui aga jõuab aeg oma tegude eest vastutamise kätte, siis uluvad nagu eided :lol:
Kui ollakse mees tegema, oldagu ka mees vastutama. Muud ei midagi :)
Indrek
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Riivo kirjutas:kindel?...pole möödasõidust jutt aga niisama sülle küll :P
See oli veits teine keiss, aga damn you Riivo :D.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

No +30km/h on muidugi piisav kiirus,et saada oma paber määritud.Samas hetkel on seis juba selline,et saad +10 eest ka ära,kui su nägu neile ei meeldi.Pole ju mõtet halada kui tead et ise süüdi oled.Ma olen ka möödasõite teinud ja saab neid väga edukalt teha kiirust ületamata ja kui ületada,siis võibolla +10 max.Aga samas teema algatajaga ühel meelel,et selline käitumine ka ei ole ilus nende poolt.

Samas ma võin tuua väga ilusa näite.See oli siis,kui toimus Laagris klubiliikmete ülevaatamine jne.Tulin mina mööda ringteed Jüri poolt,viljandi mnt'lt keerasin keila poole ja vaikselt kulgesin.Tegin ka mööda sõitu 3 autost.
Neljendaks autoks oli halli värvi Hyndai Sonata.Kuna nad peeglist nägid,et ma tulen tunduvalt suurema kiirusega kui nemad,siis võtsid nad vägagi paremale teeäärde.Nende kiirus oli u 85-90km/h.Lõpuks kui ma neile täiesti sappa jõudsin,tõmbasin nad täiesti teepervele.Mis muud,suund sisse ja vaikselt 100-105km/h mööda.Mitte ühtegi korda ei vilgutatud siniseid mulle selle eest,et ma 90km/h alas 10-15km/h kiiremini nendest mööda sõitsin.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Mulle meenub ka, et olen Hundayst samamoodi mööda sõitnud u +10-15 ja eimiskit, see oli Lasnamäel Katleri kandis.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Justtäpselt Cardo!
Pigem see oleneb nende päevast ja kindlasti ka kuidas sa seda mööda sõitu teed.Ehk siis kas ujud mööda niiet sõidad külje maha ja unustad suunda näitamata või siis sõidad rahulikult mööda,tuletad meelde suunakangi kasutamise ja kulged tasapisi edasi :)

PS! Teema algatajale - minu nägemus oleks see,et neela tatt alla ja ela edasi.Politseinik on ka inimene.Ja see pealkiri on ka kuidagi ebasobiv :roll:
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

Indrek sinu alguse poole postidega on meil mõned lahkarvamused, viimaste postitustega olen täitsa ühel nõul. Politseinike tegevus konkreetsel juhul liigitub muidugi ühte teise teemasse meie foorumis nimetusega ajuinvaliidid.

Kõigile väike küsimus kes pole viitsinud matemaatikaga tegeleda. Võtame eelduseks et autode pikkus on 5m ja kahe auto vahe oli 10m, ehk kokku vahemaa 20m + kogenud autojuhi puhul kiire möödumise alustamiseks ja lõpetamiseks veel lisaks 2x5m. Kokku 30 m.
Aeglased autod liiguvad kiirusega 82 km/h ehk ~23m/s

Eeskirjade järgi mööda sõites möödud kiirusega 90 km/h ehk 25 m/s
Kiiruste vahe 25-23=2 m/s
Möödasõiduks kuluv aeg 30/2 ehk 15 sekundit, läbitud teepikkus vastassuuna vööndis 15x25=375m

Ületades "natukene" kiirust ja sooritades möödasõidu max 120km/h ehk ~33m/s
Kiiruste vahe 33-23= 10m/s
Möödasõiduks kuluv aeg 30/10 ehk 3 sek, läbitud teepikkus vastassuuna vööndis 100m.

Kumb möödumisviis on ohutum??

Valemitest jätsin välja kiirendamiseks kuluva aja sest kogenud autojuht suudab arvestada eesolevate autode ja vastutulevate autode erineva liikumisega ja võtab arvesse enda auto kiirendusvõimet. See ei anna muidugi õigust nii teha ja siia halama tulla et trahvi tehti. Alati jäävad ettenägematud asjaolud aga samas autosõit on kalkuleeritud risk ja möödasõit kõige ohtlikum manööver liikluses.
Tegelikult kui saaksin endale seda lubada siis sõidaksin üldse lennukiga ja vilistaks maanteedel olevatele piirkiirustele.

terv
erich
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

erikred kirjutas:See ei anna muidugi õigust nii teha ja siia halama tulla et trahvi tehti. Alati jäävad ettenägematud asjaolud aga samas autosõit on kalkuleeritud risk ja möödasõit kõige ohtlikum manööver liikluses.
Ma arvan, et eelnevate lausetega on teema kenasti kokku võetud ja selle võib nüüd ära kinni panna.
Indrek
Suletud