Tänamine ohutuledega

Vaba teema
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

ananass kirjutas:
To:Tiit525 kui sulle ohukaid näidatakse, mida siis mõtled? On debiil, või lihtsalt et auto läks sekundiks kaheks tal katki? :)
Minu arust ma kirjutasin piisavalt selgelt, kui möödasõitev auto vilgutab ohutulesid, on midagi sinu autoga mäda, kas ei põle tuled või hakkab numbrimärk ära kaduma, mida iganes. Juhitakse tähelepanu asjadele, mida sa ise ei märka.

Kollerimees, ma ei tea, kas sa oled Saksas käinud, aga tänamine käib seal suunatuledega, mitte ohutuledega. Kui sa minu puhul kahtlesid, kas ma olen Saksas käinud, siis infoks niipalju, et sõidan rekkaga Soome-Hispaania vahet, sinna vahele jääb ka Saksamaa, seepärast iga kuu 3000-4000 km Saksas ja nii mitte esimest aastat.
ei taha teist autot
gsm +358401771916
RaimoK
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 14.06.2007 15:57 08
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas RaimoK »

Oli mul talvel selline situatsioon. Sõidan siis Tallinnast Virumaa poole, teeolud Piibe maanteel suhteliselt talvised. Jõudsin ühele sõiduautole järele,mis sõitis nii umbes 80-ga. Ees oli tee puhas,sõitsin tast mööda ja nuta või naera, tagumine juht kaugtulesid maha ei võta. Niisiis kõigepealt siis ohukad peale( tänasin siis vist). Kutt või mutt kes seal roolis oli polnud kade, pani samamoodi edasi. Siis proovisin tagumisi udukaid ja piduritulesid,ei miskit. Lõpuks lülitasin oma tuled täitsa välja,siis alles ärkas ja vahetas tuled ära. Nii et ega kõik ei pruugi aru saada nende vilgutamise tähendustest,kui igaüks oma moodi teeb. Võibolla peaks mingile instantsile ettepaneku tegema,et autodel võiks olla igas suunas näiteks tänamise tuled ja korrale kustumise tuled jne. Kindlasti oleks veel igasugu variante,aga noh hea küll,katsume nendegagi hakkama saada mis olemas on.
E61 530D Touring 2008
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

riias küll vilgutavad ohukaid ja seal on see vahele laskmine tava asi, kohalikd elanikud nagu teavad liiklus eeskirju väga ästi, seal pead lihtsalt vahele laskma, muidu käib mats ära ja sina oled süüdu, kuna reastuvale autole tuleb teed anda, mitte mängida sellist troppi, nagu meie liikluses on ,et teed vapsee ei anta!!! ja mis puutub nende ohukatega tänamise kohta, siis seda peaks nagu igaüks teadma, et niimoodi tänatakse, korraks sisse lülitamisega, mitte ei jäeta mingi minutiks sisse... ja keegi siin oli rääkinud et uute autodega võimatu see vasak parem vasak sunna näitamine raskendatud, kuna korra suunatule kangi puudutades vilgub see 3x. aga tuleb kang lõpuni lükata siis toimib asi samamoodi nagu vanakooli autol, vähemalt 2008 a vw crafteril küll !
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Harri_K »

hansu kirjutas: Kui oleks näid, arvaks et inimene ei suuda peale müüdasõitu oma suunatule kangi õiget asendit leida. :lol:
Selle lause peale tuli mul ka meelde, et olen ühe korra näinud ja siis arvasin ka et ta ei oska suunatulekangi õigesse kohta panna aga see ei tulnud pähegi et see tänamine on :D

To:Tiit525, see on ju tglt suht naljakas, kui inimesed kohe arvama, et auto katki kui ohukaid 2 sekki paned....eriti peale möödasõitu...
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Harri_K »

Nagu aru saan siis tahetakse Saksast selline käitumine Eesti üle tuua ja kes juba nii ei käitu on ebaharitud inimene...

Mis teeme siis, austatud bemmiomanikud, hakkame ka vasakule-paremale kangiga vehkima või alles siis kui see seadusesse võetakse?

Varsti statistikas inimeste surmad põhjused-ohutulega näitamine ning seejärel ruttu-ruttu rattad blokki õle katuse või igaks juhuks võssa sõitmine...
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

OK... teie arvate, et kui ohutuled vilguvad siis tuleb gaasi anda ja mööda sõita?!

Juhtus siis selline lugu Tallinnast Pärnusse sõidul, et kuna olin esimene auto (teised olid ~200meetri kaugusel) ja nägin teel tervet kitsekarja siis pidurdasin ja panin tööle ohutuled. Selle peale tagumised juhid vajutasid kiirelt gaasi ja läksid möödasõidule :shock: . Ega palju puudu ei jäänud, et oleks olnud suur veresaun (~20 kitse läks üle tee). Kas siis ohutuledega näitan ma, et ees ei ole ohtu... sõitke kiiresti mööda?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Minu arvates suunatulekangiga "vehkimine" ohtlik, sest see võib tagumise auto juhile vale signaali anda.
Ohutuledaga tänamine on minu arvates tunduvalt ohutum, sest isegi kui tagumise auto juht "tänamisest" aru ei saa, siis vähemalt on juhi tähelepanu saavutatud.

Kui ma eelmine aasta Ukrainas käisin, siis Ukrainas ja nendes riikides, millest ma läbi sõitsin, tänati ohtuletulede vilgutamisega.

Mina tänan alati ohutuledega ja teen seda ka edaspidi :cool:
Jõudu annab 2.5 TDS
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

MIKS jälgida KUIDAS "saksamaal", "hispaanias" inimesed elavad???
Eestis on väljakujunenud see ohutuledega tänamine ja milles siin point on? Las elu kujuneb rahulikult, mitte ärme püüa "sakslased" olla. Kui sõidad bmwga siis sa oled eestlane mitte sakslane.
Kasutaja avatar
Wilson
Huviline
Postitusi: 654
Liitunud: 19.07.2006 18:03 46
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wilson »

ma kuulun ka sinna kampa siis kes ohutuledega tänab. enamjaolt just siis kui esimene annab suunatulega märku et tee on vaba ohutuks möödumiseks . sooritan möödasõidu nii kuis peab.tagasi oma sõiduritta jõudes sõidan veidi maad edasi ja avaldan tänu siis 1-2 korra ohutulede vilkumisega. Minu arust on selline teguviis vägagi normaalne.

Suunatuledega tänamisega olen saanud vaid tünga :D nimelt näitasin tagumisele masinale et tee on vaba ja sõida mööda.sooritas möödasõidu ja näitas suunda siis paremale.esimene mis mõtlesin et krt mis loll see nüüd on sõidab mööda ja keerab kohe ära? :?
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Tõepoolest, pole mõtet erinevaid situatsioone näideteks tuua,mis võib juhtuda või siis mitte !
Kui tundub õige ja ohutu olema,siis vilguta ja kui möödud kõõrdsilmsest mossemutist, siis jäta tegemata (äkki ehmub surnuks).
Kahju,et seda saadet kusagilt varasalvest leida ei õnnestu,aga õpetus oli selline: Saad aru,et tagant lähenev autojuht tahab mööduda,aga sinu auto piirab ta nähtavust...annad suunatulega märku möödumiseks (nalja ei tohi teha), mööduja tänab sind ohutuledega vilgutades või siis annab käemärguande (juhul kui klaasid on läbipaistvad)...sina,seda märgates vilgutad korraks kaugtulesid :) .
Kui ma ei eksi,siis Rein Karemäe oli see mees,kes nii soovitas käituda ;)
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1165
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Wilson kirjutas:ma kuulun ka sinna kampa siis kes ohutuledega tänab. enamjaolt just siis kui esimene annab suunatulega märku et tee on vaba ohutuks möödumiseks . sooritan möödasõidu nii kuis peab.tagasi oma sõiduritta jõudes sõidan veidi maad edasi ja avaldan tänu siis 1-2 korra ohutulede vilkumisega. Minu arust on selline teguviis vägagi normaalne.
TÄPSELT sama jutt minult. Polegi midagi muuta ega lisada. Ja olen ka kiirematele taganttulijatele näidanud, et tee vaba, lase aga minna.
90% kordadest on ohukatega tänatud.


Ja see, kui keegi mu ees hakkab vasakule paremale vilgutama, ajab segadusse ja võib isegi ohtliku olukorra tekitada. Ja pole veel kordagi oma 1,2a staaži jooksul sellist vilgutamist tänamiseks näinud.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Lääne-Euroopas levinud komme mida ka ise maanteel kasutan, on peale tagasireastumist paremat suunatuld välja lülitades vasaku suunaga ühe klõpsu tegemine. Enamus välismaa otsi tegevaid rekkajuhte (kes tavaliselt moodustavad ka enamuse neist, kes möödasõitu suunatulega märku andes lihtsamaks teevad) vastava selle peale kaugete vilgutamisega, ehk siis "võta heaks".
Maanteekiirustel ohutulede nupu otsimine küll lihtsam ei ole, näpp on ju nagunii juba suunatulekangil möödasõitu lõpetades.
Linnas tõsi küll kasutan tänamiseks ohutulesid, linnaliikluses kergemini arusaadav.
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Ega Eestiga ei piirne maailm inimesed. Kui siin keegi midagi Euroopa ja Skandinaaviamaade kogemustest ei jagaks, siis ei teaks keegi seal toimuvast midagi. Ise nühin kah juba pikemat aega seal Skandinaaviamaades ja eks seal ole kah omad 'nõmedused'. Rootslased näiteks ei ole võimelised reeglina parempoolset ümberpõiget tegema vasakpööret sooritama mineva auto tagant. Vägagi ohtlik variant, kuna siis tavaliselt pidurdatakse 'lambist' 110-0. Seda tasuks jälgida.
See, et siin tänatakse ohutuledega ja mujal vasak-parem-vasak-parem suunatuli on väike asi. Kiirteedel üldiselt tähendab eessõitja ohutulede seeria ohtu, mis soovitab teistel hoogu vähendada kiirelt.
Üldiselt avagem oma silmad liikluses, ka autodega on võimalik väga laias diapasoonis 'näidata' oma soove ja end väljendada. Osake seda vaid lugeda.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas siim .j »

Mind ka mitu korda üks ilus e65 pärnus ohukatega tänanud :D , kui vahele lasta saanud teda, minu arust väga eeskujulik ja viiskas;)
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

just , ohukad ja kaukad on toredad ;)
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Mis puutub Eesti ja muu maailma erinevusse, siis MILLISE SAKSLASE, KONNASÖÖJA VÕI MÕNE MUU EUROOPLASE ASI SEE ON, MIDA MEIE OMA KODUPINNAL TEEME!!!

Tulevad meie pinnale, siis tehku kodutöö ära!
Ei tasu oma riigis olevaid ja rahvale meeldivaid traditsioone maha mätsida! Nemad teevad nii, meie naa. Kui ei meeldi, sõitku oma siledatel teedel edasi.


terv.
Genne
Eestlane

ps. suht tigedaks ajab mõne vennikese suhtumine, et meil kõik paha, mujal hea... :evil:
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Meie Eestis täneme ohukatega - nii oli, on ja jääb!!

-ei saa mitte vaikki olla-


:)
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Genne kirjutas:Meie Eestis täneme ohukatega - nii oli, on ja jääb!!

-ei saa mitte vaikki olla-


:)
Vaata, et sa Lätti/Leetu/Poola/Soome/Rootsi jne minnes kodutöö ära teed. Arvestada seda, et kõik siinseid olusi läbi ja lõhki teavad on optimism. Seda ei saagi loota.
All good things come to those who wait.
Jan_Ar
Huviline
Postitusi: 880
Liitunud: 14.01.2007 12:07 07
Peamine sõiduk: BMW F48 X1 170kW
Asukoht: Tln/Trt/Hiiumaa

Postitus Postitas Jan_Ar »

Tänan ohukatega. Teen seda ka edaspidi. Ei hakka mina selle suunatulega vehkima.
Kui ikka mul eesolev auto ise annab märku, et sõida mööda, küll ta siis ka aru saab kui ma teda tänan, mitte ei teavita numbri küljest kukkumisest.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Roman kirjutas:Mulle on ohutuledega tänamise eest isegi "palun" kaugtulede vilgutamisega vastu näidatud, eriti meeldiv minuarust.
+1
Ja enamasti vilgutavad "palun" just rekka juhid. Pole ma veel näinud, et keegi peale ohutuledega vilgutamist hirmsast pidureid tallama hakkaks.

Saksas ja ei ole ohutuledega vilgutada midagi. Aga Leedus, Lätis ja Poolas saavad inimesed väga hästi aru, mida sa ohutuledega vilgutamisega mõtlesid.
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Naljakas teema. See kuidas mõni mees närvi läheb on veel naljakam. Ise teen nii - linna piires sõites kasutan ohutulesid, kuna kiirused väiksed ja suurt midagi ummikus ei juhtu kuhu sul vahele keerata lasti. Maantepeal tänan üldjoontes ainult veokeid ja neile näitan vasak-parem-vasak. Seda siis sellepärast, et juhid sõidavad enamasti euroopas ja seal tähendab ohutulede kärsatamine ohtu. Olete näinud kuidas veoka viiest rattapaarist hakkab suitsu eralduma kuna juht on saanud "eesti moodi tänamisest" vähe valesti aru?
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Harri_K »

Andrez kirjutas: Olete näinud kuidas veoka viiest rattapaarist hakkab suitsu eralduma kuna juht on saanud "eesti moodi tänamisest" vähe valesti aru?
Ei ole. Ei usu et näen ka kunagi... siis peaks küll selle klouni kinni ja tahaks kohe näha sellist debiili...vaba tee, nähtavus ideaalne ja hakkab rattaid blokki lükkama....
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

ananass kirjutas:
Andrez kirjutas: Olete näinud kuidas veoka viiest rattapaarist hakkab suitsu eralduma kuna juht on saanud "eesti moodi tänamisest" vähe valesti aru?
Ei ole. Ei usu et näen ka kunagi... siis peaks küll selle klouni kinni ja tahaks kohe näha sellist debiili...vaba tee, nähtavus ideaalne ja hakkab rattaid blokki lükkama....
Kuule kas enesealalhoiu instinktiga inimene on kloun? Ja kus oli juttu heast nähtavusest ning vabast teest? Ise mõtlesid välja või? Kas sina suudad jälgida kõike 100% mis toimub sinu ees, taga ja külgedel? Enne ei pidurda kui oht juba esiklaasist sisse karata tahab? Milleks autodele üldse pidurituled? Kõik näevad ju, et pidurdamine käib. Aga olgu, küsige kasvõi Aare530 käest kuidas asjad käivad, veokijuhtide kõrval oleme meie ju amatöörid oma konnatiigis.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

Huvitav millal see teema lõpuks lukku pannakse :D
Erinevad arusaamad inimestel ja mõttetuks paukumiseks kisub asi juba :shock:
Kasutaja avatar
Markus
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 18.01.2008 11:20 25

Postitus Postitas Markus »

nuh ma sain küll natuke infot..,et ma täitsa proovin seda vasak-parem-vasak tänamist maanteel tulevikus...sest e34 on see ohutule lyliti ka vastavas kohas ,et pidevalt kas liigutan aknaid yles/alla või panen vales kohas ohutuled põlema ! :D
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

see vasak parem vasak parem on mu arust suht ajuvaba.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Tagasõitja näeb ju et ohutuledega vilgutatakse 1-2 korda. Juhul kui on reaalne oht, siis ju jätadki ohutuled vilkuma.
Kasutaja avatar
lauri105
Huviline
Postitusi: 555
Liitunud: 19.03.2008 15:33 39
Asukoht: keila

Postitus Postitas lauri105 »

olen ka vääga selle kasutuse fänn, sest see teeb nii minu kui teiste tuju heaks :D
The most powerful letter in the world.......M
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Harri_K »

Bailando kirjutas:Huvitav millal see teema lõpuks lukku pannakse :D
Erinevad arusaamad inimestel ja mõttetuks paukumiseks kisub asi juba :shock:
Mismoodi see sind küll häirida saab, ära loe siis...
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

toivoku kirjutas:see vasak parem vasak parem on mu arust suht ajuvaba.
+1

Ohutuled 1-2 sekundit pole küll kunagi arusaamatusi tekitanud..
Suletud