Viitamine eelnevale postitusele

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas agoy »

asja mõte peaks vist olema see, et ei tohiks tsiteerida eelmist postitust. Kui vastatakse mingile postitusele, mis on mitu postitust tagapool, siis viitamine õigustatud.
Sellise mõttega olen küll nõus, See küll pole veel häirinud, aga üldisele pildile peaks kasuks tulema küll :)

E: ja sellised suured trollface'id võtavad veel rohkem ruumi, kui mingid topelt tsitaadid :mrgreen:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Miks ma selle teema üldse kunagi tegin? Pealkirjas on ju kirjas ka- viitamine EELNEVALE postitusele. Teeks siis mõistmatutele asja puust ja punaseks ette (agoy, sina vist said asjast juba aru :D).

Seega, lühidalt kokku võttes:

1) Vahetult eelnevale postitusele vastates kasuta nuppu "Vasta", mitte "Tsiteeri"!

2) Vahetult eelnevale tsiteeritud postitusele vastates on äärmiselt ebasoovitatav kasutada "Tsiteeri"-nuppu!

2) Kui eelnev postitus on pikk ja siiski soovid siiski mingile konkreetsele osale viidata, siis tsiteerides kasuta ainult vajalikku osa (sõna, lause) ning eemalda kõik mittevajalik!

3) Kui tsiteeritavas osas on fotod, siis eemalda fotod kas täielikult või vajadusel eemalda [img]...[/img] ja jäta foto vaid lingina!



Need reeglid (vajadusel kohendatuna) võiks foorumi reegliteski kasutusele võtta, kuna nende vastu eksitakse järjepidevalt ning endiselt leian, et seda ei saa välja vabandada "harjumusega".
Kõik see peaks olema selleks, et foorum oleks mõttetust pasast puhtam ja sellega kaasnevalt ka kiirem.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Henri. »

AARE530 kirjutas:Need reeglid (vajadusel kohendatuna) võiks foorumi reegliteski kasutusele võtta
Aare, need on foorumi kodukorras juba olemas tegelikult:
3.5. Postitustele vastamine ja viitamine
--- viitamine on mõeldud kas osalise postituse või mõne varasema postituse viitamise jaoks. Teemale vastamisel palume mitte viitamist kasutada.
--- viitega vastamisel eemaldatakse viidetavast postitusest üleliigsed read ning jäetakse alles vaid lõik, millele vastatakse.
--- pildiga postitusele viitamisel eemaldatakse postitusest (img)-tagid ([img]ja[/img]), alles jääb vaid pildifaili aadress. Aadressid, millele vastuses ei viidata, kustutatakse.

Mina tunnistan ausalt, et kõiki multiquote'e ei jõua füüsiliselt lihtsalt ära modereerida, kuna neid on tohutult. img-tägid asendan samas peaaegu eranditult tsitaadis url-tägidega ja multiquote-hiiglased saavad ka remonditud. Õnneks ei võimalda foorum üle kolme postituse korraga tsiteerida aga aru ma ei või, miks postitajad leiavad, et tsiteeri on parem kui vasta?!

Palju mugavam on lugeda kui jutt läheb järjest, mitte vahepeal ei kordu!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Njaa, tunnistan, et selliste asjade jaoks reegleid lugeda pole vähemalt mina vajalikuks pidanud, see on suht iseenesestmõistetav (tuleb tunnistada, et minu "välja pakutud" reeglid on olemasolevatele üsna sarnased :D).
Henri, sa ütlesid, et sa ei jõua ära modereerida- loogiline, et sa ei jõua, tegelikult sa ju ei peakski! Selleks just need (ja teised) reeglid siin on, et kasutajad neid järgiks ning see omakorda kaotab vajaduse sinu ja teiste modede poolt postitusi lihvida. Ega siin mingi koolitund pole, et õpetaja Laur (loe:moded) Tootsile (loe:foorumikasutajad) kaardikepiga kogu aeg kukla taga peaks passima. Aga nagu näha, ei ole paljud neid reegleid lugenud. Samas ei ole paljude jaoks osade reeglite sisu ka iseenesestmõistetav, seega vist ikka mõnda aega peab keegi kaardikepiga mööda sõrmi lajatama.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas iisak »

Suht OT aga kas ma olen ainuke kellele Coley postitus siin teemas arusaamatuks jääb?
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Ta vbl viitas sellega sellele mulle, et ma olen üks suur vinguja "quote" ja "multiquote'i" teemal :D
Kui see nii on, siis enda meelest vingun asja eest ka :D
Muuseas, iisak, tuletasid meelde nüüd, et ma pole veidi aega ühes teises foorumis käinud, aga seal on mu meelest need asjad küll paigas :)
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas iisak »

Ma olen korduvalt ja korduvalt keelt hammaste taga hoidnud teemal ESK vs. EBK foorumid.
Teen ka seda seekord.
Aga sa tead minu arvamust ja seisukohta niikuinii.
PS:Moded talitsege end!
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas coley »

Aare, vastupidi! Ma olen täiesti 100% nõus sinu jutuga. Inimesed palun lõpetage see pagana multiquote'imine ära!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Tooks ühe konkreetse näite- Kasutaja stk- algul oli asi normaalne, kuid viimased 15-20 postitust (üldse on tal 44 postitust) on totra järjekindlusega eelneva postituse tsiteerimine.
Lagi oli muidugi see, et ühes teemas viitas üks inimene eelnevale postitusele, järgmine omakorda viitas eelnevale postitusele, kus oli juba eelmisele viidatud ja lõpus siis viidati korra veel kogu sellele kompotile, seega üks lause oli neljas postituses. Normaalne?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Henri. »

Taaskord tõstataks päevakorda kõikidele postitajatele küsimuse miks postitajad leiavad, et tsiteeri on parem kui vasta?!

Palju mugavam on lugeda kui jutt läheb järjest, mitte vahepeal ei kordu!



----
Ajaviiteks tasuks läbi lugeda ka Foorumi Kodukord ja meelde jätta punkt:

3.5. Postitustele vastamine ja viitamine
--- viitamine on mõeldud kas osalise postituse või mõne varasema postituse viitamise jaoks. Teemale vastamisel palume mitte viitamist kasutada.
--- viitega vastamisel eemaldatakse viidetavast postitusest üleliigsed read ning jäetakse alles vaid lõik, millele vastatakse.
--- pildiga postitusele viitamisel eemaldatakse postitusest (img)-tagid ([img]ja[/img]), alles jääb vaid pildifaili aadress. Aadressid, millele vastuses ei viidata, kustutatakse.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Riivo »

tundub et see kiiks on pärit teistest foorumitest...näiteks SR-is on see viitamine ikka kohutavas seisus...mõni leht koosnebki erinevate viitamiste kogumitest...
Näide http://www.streetrace.org/foorum/viewto ... start=2970, eriti lehe lõpupoole...eks sellistest kohtadest see harjumus sisse jääbki.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Samas, lühidalt kokku võttes ütleks ma selle kohta hea ütluse:"Ega loll pole lihtne olla" või siis "Loll on ka loll olla" :D Äkki paneb mõnda see mõtlema.
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas xtrcraz »

3.5. Postitustele vastamine ja viitamine
--- pildiga postitusele viitamisel eemaldatakse postitusest (img)-tagid ([img]ja[/img]), alles jääb vaid pildifaili aadress.
Kas seda automaatselt teha ei saaks, et tsitaadiga ei tule [img]ja[/img] kaasa? Reeglite laused on küll nii kirjutatud, et näiteks seda lauset lugedes jääb mulje, nagu eemaldaks foorum ise need tag'id :lol:
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Imelikult kaua on see teema vaikne olnud, kuigi põhjendamatult. Seda kusjuures eriti viimasel ajal, kus vähemalt minu meelest on eelmise postituse tsiteerimine, mida on omakorda juba enne tsiteeritud, vahel ka (loomulikult!) korduvalt.
Need, kellest jutt käib- äkki vaatate vähe terasemalt, enne kui postitate- endiselt on valikus ka kastike, kuhu on kirjutatud "Vasta".
Muuseas, nii huvi pärast vaatasin ja leidsin, et eriti "popp" on see Lugejate autode teemas, kus pea kohe jäi silma, et ühes teemas oli 4 järjestikust postitust järjest pikemalt roosat värvi, st. tsiteeritut tsitaate, enne, kui "puhas" postitus tuli.
Sama kehtib ka piltidega postituste kohta- üks paneb 10 pilti, mille peale järgnev postitaja tsiteerib kogu seda kupatust kogu hiilguses ning vastuseks on a la +1, lahe vms suht mõttetu vastus.
Võibolla paistab see veidi jauramisena, kuid tegelikult ka on seda üpris tobe näha-vaadata.
Ja olen kindel, et mul on mõttekaaslasi.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Henri. »

AARE530 kirjutas:ühes teemas oli 4 järjestikust postitust järjest pikemalt roosat värvi, st. tsiteeritut tsitaate, enne, kui "puhas" postitus tuli.
/.../
Sama kehtib ka piltidega postituste kohta- üks paneb 10 pilti, mille peale järgnev postitaja tsiteerib kogu seda kupatust kogu hiilguses ning vastuseks on a la +1, lahe vms suht mõttetu vastus.
Tähelepanek on õige ja jõudumööda neid ka ära koristame, aga paratamatult kõikidesse teemadesse ei jõua. Kui ühte nendest kahest olukorrast foorumis näed, Aare, siis palun kasuta 'Raporteeri postitust' nuppu ja tegeleme "eelisjärjekorras".
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Muidugi võin ma teada anda, kuid hetkel oli eesmärk rohkem võibolla see, et laiemat üldsust ka probleemist teavitada. Üldiselt olen ikkagi seda meelt, et lihtsam peaks olema tegelda probleemi põhjuste, mitte tagajärgedega.
Ei pea olema teab mis ajugeenius, et aru saada, et kõigel, mis siin toimub, ei saa need loetud adminnid-moded silma peal hoida, seega paksu sinisega siin foorumis olevate nimede pihta see ei käi :)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Ma ei tea, milles asi on, kuid vähemalt minu meelest läheb asi üha hullemaks- paistab, et paljud, eriti uuemad kasutajad käivadki vaid teatud alafoorumites ning see "Foorumist" alafoorum ei huvita üldse kedagi. Nagu Henri ütles jaanuari lõpus, et moded ei jõua kõigega tegelda- loomulikult ei jõua, sest sellisel juhul peaks vist enam-vähem kolmandiku ära kustutama! Nüüd aga on EBK foorum jõudnud uuele tasemele, kus ühes teemast on PILDIGA tsiteeritud ühel leheküljel kolm korda, kusjuures ka need pildiga postitused on juba eelnevalt tsiteeritud! Originaal on samas teemas eelmisel leheküljel, seega esimene neljast pildist.
Isiklikult olen seda meelt, et siinkirjeldatud probleem hõlmab enamjaolt just nooremaid/uuemaid foorumikasutajaid.
Võite kutsuda mind tähenärijaks, kuid minu meelest ei ole see enam normaalne ning vähemalt mina ei suuda seda rahulikult pealt vaadata. Paraku jääb minu hääl hüüdjaks kõrbes, kui seda kuulda ei võeta. Ma tean, et mul on siin mõttekaaslasi, kuid mis sellest kasu on, kui enamusele see korda ei lähe.
12 aastat tagasi, kui ma EBK foorumiga liitusin, polnud asi pooltki nii hull. Loomulikult oli foorumikasutajaid ka palju-palju vähem, kuid asi pole selles- asi on suhtumises. Huvitav oleks teada, kuhu see nii jätkudes lõpuks jõuab. Siia lisandub veel paljude kirjaoskamatus, mida aetakse telefonis trükkimise ebamugavuse süüks, kuid see on juba omaette teema- samuti nooremate teema. Mõni tundub sealjuures suisa lootusetu juhtum.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

Üks võimalus on nupp tsiteeri ära kaotada, siis vb leiab kasutust redigeerias olemas olev nupp "Quote"

mille abil saab ka väga edukalt neid lauseid edasi anda mida tegelikult soovitakse.

Kus ühes teemast on PILDIGA tsiteeritud ühel leheküljel kolm korda, kusjuures ka need pildiga postitused on juba eelnevalt tsiteeritud! Originaal on samas teemas eelmisel leheküljel, seega esimene neljast pildist.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Noh, eks seesama nupp "Tsiteeri" vist ju tähendabki sama, mis "quote". Minu nägemuse kohaselt ongi "Tsiteeri"-nupp selle jaoks, et kasutada just nimelt mingit konkreetset osa lausest, mitte tuimalt kogu teksti kopeerimiseks, mis otse näkku vahib nagunii. Ja endiselt ma ei saa aru neist, kes arvavad, et "Tsiteeri"-nuppu on lihtsam kasutada kui "Vasta"-nuppu. Pole ju vahet, kuna mõlemad on samal leheküljel ja puha, ainult üks ühes ja teine teises lehekülje servas.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Rain. »

Aare, "tsiteeri" on olemasolevas postituses, aga kui uut postitust teed, siis saad ctrl+c -ga kopeerida ja siis postituses ise valida "quote" ning teksti sinna vahele kleepida :D Seega kaks erinevat nuppu.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Vaatasin järgi ja ses suhtes on sul õigus, Rain. Enda seisukohast võin öelda, et olen tsiteerimise võimalust üldse mõne üksiku korra kasutanud ja seda ka vaid juhul, kui postitus, millele tahan tähelepanu pöörata, on märgatavalt varem postitatud, ehk siis juhul, kui ilma selleta läheks mõte kaduma.
Selles mõttes peaks teemad olema tsiteerimisest üsna puhtad, et REAALSET vajadust selleks peaaegu ei ole.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

Seda võib nimetada laiskuseks, see võtab kogu posti sisu ette ja lisab sinna tagide vahele, aga väga vähesed viitsivad sealt ülemäärast juttu ära kustutada,

seda enam kui pildid on nt lingitud kusagilt google.photo-st siis see pildi link on juba kogu seda textboxi täis ja keegi ei viitsi algust ja lõppu otsida, et neid ära kaotada :roll:

Sellepärast olekski lihtne kui lihtsalt kogu see Tsiteerimise nupp sealt ära kaotada või siis nt tsiteeritud osa panna "collapsible Quotena"

PHPBB-l küll sellist pluginat vist olemas ei olnud - praegu kiiruga ei leidnud ka.
see oleks muidugi hea lahendus, kes tahab seda pikka jura lugeda see vajutab ja loeb, kes ei taha ei pea vajutama.

E: Selle saaks muidugi mingi Jquery ja tagidega ära lahendada, ei peagi otseselt plugin olema :lol:

paar head nädiet :
http://demos.jquerymobile.com/1.4.0/collapsible/" onclick="window.open(this.href);return false;

pole veel HTML5-te omale selgeks hakanud tegema, aga see ka suht paindlik juba tänapäeval
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Henri. »

AARE530 kirjutas:Ja endiselt ma ei saa aru neist, kes arvavad, et "Tsiteeri"-nuppu on lihtsam kasutada kui "Vasta"-nuppu. Pole ju vahet, kuna mõlemad on samal leheküljel ja puha, ainult üks ühes ja teine teises lehekülje servas.
A võib-olla just selles see vahe ongi? Praegu oli sinu see postitus, mida tsiteerin, lehekülje keskel ning tahtsin sellele vastata. Tsiteeri nupp oli kohe postituse kõrval, Vasta on alles lehekülje allservas, ning pidin selleni eraldi skrollima...

Ehk siis, äkki on lahendus hoopis midagi sellist? S.t. Tsiteeri nupu kõrval on (kõige paremal) veel Vasta nupp.

Pilt

Iseasi kui lihtne/keeruline seda teostada oleks.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

Ei ole üldse keeruline, aga vasta nupp on teema all ja üleval tegelikult olemas.

Üldiselt kui avad lingi posting.php?mode=reply&f=35&t=51273" onclick="window.open(this.href);return false;
siis saad siia teemase kohe vastata.

Pigem on küsimus selles, et keegi tahab näidata, et ta vastas kellelegi konkreetsele,
selleks aga tuleb viidata esialgsele postitajale/postile millele vastatakse.

Keeruline igatepidi.

Kõigepealt tuleks nn "projekt" algatada, mida vaja on, kellel vaja on, mis selle kasu on ja millised on riskid/ohud.

Seejärel välja mõelda kuidas see kuvada ja kuidas selle funktsionaalsus oleks, ning siis hakata pihta vastavalt kokku pandud "Projektile" arendustegevusega, ehk koodi kirjutamisega / Leidmisega.

E: kui igav hakkab siis panen kodus ühe masina püsti kaevan kusagilt sama foorumi versiooni ja template välja ja katsetan veidi. :)
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

Okei, avastasin ja katesetasin ühe väga lihtsa viisi läbi,

kui see kellelegi pinget pakub siis keeran fondid kenasti paika ja vaatan kuidas välja vahetada orginaalne ["quote"]["/quote"] Tag.

Selle laienda ja kahanda lingi saab muidugi pildiga asendada jne, kuidas keegi soovib, üldiselt võin valmis ehitada ja siis hiljem edasi anda kellelegi kes saab selle vastavalt juhendile paigaldada. :lol:

kerge demo pilt (ei hakanud kodus püsti panema, kasutasin netist kätte saadavat asja.
Tavaline probleem on siis selline nagu siin pildil :
Pilt

Minu mõeldud lahendus oleks siis selline :
Pilt

Ehk sisi saab kas seal pisikeses kastis scrollida või siis vajutada suureks.

üldiselt mul on harjumus kirjtuada Quote alla aga kui ülesse kirjutada, siis jääks see orginaalne jutt suures osas nähtav ka.

veel üks edit, leidsin ühe mida võiks testida, see peaks postitama selle pika jutu asemel hoopis otseviite esialgsele postile. (NB! pole proovinud vaja ikka test serveri püsti panema :lol: )

Try this - it's not my code, but was posted on these forums somewhere. I have cleaned it up a little ;)



Posting.php - round about line 1151
CODE: SELECT ALL
$message_parser->message = '[quote="' . $post_data['quote_username'] . '"]' . censor_text(trim($message_parser->message)) . "[/quote]\n"
;
Replace with:
CODE: SELECT ALL
// $message_parser->message = '[quote="' . $post_data['quote_username'] . '"]' . censor_text(trim($message_parser->message)) . "[/quote]\n";
$message_parser->message = '[quote="' . '' . $post_data['quote_username'] . ' » ' . $user->format_date($post_data['post_time']) . '' . '"]' . censor_text(trim($message_parser->message)) . "[/quote]\n";
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas Riivo »

paljud foorumid kasutavad spoilerit ehk siis viite asemel on klikitav sõna spoiler, tekst avaneb sellele vajutades...silmale palju sõbralikum
´17 4Drive
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

Riivo kirjutas:paljud foorumid kasutavad spoilerit ehk siis viite asemel on klikitav sõna spoiler, tekst avaneb sellele vajutades...silmale palju sõbralikum
Jep, ei tulnud see sõna meelde enne, aga jah tegelt kui kõvasti googeldada siis leiab lopuni valmis lahendusi ka
Viimati muutis porku, 13.04.2016 00:02 52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hs_
Huviline
Postitusi: 448
Liitunud: 18.05.2011 19:21 31
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas hs_ »

Usun, et suurema tule kustutaks Henri pakutud lahendusega (Vasta nupp iga postituse juures) juba ära.
Lisaks, ma ei tea kas või kui lihtsasti see teostatav on, aga tsitaatidest võiks ehk olla võimalik [img] tagid [url] tagidega asendada? Juba see säästaks mõnes teemas päris mitu kilomeetrit skrollimist.
'93 318is | '06 C180K | '95 316i | '15 Golf GTI | '17 Golf R | '18 A4
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas porku »

hs_ kirjutas:Usun, et suurema tule kustutaks Henri pakutud lahendusega (Vasta nupp iga postituse juures) juba ära.
Lisaks, ma ei tea kas või kui lihtsasti see teostatav on, aga tsitaatidest võiks ehk olla võimalik [img] tagid [url] tagidega asendada? Juba see säästaks mõnes teemas päris mitu kilomeetrit skrollimist.
Lihtne, üleval olevat php koodi veidi muuta ja olemas.

Seal ongi tegemist trimmimisega kus quoute tagide vahel olev postitus muudetakse kogutäiega lingiks millele klikates viiakse selle postituse peale.

Vasta nupule tuleb sarnast loogikat sisse kirjutada, et lugu õigesse postitusse läheks, aga jah selle saab alloleva nupu küljest võtta.

Isegi samas posts.php failis peaks see olema.

E:
Muidugi igasugu custom koodi juurde kirjutamine tähendab foorumi haldajale peavalu kui mis iganes põhjusel on vaja foorumit nullist taastada. :p
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Viitamine eelnevale postitusele

Postitus Postitas AARE540 »

Henri, sa ütlesid, et pidid lehekülge alla kerima, et kasutada "Vasta" nuppu. Aga tegelikult on ju asi väga lihtne, nagu ma ka enne ütlesin- kui see jupp teksti, millele tahad vastata, asub keset lehekülge, on üsna loomulik, et kasutad nuppu "Tsiteeri", muidugi see peaks tähendama seda, et kui tahad kasutada 4 sõna kellegi tekstist, ei peaks tsiteerima tervet kilomeetrit. Kui aga tahad vastata viimasele postitusele, asub "Vasta" nupp nagunii silme ees ju. Kuigi see "Vasta" nupp "Tsiteeri" nupu kõrval poleks ka vast paha idee, mõnel teeks äkki silmad lahti. Kuigi fakt on see, et vähemalt sel ajal, mil me siin arutleme, läheb seesama arutletav teema samasoodu edasi :evil:
Vasta