Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
320aut
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 23.01.2010 15:35 10

Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas 320aut »

Kuna ma polnud süüdi kas mul siis ei ole õigust nõuda oma masina remondi kohaks UM esindust või varuosi sealt et kõik oleks nii nagu BMW-l olema peab, nukataga ei erguleerita tulesid ja muuda sada jama nagu kunagi isa audiga. Visatakse ette mingi läti massitoode mida ei saa stangeks nimetada sest ta ei istu ilusti.

UM-ist öeldi et see läheb nii kalliks, et see ületab masina turuhinna, aga ma pole huvitatud et mu masin nagu kirju koer oleks kapott ja tiib heledam kui uksed ja üks tuli uuem silmnähtavalt kui teine. Mina ei nõustu sellise asjaga kuna minul oli auto kõikjalt ühesugune ja tahan et margi esindus auto taastaks. On ju õigus või mis?

Kapott kinni kiilunud aga millele tuleks tähelepanu suunata, et ei tehtaks mingit haltuurat ja kus remontida? Kas nõuda rahad enda kontole ja siis edasi ise vaadata kus remondin? soovin kvaliteetseid varuosi ja välimustet kõik oleks nii nagu stock autol olema peab.

Pilt

Pilt
Maile
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 05.11.2007 15:25 31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Maile »

Väga viisakas see Um'ist just ei olnud aga siiski ma saan neist ka aru. Arvestades originaal varuosade hindasi poleks liikluskindlustus seda pakkumist niikuinii heaks kiitnud sest remondi summa ületaks sõiduki turuväärtust. Seega UM säästis ennast mõttetu töö (selle kalkulatsiooni) tegemisest. Kuna tegelen ise iga päev kalkullide tegemisega siis tean, et see ei käi just 5 minutiga.
Sinul soovitaks leida endale meelepärane remondifirma keda sa usaldad ja lasta neil hinnapakkumine koostada. Edasine oleneb juba sellest milline kindlustus firma asja käsitleb.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Alvar_S »

See on ikka suht olematu laks ju.
Parem nõua kindlustuselt raha ja tee ise korda.
Pildilt paistab küll a la 5-6k laks olema.
Ou Vööthüään!!!
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas xsmartx. »

BuFu kirjutas:See on ikka suht olematu laks ju.
Parem nõua kindlustuselt raha ja tee ise korda.
Pildilt paistab küll a la 5-6k laks olema.
ei tea kas ikka nii odavalt saab läbi.kui ikka uued jupid osta pluss värvimis tööd.
jupid ise lähevad enamvähem 5-6 maksma.
teine kord tundub pealt vaadates küll tühine kõks aga kui vaatama hakata mis on viga saanud ja palju need jupid maksavad siis suhtumine muutub.
loodan,et saad loodetud tulemuse enda masinale tagasi.
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas KnX »

Kui uued A osad, siis loomulikult ulme hinnad, kapott üksi juba 7000.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Alvar_S »

No neerud ja neeruplekk on umbes 1000.-
Tuli mingi 1200.-
Stange nahk 7-800.-
Suund ka par sotti.
Pildilt hästi aru ei saa aga kapott ka vist pihta saanud.
Aga oleneb kus ja kellel taha lasta.
Kõige kallimas kohas võib see vabalt 25k minna. :lol:
Ou Vööthüään!!!
320aut
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 23.01.2010 15:35 10

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas 320aut »

noo ütleme nii et ma ei soovi mingit leedu läti jama. Need ei sobitu kohe üldse. kalkulatsioon Hat autos tegemisel ega sealtki odav remont tule kui vaadata tööhindu http://www.hatauto.ee/?id=1059
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas darkie »

Najaa, endal oli 3-ndal jaanuaril laks, kui sõideti tagant sisse Tallinnas. Siiamaani on vaikus.. ootan, et mis saab. Alguses ka öeldi, et millises kohas auto tahan lasta korda teha, ma ütlesin ka et no kui valida saab, siis ikka UM. Siis hakati pmst näkku naerma, et oh nii vana auto ja bla bla bla. Mõlemad stanged läksid, loodan ka et mingid Läti jama ei hakata külge pookima. Pole varem sellise asjaga kokkupuudet olnud, aga kui auto korda tehakse, ning ma tulemusega rahul pole mis siis saab? On mul üldse miskit öelda, või lajatatakse et korras ja head aega! :roll:
320aut
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 23.01.2010 15:35 10

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas 320aut »

Mina ei nõustu. Mina pole süüdi et minu auto rikuti. mul mõlemad esituled olid ühesugused Samuti suunad nüüd aga värvitakse ja pannakse ainult 1 uus tuli ja see jääb kohe näha et uks tutikas ja teine mitte, minul raske masinat müüa, sest seda nähakse ja kohe tingitakse hinda. ja üldse NA*** mul oli seda jama üldse vaja.
320aut
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 23.01.2010 15:35 10

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas 320aut »

Pilt sellisena oma autot näha küll ei sooviks
Kristjan.36
Huviline
Postitusi: 326
Liitunud: 07.08.2006 11:04 50
Peamine sõiduk: BMW E60 525d 2007
Asukoht: Tallinn

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Kristjan.36 »

Kindlustusel on õigus valida hüvitamise viis ja koht, tingimus on, et taastatakse juhtumieelne olukord. Nii et võib kasutada ka kasutatatud osa. Ehk Kindlustus ei pea sinu autot remontima A-varuosadega ja UM-s ning sul ei ole õigus seda nõuda.

Terv,
K
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Steven89 »

Kui oled Tartust, siis soovitan vägagi IFAN autot, Aardla tänaval Forssi kõrval.
Mul pandi 7mesele tagant sisse, siis ytlesin IF kindlustusele, et tahaks UMis, siis ei lastud, olin ka rahul IFAN autoga.
BMW E28 524td
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas tramtram »

-kazhmir- kirjutas:Kindlustusel on õigus valida hüvitamise viis ja koht, tingimus on, et taastatakse juhtumieelne olukord. Nii et võib kasutada ka kasutatatud osa. Ehk Kindlustus ei pea sinu autot remontima A-varuosadega ja UM-s ning sul ei ole õigus seda nõuda.

Terv,
K
et taastatakse juhtumieelne olukord... selge sõnaga õeldud ju, kui on originaal jupid tuleb taastada originaal, ehk siis A varuosadega. Vastasel juhul ei ole ju taastatud juhtumieelne olukord.
Maile
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 05.11.2007 15:25 31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Maile »

Liikluskindlustus seaduses on kirjas, et amortiseerunud osade vahetamisel võib kasutada samaväärd amortiseerunud osasi (loe kasutatud detaile) UM ei tegele kasutatud osade autole külge pookimisega. Suure tõenäosusega saadki UM'is 1 uue tulega auto :D et kindlam ongi mingi töökoda valida ja sealse meistriga osades kokku leppida.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Alvar_S »

Mul enda autol sõideti samuti jaanuari alguses nina maha.
Kindlustuses ütlesin ka,et UM i viige tegemisse aga selle peale naerdi samuti.
Ja taheti mingi urkasse saata tegemisse.
Aga surusin oma tahtmise lõpuks ikka läbi ja sai tuttava juurde töökotta kus ka auto oli 2 nädalat varem värvitud.
Nüüd vaatan ise jupid autole.
Kusjuures mul jäid mõlemad esituled terveks,ainult ühel tulel murdus üks kinnitus.
Kuna tegu DEPO tuledega mida ühe kaupa ei müüda siis tuleb osta uus paar tulesid.
Alguses muidugi see kahjukäsitleja ütles,et paneme selle katkise asemele ühe tavalise. :lol:
Aga tegelikult on õigus nõuda sellist asja mis sul ennem auto küljes oli.
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas MadisK »

esiteks arvan et on MINA TAHAN peale surumine võib sul väga lollilt lõppeda...
sa pead arvestama et nemad on need kes sulle seda raha maksavad ja kui sa palju nussid nussivad nemad sind palju tugevamini...
endal oli laks paar aastat tagasi...lasin tuttaval firmal teha kalkulatsiooni ja remondi ja asjad sebisin ise...lõpuks jäin 5k eeguga plussi.

sebi rohkem, vingu vähem
nullviis
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 11.03.2009 10:23 05

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas nullviis »

kui selline asi juhtunud,siis peab olema usaldusväärne töökoda ja ise ikka suht ninapidi juures ja kursis asjaga mida tehakse...seda ka veel,et kui vähegi saad ära mingeid b-osi kasuta...mingu või rohkem aega,aga proovi leida a-osad.mul on endal minevikust kurbi kogemusi b-osadega...eriti plekkidega milledest jääb peale kokku panekut ainult auto kuju...ei enamat :|
grip
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.01.2009 21:54 49

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas grip »

mis sa arvad et ainult um suudab korralikku tööd teha......?????
vana rondiga mis sinna ikka vaja ronida ja pealegi kui sul on 91-98 a aasta auto siis kindlustus sellega ei arvesta,egas see 2009 m6 pole..........selline auto ka meil käinud....
ühesõnaga kui kvaliteeti soovid ja tlnas elad siis www.ammeco.ee
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Indrek_M »

grip kirjutas:mis sa arvad et ainult um suudab korralikku tööd teha......?????
vana rondiga mis sinna ikka vaja ronida ja pealegi kui sul on 91-98 a aasta auto siis kindlustus sellega ei arvesta,egas see 2009 m6 pole..........selline auto ka meil käinud....
ühesõnaga kui kvaliteeti soovid ja tlnas elad siis http://www.ammeco.ee
No Ammeco suudab korralikku tööd ilmselt teha aga pigem ei taha. Tundub, et suhtumine on selline - teeme võimalikult odavalt, kui klient vinguma hakkab, teeme ümber.
Minu kogemus - peale auto Ammeco poolt "valmis" olemist pidin seal 6x tagasi käima, et tulemus oleks veidigi rahuldav ... lõpuks tüdinesin ise Ammeco vahet käimisest ära, korda ikka ei tehtud.
Helistati, auto valmis, läksin järele:
- esimesel katsel - stange sees lihtsalt auk ja kärukonksu raam ja katted puudu, jäi auto sinna
- teisel katsel - tagaluugi sisemised plastikud kõik puru ja silikooniga tagasi liimitud, jäi auto sinna
- kolmas katse - toonitud tagaklaas seestpoolt ära kriibitud
- neljas katse - sain juba auto kätte ... parkimisandurid ei töötanud
- viies katse - haakekonksu kate kukkus pesulas küljest - auk liiga suur lõigatud, ilmselt töö käigus kriibiti ära ka tagatiib, kuna see oli "boonusena" üle värvitud, oleme ausad - see kate "situti" sinna kuidagi mingite isearetatud mustast metallist klambritega kinni
- kuuendal korral sain auto kätte.
Parkimisandurite juhtmestik oli hoolimata hinnapakkumisest vahetamata ja esimese märjaga lakkasid andurid jälle töötamast, lasin mujal korda teha, haakekonksu kate irvitab stange all siiamaani.
Hinnalt oli Ammeco remondipakkumine lammarijuppidega ainult paar tuhat odavam kui UM-is uute juppidega. Oleks teadnud, et ka töö ei kannata kriitikat, oleks vahe omast taskust maksnud ja UM-i läinud. Paha on lugeda seda kiidulaulu nüüd siin.
Indrek
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas Alvar_S »

selline auto ka meil käinud....
No see ärimees teeb oma firmale reklaami.
Hea ,et nüüd kõik teame kui toredat sitta seal tehakse.
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas TELK »

See tiib ja kapott tehakse korda, keegi ei hakka neid sul välja vahetama.Ja tuli ostetakse ka romulast. KARM AGA TÕSI.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas erik »

Arvan et tiib vahetatakse siiski välja, kuna see ei maksa suurt midagi (b-osana).
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas TELK »

320aut kirjutas:Mina ei nõustu. Mina pole süüdi et minu auto rikuti. mul mõlemad esituled olid ühesugused Samuti suunad nüüd aga värvitakse ja pannakse ainult 1 uus tuli ja see jääb kohe näha et uks tutikas ja teine mitte, minul raske masinat müüa, sest seda nähakse ja kohe tingitakse hinda. ja üldse NA*** mul oli seda jama üldse vaja.
Mida sa halad sul juba ennem see pauku saanud tiib teises toonis võrreldes uksega.
unis
Huviline
Postitusi: 3629
Liitunud: 03.12.2006 13:20 45
Peamine sõiduk: E36 M3/F31 320D
Asukoht: tallinn/rakvere

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas unis »

See pole tema auto pilt! Loe juttu selle pildi juurest.
If everything seems under control, you're just not going fast enough
Kasutaja avatar
marko1986
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 09.07.2007 18:33 41
Asukoht: Harjumaa

Re: Sõideti ette E36-le UM keeldus kalkulatsioonist.(pildid)

Postitus Postitas marko1986 »

Ma kunagi lugesin kuskilt kindlustus paberilt, et üle 2 aastast autot ei pea kindlustus laskma A osadega remontida. Töökaaslase 3 aastat vana Ford tehti ka B varuosadest korda, pole häda midagi. Enda auto sai ka jaanuaris juba 2 aastaseks ja kui midagi juhtuma peaks ,siis olen päris kindel, et laotakse ka B-st kokku
Vasta