316i E36 Ei käivitu enam

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Lühidalt siis kirjeldaks ka olukorda, et oleks teil lihtsam mind sealt poolt ekraani juhendada :).
Hommikul käisin koolis, kõik ilus tore, sõitsin umbes 20km, selle maa peale oli vaja kaks pausi teha, mõlemal korral ideaalne käivitus ( terve päev sadas vihma. )
Siis tulin koju, auto seisis mingi Tunni või kaks, läks ideaalselt käima, liikusin kodust ära sõbra juurde, 2 km oli umbes maad sinna, auto käivitus ilusti, mingid probleemi ei tähendanud nagu, ilusti kiirendas ja töötas ka tühikäigul väga ilusti.
Siis auto seisis sõbra maja ees kuskil 3 tundi, siis hakkas jama pihta, hakkasin käivitama, korra lubas siis oli kõik, aku oli tühjaks mingil põhjusel tõmmanud ( kuigi korra lubas isegi käima minna. ), siis helistasin teisele sõbrale, et täku juhtmetega kohale ilmuks, andisme voolu, kõigepealt lasime laadida umbes 10min,
Siis proovisime käivitada, mootor käis ilusti ringi ega ei olnud ühtegi märki, et käivituks. Siis rääkisime juttu veel 5 minutit, proovisime käivitada uuesti, korra lubas ja siis oli jälle tühja käiamist, lõpuks loobusime auto piinamisest ( tühjalt käiamist pole ka mõtet teha. ). Lasin ennast nööri otsas koju vedada, võtsin aku maha ja panin laadima. ja nüüd olengi omadega siia välja jõudnud, tunnikese foorumis teemasid lapanud aga targemaks pole ikka saanud väga.

Kuna ma olen bemmide kohapealt suht loll siis küsiks järgmiseid asju : ( eluaeg aint japanlastega sõitnud, seega ei tea üldse saksa autodest midagi. )
1. Kus asub kütusepumba relee ? ( Tundus nagu, et enam ei tahtnud ennast väga järgi võtta, aga väga kindel pole, kuidas seda kuulata, kui ei eksi siis süüte sisse keeramisel peaks tagant paar kolm sekundit urinat kuulma ? ).
2. Kas kütuse pump asub taga istme all juhi taga või kunde poolse istme taga ? ( Üks vist anduri koht ja teine pump. Kuigi pumba enda vea julgeks välistada, sest targemad räägivad, et kõigepealt pidi kütte pump lollitama hakkama ja siis alles otsad andma, aga kes neid sakslasi teab :) ).
3. Lugesin, et niiskete ilmadega pidigi E36 lollitama hakkama ( lamda kuskil lollil kohal, et siis kusagil põhja all sumpsi peal eks ? Mingit pilti nägin sealt jäi selline mulje. )
4. Kas asi äkki hoopis immos, ( Mingi kahtlane süsteem sellel immol, vaja vajutada mingit nuppu 2korda siis alles saab käivitada, kui ei eksi siis immo takistabgi kütusepumba tööd ? )
5. Siis veel lugesin, et mingi õhu lõdvik võib seda tekitada ?
6. Või hoopis viga selles, et aku oli tühi, üritasime täkuga käima saada aga tulutult.

Tänud ette kõigile abistajatele :).
Edit : väikene oma loogika ka siia juurde.
Ise julgen arvata, et on viga kusagil kütte süsteemis, kuid välistaks pumba enda, pump siis kõrvalistuja poolel, sai mõõdetud, aga mitte midagi, vool peale ei tule, vb viga pimedas mõõtmisel tekkinud ja väga ei näinud taskulambiga :D. )
Aga nüüd tahaks teada kus kohapeal on küttepumba relee ikkagist, kapoti all on mingi loll sakslaste tehnoloogija ( kaitsme karbi kaanel nagu siis, sealt mitte midagi aru ei saa kus mida asub, asjad saksakeeles, aga selle mõistmisega õnneks raskusi väga ei ole :) ).
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas Xloaded »

Tervitus,


Endal ka enamvähem taoline probleem millega vahelduva eduga sõdin.
Endal ka nii, et kütusepumpa ei võta taha võtta, ostsin UM-ist isegi uue relee selle jaoks. UUs oli 4 klemmi asemel 5 klemmiga. Kuna mul oli 5 klemmi (see keskmine relee auk oli kinni) siis UM lasi kohe mul auto garaaži ajada ja mingi elektrik tõmbas pesa laiali eemaldas kollase takistuse 5 klemmi (keskmise) pesast ja pani uuesti pesa kokku ja sain uue relee peale. Kahjuks ei muutnud see midagi. Ikka ei taha kütuse etteande pumpa (seda mis asub paagis, etteande pump on see mis asub kõrvalistuja seljataga, juhi seljataga peaks olema tagasijooks). Kui süüde sisse keerata siis nagu korraks käib nõks läbi pumbast aga siis vaikus. Pumba tööd saad nii kontrollida vaikses kohas, et eemaldad istme ja siis kuuled vaikset vilinat, isegi surun peaks tunda olema kui näpu pumba peale paned. Kütuse pumba relee asub ees kapoti all kaitsmete/releede karbis. Minul E36 92a 325 TD/s. (nagu selgus siis relee paigutus ja seadistus minu buumeri puhul hoopis Ameerika mitte Euroopa versioon (vähemalt nii väideti!) miks nii ei tea ju siis tehtud USA turu jaoks, minu puhul antud pilt ei ole korrektne aga sinule peaks sobima. lisan lingi infost : http://www.unitedbimmer.com/forums/bmw- ... ement.html

Samas kui sa asud tln. siis mul on nv. nati aega ja ka igasugu releesi on ka tagavaraks, et testida ja natuke kogemust ka juba. Siis pakun, et võiks saada kokku ja uurida. Samas Laupäeval käin Tartus ka ära nii et kui sa oled tartlane siis võime ka seal kokku saada ja uurida. 2 pead ikka parem ja ehk leiame lahenduse ka kiiremini. NB: endal on masinal juba muid asju vahetatud nagu igast eelsüüte küünlad jne.. välistamaks kõikvõimalikud muud jamad. Ja olen 100% kindel et viga võib olla elektrooniline või siis äkki tõesti kuskil mõni imo peal mida maha võtta ei oska. Sest kui otse need 30 ja 87 vist nii oli ? minu puhul relee pealt vaadates vasakult keskmine ja alt keskmine klemm otse juhtmega üle vedada siis võttis kohe pumba järgi. Seda nippi saaks kasutada siis kui masin mingi ööpäeva seisnud ja aku nõrk. Endale muretsesin uue Varta Silver 100 am. 850 käivitus vooluga juraka et iga ilmaga riista käima saaks, isegi kui kütuse pump alati kohe taha tulla ei soovi.

Edu,
Ardo
5084770 <- helista ja anna teada kui soovid koos uurida, samas võid küsida ka E36 klubist, need seal rohkem E36 peale spetsialiseerunud aga ei ole kahjuks nii aktiivsed kui antud bmw foorum.
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas Xloaded »

Lisaks veel juurde, et mõni väitis, et temal esineb sarnane anomaalia just siis kui kütet alla poole paagi. See väide võib just tõeseks osutuda kuna eile lasin endal paagi täis ja täna hommikul läks ilusti käima. Tavaliselt peale pikemat pausi kas 5-6 tundi või terve öö seistes siis just hommikuti käivitades korraks lubas ja kui ei „jopanud“ siis käiasid ca 10 sek. kuni läks. Kuna auto ostes oli seal peal eriti vaene aku mis peale 10 sek. käiamist juba saba andis ostsin kohe ka uue aku. NB: alla 2000 norm akut ei saanud, vähemalt mitte sellist mis ka miinus 25 c masina käima jõuaks vedada. Seega soovitan kindlat kvaliteeti Varta Silver 100am. 850 käivitus vooluga, antud aku mahub napilt ära ja vist oli see järvevana tee Rover kust sain hinnast 100.- alla kui enda vana „juustu“ neile jätsin. Odavamalt kuskilt ei leidnud, igal pool olid hinnad 1 EEK. Täpsusega samad. Samas igalt poolt ei julge osta ka kuna pärast vaja garantiid äkki ja siis antud „lambi“ kauplust enam ei eksisteerigi.

Antud relee mis ma UM-ist ostsin kuna väidetavalt USA variant ja mujalt auto poodidest seda ei saanud. Samas ostsin ka ühe EU. Relee millega pole hetkel midagi peale hakata, kui sinule sobib võin mõne õlle eest ära anda :P Samas peaksin kiitma siin ka õismäe UM-i. Jõudsin sinna mõni minut enne kella 18:00 kui oli sulgemine. Lisaks et mind ikka veel teenindati aeti auto ka sisse ja nende elektrik ehitas eemaldas mul pesast keskmise takistuse (selle jaoks pidi pesa eemaldama ja laiali võtma, niisama seda sealt välja ei nokitse. Kohe tuldi ja tehti 30 min tööd ilma, et ühtegi senti oleks küsitud peale tööpäeva lõppu ka veel. Mina jäin väga rahule. Mees veel vaatas ja naeris, et ooo sul siin suurem turbo vahel ja cooler ning 1001 muud asja :D

Ehk olin abiks.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Suured tänud igasugu info eest, oleks nõus küll kahekesi müttama aga ma hoopis Tallinna ja Tartu vahel, ehk siis Türil.
Sarnane probleem oli mul ükspäev enne ka kui kütuse seier enamvähem samal maal oli, äkki tõesti siis selle viga, sest seier jõudis punasele nagu üks päevgi.
Aga see päev ma sain ta ikkagist käima, Turtsus ja tahtis ära surra aga ikkagist läks käima, panin kütust juurde ja peale seda läks kohe ilusti käima, Tänud piltide eest, nüüd lähen kohe varsti välja müttama, väike kohvi enne :).
Ahjaa, küsiks siit veel sellise asja, et kas oli see e36 millel orginaalis oli peal see kaardiga immo ( et tõmbad mingi kaardi armatuuri alt läbi ja peale seda alles saad käivitada ), mul juhi ukse klaasil oli vähemalt selline silt, et on mingi Key Card sellel, kunagi paar aastat tagasi sai ühe 323 kupeega sõidetud ja sellel oli selline kaardi süsteem.
Ise arvan, et see kaart on kaduma läinud ja siis ongi see kahtlane nupu süsteem aretatud,et käima läheks,
samas immo läheb vist maha, sest kui immo nuppu vajutan siis käib kuskilt mingi klõps läbi ( mingi relee arvatavasti siis ).

Loodan, et keegi veel mõnda head tarka juttu räägib :).
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas Xloaded »

porku kirjutas:Suured tänud igasugu info eest, oleks nõus küll kahekesi müttama aga ma hoopis Tallinna ja Tartu vahel, ehk siis Türil.
Sarnane probleem oli mul ükspäev enne ka kui kütuse seier enamvähem samal maal oli, äkki tõesti siis selle viga, sest seier jõudis punasele nagu üks päevgi.
Aga see päev ma sain ta ikkagist käima, Turtsus ja tahtis ära surra aga ikkagist läks käima, panin kütust juurde ja peale seda läks kohe ilusti käima, Tänud piltide eest, nüüd lähen kohe varsti välja müttama, väike kohvi enne :).
Ahjaa, küsiks siit veel sellise asja, et kas oli see e36 millel orginaalis oli peal see kaardiga immo ( et tõmbad mingi kaardi armatuuri alt läbi ja peale seda alles saad käivitada ), mul juhi ukse klaasil oli vähemalt selline silt, et on mingi Key Card sellel, kunagi paar aastat tagasi sai ühe 323 kupeega sõidetud ja sellel oli selline kaardi süsteem.
Ise arvan, et see kaart on kaduma läinud ja siis ongi see kahtlane nupu süsteem aretatud,et käima läheks,
samas immo läheb vist maha, sest kui immo nuppu vajutan siis käib kuskilt mingi klõps läbi ( mingi relee arvatavasti siis ).

Loodan, et keegi veel mõnda head tarka juttu räägib :).
Kus sul see immo nupp asub?

Väike tsitaat väidetava tehase immo. kohta :
" behind the glove box, cut the two big wires and splice them together, this bypasses the box."
peaks siis uurima millised on seal need 2 SUURT juhet :D. Äkki oskab keegi veel immo-de. kohapealt suu lahti teha. Samas on minul lisaks veel mingi võti ka kaasas millega saab kapoti all olevat pasunat keerata.
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas Xloaded »

Enda buumeril ma seal mingit 2 suurt juhet esijalgsel vaatamisel avastada ei suutnud. Samas leidsin et ees istmetevahel kus see kasetite hoidja on siis see eemaldades on seal all mingi 2 juhtmepaari millel mõlemal emased otsad otsas, midagi peaks nagu seal vahel olema. Äkki seal peaks olema immo. teema või midagi? Oskab keegi targem nõu anda, niisama testimiseks neid kokku ühendada ka ei julge.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Nii, nüüd siis tuju ikka täiesti nullis.
Sai puhastatud kõik võimalikud asjad, alustades akujuhtmetega ja lõpetades küünla juhtmetega.
Sai Bensu Pumpa kontrollitud, tundub töötavat, Käivitamis ajal uriseb suriseb, tester näitab,et vool on olemas ja kõik korras. ( Immo tööpõhimõte siis ongi bensupumba elektri katkestamine, immo töötab ).

Nüüd oleks vaja teada, mis küünlavõti sinna istub, iga **** auto jaoks tuleb vist tänapäeval eraldi osta, ei sobinud ei nissani ega mitsubishi oma.
Küünlad ongi ainuke ja viimane võimalus vist mis seal metsas saab olla, sest kõik mu ju töötab.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Nii, sain küünlad maha, kõikidel küünaldel säde ilusti olemas, sai ka küünlad ära puhastatud, natukene tahmased olid aga ei midagi kriitilist, sai nööriotsas proovitud,et äkki saab ikka kuidagi käima aga peale täis tõmbamise see midagi ei andnud, Siis laenasin kohalikust remondi kohast küünlavõtme, kuna omal bemmi jaoks pold. Lasime tühjaks, bensu ais oli ümber ringi päris jõhker ( kõik küünlad maas ja käiasime mootorit. ).
Ladusime kokku tagasi aga ei midagi, proovisime veel mõned korrad käivitada ja nüüd mõistus otsas.

1. Bens tuleb peale. ( küünlad märjad ja bensu haisu kaugelt tunda, seega peaks ju tulema parajalt teda. )
2. Säde olemas, puhastatud kõik juhtme otsad, jagajad küünlad ja kõik mis üldse vist võimalik.

Et nüüd siis, kas tõesti jääb pumba töö nõrgaks või on aju lõpetanud töölepingu ? :).
LauriTT
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 20.05.2008 23:57 43
Asukoht: Tartumaa

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas LauriTT »

Uuri, mis seisus aju ja äravoolukanalid on:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=30529
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

LauriTT kirjutas:Uuri, mis seisus aju ja äravoolukanalid on:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=30529
See aju võib olla küll olla surnud ainult tolmu surma :D.
Pilt

Sel ajal kui aju uurimas käisin tekkis paar küsimust ka, küsin siin samas ei hakka uut teemat selle pärast tegema :

Katkine juhe kapoti ja kere vahel, algab kerest ja lõppeb kerega, ei saa selle põhimõttele pihta.
Pilt

ja mõlema tule juures esineb selline emane pistik :
Pilt

Tänud vastajatele jällegi :).
LauriTT
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 20.05.2008 23:57 43
Asukoht: Tartumaa

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas LauriTT »

Katkine on kapoti ja kere vaheline massijuhe. See peab terve olema.
Pistik on tulederegulaatori pistik.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

LauriTT kirjutas:Katkine on kapoti ja kere vaheline massijuhe. See peab terve olema.
Pistik on tulederegulaatori pistik.
See katkine juhe võib käivitamist takistada ?
Sest enne kui auto seisma jätsin näitasin sõbrale kapoti alust, sain tema pihta naerda, et minu 1.6 kapoti all on ka rohkem mootorit kui tema 1.8 golfil :D.

Nüüd sain teada miks regulaator ei tööta :D.
LauriTT
Huviline
Postitusi: 375
Liitunud: 20.05.2008 23:57 43
Asukoht: Tartumaa

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas LauriTT »

Käivitamist ta ei tohiks takistada :d
75kW 1.6i lippab oma mootorimahu kohta edasi vägagi edukalt.
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas marek555 »

Xloaded kirjutas: Kütuse pumba relee asub ees kapoti all kaitsmete/releede karbis. Minul E36 92a 325 TD/s. (nagu selgus siis relee paigutus ja seadistus minu buumeri puhul hoopis Ameerika mitte Euroopa versioon (vähemalt nii väideti!) miks nii ei tea ju siis tehtud USA turu jaoks, minu puhul antud pilt ei ole korrektne aga sinule peaks sobima.
Ameerikas ei olnud diisel E36 ametlikult müügis :roll:
Kus sul see kütusepumba relee asub siis? Vähemalt kõigil E36 bensukatel peaks relee olema kaitsmekrabis (millegipärast minu autol seal seda pole).
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Mul on, ma õppisin lõpuks selle bemmi kaitsmete süsteemi ära, japsidel oli ilusti joonistatud joonis selle kohta kus midagi asub ja oli kastikeste sisse joonistatud, e36-el aga on lihtsalt nimekiri ja pimedas ma nt ei näinudgi, et seal mingisugune legend on aga nüüd valges tabasin asja ära :D.

Aga ikka tahaks teada miks käima ei lähe, esmaspäeval on remonti minek ja tahaks raha kokku hoida :D.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: 316i E36 Ei käivitu enam

Postitus Postitas porku »

Auto sai korda, veaks oli niiske ilm ja üle peksvad küünla juhtmed, lisaks seal pika käiamise peale jäi kinni kütuse pump :D.
aga nüüd ilusti korras ja sõidab :).
Vasta