E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas Tauri_V »

Tere!

Probleemid hakkasid pihta sellest, kui vahetasin mehaanilise pumba tagasi elektroonilise vastu.
Kuid mõned probleemid, mida ei suuda enam lahendada on järgmised:
pööretel umbes 3000 hakkab vahepeal gaasi lahti lastes pöördeid paar korda uuesti kõrgeks viskama, nii umbes 4500 peale, mispeale langeb alles normaalseks.
Teine viga, mis tekkis peale teise pumbakaane proovimist on see, kui kõrgematelt pööretelt gaas lahti lasta, siis lihtsalt ei reageeri pedaalile, nagu mootor oleks välja surnud. Alles tühikäigule jõudes vahest reageerib ja vahest sureb täitsa välja. See jama tekkis peale teise kaane proovimist. Kaanes asi ei saa olla, kuna olen kahte erinevat kaant proovinud ja sureb samamoodi välja.

Tegin diagnostika ka ja selgus, et vigadeks on Engine speed sensor(väntvõlliandur). See ma arvan, et põhjustab seda välja suremist, aga miks see esineb just teiste kaantega, mida proovin. Oma täielikult läbi kaanega seda viga ei esine, et välja sureks ja pedaalile ei reageeri.

Teine viga on Delivery controller control deviation. Sellelega seostaks ma selle liuguri plunzervõlli peal, et midagi on mäda jaoturpeasüsteemiga. Kõige rohkem huvitabki just, mis tekitab seda viga.

Ei oskagi nüüd midagi teha, kas on midagi valesti läinud kõrgsurvepumba kokkupanemisel, kuna ma tõstsin 993 korpusest kõik üle 995-le, mis hakkab juba tõenäoliseks muutuma. Äkki kellelgi on mingisuguseid oletusi nende seletuste põhjal, mida ette võtta? Külmalt käivitub hästi ja soojalt ka 2-3 sekundiga. Ei ole tähele pannud, et suitseks ka.
BMW f11 530xd 2015
turbobemm
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 16.02.2010 19:53 36

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas turbobemm »

Tere.Mul 318tds ja vahetevahel tahab käiguvahetusel välja surra.Minu autol paistab,et on surnud etteande pump kuna kui on paagis vähem kui 15l siis ei taha kohe käivituda.Kui on rohkem siis käivitub kohe.Üks krd-i jama sellega :cry:Äkki oli abiks :arrow:
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas Tauri_V »

Mul etteandepumbas viga pole, kuna käib samamoodi nii poole paagiga kui ka siis, kui tuluke põleb juba.
Aga homme proovin teist kõrgsurvepumba alumist osa. Teist DDE-d proovisin ka, see ei aidanud samuti.
BMW f11 530xd 2015
turbobemm
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 16.02.2010 19:53 36

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas turbobemm »

Aga kas vanad vead kõrvaldatud.Andurid ju juhivad tegelt mootorit.
Kasutaja avatar
_siim_
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 27.09.2007 16:05 42

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas _siim_ »

Mul küll 2,4 aga samamoodi hakkas elektrooniline kalama peale seda kui vett sai,läks käima mingi 1-2 sek ja siis viskas mingi 4500rpm ning suri välja,gaasipedaalile ei reageerinud enam,nüüd kasutan mehaanilist pumpa,sai ka ümber lapatud mitmest pumbast,hetkel ei taha soojana käivituda 30 mintsa ja läheb jälle,küll vaevaliselt aga läheb,vbla alles kehvalt seadistatud...
C:\>Sent from my i386 using MS-DOS__
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas Tauri_V »

Selge. Siis mul on ilmselt ka pumbakaan ikka läbi, kuna pump olevat vett vms saanud. Mehaaniline osa peab korras olema, kuna sain proovida täiesti tervet sõitva auto pealt pumpa ja sellega kalas samamoodi. Aga imelik, et ma olen proovinud kahte erinevat pumbakaant ja mõlemaga oli sama jama. Oma vanaga mul seda väljasuremis probleemi ei olnud.
Aga see selleks, mõtlesin, et panen ka mehaanilise peale tagasi, aga kus sa sellega. Mehaanilise pumbaga ei jõudnud enam kütus pihustiteni, vahepeal sai pump lahti võetud, aga kas siis on valesti mdagi koos vms, aga jah kütust pumbast edasi ei lähe.
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
_siim_
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 27.09.2007 16:05 42

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas _siim_ »

Keera segukruvi põhja õhutamise ajaks ja vaata et kindlalt suretiklapile vool peale tuleb,2,4 võtab voolu klapi pealt mingi 2s pärast ära meh pumbaga ja tuli lisajuhe vedada,viskab mingit errorit.
Valesti pole seal eriti midagi kokku panna minuarust :D

NB: põhjas segukruviga käima minnes läheb lõhkuma nii et ole kohe valmis välja suretama ja siis pärast tuleb segu maha keerata.
C:\>Sent from my i386 using MS-DOS__
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E36 325TD probleem kõrgsurvepumbaga

Postitus Postitas Tauri_V »

Asi juba tegelt pikamat aega korras. Viga oli selles, et kui ma pumba lahti võtsin ja kokku panin tagasi, siis gaas oli nagu täitsa maas ja kütet üldse peale ei antud. Sättisin nii, et gaasi saaks rohkem anda ja asi korras, hakkas lubama ja läkski käima. Niiet minu poolt on asi korras.
BMW f11 530xd 2015
Vasta