E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas Mürka »

Tervist.

Autoks E36 320i. Tagumine piduriplekk on suht ära ussitand ja on oma korrosioonistaadiumis jõudnud nii kaugele, et ta on hüljanud oma head sõbrad käsipiduriklotside tihvtid. Seega minu käsipiduriklotsid tunnevad end üksikuna ja kolisevad nüüd ketta sees ringi. Ega muud võimalust ei ole, kui et vana plekk välja visata ja siis uus asemele toppida. Aga kuidas ma tolle vana sealt kätte saan? Kas tõesti pean rattaflantsi eest ära võtma? Ega see laagrile kahju ei tekita? Targemad, paluks abi.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas jargo »

ega sa seda flantsi kätte ei saa.pead ka laagrid ära vahetama.mingid tegijad on ka uuele plekile rellakaga sälgu sisse lõiganud ja siis rattarummu vahelt läbi painutanud.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas Svenp »

Pane tihvtidele seibid alla. Surud kruustangide vahel seibi ovaalseks ja lööd keskosale lohu sisse tihvti pea paigal hoidmiseks.

Flantsi eemaldades puruneb laager (sisesaale tuleb välja).
Sõidurõõm
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas Mürka »

Svenp kirjutas:Pane tihvtidele seibid alla. Surud kruustangide vahel seibi ovaalseks ja lööd keskosale lohu sisse tihvti pea paigal hoidmiseks.
Üritasin. Tihvt on liiga lühike selle nalja jaoks, et ulata läbi, kui klots vahele panna. Võib-olla ei leidnud õiget seibi...

Siin üks targem härrasmees soovitas mul ka plekk lõhki lõigata ja siis kokku keevitada. Kui kiiremas korras uue pleki kätte saan, siis peaks ära proovima. Muidu vist üritan veel korra tihvt-seib remondimeetodit.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas erik »

Ajutise lahendusena võib seibi tehnikat proovida küll.
Lähed ostad nalja hinna eest ziguli/mokitsa tiftid koos seibidega ja asi jonksus. Need on eraldi komplektina saada, olen ise näinud.
Kasutaja avatar
ainulaadne
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 15.10.2009 10:08 16

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas ainulaadne »

Seda ajutist seibi alla panemist olen praktiseerinud. Ajutine - igavene!
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas erik »

Teadagi...nii kaua ajutine kuni seib väikseks jääb.. :P
ljoha
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 21.03.2008 12:19 49

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas ljoha »

Ega ei peagi tiftidega panema,mul endal juba pikemat aega viieste poltidega kinni.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas Mürka »

Tänud abi eest, härrased. Täna sai töö ette võetud ja süsteem taastatud. Viiesed poldid hoiavad hästi kinni, käsipidur on tagasi oma endise hiilguse juures: nagu kännu taga.

Jagan ka paar vihjet: Baltic Boltist sai ostetud 40 millimeetrised poldid, mille mõlemasse otsa sai pandud seibid - üks pleki taha ja teine klotsivedru ja iselukustuva mutri vahele. 40mm on hea pikkus, kuna siis ei pea mutrit poldi otsa keerates vedru kokku suruma. Samas on 40mm piisavalt pikk, et ratast alla pannes hakkavad rattapoldid vastu nende otsi käima. Selle olukorra lahendasin nii, et kinnitasin klotsid ära, võtsin relaka ja lasin ülejäänu poldiosa maha.

Kogu remont maksis 18 senti ja paar tundi aega :)
Hardi@
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11.07.2011 18:29 43

Re: E36 tagumine piduriplekk vajab eemaldamist

Postitus Postitas Hardi@ »

Mul oli sama probleem ostsin uued plekid 32 euri ühele poole panin ka valede võtete tõttu uue laagri teisel pool lõikasin sälgu sisse ja asi korras
Vasta