E36 elektriakende paigaldus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas k2ska »

On siis plaan panna oma e36ele väntade asemele elektriaknad. Olen metsikult otsinud neti avarustest teemasi aga mitte midagi kasulikku pole leidnud. Ehk keegi kaasfoorumlane oskab aidata. Mootorid on mul olemas aga nüüd on mure selles, et mul on sellised lülitid millel on väike pistik ja need käivad läbi aju(juhtploki vms). Kuid on ka ju tavaline lüliti olemas millel on suurem pistik ja millest peaksid juhtmed otse mootorini minema. Ma lihtsalt ei taha selle ajuga jamada. Nüüd ongi selline mure, et kas mootoril on siis ka ikka samamoodi 2 toitejuhet ja vist mingi 3 või 4 mingit (anduri????) juhet. Või on need süsteemid ka erinevad. Elektriskeeme leidsin mustmiljon ja nüüd peaks kuidagi süvenema hakkama kuid ei oska kuskilt peale hakata.

Jutt sai väga keeruline ja segane, kuid loodan, et keegi ikka aru sai ja oskab aidata mind väheke.
Ette tänades.
Kristo.
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas Pedak »

No need mis läbi aju lähevad on nn comfort lülitid(rohelise põhjaga), vajutad klõps peale jooksevad ise üles/alla. Teised mis otse mootorisse lähevad on sellised mida pead ise koguaeg peal hoidma, et aken liiguks(valge põhjaga).

No pmst kõige lihtsam variant on see, kui paned need akna mootorid ja vead otse sinna voolu kust iganes( süütest nt). Kuid natuke kindlam oleks ikkagi läbi kaitsmekarbi vedada ja relee vahele panna, juhul kui seal peaks midagi lühisesse või valesti minema siis lööb kaitsme läbi mitte ei pane autot põlema. Aga kui elektriga sina peal pole siis on see ilge kepp.

Mootorid on erinevate pistikutega.
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas k2ska »

Mootorid on kahe pistikuga. Eraldi toide ja siis anduri pistik vms. Plaanis ongi vedada kaitsmekarbist juhtmed. Relee panen kindlasti vahele. Tänase päevaga sain niipalju targemaks, et ainukene asi mis mul vaja on kaks lülitit mis on siis tavaline (Valge põhjaga siis). Mul pole mugavust vaja. Minu mugavuseks ongi see et ma ei pea käsitsi kerima neid aknaid :)

Aga siiski mis need teised juhtmed on seal mootori küljes, peale kahe toite juhtme?? Kas on need koormusanduri või mingi lõppanduri jaoks mõeldud?
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas jargo »

mootorid on ka erinevad.on ka automaatselt sulguvad mootorid.selline must karbike on mootori küljes.
siis on tavalised kahe otsaga ja ka kahe pistikuga mootorid.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
alartolk
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: 11.01.2009 12:59 08
Peamine sõiduk: BMW 318 m-pakett
Asukoht: Rõngu alevik
Kontakt:

Re: E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas alartolk »

kas kellelgi mingid õpetust pole et kuhu ma need juhtmed pean yhendama.esimesed el.aknad on olemas (rohelisepistikuga).kunagi sai e34 le proovitud aga tagumisi lyliteid tööle ei osanud panna.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 elektriakende paigaldus

Postitus Postitas jargo »

ega ilma skeemideta neid tööle saagi.siin foorumiski need skeemid kõik saadaval.
roheliste pistikutega on automaatselt sulguvad ja avanevad süsteemid.iseenesest hea valik,kuid paigaldamine võtab natuke rohkem aega kui tavaliste akende paigaldamine.
juhtplokki on sul ka vaja.

kui sul raha üle siis võiksin sul need ka ise paigaldada.kui jupid kõik olemas.
ja asuksid keila lähedal.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Vasta