LED numbri valgustused.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
hapnik
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 16.07.2013 23:27 41
Peamine sõiduk: bmw 318 i

LED numbri valgustused.

Postitus Postitas hapnik »

Keegi oskab öelda äkki kuskil juttu olnud kuidas neid panna :D
:lol:
tnxtnx
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 12.11.2012 18:51 43
Peamine sõiduk: 330xd 185kW 510Nm@2800RPM

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas tnxtnx »

hapnik kirjutas:Keegi oskab öelda äkki kuskil juttu olnud kuidas neid panna :D
:lol:
Ostad pirnid ja paigaldad tuledesse...

Link ka:

http://lmgtfy.com/?q=bmw+led+license+plate+bulbs#" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Kasutaja avatar
hapnik
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 16.07.2013 23:27 41
Peamine sõiduk: bmw 318 i

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas hapnik »

mingit tuld ei löö armatuuris põlema?
Kasutaja avatar
Spectral
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 21.05.2010 22:22 41
Kontakt:

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas Spectral »

Sõltub pirnidest, osad näitavad veateadet, teised aga ei näita.
Juhul kui jääb põlema armatuuris, siis lased kuskil diagnostika tüübi juures välja progeda, et ei kuvaks. :)
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas TiitR »

Seadus ei luba tegelikult sellist tegevust (hõõglambi pessa LED-i toppimine) ja ka eredalt põlevad tuled võivad tänaval pollarite tähelepanu äratada. Olin isegi sunnitud oma LC-le LED numbrituled kaugelt maalt tellima, kuna ei Euroopa ega USA manner mulle midagi ei pakkunud, vaid margiesindus 100€ paar. Asi polekski rahas, kuid orig. süsteem on täiesti haige ja olen juba 2x Amservi raha viinud, üle 1,5a. ei kesta (tõdeb Amserv ise ka). Nüüd tellisin täiesti kinnised LED-id, OEM koodi järele, nõutavad tähised peal, jne...
Teemaalgatajal vist e46? Kui jah, siis soovitaks legaalseid (pole kellelgil hüpata vms.).
Näiteks (tellisin isegi sealt): http://www.aliexpress.com/item/2pcs-set ... 65098.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas illukas316 »

CE märgistus neil nüüd vaevalt legaalne on.

Samuti ei usu, et pilukate plastikusegu meie talve üle elab.

Hiinlaste kräppi ostes tasub äärmiselt põhjalik olla taustauuringutega, vähemalt, et teised ostnudki kaupa kommenteerinud oleks. (Amazon.co.uk selles suhtes veidi viisakam koht kui Aliexpress.)

Muidugi hind kirves just ei ole, proovimiseks kõva küll. Samas kindlasti võiks panna enne laua peale päevaks põlema ja temperatuure/voolutarvet jälgida - hiinlasel on p*hui, kas su auto põleb maha või mitte kuniks tal raha käes on.

(Tegelen igapäevaselt vinge hiina/poola elektroonika elule turgutamisega, I've seen **** you wouldn't even believe :mad: )
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas TiitR »

illukas316 kirjutas:CE märgistus neil nüüd vaevalt legaalne on.

Samuti ei usu, et pilukate plastikusegu meie talve üle elab.

Hiinlaste kräppi ostes tasub äärmiselt põhjalik olla taustauuringutega, vähemalt, et teised ostnudki kaupa kommenteerinud oleks. (Amazon.co.uk selles suhtes veidi viisakam koht kui Aliexpress.)

Muidugi hind kirves just ei ole, proovimiseks kõva küll. Samas kindlasti võiks panna enne laua peale päevaks põlema ja temperatuure/voolutarvet jälgida - hiinlasel on p*hui, kas su auto põleb maha või mitte kuniks tal raha käes on.

(Tegelen igapäevaselt vinge hiina/poola elektroonika elule turgutamisega, I've seen **** you wouldn't even believe :mad: )
See bemmi oma oli mul näitena toodud. Endale tellisin need (enne lugesin ka tagasisidet): http://www.aliexpress.com/item/LED-Lice ... 78229.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mis talve puutub (räägin vaid enda LC-st), siis originaalid on täiesti debiilse ehitusega ja meie kliimasse raudselt mittesobivad (kinnitab ka Amserv). Ei jaksa iga aasta tagant neid osta, eriti kui originaalil midagi muudetud pole ja hind ka 100€ paar. Samas meeldib mulle, et kõik viled ja tuled, mis autol tehasest küljes, ka põleksid/töötaksid (seda nõuab muidugi ka seadus :cool: ). Kokkuvõtteks, ega mul muud üle ei jäänudki kui sealt tellida, sest (koos paari LC-d omavat tuttavaga) sai terve nett läbi kammitud ja mitu inimest tellisid need.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas marek555 »

TiitR kirjutas: Teemaalgatajal vist e46? Kui jah, siis soovitaks legaalseid (pole kellelgil hüpata vms.).
Näiteks (tellisin isegi sealt): http://www.aliexpress.com/item/2pcs-set ... 65098.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Need lingil olevad valgustavad nii, et nagu oleks tänavavalgustus lamp numbri kohale kinnitatud.
Ehk siis no good :) Legaalsed on need muidugi siis kui neil tähis MD, ei sa keegi midagi köhida ;)
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas Madis. »

Ostsin just VW originaal led numbrituled. MD tähisest pole haisugi. :)
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas marek555 »

3) laternas kasutatav lamp peab vastama E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele ja sellise lambi asendamine vahetatava LED valgusallikaga on keelatud. Laternale, milles kasutatakse LED valgusallika moodulit, peab olema kantud tähis MD;
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas Madis. »

Ma tean, sellepärast kontrollisingi. Olen näppinud kahte erinevat VAG OEM nr tuld. MD kirjast pole haisugi. L (nr tule tähis), E ja DOT märgised on olemas.

Minu autol on küljes, tutvustan hea meelega konstaablitele neid lähemalt. Kuigi vaevalt aasta-paari vanuseid autosid led nr tulede pärast kotitakse.
Kasutaja avatar
hapnik
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 16.07.2013 23:27 41
Peamine sõiduk: bmw 318 i

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas hapnik »

nii panin külge lõi tuled armatuuris põlema aga need ei häiri :D kuid see häirib küll et nad ei pole nagu ühtalselt vaid nagu natuke vibreeriks või väriseb :D vms
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas arnis »

Ei tohi ennast harjutada veateadete ignoreerimisega.
Kas sul E46?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
hapnik
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 16.07.2013 23:27 41
Peamine sõiduk: bmw 318 i

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas hapnik »

jah on küll e46
Smart49
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 31.08.2012 00:57 03
Peamine sõiduk: BMW G30
Asukoht: Tallinn

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas Smart49 »

Ise ostsin e46le led pirnid DB-HP-st ,äkki maksid mingi 5-6 euri tükk ja olid canbus variandid ehk mingit tulukest siimaani põlema pole lõõnd ja põlevad ka ühtlaselt.See ,et pole lubatud see mind küll ei koti,palju asju pole lubatud aga ikka tehakse.See tänapäeval nii igapäevane nähtus et ledid numbrituledes,kahtlen et mendid väga tähelepanu viitsivad sellel enam pöörata.
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas joffe »

Tehakse küll jah, aga kas vahele ei jääda või- ei räägi mundrimeestest, vaid ülevaatusespunktist. Kui ikka kästakse ümber vahetada põhjusel, et tehase poolt pole ette nähtud, küll siis kottima hakkab! :|
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas arnis »

"Pole tehase poolt ette nähtud" ei ole täitsa õige väljend. Väga vähesed asjad on otseselt keelatud tehase poolt. Näiteks pole keelatud kasutada eraldiseisvat naviseadet, olenemata, et tehas pakkus konsooli navigatsiooniseadet. Ei saa keelatada kasutada eraldiseisvat naviseadet.
Küll on aga vajalikud teatud tähistused valgustil, mis lubaksid antud pirni.
Igatahes, originaalpirne võiks kaasas kanda, nii kui mure tekib, saab kohapeal ära lahendatud.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas joffe »

Pole see minu väljamõeldis, et "kui pole tehase poolt ette nähtud LED- sid, siis ei tohi ka kasutada"! Ja milleks siis sinu arvates neid originaale igaks juhuks kaasas kanda? Pole ju vaja kõige targemat mängida ja samas nagu püüda ennast millegagi õigustada! :|
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas arnis »

Oehh. Põhimõtteliselt, kui leiad MD märgistusega valgusti, siis võib seda kasutada, olenemata auto tootjast. Ma saan aru, mille jaoks on määrused tehtud ning üritan põhimõtet ka järgida. Kahjuks on seadus kirjutatud natuke kitsameelselt ja kui mulle selle kitsusega peale astutakse, siis astun mina ka vastu. Kuna seadus lubab väheohtlikke vigu "parandada" tee ääres, siis seda ma ka teen.

Eesti Politsei on selles suhtes üsna mõistlik. Ma olen kümneid kordi olnud peatatud ja ei ühtegi märkust seoses numbrituledega. Need on valged, need on heledad. Number on ilusti valgustatud, mitte liiga vähe (nagu originaalpirnidega) ja mitte liiga palju (mida on samuti võimalik LEDidega teha).
Kahjuks meie politsei pöörab kuidagi vähe tähelepanu hoopiski tähtsamale teemale: HID lähituledes, kus puudub luup. See on tugevalt häiriv, kuid sellega väga ei tegeleta.

Kui minu numbrituled oleksid häirivad, siis ma lahendaksin selle probleemi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas Kustas »

hapnik kirjutas:Keegi oskab öelda äkki kuskil juttu olnud kuidas neid panna :D
:lol:
PiltPilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: LED numbri valgustused.

Postitus Postitas darkie »

:lol:
Vasta