Tugeval gaasi andmisel tossab.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
niidu
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 24.08.2014 20:36 35
Peamine sõiduk: BMW 330

Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas niidu »

Nii mure siis järgmine... Muidu auto ei aja tossu välja aga kui kiirendada ja gaas nt põhja lüüa siis lööb taha tossupilve(musta). Mõtleme ise ,et järsku on linnas sõitmisest pütt tahma täis. See mis sumbutis välja lendab tundub olevat selline mikropuru.

Linna ääres vahel laseme ikka gaasi põhja ja siis lööb ikka korraliku pahvaka välja. Aga kui sama asja korrata siis järgmine kord pole see pilv enam nii suur...
Kas nt püti vahetusest oleks kasu ?? On kellelgi sama probleem olnud?


Mootoriks Diisel 3.0 . 2000a. automaat. 135 kw.
Viimati muutis niidu, 16.10.2014 11:33 38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas arnis »

On sul ikka BMW? Midagi konkreetselt nagu öeldud pole, millega sa sõidad.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas jass161 »

Õhuvarustusega on jama. Õhufilter umbes, rõhulekke või geomeetria ei tööta õieti( vaakum lekked, juhtklapp kutu)
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas Raemees »

Kuno_T kirjutas:330 on nii bens kui ka diisel. Juba 3 postitust tühja pläma, varsti paneme teema lukku ja aitab küll.

ma ei tea aga kirjas et diisel ju :shock:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas arnis »

Raemees kirjutas:
Kuno_T kirjutas:330 on nii bens kui ka diisel. Juba 3 postitust tühja pläma, varsti paneme teema lukku ja aitab küll.

ma ei tea aga kirjas et diisel ju :shock:
Minu mäletamistmööda samamoodi seda ei olnud, kuid see nagu ei tohiks olla võimalik...
Olenemata, ei ole ikka veel teada, mis autoga tegemist on. 3.0 diisel on tootmises 16 aastat.

Tegelt peaksid moded olema veidi "efektiivsemad" nendega, kes esitavad probleemi ja ei maini
spetsiifiliselt, mis auto neil on. Üldjuhul on mingi comfort pakett kõikide lisadega jutuks.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas Ma®tin »

Üldiselt võiks moded sinu väga üleoleva tooniga postitustega ka veidi "efektiivsemad" olla.

Halb hakkab juba vaadata, kuidas iga võimaliku tehnilise küsimuse all ülbitsetakse.
Nagu see kärukonksu teema üldise tehnilise all. Olen üsna kindel, et teemaalgataja on ise ka kursis, et E34 ja E38 on erinevad autod on.

Üritad kuidagi Kunot järgi teha ehk? Sorri, ei õnnestu.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas arnis »

Ma®tin kirjutas:Üldiselt võiks moded sinu väga üleoleva tooniga postitustega ka veidi "efektiivsemad" olla.

Halb hakkab juba vaadata, kuidas iga võimaliku tehnilise küsimuse all ülbitsetakse.
Nagu see kärukonksu teema üldise tehnilise all. Olen üsna kindel, et teemaalgataja on ise ka kursis, et E34 ja E38 on erinevad autod on.

Üritad kuidagi Kunot järgi teha ehk? Sorri, ei õnnestu.
Väga "üleolev" on NÕUDA reeglite täitmist.
Lugegu nii teema algataja kui ka sina isiklikult, mida ma siin "propageerin":
Punktid 3.1, 3.2, 3.4.3.
Ma üritan olla võimalikult efektiivne (vastata võimalikult kiiresti ja võimalikult täpselt).
Öelda "Ei" konksuteemas ei ole piisavalt efektiivne. Tuleb küsimus "Miks" ja vastus on "Autod erinevad",
täpselt nagu ma esimeses postituses vastasin. Ja üldiselt too teema on prügi. Võiks olla kustutatud,
kuna mitte kedagi see ei aita (tulevikus); sobib kaudselt "rumal küsimus" massteemasse.
Kui sõnum on täielikult seotud minuga ja mitte tehnilise küsimusega, siis kirjuta PS mulle.
Huvi korral saan vastan. Viriseda siin selle üle, et me ei hellita küsijaid, pole mõtet.
Tõsised teemad vajavad tõsist pühendumist, "3.0 tossab, kas kellelgi veel tossab" pole tõsine jutt.
Alla igasuguse arvestuse küsimused saavad ka "alla igasuguse arvestuse" vastuseid.

Ootan/ootame infot auto kohta, siin pole enam kuhugi edasi minna.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
niidu
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 24.08.2014 20:36 35
Peamine sõiduk: BMW 330

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas niidu »

Kuno_T kirjutas:Edasi oleks mõistlik teemaalgatajal minna uurima teisi samade mootorite ümber kedratud teemasid, neid on siin terve foorum täis. Nii, et otsigu, lugegu- hakata pikalt ilma diagnostikatulemusteta heietama läbi variante, mis kõik võib olla (EGR, õhuvoomõõtja, pihustid, turbo, tuunitud mootor jne) pole suurt pointi. Eespool on ka märksõnad kirjas.



Teemaalgataja on juba siin fooumis piisavalt tuhlanud. Asi selles ,et diagnost ei näita mulle mingit errorit.

**** hea on haukuda. Unustasin kirjutada krt aasta ja kw ja nüüd iga postitus vingub selle kallal. Lisan andmed ja ootan asjalike vastuseid.
niidu
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 24.08.2014 20:36 35
Peamine sõiduk: BMW 330

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas niidu »

Neid toredaid postitusi olen lugenud. Aga seal on kõigil autol ka jõud kadunud. Meie auto lippab kenasti edasi ja jõud pole kuhugi kadunud. Keegi ei pea selgeltnägija selle jaoks olema. Nagu ma ka küsisin kas asi võib olla selles ,et pütt on lihtsalt sitta täis. Suht on siin midagi uurida kui kohe keegi lahmima kukub.
Ennem kui rahakoti tuulutama hakkan oli mõte siit uurida ...

Lisaks olid diagnostis ka kõik anduri näidud normis.
Kuna eelmine omanik on pihusteid remontinud ja pole teada kaua ta torusid ennem vahetust tahmatas siis panustasime meie ikka sellele ,et pütt on **** täis.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Tugeval gaasi andmisel tossab.

Postitus Postitas arnis »

80% tõenäosusega mahub viga järgnevasse nimekirja:
õhulugeja ei tööta õigesti
egr ei tööta õigesti
turbo ei tööta õigesti
pihustid ei tööta õigesti


Anna teada konkreetselt, milline on maksimaalne turbo rõhk kiirendamisel,
millised on pihustite näidud 1200-1400 pöördel väikesel sõidukoormusel
milline vahe on air mass ist ja soll siis kui kiirendad.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Vasta