Rattapoldi vargamutter (E46)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
nitro
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 08.01.2015 22:15 43
Telefon: 56676656

Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas nitro »

Pilt

Foto on poldist, millel on 13 hambaga auk, augu läbimõõt 15,5mm. Vargamutter ehk võti selle poldi lahtikeeramiseks on kadunud. Väiksest asjast suur jama ja ehk keegi siit oskab aidata.

Lõin viiekilose kuvaldaga sinna sisse 16mm tavalise poldi, keevitasin traatkeevitusega ringi ümber ja keerasin pika padrunisabaga, kuid rattapolt lahti ei tulnud. Keevitus ei hakka hästi selle külge ja rebis keevituse lahti. Kummimehe õhupadruniga kinni täristatud polt on muidugi liiga kõvasti kinni ka.

Neid bemmi originaalpolte pidavat olema 20 ringis, seega on võimalus, et kellelgi teist on samasugune võti olemas. Palun vaadake järgi enda oma, vaja on 13 hambaga ja lm 15,5 ja andke teada siin või sõnumiga või tel 5kuus6 7kuus 6viis6.

On oodatud ka hea nõu või teenuse pakkumine, kuidas need poldid ilma võtmeta lahti saada. Asukoht Tln-Harjumaa.
:( :( :(
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas teet82 »

Esinduses peaks olema kohver, kus on olemas kõik need võtmete variandid.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
kusti91
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 14.01.2013 15:48 14
Peamine sõiduk: E46 330D

Re: Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas kusti91 »

Mina lööks sinna mingi padruni otsa ja keeraks lahti. :)
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas TaaviK »

Esinduses saad abi, 20€ läheb maksma esimest korda. Siis saad ka võtme nr. teada.
Paar kuud tagasi olin sama probleemi ees.
s2si
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 16.12.2007 23:16 54
Asukoht: Tallinn

Re: Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas s2si »

Vastava suurusega tähik haamriga sisse või lased kuskil töökojas lahti teha. Ise soovitan Vianori, aega läks 5 min ja 7 euri tk
nitro
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 08.01.2015 22:15 43
Telefon: 56676656

Re: Rattapoldi vargamutter (E46)

Postitus Postitas nitro »

Padrun peale või tähik (mõtled torxi vist) sisse lüüa ja lahti keerata võiks toimida siis kui polt on normaalselt sisse keeratud, aga kui kummimees õhuvasarat hoiab liiga kaua poldi peal, siis on see nii kõvasti kinni raiutud, et isegi mu pealekeevitatud polt ei pea vastu kui meetrise toruga keeran. Sama õhupadrun oleks muidugi tõhusam, tihedate löökidega tuleb paremini lahti.
Nagu soovitasite, pöördusin esindusse. Olin esimest korda kliendina selles hoones :lol: Ei kahetse, poole tunniga leiti õige võti ja keerati poldid lahti, ka see vigastatud, mida ise olin ratsinud. Teenuse ja võtme hind kokku 15 eurtsi :D
Vasta