E46 airbagi viga (tensioner)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas voss123 »

Tervist, selline müstika mul autol. Kunagi oli nii et kustutasid airbagi vea ära (seatbelt tensioner) sai mingi aeg sõita, tuli tagasi. Siis hakkas asi juba nii olema, et sai sõita, aga nii kui tooli liigutasid, hakkas põlema. Vaheetapina sai vea ära kustutada aga nii kui tooli peale istusid hakkas põlema. Enam ei saa ka viga kustutada, kohe tuleb tagasi.

Kohe esimese hooga, nagu ikka läks tensioner vahetusse koos kaabeldusega pistikuni kuid ei ikka midagi. Mõõtsin üle ka tensioneri enda mis tundub, et on okei, vähemalt mingit takistust ta sealt välja luges, iseasi kui õige see takistus oli (ca 3.6-3.7 oomi miinus testri enda 2 oomi, ehk ca 1.7 oomi?) Mõõtsin ära ka kaabelduse mis jookseb airbag ajust pistikuni. Samuti ühendust annavad ja takistus mõlemal võrdne.
Nüüd on mõistus otsas, kas tõesti läheb airbagi aju vahetuseks või võib veel midagi uurida?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas teet82 »

Kui mõõdad aju pistikust takistust ja see on ok, siis pole nagu muid variante peale aju enda vea.
Kas oled muidu täiesti kindel, et kontrollisid õige poole pingutit või üldse õiget asja?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas voss123 »

no nii loll ma ka pole tehnika osas. kuigi jah kogu komplekti ennast ei mõõtnud, jupp jupi haaval... (ei saa välistada et pistik ise ei anna kontakti...) aga muidu on ju kaabeldused kõik color-coded ja seal väga puusse panna ei anna ja driver seatbelt tensioner viga ka väga ei anna valesti lugeda :D... oskad sa teet öelda mis selle asja takistus peaks olema kokku?

ah krt ma ka loll ju saan, kunde poolse ära mõõta ja siis võrrelda...
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas teet82 »

Minu meelst on nendel sütikutel kõigil sama takistus, DIS vist ütles, et 1-6 oomi on rahuldav vahemik. Alati saab võrrelda teise poole ahelaga. Mina olen küll mõõtnud otse aju pistikust tervet ahelat, pole midagi lahti lennanud siiani. Seal peab vaatama seda, et pistiku lahti võtmisel võib-olla sillatakse klemmid ära ohutuse pärast, peab sinna vahele toppima midagi mõõtmiseks.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas ooDDoo »

Tõmba pistik tagant ja kodeeri välja
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas voss123 »

kodeerimist paraku ei valda veel
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas teet82 »

Kodeerimist ei julgenud ise soovitada, tavaliselt läheb kisaks siin selle peale :D
Tegelikult tasubki ikka korda teha asi, pole seal midagi nii keerulist ja kallist, roolipadjast ei pidavat ka eriti kasu olema ilma pingutita.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui välja kodeerides ja pistiku eemaldamisel ikka viga loobib ,siis viga moodulis. Kui ei loobi ,siis võib viga pistikutest ja juhtmestikust otsida.
Ise kahtlustan ikka istme pistikut ja selle ümbruses olevat kaabeldust.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas ttsys »

Kodeeri jah välja aga kindlasti mitte unustada siis ka teavitust lisada. :mrgreen:
Pilt
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas voss123 »

Igatahes sain nüüd inpaga ligi veakoodile. Ütleb et takistus on liiga suur... ehk siis see viitab kas halvale ühendusele? (väiksemal ristlõikel suurem takistus ju?) või kas on ka see võimalik, et katkestusega annab selle vea?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas ttsys »

Jah. See tähendab ahela katkestust, kui takistus on lõpmatuseni suur.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas teet82 »

voss123 kirjutas:Igatahes sain nüüd inpaga ligi veakoodile.
Kuidas Sa siis remontida üritasid seda varem ilma arvutita, tuli ei kustu ju ise, isegi kui vea kõrvaldad.
Ei mäleta kas see oli BMW puhul, aga mingi margi juhendites oli lubatud juhtmeid kokku sillata suvalises pistikus selles ahelas ja vaadata, kas veakood "takistus liiga suur" muutub koodiks "takistus liiga väike". Sellega teed kindlaks, kas aju ikka saab aru millestki ja ühtlasi saad vea asukoha määrata.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

Re: E46 airbagi viga (tensioner)

Postitus Postitas voss123 »

Enda kaabel ei toimetanud enne, kasutasin teiste diagnostikaid, need aga paraku ei ütlend mis tüüpi veaga viga. Sain aint infot, et juhi tensioneris viga.
Vasta