e36 is jukerdab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
rain-o
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 07.09.2008 21:04 21

e36 is jukerdab

Postitus Postitas rain-o »

sümptomid siis sellised et külmalt töötab kenasti, aga soojalt pärast käimapanekut ja mingi 200m sõitu, siis 10 sekundit kuskil jõnksutab ja puterdab. Välja päris ei sure aga väga palju puudu ka ei jää. Pärast 10-et sekki sõidab terve aja jälle kenasti, kuni seismajätmiseni. Ja kütusekulu on ka tavalise 6-7-8 liitri asemel kuskil 11-12l sajale. Lisaõhku olen kontrollinud ja lõdvik tundub terve, voolikud ka. Kontrollisin ka nii et lasin käivitusgaasiga voolikud üle. Sõbra puhul näitas see meetod pöörete tõusmisega katkised kollealused tihendid ja katkise lõdviku ära. Mul ei näita midagi. Samuti võtsin nukaanduri pistiku tagant ära ja see mootori töös midagi ei muuda. tühikäigul ja pöördeid andes on kõik samamoodi. Kas nii ongi?
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas Pavel_V »

Viga võib olla veel lambda anduris. Kui lamba tuksis siis auto hakkabki lolli mängima ja kindlasti kütusekulu suur ka! Kuid 100% kindel ei saa olla kas viga lambdas,mine diagnostikale ja leiad viga üles!
Now:BMW E46 330 Facelift ///M-Pakett.
BMW The Ultimate Driving Machine
rain-o
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 07.09.2008 21:04 21

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas rain-o »

lambda kontrollitud. ei ole selle viga.
TaaviR
Huviline
Postitusi: 1139
Liitunud: 09.10.2008 23:00 56
Asukoht: Tallinn

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas TaaviR »

Ma arvan, et bensupump.. mul endal ka IS ja oli ka sama probleem. Minu auto puhul oli tegu halvasti/mitte töötava bensupumbaga.



Parimat,
Taavi
rain-o
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 07.09.2008 21:04 21

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas rain-o »

kui bensupump jukerdab, siis näiteks täisgaasiga sõites peaks nälga jääma ju?? Ja bensupump bensukulu ka ei kasvata minumeelest, aga mul võtab ta pea 2x rohkeb bensu kui on normaalne
Nüüd on ka tühikäik ebaühtlane vahel, aga mitte koguaeg, korra suri isegi välja pöörete kõikumisel
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas MadisK »

endal on sama jama...soovitan.----ära isegi mitte viitsi seda viga otsida...olen istunud diagnostis julgelt tunde...ma olen vahetanud kõik mis vähegi peaks seda viga tekitama...sügisel ja kevadel niiskemate ilmadega oli asi päris hull...siis saingi asja normaalsuse piiridesse...nüüd ikka natuke annab tunda peale sõidu algust...aga ei hakka üldse raha enam kulutama selle vea otsingule...niikuinii ei leia...kui muidugi lambda, küünlad,bensufilter, õhulõdvikud kontrollitud ja korras siis loobu...
rain-o
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 07.09.2008 21:04 21

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas rain-o »

kurask,siis läheb vanarauda...filtri vahetasin ära kui see jama hakkas, küünlad natuke enne seda. lõdvikuid olen ka mudinud ja gaasitanud, lambda kah töötab...
Lauri_R

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas Lauri_R »

Proovi teist õhulugejat.
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas MadisK »

proovisin isiklikult ka teist õhulugejat...ei aidanud kottigi
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas Ron23 »

Küünlajuhtmed peaksid ülevaatama. Pakun, et sul seal läbilöök. Minul oli sarnane viga ja asja lahendas küünlajuhtmete vahetus.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
rain-o
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 07.09.2008 21:04 21

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas rain-o »

õhulugejat üritasin testriga kontrollida, tundub töötavat. küünlad/juhtmed võtan jah järgmisena ette. Praegu on nii et kui pööret annan kohapeal, siis korra töötab ekenasti, ja siis hakkab jälle puterdama kui tühikäigul veits on olnud. Ja kui bensuregulaatori vms voolik sealt ülevalt eest kollektori küljest ära tirida, siis töötab ka kenasti
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e36 is jukerdab

Postitus Postitas Cert85 »

Peaksid nüüd diagnoosima hakkama, mitte enam arvama.
Kütuserõhku saab mõõta. Peaksid nüüd kindlaks tegema, et mis siis ära kaob, kas kütus või säde.
Kui säde kaob, siis küünlad märjad. Peaksid ehk kontrollima küünlaid, nii, kui puterdama hakkab. Samas aitab sädeme kontrollimisele kaasa ostilloskoop.
Ka vigane kütusepump ajab väga korralikkult kütusekulu üles. ( Õe audi A4 1,6`l oli pump vigane. Kui kütust oli paagis vähe, siis pump kuumenes ja hakkas pooma. Kütusekulu oli MEELETU! ).

Aga sina pead nüüd kontrollima, et mis kaob ja miks.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Vasta