E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Krixu20
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 12.01.2008 19:11 13
Asukoht: Tartumaa

E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas Krixu20 »

Tere!

Masinaks E46 318 2.0td 85kw 2004 aasta.

Mure järgmine ja ei oska mujale pöörduda enam:
Nimelt masin tahmab julmalt, pöörded kõiguvad, edasi ei käi enam ja viskab eelsüütetuld põlema( kõige naljakam see, et siis tundub et kaob turbo tagant. Kui lülitad korra masina seisma ja uuesti käima, on probleem kadunud ). Autol on vahetatud kett, ketitallad, tihendid ja kõik muu sinna juurde kuuluv + nuka andur + rõhu andur jne. Kas keegi oskab öelda, et milles võib mure olla. Olen kuulnud ja arvatakse et võib olla õhulugeja probleem ? Kui kellelgi äkki olnud samalaadset probleemi v oskab midagi öelda sellekohta, siis palun aidake.

Ettetänades
Kristo
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas TimoA »

Tundub et seal tartu kandis pole siis kedagi kes midagi tarka oskaks, öelda. :)
Meil üks auto juba on külas tartumaalt. Eile sai see korda, ja ootab omanikku. :)

No kas sa tead kus sinu autol on õhulugeja. Kui tead, siis võta seal juhe tagant ära, ja vaata kuidas siis liigub.
Pöörete kõikumist, ma ei usu et sellest tekib, aga kes teab. Kõik mootorid erinevad.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas TiitR »

Minu kunagisel Pajerol tegi sellist tahma+jõukadu p*rsses EGR klapp. Tegin selle pimedaks (kuna auto oli metsas kärutamiseks, siis ma seda EGRi väga päästa ei üritanud, et rohelistele meeldida) ja autol kadus tahm, ning edasi hakkas astuma, nagu 2,8TD-le kohane :cool:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Krixu20
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 12.01.2008 19:11 13
Asukoht: Tartumaa

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas Krixu20 »

EGR klapp on alles vahetatud, eelsüüteküünlad ja 1 pihusti, ülejäänud olid korras. Diagnost ei näita ka midagi. Ei ole kellelgi olnud sellist muret ? Imelik just see, et tahmab, vahest ei ole jõudu ja pöörded kõiguvad koos...
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas Cert85 »

Ära nende veakoodidega hetkel arvestagi. Veakood tekib siis, kui mõni väärtus on sedasi paigast, et see on auto jaoks viga.
Tuleb leida asine diagnostik, kes vaatab livedata`t ja hakkab selle järgi järeldusi tegema.

E: Lugesin siis 1se postituse läbi uuesti.
Nagu aru saan, siis vigu ei loetud orig aparaadiga.
Kuna kui tuli süttib mingi hetk armatuuris, siis peaks auto olema salvestanud ajutise vea, millest tulenevalt saab hakata edasi liikuma.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Krixu20
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 12.01.2008 19:11 13
Asukoht: Tartumaa

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas Krixu20 »

Diagnostis pannakse l2pakas taha ja vaadatakse, aga öeldi, et kui mootorituli v muu tuli ei põle, siis ei näita midagi. Nüüd viimati ei ole käinud, aga ehk peaks minema, kuna see eelsüüteküünla tuli muutub aina tihedamaks. Mingivahe aga kaob jälle ja ei sütti tükk aega. Suitseb ja tahmab endiselt musta tagant, pöörded kõiguvad ja vahest ei käi edasi.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas TimoA »

selliste sümptomitega peaks kindlasti juba midagi leidma...
Kui saaks arvuti taha ainult ühendada. Kindlasti on mingid näitajad paigast ära.

Turbo jamab(Kas siis vaakum või turbs ise), õhulugeja, pihustid, mingi muu andur peksab segast jne jne jne. Võimalusi päris palju. Kui egr vahetatud sai, kas siis kontrolliti ka et ikka vaakum sinna tuleks jne...

Ja kui sul on seal armatuuris mõni tuluke põlenud on (ükskõik misugune) siis jääb see veakood mällu ja saab ka need teada.
Meie vähemalt saame. ei oska kellegi teise kohta midagi komenteerida.
tasutatasuja
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 27.05.2010 16:04 44

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas tasutatasuja »

Kas tartus DIA-s oled käinud,minu oma sai küll sealt abi
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 tahmab, pöörded kõiguvad, ei käi edasi ?!

Postitus Postitas Holari »

Turbo vaakum või mis iganes torud seda rõhkus seal peaks hoidma ja tegema, iagathes kuskilt lekib, olen sellega jamanud ja seal oli viga, ei näidanud arvuti, aint manuaalne kell.


Aaa ja küttefilter võib samuti sellist pulli teha
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Vasta