E36 Harmon Kardon helisüsteemi jama

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Trendkill
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 10.10.2008 15:06 44

E36 Harmon Kardon helisüsteemi jama

Postitus Postitas Trendkill »

Tere.
Selline jama, et autol peal oleva HK süsteem ei tee enam piiksugi. Auto on siin pisut seisnud, probleem oli olemas enne seismist juba (osad esimesed kõlarid tulid oma suva jägi taha) . Vahepeal töötasid ainult tagumised kõlarid ja keskmisi ja kõrgeid helisid ei mänginud. Nüüd jäi üldse vait. Makk töötab ja annab ka heli välja. Ma kahtlustan võimendit et võibolla on saba andnud aga kuidas testida seda, et kas töötab? Otsest miskit nuppu või tulukest tal pole. Netist leidsin HK amp'i wiring diagrammi, selle järgi sain pisut selgust, mis juhe kuhu läheb. Mõtsin peaks siis kõlarid ka läbi testima näituseks patarei abiga. Äkki on mõni audioguuru kokku puutunud sarnase probleemiga? Tänud.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Re: E36 Harmon Kardon helisüsteemi jama

Postitus Postitas erik »

Testriga saab mõõta kõlari takistust. Kui takistus puudub on midagi lahti või puru.
Kasutaja avatar
Cb4_323
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 21.09.2010 18:30 26
Peamine sõiduk: Hilux

Re: E36 Harmon Kardon helisüsteemi jama

Postitus Postitas Cb4_323 »

Kõlaril peab olema sealjuures mõistlik takistus. Tavaliselt autos sis 4 oomi või heal juhul 6 oomi.

Kas heli võimendini tuleb? Kontrolli üle võimendi toite kaablid ja heli sisendid.

Kui heli tuleb maist välja, ning jõuab võimendi sisendisse, ning võimendile toide tuleb, siis vaata üle igasugu kaitsmed jms.

Vea kirjeldus tekitab pigem kahtluse kehvas ühenduses, kas siis toite või signaali osas. ;)
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Supra T
Vasta