bmw E46 320d mootori temp

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
wolts9
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 17.11.2009 19:32 11

bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas wolts9 »

Tere.

Mure siis sellise masinaga nagu E46 320d 100kw 09/2001a manuaal .
Nimelt oli/on salongi soojenusega mure ei puhunud sooja ja tempi seier ei tõusnud üle sinise ala . Nüüd vahetatud siis termostaad avamis tempiga 85C asi paranes natuke hakkas salongi puhuma ka sooja kuid ikka mitte päris nii kui peaks ja tempi seier ikka ei suuda end venitada üle teise valge joone jääb kuhugi sinna veerandi kanti pidama , sisse sai kõik uus jahutusvedelik ja korralikult ära õhutatud nii nagu peab. Ka nn varjatud menüü järgi näitab et sõites mootori temp kuskil 50 C kohapeal saab 70 kätte . Kas ehk peaks vahetama ära ka temperatuuri anduri või kui suur on võimalus et uus termostaat on vigane termostaat sain nimelt firmalt BEHR on veel mingeid lülisi mida peaks kontrollima ?
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Razta »

Sa vahetasid ära põhitermostaadi, lisaks sellele on sul veel EGR termostaat, vaheta see ka ära ja asi korras.
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=35 detail nr.8
wolts9
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 17.11.2009 19:32 11

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas wolts9 »

Imelik et remondimees väitis surm kindlalt et sel mudelil ainult üks termostaat , et ainult automaat kasti puhul neid mitu aga nüüd ka foorumit tuhnides leidsin et automaadil neid hoopis kolm vist :/ ise pole ka selle autoga veel väga sina peal , kuna esimene diisel ja omanud seda alles 3 kuud , seega ei ole veel tehnilise poolega väga kursis .
Aga suur tänu pildi ja kasuliku info eest , loodame et saab toa soojaks lõpuks:P
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Razta »

Automaadil on jah 3 :D
2 sai eelmine aasta ära vahetatud ja kolmas andis nüüd saba ..
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Ott0505 »

mul samuti e46 320 disla ja täna just vahetasin termostaadi, panin kohe uue külge kuid kontrollin igaks juhuks vana ka üle :D tundub et sai üleliigne vidin soetatud ja asi võib tõesti selles teises termostaadis. aga kuidas kõige targem õhutada. leidsin vist kolma õhutusniplit ja salongi süsteemi omad kaks kas on veel kuskil? kellelgi ehk mõni hea nipp. mul kulus paar tundi et õhk korralikult välja saada ja tegelikult pole päris kindel kas kõik ikka on väljas. isegi sellise külmaga peaks tegelt pika otsaga mootor soojaks minema või väidab keegi teisiti?
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Razta »

isegi külma ilmaga peaks mootor suht nobedasti soojaks minema kui kõik on korras.
Minuteada mujalt õhutama ei pea kui tosooli korgi kõrval olevast kruvist.. Kuskil nagu kõrva jäänud et ise õhutab ennast.
wolts9
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 17.11.2009 19:32 11

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas wolts9 »

Ka mina vahetasin alguses kohe suure termostaadi , jebisin selle külmaga väljas oma 1,5h sest olen juut ja ei taha maksta 20 euri vahetuse eest ja pealegi uus masin ja pakub huvi mis karul kõhus aga kõik läksi ilusti kuigi kasutegur oli null sedapuhku:( . Aga tänud ja sügav kummardus foorumlasele kes juhtis tähelepan egr termole ! Jupi sain Auto Eksperdist 2 a garantiiga ja maksis 24.90 odavam oli ainult ladu24.ee kaudu kus oli 23 midagi aga see olemat vahe ja aeg loeb ka midagi. Ainult et auto eksperdi termostaadil oli lõdviku kinnitus ots teine kui originaalil:S aga õnneks oli see kinnitatud splindiga mõlemal jupil ja sai kerge vaevaga ühelt tootelt teisele tõsta.
Õhutasin nii et ajasin ninapidi lumehange peale et nina kõrgemal oleks:P , valasin jahutusvedeliku paagi pilgeni täis. Keerasin õhutus korgi lahti ja andsin õrnalt kaasi hakkas vedelikku/õhku välja suruma ja nii mõlema õhutus korgiga nii egri omaga kui paisupaagi korgiga vahepeal valasin tosooli juurde ja nii päris mitu kord oma pool tundi sai mängitud aga tasus vist sest kõik toimib ilusti tuba soe ja temp normis lõpuks .
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Ott0505 »

juppide ostmise poolest pean kindlasti reklaami tegema edson520 nimelisele kasutajale kes müüb alati soodsaid varuosasid ja kui mingi probleem vahetab ümber. kui ma õhutasin olin soojas hallis ja kallasin potsiku kaelani täis tegin kordamööda kõik punnid lahti ja igast ühest tuli veidi õhku, siis mootor käima temp üles ja sama tegevus. vahepeal kallasin juuurde. kui temp üles tõusis ja mootor käis tuli susinal õhutuspunnidest õhku.

mul vist sama viga vaja ikka ise näppida kuni korda saab kuigi vahest suurte küsimuste ees.
vahetan nüüd selle teise termostaadi ära ja vaatan mis saab, ilmad suht külmad ja kinnastega sõit tüütab ära.

tegelikult kui juba sama auto kasutajatega jutt käib siis veidi teisest küljest küsimus.
kas abs anduriga tihti probleeme? ehk siis ratta pöörde lugejaga. mul selline jama et üks tagumine hiljuti vahetatud. kui andur katki oli ei töötanud abs, spidomeeter ja veojõu kontroll. nüüd paar kuud hiljem jälle tuled põlevad kuid nüüd ainult veojõukontroll ja abs. samas mõnikord töötab vahest mitte. eelmine kord kahtlustasin tagumist paremat andurit kuid kontrollis selgus et hoopis tagumine vasak, kontroll maksis 500.-
kas võib olla esimestes andurites viga?
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: bmw E46 320d mootori temp

Postitus Postitas Razta »

Käi ikka kontrollis ära kui sul tuled põlevad siis salvestub mingi veakood ka... niisama lampi pole mõtet neid andureid vahetada.

Kui ma õieti mäletan siis Patricul on ka mingi lahjem ja odavam diagnosti variant kus ta vaatab veakoode...
Vasta