ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas Heix »

Tere,seoses Eestisse jõudnud külmadega ei taha minu auto enam kohapeal käies enam sooja puhuda,temp tõuseb ilusti 90c,hommikul läheb selleks u 9km kui puhur esimese astme peal...
Väga leiget õhku hakkab puhkuma ka foori all seistes,seisad vast 20sek ja juba tuleb leiget.....
Neljandat astet üldse kasutada ei saagi sest see puhub ainult leiget...

Äkki keegi oskab öelda kas omade kogemuste või lihtsalt teadmiste puhul milles asi võiks olla,juppe mida vahetada on ju palju...
Ise välistaksin termostaadi kuna temp ju tõuseb 90c peale..
Äkki viga soojenduskraanis või soojendusradikas mis kinni vms....


Igatahes suured tänud vastajatele.
E36 m50b20
Syn
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.02.2008 11:06 10

Re: ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas Syn »

Esimene asi kontrolli jahutusvedeliku taset. Kui see madal siis hakkab tühipööretel külmapuhuma.
Kui sellega korras siis tasub termostaati ikkagi kontrollida, kuna see seier seal keskel on üsna ebatäpne. Endal paar aastat tagasi tegi Patrik diagnostika käigus selgeks et termostaat läbi. Ise ei osanud seda isegi arvata kuna seier oli alati keskel.
"Player In Maneagement Profession"-PIMP
Romek-Olen
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.10.2010 20:19 30
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Re: ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas Romek-Olen »

Mul oli sama jama täna veaks siis jahutsvedelik liiga lahja ja läheb klimpi!
ja umbes7- 9 km sõites hakkab sooja taas puhuma!
Sai vedelik vahetatud ja hetkel õhtul tööle pannes, külma mootorit oli asi korras!
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas jargo »

mul umbes samasugune jama.sõites on kõik nagu kord ja kohus.puhub isegi tulist õhku(väljas -20 kraadi),kuid kui korraks seisma jääda,tuleb paari sekundi pärast jääkulm õhk.ise kahtlustan veepumpa,kuna kui isegi natukenegi pöördeid tõsta nii umbes 1000 pöörde peale,tuleb ilusti sooja.arvan ,et veepump ei suuda niipalju seda jahutusvedelikku ringi ajada,kui oleks vaja.veepump tegelikult eelmine aasta vahetatud.või peaks lisaveepumba panema,nagu e34 ja teistel r6 masinatel.termostaadi viga olla ei saa,sest kui korraks gaasi anda siis kohe sooja tulemas.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
alari15
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 22.07.2009 18:48 38
Asukoht: Tartu

Re: ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas alari15 »

mul oli ka selline jama eelmine talv... veepumba viga pole, vähemalt mul pole... tegin korraliku flushi ilma termostaadita ja panin uue jahutusvedeliku sisse ja korras ta oli... ilmselt oli salongiradikasse settinud jama ;)
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: ABI!!E36 2.0 r6 ei puhu kohapeal seistes sooja

Postitus Postitas jargo »

sügisel kui mootorit vahetasin tegin jahutussärgi puhastuse ära.selle vea siiski välistaksin.arvan,et minu puhul siiski veepump,kuna ka lõdvikud ei ole kohal tuksudes kõvad,vaid täitsa pehmed.paistab,et pump ei tee siiski korralikku tööd.oli see odav plastmasslabadega pump ka.arvan,et tiivik käib võlli peal lihtsalt ringi.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Vasta