Auto tagasillas imelik hääl

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Auto tagasillas imelik hääl

Postitus Postitas zeron »

Hmms selline probleem siis jällegi. Hakkan autoga kohapealt ära sõitma siis teeb kolksu kui äkiliselt kiirendan ja kui sujuvalt siis on normaalne aga ikkagist õrnem kolks käib läbi ja nii kuni 3 käigu vahetuseni. Edasi on vaiksem kolks. Ja veel kui tee peal kuskil väike lohk mis auto õõtsuma paneb siis hakkab kuskilt rattajuurest kiuksuma ja käuksuma. Ehk aitaksite teada saada milles võib viga olla ja mis osad tuleks üle vaadata või ära vahetada. Ise mõtsin et kardaanirist ära vahetada ja tagumise õõtsa puks.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Nüüd kui tehnilise all alajaotus on thetud, siis ärge arvake, et enam keretähist või auto mudelit märkima teemasse ei pea.
Kuna selliseid teemasid ühe päeva jooksul juba piisav trobikond tekitatud, siis edaspidi kuuluvad nõuetele mittevastavad teemad kustutamisele.
Ja lisaks loe siit tähelepanelikult
Kasutaja avatar
Milbuck
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 27.04.2003 23:01 27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Milbuck »

tegu arvatavasti e36
neil tavaline asi et tagasilla kinnitus kere küljest eemalduda tahab
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Või kui E30 siis kardaan.
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

Tagumised hõõtsapuksid läbi ja mitte ainult 3'se viga vaid ka 5'se viga! ;)
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

dantee kirjutas:Tagumised hõõtsapuksid läbi ja mitte ainult 3'se viga vaid ka 5'se viga! ;)
Seda arvasin ka mina, enne kui differ laiali läks.
E60 530i
Metallide termotöötlus.
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

et viga võib ka diffris olla v?
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Diffris endas vaevalt midagi viga on, kui kolksu teeb. Aga seda kolkus võivad teha diffri kinnituspuksid/padjad, kui need juhuslikult kulunud kipuvad olema. Eks sa kõige parema pildi saad ikka auto alla vaadates.
Aja auto kanalile ja võta nt abiks väiksem kang. Kui ise pole piisavalt pädev, siis viis kellelegi näidata.
Üldjuhul sellise kolksu põhjuseks siiski tagasillapuksid või diffrikinnitus.
Seda tagasilla eemaldumist tuleb ikka natukene harvem ette, aga välistatud pole. Mina olen selle üle elanud näiteks :)
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Kontrolli puksid ja kinnitused ära, siis vaata edasi.
E60 530i
Metallide termotöötlus.
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Jarlo kirjutas:Diffris endas vaevalt midagi viga on, kui kolksu teeb. Aga seda kolkus võivad teha diffri kinnituspuksid/padjad, kui need juhuslikult kulunud kipuvad olema
Võib ka difris olla, sest mul ta kolkse tegi ja mitte üks kord ja kui ta laiali sai lammutatud kukkus sealt käputäis hammasrattaid ja muud pudi välja.
E60 530i
Metallide termotöötlus.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

no enne kui diffri seest kolksu kostma hakkab, peaks differ enne igasugu trikke tegema (undama, kõrisema jne). Samas eriti vaidlemna ei hakka, kuna migi spetsialist pole.... :) Kuigi ei suuda välja mõelda mis seal diffris niimoodi kolksuma saab hakata. :roll:
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

tänan informatsiooni eest. Katsun lähiajal kuskil asja üle vaadata. :)
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

On kolksu põhjus leitud?
E60 530i
Metallide termotöötlus.
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Pole veel kolksu avastand. Hetkel muude töödega hõivatud aga pakuti ka kardaani risti. Võib ka selles viga olla. Vaatsin ka tagasilla kinnitust. Ühel pool ilus aga teisel pool lahti roostetand ja loksub aga ei tea kas selles viga on.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Minul aitas tagasillapukside vahetus.
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

zeron kirjutas:Pole veel kolksu avastand. Hetkel muude töödega hõivatud aga pakuti ka kardaani risti. Võib ka selles viga olla. Vaatsin ka tagasilla kinnitust. Ühel pool ilus aga teisel pool lahti roostetand ja loksub aga ei tea kas selles viga on.
Mul on täpselt sama viga. Kohalt minnes ja käiguvahetusel ikka jube kolks sees. Paremalt poolt on kinnitus läbi roostetanud...
Täna hakatakse selle läbi roostetanud kohaga võitlema... Loodan, et kolks kaob ära... Kui on huvi võin tulemustest teada anda. Mingi paar päeva peaks minema...


Parimat,
Neeme
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Jah sama probleem paistab olevat. Oleks väga huvitav teada kuidas töökäik edeneb. Kaua aega võtab ja kas töö tegemine on tõsine katsumus omapäi teha. Või siiski oleks targem see teenendusse viia. Muidu oli plaan lähiajal ette võtta. Ehk annad teada töökäigust ja annad ehk mõnda head nõu. See probleem muidu pidigi olema just 91a E36 keredel.
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

zeron kirjutas:Jah sama probleem paistab olevat. Oleks väga huvitav teada kuidas töökäik edeneb. Kaua aega võtab ja kas töö tegemine on tõsine katsumus omapäi teha. Või siiski oleks targem see teenendusse viia. Muidu oli plaan lähiajal ette võtta. Ehk annad teada töökäigust ja annad ehk mõnda head nõu. See probleem muidu pidigi olema just 91a E36 keredel.
Ega ma ise seda tegelikult tee... Puudu nii aeg, koht, vajalikud vahendid ja ka oskused. Seega realtime reportaazi teha ei saa... :D
Teenindusse pole vast mõtet viia. Kardan, et läheb kole kalliks. Mehed kes mul selle töö ära teevad (nad on seda korra enne ka teinud :D ) ütlesid tööajaks u. 2 päeva. Nende tööpäev kestab 10-st kaheksani õhtul ja vahest kauemgi... Raha tahavad töö eest 2400 eeksu. Töö ise hõlmab (jutu järgi!) tagasilla ja kütusepaagi mahavõtmist, tagapoolt kogu sisu eemaldamist (keevitamine toimub ka auto sees - tuleohutus!) Vahetusse lähevad ka sillatala puksid (need suured seal siis - 4tk), kuna pidid eemaldamise käigus katki minema ja nagunii on vanad. Pole kallid ka. Foorumist leiad müüjaid ka. Ise sain Pärnust Raunexist 520.- komplekt. Ma ise tellisin ka need poldid ja taldrekud millega asi kinni käib (pärnu UM 210EEku komplekt). Hetkel tarneaeg ainult pikk - 28.09... :(
Kui oled ise tegija, siis vast väga raske ei ole (võhiku hinnang:D), ainult aega läheb palju. Kui aga on soovi, siis võin nende meeste juurde juhatada, kes mul teevad. Asuvad Sindis Kesktänaval.

Tüüpviga pidi jah olema. Üks soovitas mul mootor välja vahetada 2,5i -> 1.6i... :shock:
Täna hommikul läks masin tegemisse. Seega kas homme õhtul või kolmapäeva hommikul peaks kätte saama. Eks siis paistab, kas aitas...


Parimat,
Neeme
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Miih sellest on nüüd veits abi küll ainult see summa teeb kurvemaks :S
Et oleks tore küll kui sa mulle teada annaksid kuidas nendega ühendust saaks võtta. üks sõber mul võttis ise sellise töö ette ja tal läks aega 2 kuud :D üksi tegi ja esimest korda ka vist. Aega oli tal ka napilt. Mis pukse ja polte ja taldrikuid või asju sinna vaja läheb? On pärnust need kohe ka kätte saadaval või läheb nende tellimisega aega?
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

Neeme kirjutas: Tüüpviga pidi jah olema. Üks soovitas mul mootor välja vahetada 2,5i -> 1.6i... :shock:
tüüpviga kipub olema jah, see mootori välja vahetamine ka ei aita...1,6 puhul neid keresid sama tihti ära lammutatud kui 2,5 korral...
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

zeron kirjutas:Miih sellest on nüüd veits abi küll ainult see summa teeb kurvemaks :S
Et oleks tore küll kui sa mulle teada annaksid kuidas nendega ühendust saaks võtta. üks sõber mul võttis ise sellise töö ette ja tal läks aega 2 kuud :D üksi tegi ja esimest korda ka vist. Aega oli tal ka napilt. Mis pukse ja polte ja taldrikuid või asju sinna vaja läheb? On pärnust need kohe ka kätte saadaval või läheb nende tellimisega aega?
Kontakti ma tegelikult anda ei saa, kuna ühtegi telefoni ei tea... :) Samas oskan juhatada kus nad tegutsevad.
Vajalike pulkde koha pealt vaata seda: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30

Sellelt pildilt siis detailid 2 ja 3 (puksid). Kumbagi 2 tk
Detail 5 ja 7 (poldid). Kumbagi 2tk.
Detail 6 (mutter) 2tk
Detail 8 (stopper e. taldrek) 4 tk.
Sain aru nii, et kõik peale pukside on vaba valik. Siiski tellisin ära kuna nägid ikka väga koledad välja juba...

Pärnust peaks puksid saama suhteliselt kohe. Raunexil oli neid seal rohkem kui 1 komplekt (reedel). Ja mingi vea tõttu tellisid minu jaoks veel juurde :D Poldid ja muu puru aga ainult UM-ist. Küsisin nii siit foorumist kui ka Pärnu autopoodidest, aga keegi ei paku...

Töörahaga on jah see asi, et suht kallis töö... Samas arvutasin kokku, et kui 2 päeva teevad a 8 tundi päev, siis on tunnihinne 150.- :D Nagu hästi teada, siis teeninduste hinnad algavad tavaliselt sealt 300 krooni alt...

Ise tegemise kohta ei oska kommenteerida... Mul tegi ka üks tuttav kunagi ise ja läks tal vist üks öö aega sellega...

Parimat,
Neeme
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

Valdek kirjutas:
Neeme kirjutas: Tüüpviga pidi jah olema. Üks soovitas mul mootor välja vahetada 2,5i -> 1.6i... :shock:
tüüpviga kipub olema jah, see mootori välja vahetamine ka ei aita...1,6 puhul neid keresid sama tihti ära lammutatud kui 2,5 korral...
Ega ei raatsiks ka. 141kw on ikka 141kw :D

Parimat,
N.
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Kui seal hind 150- tund siis peaks mainima et ka Pärnu mk Vändra teenendustes on 150 eek'i tund. Võibolla saaks siin teenenduses kiiremini hakkama. Seal sindi meestel on spets vahendid olemas või teevad nad seda kodus kuuri all? Kus muidu see Sindis asub? Katsun uurida ka teisi kohti aga eks näis kuhu lõpptulemusena viia. Sindis on mehed vist nüüdseks seda tööd 2 korda teind. Siin aga pole vist veel keegi teind sellist tööd. Aga muidugi anna ka teada kui sul auto korda saab, et kas läks asi paremuse poole või kolks ikka sees.
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

zeron kirjutas:Kui seal hind 150- tund siis peaks mainima et ka Pärnu mk Vändra teenendustes on 150 eek'i tund. Võibolla saaks siin teenenduses kiiremini hakkama. Seal sindi meestel on spets vahendid olemas või teevad nad seda kodus kuuri all? Kus muidu see Sindis asub? Katsun uurida ka teisi kohti aga eks näis kuhu lõpptulemusena viia. Sindis on mehed vist nüüdseks seda tööd 2 korda teind. Siin aga pole vist veel keegi teind sellist tööd. Aga muidugi anna ka teada kui sul auto korda saab, et kas läks asi paremuse poole või kolks ikka sees.
See 150.-, mis ma arvutasin ei ole tegelikult tunnihinne neil. Saadud lihtsalt kokkulepehinna ja umbmäärase ajakulu kokku viimisel... :D
Tunnihinnet ma ei teagi, aga arvestades tööde mahtu tundub soodne.
Kui tunnihinde põhjal rehkendada, siis võib see asi sul kallimaks minna.
Tead ise - polt ei tule lahti, kuskil mingi jama tuli välja jne. Nii tuleb neid tunde juurde. Mõni nahaal võib oma kohvipausi eest ka sult raha küsida...

Asuvad Kesktänaval. Vist oli number 13. Kui sa tead Sindis seda DIO tanklat, siis selle vastast läheb kohe tänav, mis ongi Kesktänav. Paned seda mööda edasi ja jääb paremat kätt selline kergelt porine hoov. Seal tavaliselt suht mitu autot seismas ja suured garaazhiuksed ka näha.

Sindi meestel mingit erilist puhast/läikivat töökoda pole. Umbes selline kolhoosi töökoja moodi koht. Päris selline kodus kuuri all nikerdamine ikka ei ole... Mingi 3 tõstukit sees ja tööriistad tundusid ka olevat.
Samas paistab, et mingid turakad nad ei ole ja tööpuudust neil ka ei ole...

Kui ma seal esimest korda käisin, siis ehmatas natuke ära küll ja vaatasin, et oma "armukest" ma siia ei too. Aga raha seadis ka minu jaoks piirid ja nüüd on masin juba töös... Kahju on ainult sellest, et enamus mehi räägib soravalt ainult vene keelt.
Ise sain hakkama. Abiks oli ka üks mees kes Saksamaalt kasutatud varuosi toob. Kah norm inime :D

Parimat,
Neeme
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Dio Tankla on teada. Sindis olen käind ja usun et leian selle koha ülesse. Nüüd siis mingi aeg sealt läbi põrkama ja asja uurima või aja kokku leppima.
Päris palju jama ühe bemmiga. :D Katuseluuk ka veel ära vahetada siis korras.
Tänan infi eest.
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

Kui täna lähed, siis peaksid minu masinat seal tegemises nägema. Katsu alla piiluda saad asjast mingi ettekujutuse, mis tehakse.


Parimat,
N.
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Täna veel ei jõudnud aga katsun lähiajal. Kui auto valmis saad siis anna teada kuidas nende tööga rahule jäid ja kas kolks kadund?
Kasutaja avatar
Neeme
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 15.09.2004 13:04 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Neeme »

Nii, auto remondist käes.
Minu silmis on töö küll korralikult tehtud. Ajasin seal samas korraks veel tõstuki peale ja mees näitas ära, mis on tehtud, kuskohast keevitatud. Isegi seda mainis, et puksid on ikka uued, kuigi ma need ise viisin :D
See kes tegi ütles veel, et sild on kinni "kak mertva", ehk siis surmkindlalt :D Kõik uued lapid ja keevituskohad olid ilusti mastiksiga (või mis iganes see mögin on) kaetud.
Kuulasin tagasisõidul kohe hoolega, et kas on mingit imelikku häält tagantpoolt aga ei midagi. Ainult sõidumüra ja ridakuuese vaikne urin :D
Kolks nagu peoga pühitud. :D

Küsisin ka seda, et võibolla saaks ühe masina (zeron, sinu oma siis) veel sama veaga ette võtta. Öeldi, et veereta kohale. Kuigi neil hetkel vaba tõstukit ei ole, siis kokku leppida saab ikka. Tööraha läks kokku 2400.- Selle sees ka katalüsaatori vahetus.

Parimat,
Neeme
zeron
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 02.08.2005 17:26 26
Asukoht: Pärnu mk

Postitus Postitas zeron »

Selge pilt :) See on siis täitsa hea uudis. Püüan siis näiteks homme sinti jõuda ja nendega kokku leppida. See nädal õhtuses vahetuses tööl ja aega napib seoses sellega.

Muidu suure tänud info eest. Kui saan endal selle vea ka eemaldatud siis annan ka sulle teada. ;)
Kasutaja avatar
Marko_N
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 02.07.2004 23:53 35
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Marko_N »

Diffrist veel niipaljukest et endal läks üks sateliit ribadeks siis oli küll sõites siuke tunne et kohe tuleb differ tuppa , jube ragin ja värin hakkas pihta. Sateliidi killud olid palju paha teind seal sees.
Vasta