probleemid aknaga....

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
sims
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 02.03.2006 14:07 41

probleemid aknaga....

Postitus Postitas sims »

Nimelt probleem järgmine.
e36 kupeel jukerdab juhipoolne aken, nimelt peaks kupee akendel käima uxe avades ja sulgedes cm "nõks", mida aga minul ei käi , samas ei tööta ka elektriaken.vahel harva hakkab iseenesest lambist tööle ja siis jälle rikkis.algul juba jamas et ei lasknud akent korraga yles vaid hakkas lambist alla tagasi jooxma.
oskab keegi aidata et milles probleem?
kas võimalik et tuleb vahetada kogu aknatrõstukisysyteem?see suht kallis lõbu kasutatud aknatõstuk maxab 1500-.või kui probleem on ikka selles siis kust saada tõstukisysteemi soodsamalt.
oskab keegi nõu anda??????????
Kasutaja avatar
evilman
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 06.05.2004 12:06 16
Asukoht: • Helsinki •
Kontakt:

Postitus Postitas evilman »

kui ta sul lambist trikitab siis äkki vaata pistikud üle,vahest on abi
sims
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 02.03.2006 14:07 41

Postitus Postitas sims »

pistikud peaksid korras olema
ristop
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 18.04.2005 22:30 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ristop »

Mul täpselt sama probleem. Oskab keegi midagi soovitada ? Kust saada odavalt või äkki remontida võimalik kuigi ma kahtlen.
Kasutaja avatar
Vector
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 06.11.2005 18:21 27
Asukoht: Antsla/Tartu

Postitus Postitas Vector »

..kõrvalistuja poolne tõstemehhanism on mul olemas kui kellelgi peaks selle vastu huvi olema.
BMW E34 525 TDS Touring
ristop
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 18.04.2005 22:30 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ristop »

mul oleks just juhipoolset vaja kahjuks
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas darkking »

huvitav et minu omal on sama anomaalia.
akent üles lastes hakkab teda alla tagasi jooksutama, ja nii mitu korda, enne kui lõpuks mingil kõrgusel ta seda enam ei tee ja jookseb üles välja.
Ja nüü siis on tipp käes - ukse avades ei toimu vajalikku 1cm akna langetamist.
Samuti ei tööta siis aken üldse. On kuulda mingeid nõkse kui lülitit puudun.
Võtsin kõik lahti ja vaatasin pistikud üle. Tundusid korras olevat.
Ei raatsinud kohe neid neete läbi puurima hakata, et asja sügavamalt vaadata.
Kui mõtted otsas - otsustasin paar kolksu mootori suunas anda ja oh ime - hakkas tööle. Nüüd eksisteerib sama jama max. 2-3 kord päevas kui mitte rohkem. Paarist koputusest mootori suunas piisab et ta taas tööle hakkakas.
Tundub et mootor nagu pooks kinni ennast või jääb kuidagi halvasti hammakate seisund. Või tahab natuke määrimist. Väga segane.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
dire
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 09.04.2006 02:12 27

Postitus Postitas dire »

Kui klaasi üles lastes alla tagasi hakkab jooksma, siis ilmselt reduktor kulunud (poob kinni ja elektroonika saab asjast aru nagu oleks mingi takistus klaasil ees ja kerib alla tagasi. Teine variant, et klaasi nurk vale ja poob tihenditesse kinni (mul oli selline viga).
Kasutaja avatar
Direktor
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 07.08.2006 23:03 45
Peamine sõiduk: BMW E65 LCI
Asukoht: Tartu-Viljandi

Postitus Postitas Direktor »

mul E36 320 coupe ja mul kõrvalistuja poolne aknen liigub jõnksudades..ehk siis nupule vajautades liigub mingi 1.5cm ja siis peatub siis vajutan uuesti ja jälle ainult 1.5cm..'ja nii liigub üless kui ka alla...
maru imelik kiiks tal.
ei tea millest see tingitud võib olla..
Kasutaja avatar
havi
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 15.05.2006 15:44 29
Asukoht: tartu

Postitus Postitas havi »

Direktor kirjutas:mul E36 320 coupe ja mul kõrvalistuja poolne aknen liigub jõnksudades..ehk siis nupule vajautades liigub mingi 1.5cm ja siis peatub siis vajutan uuesti ja jälle ainult 1.5cm..'ja nii liigub üless kui ka alla...
maru imelik kiiks tal.
ei tea millest see tingitud võib olla..
sama siin, aga tegu siis juhiuksega.
Kasutaja avatar
insidefake
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 05.04.2005 23:40 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas insidefake »

Tundub, et see probleem päris paljudel juba. Endal sama jama juhipoolse aknaga. Töötab ta siis täpselt nii nagu tuju tuleb, vahest töötab, kuid enamus ajast ei taha avaneda. On juhtunud ka seda, et kui aken juba lahti tuli siis sulgemisel jõnksutab mitmeid kordi. Vahest on aidanud ka juba kodanik darkking poolt välja käidud variant (paar koputust mootori suunas) aga äkki oskab keegi öelda, kuidas sellest probleemist üldse lahti saaks? :)
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

mina püüdsin endale tuulesuunajaid külge pookida, kuid oma tähelepanematus maxis kohe kätte, nimelt se plastik takistas piisavalt klaasi üleslaskmist, ja klaasi kinnitus siini sees olev plastik junn andis järgi,
peale seda minu aken ka korralikult ei käi, ülesse jõudes 5cm jääb vahe ja tuleb alla tagasi,
ju tegin mootorile siis haiget.
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas darkking »

niipalju olen enda veast sotti saanud, et varem töötas ta laitmatult,
ja midagi selle uksega juhtunud ei ole, seega ei ole nagu põhjust et
aken viltu jookseb ja seetõttu ta mingil hetkel tagasi alla liigub.
Ainuke koht millal aken kinni kiilub on suletud ukse asendis, ehk siis
kui vajalik 1cm on aken relee abil tihendini liikunud.
Kui uks on lahti siis võin mitmeid kordi akent üles alla lasta, töötab ilusti
(ainult siis ei taha norm. korraga üles liikuda), kinni kiilub ainult suletud ukse
asendis.
Arvatavasti on relee läbi.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
vitalist
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.09.2006 20:03 47

Postitus Postitas vitalist »

mul sama jama . on vaja v2ljavahetada k6rvalistuja aknat6stuki mehhanism ja mootor ka. kas kellelgi on ?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

selle "nõksu" probleemile oli lahendus UMis mingi uus lyliti mis minumäletamistmööda maksis ~200 eeki

kasutage otsingut... sellest siin juttu ka olnud
Kasutaja avatar
havi
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 15.05.2006 15:44 29
Asukoht: tartu

Postitus Postitas havi »

hollow kirjutas:selle "nõksu" probleemile oli lahendus UMis mingi uus lyliti mis minumäletamistmööda maksis ~200 eeki
minul lüliti vahetus ei muutnud midagi. sai siis uus el.akna mootor peale pandud ja nüüd asi kombes :)
Kasutaja avatar
gauts
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 20.04.2006 21:06 03
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas gauts »

mul kah sama jama, ainult et teeb seda pulli paar korda nädalas ja kui uksepolster mahakiskuda, et asja uurida on kui võluväel jälle iseenesest korras. Eelmine omanik oli vist üldse loobunud ja pistiku mis liigutab akend ukse avamisel-sulgemisel välja tõmmanud . sellisel juhul liigub aken alati laitmatult va. see 1cm üles alla.
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas darkking »

Ei hakka uut teemat tegema, kuna eelnevalt minu masina kirjeldus kehtib edasi, kuid asjalood on natuke muutunud ja vigu on juurde tulnud.

1. juba varem eksisteerima hakanud viga - uks kinni ja aken täitsa ülesse lasta ning kui siis uks lahti teha siis aken ei tööta, seda muidugi mitte alati ( 1cm alla ei vaju) - mõned koputused mootori suunas ja hakkab tööle. Samas kui uks lahti hoida siis aken töötab (vajuta nii palju kui tahad teda üles-alla), siis kipub juba siin olema viga seotud mikrolülitiga???

2. Juhipoolsel aknal enam ei tööta see 1cm lülitus, vaid akent saab kohe täitsa üles lasta. Juba kusagilt läbi käinud teema, et arvatavasti on läbi alloleval pildid det.nr 13 - mikrolüliti. Ju siis seotud ka probleemiga nr1.
Mida kujutab endast det. nr 16? Tean, et kui endal oli 318IS 94a. siis temal oli mikrolüliti auto kere küljes (ukse luku fiksaatori sees). Kas see ongi see?
Praegusel masinal on see aga ukse luku sees.
Pilt

3. kõige viimane ja kõige kummalisem. Nimelt laupäeva õhtusest ajast saati töötab kõrvalistuja aken oma mõistusega. Siis kui heaks arvab, sõidab alla välja. Enam jaolt teeb ta seda jupi kaupa, vahel ka korraga. Sel hetkel kui ta seda ise teeb, kostub ukse seest lülitust (mis peaks tavaline olema, see ju ka siis kui ise akent alla lasen) ja lisaks on kuulda rooli alt mingit särinat, ei oska muud öelda. Olen proovinud ka seda, et võtsin akna lüliti ära, aga ikkagi liigutas ennast ise. Ja kõige ullem on see, et ta kui ta on akna ise alla lasknud, siis jääb ta edasi plõksima, nagu tahaks veel alla lasta. Seetõttu võtsin akult juhtme maha.
Märkasin ka seda, et paar korda on kõrvalistujapoolne aken ise ennast liigutanud just sel hetkel, kui olen juhi poolt ukse avanud (ei tea kas kokkusattumus).
Pikk jutt, ehk leidub konkreetne lahendus :)
Oskab keegi nõu anda, oleksin igaljuhul tänulik.
Viimati muutis darkking, 24.08.2007 08:35 31, muudetud 3 korda kokku.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
Kasutaja avatar
gauts
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 20.04.2006 21:06 03
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas gauts »

ka minu autol olid samad jamad, nimelt kord töötas aken kord mitte ja peale pikka otsimist ja nupputamist leidsin ,et mootori harjad olid läbi . Uued harjad kompunnisin mingitest suvalise mootori harjadest ja nüüd asi töötab.
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas darkking »

Üks mure tundub olevat lahenduse leidnud.
Nimelt olid kõrvalistuja el.akna mootori juures olevad juhtmed mingil moel lühisesse läinud (arvatavasti niiskusest).
Võtsin isoleeri maha, natuke korrastasin neid ja panin uue isoleeri peale.
Hetkel töötab. Nüüd veel juhipoolne aken. Peab vist selle mikrolüliti ära tellima UM'st. Kuigi täna ühe korra toimis mikrolüliti.
Kas võib olla seotud sellega ka see, et ukse lukk ei tööta enam juhipool korralikult, hästi tugevalt peab võtit lukuaugus keerama, et kesklukk avaneks ja peale avamist langes ka klaas 1cm alla. 10min hiljem ta seda aga enam ei teinud.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
Vapsik
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23.08.2007 15:33 30
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vapsik »

Mul ka mingi anomaalia. Autoks 325i `92 coupe. Juhipoolne aken saavutas iseteadvuse ja arvab et tema tahab all olla. Vahest harva laseb ennast ka üles kerida. Aga ainult selleks et kui nuppu ei vajuta või kui on üles jõudnud kohe alla tagasi uhada. Tundub nagu saaks ta pidevat käsklust alla minna sest alla vajutamisele ei kosta vähematki krõpsu. Üles vajutamisele vähemalt klõpsub alati. Ja ukse lahti võtmisel selgus et mootor kuum. Ja mingite väikeste intervallide järel käib väike klõpsuke läbi. Otsisin ka roolilati alt seda "comfortreleed" aga mida ei ole seda ei ole. Huvitav kas ta peaks kuskil olema ja kui jah siis kus?
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo_325 »

Pilt

Nr 16 on jah see mikrolüliti, mis akent üles ja alla laseb. See asub ukselukusüsteemi sees. Sealt jookseb juhe ühte kahest kollasest pistikust ukselukusüsteemi juures. Teine on keskluku mikrolüliti pistik. Kui aken läheb ukse lahti olles nupust lastes täielikult üles, siis tähendab see, et mikrolüliti nupp ei ole sisse lülitatud. Mittelülitamise põhjuseks võib olla kas juhtmete, nende ühenduste või mehaaniline viga. Mikrolüliti saab ukselukusüsteemi küljest kätte, kui lukusüsteem maha keerata. Siis keskluku mootor maha võtta (tuleb tõmmates ära) ja seejärel üks pisike tähik lahti keerata, mis mikrolülitit kinni hoiab. Seejärel saab selle sealt seest välja tõmmata. Ole ettevaatlik, sest mikrolüliti all on väike vedrusüsteem, mis mikrolülitit vajutab ja see vedru võib välja lennata...endal juhtus nii. Seejärel kontrolli - vajuta nupp alla - aken peab cm alla minema. Kui ei lähe, siis asenda lüliti ja proovi uuega (sobib ka keskluku mikrolüliti). Pmst peaks ka nii saama, kui teist lülitit pole võtta, et paned sealt kollasest pistikust mingi juhtmejupiga otsad kokku ja kontrollid, kas aken liigub alla (pole ise proovinud, lüliti oli olemas). Tavaliselt on selle mikrolüliti all olev plastmass/vedru mehhanism ära väsinud ja mikrolüliti töötab. Paranduseks natuke vedrut painutada ja osad on ka plastmassjublakale midagi peale liiminud sellele osale, mis mikrolüliti nuppu vajutab. Endal konkreetselt oli vedru kuidagi imelikus asendis...tõstsin tagasi ja töötab siiani. Muud keemiat polegi. Loodan, et keegi sai sellest tekstist midagi aru ka.

See, et aken ise alla sõidab, ei oska midagi öelda. Küll tean, et selle mikrolüliti mittefunktsioneerimine võib seda küll põhjustada, et ei lase akent enam üles tulla, ainult allapoole.

See, et aknamootor kinni poob või aken liiga vähe ukse avamiselt lahti tuleb ning ukse kinnipanemisel liiga üles tahab lükata (aken krigiseb) on sellest tingitud, et aknamootori võll toetub ühelt poolt (ukse sisemuse poole)mingile plastpuksile, mis aja jooksul ära kulub ja mootori võll hakkab veidi viltu jooksma. Mina sain sellest nii aru, et kui ukse lahti tegin, siis avas akent liiga vähe...surusin käega akna alla õigele positsioonile ja siis ust kinni tõmmates tuli aken üles, muidu ei tulnud.
Tiit123
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 12.11.2008 20:15 31

Re: probleemid aknaga....

Postitus Postitas Tiit123 »

Ei hakanud uut teemat tegema, kuna probleem sarnane. Autoks on siis e36 kupee 1994 aasta lõpp. Mikrolüliti asub uksevastuse küljes. Probleem on kõrvalistuja aknaga, mis ei liiguta ennast ukse avanedes ning sulgedes. Muidu lülitist üles ja alla sõidab ilusti. Aga imelik asi on see, et kui aken on täiesti alla lastud siis mikrolülitit vajutades aken liigutab ennast nõksu võrra, niimoodi nagu ta peaks seda tegema üleval asendis. On ehk kellelgi mingi lahendus pakkuda sellisele probleemile.
Tiit123
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 12.11.2008 20:15 31

Re: probleemid aknaga....

Postitus Postitas Tiit123 »

:arrow: kellelgi mingeid mõtteid?
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: probleemid aknaga....

Postitus Postitas Ron23 »

Kõik siinsed hädalised peaks alustama sellest, et võtavad ukse polstri maha ja panevad akna asendi anduri omale kohale tagasi. Akna asendi andur on magnet rõngas mis asub akna mootori otsas. Auto mootori poolses otsas on akna mootoril plekist nn.kübar peal mis käib 4 kruviga maha. Võtad kübara maha ja lükkad magnetrõnga tagasi omale kohale. Ja ongi kõik.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Cac
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 23.09.2010 09:31 01

Re: probleemid aknaga....

Postitus Postitas Cac »

Et sai ka siis endale e46 kere peal bmw soetatud sedaani. Probleem siis akendega, tagumised aknatõstukid üldse ei reageeri nupuvajutusele ja juhipoolne läheb kenasti alla kuid ülesse minnes läheb vaevaliselt ja kõrvalistuja aken töötab perfektselt. Palun teie arvamused, soovitused, keegi on puutunud sellise probleemiga.
Oleks tänulik vastuste eest!
sims
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 02.03.2006 14:07 41

Re: probleemid aknaga....

Postitus Postitas sims »

Lukku
Vasta