E46 õlituli põleb kollasena

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Riksaraksa
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 27.03.2005 00:06 18

E46 õlituli põleb kollasena

Postitus Postitas Riksaraksa »

Kas keegi oskab põhjust pakkuda?
Auto 2001.a. 316iA 1,9l mootor (E46).
Umbes 20 sek. pärast auto käivitamist süttib õlituli (armatuuris akutule kõrval keskel üleval "õlikann") põlema kollasena (süüte keeramisel punast värvi) ja põleb siis ~15sek ja kustub...
UM-i helistades esimese hooga midagi välja ei pakutud. Isegi mitte variante... Kollasena põlev õlituli oli ka justkui üllatav värv...
Õli tase normi piirides - pisut alla keskmise.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Minul hakkab õlituli kollasena põlema siis kui õli hakkab väheks jääma. Rohkem ei tea
angel
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 09.03.2006 09:38 12

Postitus Postitas angel »

mul oli kunagi sama probleem, lihtsalt hakkas mingil suvalisel hetkel korraks põlema ja siis kustus ära. helistasin ka UM-i ja sealt ka ei osatud muud asjalikku öelda, kui et tuleb vaadata näidikut, et äkki vaja õli vahetada ja, et uuematel pidi näitama, et kaua veel vana õliga sõita saab, minul näitas sel hetkel 8000 ehk siis oleksin pidanud saama sõita veel 8000 km, aga vahetasin ikka õli ära ja peale seda pole enam probleemi olnud ... ei teagi, mis selle tulega siis oli
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Mul täpselt sama probleem kui teema alustajal .kõik ok -õli max, surve on .Niipalju veel et süttib u 5 sek peale käivitamist ning põleb u 20 sek. UM ei osanud ka mulle öelda midagi täpsemalt.Kahtlustasid et õli taseme andur ajab segast.
Kirjelduse järgi tähendab see seda et õli tase liiga madal ja tuletab meelde et juurde valada.
Õli vahtamisega ei muutunud minu autol midagi:(
Samas olen lugenud et see on e46 tüüviga ning on tehtud isegi tehase recalli:
------
General Recalls
TSB Number Issue Date TSB Title
110703 MAR 04 Campaign - Engine Low Oil Level Warning
-------------
EDIT: Otsisin praegu etrinevatest foorumites ja tundub et paljudesl E46-l ilmneb see viga ja just nimelt tuleb vahetada taseme andur. :cool:
Huvitav et UM ei tea sellist asja :shock:
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Hakkasin nüüd täpsemalt asja uurima. Vaja jah vahtada OIL LEVELLING SENSOR -12617508003--- maksumusega 1690.- ;)
Vasta