E36 hakkas tõrkuma (aju uppus ära)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

E36 hakkas tõrkuma (aju uppus ära)

Postitus Postitas KristjanS »

Tulin just koju ja ennem käisin Spectras pesulas. 200 meetrit peale pesulat kukkus auto hüppama ja gaasipedaal ei töötanud ja hetk hiljem suri välja. Veeresin tee äärde ja püüdsin uuesti käivitada, korraks käivitus ja siis suri jälle välja ja nii paarkümmend korda järjest. Hetk hakkas tööle, 10 sekundit töötas siis kukkusid pöörded kõikuma, gaas kadus ja suri välja. Tunnike seisin ja üritasin kuni lõpuks nagu hakkas tööle. 5 minutit lasin tühjalt töötada ja ei mingit tõrkumist, istusin sisse ja 10 minutit sõitu ja olin kodus, ilma mingite probleemideta. Nädalavahetusel sõit Viljandi ja töötan ka ise veidike maad linnast väljas. Ei julgegi enam sõita kuhugi :cry: Oskab keegi midagi kosta selle peale ? Specrta minu teada põhjapesu ei tee, seega lambda ei oleks tohtinud vett saada.
Viimati muutis KristjanS, 28.05.2006 21:49 21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

lambda pistik või siis aju uppusid ära...
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Nii oligi, et aju oli täiesti ära uppunud :shock: Keerasin aju välja sealt ja kogu sahtel oli täiesti märg, samuti ka aju ise. Kuivatasin ära ja lasin tunnike veel väljas päikse käes kuivada. Nüüd siis auto liigub aga tühikäigul pöörded kõiguvad ikkagi, kusjuures tahhokas seda ei näita vaid seda on kõrvaga kuulda ja persega tunda. Ja veel mis avastasin selle operatsiooni käigus, et salongi oli ka vett sisse tulnud kuskilt sealt samast kindalaeka alt, kus see aju peaks ulatuma. Otsisin siis kust see vesi sisse tungida võis aga mitte mingit reaalset pragu/ava jne ma ei leidnud. On kellelgi miskit öelda selle kohta ? Samas tahaks teada kui väga aju nüüd kannatada sai ja kas peaks aju vahetamisele mõtlema ?
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Soojendusmootori juures on drenaaziavad mootoriruumi, nood võivad umbes olla.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Täna sõitis juba tõrgeteta. Aga ikkagi kust see vesi sinna tungis ? Nii palju kui ma uurisin siis mingeid kanaleid sinna sahtlisse ei jooksnud ja katte tihend oli ka terve. Samas ka veel, et kuidas see vesi salongi pääses :roll:
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

toom kirjutas:Soojendusmootori juures on drenaaziavad mootoriruumi, nood võivad umbes olla.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

toom kirjutas:
toom kirjutas:Soojendusmootori juures on drenaaziavad mootoriruumi, nood võivad umbes olla.
Olgu aga drenaaziavad ei ütle mulle küll midagi. Kus need on siis ja kuda ma neid kontrollida saan kas on umbes vai mitte ?
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Natuke ameerikakeelset juttu.
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?p=5552421
Umbes siis detail nr 5, neid on 2 tükki, parempoolne asus vist mootori taga ja vasakpoolne siis peegelpildis tulemüüri küljes.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=41&fg=10
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Tänud ja asun asja uurima :)
Dannuuu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 06.08.2006 11:52 21
Peamine sõiduk: e36 325i

Re: E36 hakkas tõrkuma (aju uppus ära)

Postitus Postitas Dannuuu »

KristjanS kirjutas:Tulin just koju ja ennem käisin Spectras pesulas. 200 meetrit peale pesulat kukkus auto hüppama ja gaasipedaal ei töötanud ja hetk hiljem suri välja. Veeresin tee äärde ja püüdsin uuesti käivitada, korraks käivitus ja siis suri jälle välja ja nii paarkümmend korda järjest. Hetk hakkas tööle, 10 sekundit töötas siis kukkusid pöörded kõikuma, gaas kadus ja suri välja. Tunnike seisin ja üritasin kuni lõpuks nagu hakkas tööle. 5 minutit lasin tühjalt töötada ja ei mingit tõrkumist, istusin sisse ja 10 minutit sõitu ja olin kodus, ilma mingite probleemideta. Nädalavahetusel sõit Viljandi ja töötan ka ise veidike maad linnast väljas. Ei julgegi enam sõita kuhugi :cry: Oskab keegi midagi kosta selle peale ? Specrta minu teada põhjapesu ei tee, seega lambda ei oleks tohtinud vett saada.

sama teema mul.. käisin pesulas (kundepoolt tuli vett ka sisse vasakult poolt,sealt umbes kus jalgade soojendus on)ja parkisin ennast ära... poole tunni pärast hakkasin parklast ära minema ja jäin kinni.. jõnksutasin ennast sealt välja aga siis paari minuti pärast suri auto sõidu ajal välja lihtsalt...
panin uuesti tööle... ja ikka jamas....
põõrded olid ka kahtlaselt...

aegajalt viskas lampi põhja... vahepeal suri täitsa välja ja tööle ei läinudki....



gaasipedaali ta ka ei tundnud kui tööle sain...
kapoti alt gaasi andes funkas hästi aga pedaal jamas....


ehk sai ka aju märjaks....

kus see asub üldse 1993,e36,325i sedaan ?või on mingeid võimalusi veel veaks?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kapoti all... seal kus see aku alus on... selle taga esiklaasi all... on kate... katte taga on aju.
Dannuuu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 06.08.2006 11:52 21
Peamine sõiduk: e36 325i

Postitus Postitas Dannuuu »

hollow kirjutas:kapoti all... seal kus see aku alus on... selle taga esiklaasi all... on kate... katte taga on aju.
ja kuidas selle sealt kätte saab?
kas peab ennem akul juhtmed ka maha võtma ?
Kasutaja avatar
Kris K
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 14.03.2010 12:55 34
Peamine sõiduk: E90 318iA '06
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re:

Postitus Postitas Kris K »

Dannuuu kirjutas:
hollow kirjutas:kapoti all... seal kus see aku alus on... selle taga esiklaasi all... on kate... katte taga on aju.
ja kuidas selle sealt kätte saab?
kas peab ennem akul juhtmed ka maha võtma ?
Ei hakka uut teemat tegema, vaid kuna vastust pole siiani tulnud, siis küsin samuti, kuidas selle kätte saab ja kas akul peab juhtmed ka enne maha võtma?
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: E36 hakkas tõrkuma (aju uppus ära)

Postitus Postitas birgit123 »

Akul juhtmed maha,
Aku maha
Siis akutaga on plastikkate, see eest ära (tüüblitega on kinni)
Katte taga on aju.
Vasta