DSC Tuled armatuuris

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Pedak »

Endiselt probleemid nende tulukestega armatuuris. Hakkas kogu jama pihta peale seda kui 18" rattad panin. Siis läksid tuled harvemini põlema. A kui auto seisma jätsin ja uuesti käima panin olid kustunud. Pühapäeval sõitsin tartust tallinna ja peale seisma/käima enam nad ära ei kustu. INPA näitab ikka sama 5E40/E0-Steering angle sensor Signal not plausible, Offset viga ja kustutades enam ära ka ei kao(Varasemalt kustus ära). Rohkem veateateid ei ole.

Veljed on küll erilaiused, kuid rehvid peal on sama mõõduga. Kiirust valetab küll spido järgi suuremaks kui varasemalt. 17" ja 225/45 rehviga oli viga kuskil ~6km/h nüüd aga 18" ja 215/35 rehviga ~10km/h. Ehk siis kui spido järgi 100 sõidad on kiirus tegelikult 89-90(Waze-i gps-i andmetel). Aga see tuleb diameetri erinevusest.

Miskipärast ma ise arvan, et peaks ära tegema sillaregulli, kuna ma seda teinud ei ole.
Ning käima ära kellegi pädeva diagnostiku juures kes selle Steering angle sensori ära kalibreerib või resetib.

On kellelgi veel mingeid ideid või olnud sama jama?

Pilt
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas TaaviK »

Võib vabalt reguleerimata esisilla tulemus olla, endal mul oli samamoodi, suure hurraaga sai andur ostetud kui lugesin väljamaa foorumist, et osadel on regullist piisand ja nii oligi. Samas ei saa välistada ka rooliasendiandurit.
Kuna silda tuleb niiehknaa regullida siis võid sellest alustada.

Edit: Kusjuures jama hakkas samamoodi peale erilaiuliste 18" velgede alla kruvimist.. võta nüüd näpust kas on kokkusattumus või mitte..
Viimati muutis TaaviK, 24.04.2016 22:33 34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Pedak »

Noo jàllegi mingid bemmi veidrused. Lambist kustusid need tuled àra ja enam pole pôlema làinud. Ma ei kujuta ette mis seos see küll on, aga sôitsin kogemata mingi 10m nii et kässer oli peale tômmatud. Kâsser pole just kôige tugevam. Peale seda kustus ja ei tulnud ka peale 4 tundi jutti sôitmist tagasi. Weird as. Eesti tagasi jôuan, suskan arvuti taha ja vaatab mis ütleb.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas porku »

Kui teine kord viga kustutades ei kao tuli ära siis proovi arvutist kalibreerimist.

Üldiselt usun et sul asendi andur surnud.

E53 mel oli mul see tuli ees sest kõik asjad mis seda tuld põhjustada saavad olid katki :D

Üks haaval vahetades läks vaikselt koguaeg paremaks :D
Ravo
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.05.2012 20:19 18

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Ravo »

Oli ka sama jama, tuled põlesid ja käima enam ei läinud. Starter käis ringi aga ei lubanud ka. Mingi aeg ootamist ja läks jälle ilusti tööle. Viga oli väntvõlli anduris.
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Pedak »

Ravo kirjutas:Oli ka sama jama, tuled põlesid ja käima enam ei läinud. Starter käis ringi aga ei lubanud ka. Mingi aeg ootamist ja läks jälle ilusti tööle. Viga oli väntvõlli anduris.
Nende tuledega pole auto käima minemisel küll mingit seost.

Mul pmst lahenes probleem ise. Tegin ka sillastendi ja pole rohkem need tuled põlema läinud. Seega kindlat probleemi lahendust ei oskagi öelda. :roll:
Ravo
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 08.05.2012 20:19 18

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Ravo »

Võibolla tõesti pole mingit seost. Aga peale väntvõlli anduri vahetust need tuled enam põlenud pole. Diagnostika näitas ka anduri viga.
sass24
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 12.02.2016 01:27 21
Peamine sõiduk: 330d, 530d

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas sass24 »

Pedakule. Sul on INPA ja sa ei saa rooliasendianduri näitu vaadatud ja vajadusel seda kalibreeritud?!
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: DSC Tuled armatuuris

Postitus Postitas Pedak »

sass24 kirjutas:Pedakule. Sul on INPA ja sa ei saa rooliasendianduri näitu vaadatud ja vajadusel seda kalibreeritud?!
Saan ikka vaadatud. Probleem ei olnudki selles tegelikult. Miks ma peaks ta kalibreerima valesti istuva rooli korral? Peale sillastendi sai see tehtud ja asi ants ;)
Vasta