Remondiplekk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

Tere! Mure selline, et oleks vaja soetada remondiplekki oma e46-le sedaan kerega. Probleemsed kohad on hetkel tagumised tiivakaared (parem ja vasak). Soov oleks hetkel osta uut plekki, mitte kuskilt doonor masina küljest lõigata. Oskab keegi teist mulle öelda kust saaks ja oleks sobilik seda osta/tellida? Ladu24-st nägin, et saaks tellida Klokkerholm toodangu poritiiva äärt, aga ei ole kogemusi kas on ka hea firma kvaliteet detail. Plaan on auto viia keretöödesse novembri kuul ja oleks vaja neid poritiiva kaari. Võib ka juhtuda, et muid detaile võib ka vaja minna, aga seda hetkel veel ei tea. Soovitusi/mõtteid?
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas MargusA »

Peaks olema küll hea firma.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas teet82 »

Kunagi sai küsitud poest spetsiaalselt Klokkerholmi esitiibasid, kohale tulid ikka mingis TONG YANG karbis, kuskil oli väike Klokkerholmi kleeps ka :D
Keretööde juures on vast olulisem töö kvaliteet ise kui see plekk, et ei hakkaks kiiresti roostetama keevituskohad ja pahtel mõranema. Kui vähegi võimalik vana koopaäärt säilitada, siis parem vast mitte üldse vahetada.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

teet82 kirjutas:Kui vähegi võimalik vana koopaäärt säilitada, siis parem vast mitte üldse vahetada.
Keretööde mees vaatas autot natuke ja ütles, et kindlalt ei tea öelda mis seal kaartes toimub, aga täpsemalt saab teada kui tegemiseks läheb. Kui ma valesti ei mäleta siis vasaku poole kohta öeldi ikkagi, et peaks välja vahetama. Paremat poolt saab ehk kergemini arstida.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas ttsys »

Mitu aastat peab see pärast remonti veatu/roostevaba püsima?
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

ttsys kirjutas:Mitu aastat peab see pärast remonti veatu/roostevaba püsima?
Võimalikult kaua. Mida kauem seda parem.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas ttsys »

Sellisel juhul on vaja tiivad vahetada.
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=41_1104
UK-st võib hea õnne korral leida ka orikad dooneri pealt. http://www.xdalys.lt/en/
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

Terve tiiva vahetus läheks vist minu jaoks liiga kalliks. Samas kui lasta teha järelturu plekiga korda ja teha korrosiooni tõrjeid peaks ka asi vastu pidama vähe kauem?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas ttsys »

Selle oletusliku tingiva kõneviisiga võib samahästi öelda, et see ei kesta üle 1 talve. Koonerdus ehk väga levinud võte asju müügiks teha nii nagu on kirjeldatud. Tiiva koore vahetus on kindlasti töömahukam ja kui õigesti tehtud siis kestab kaua.
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

ttsys kirjutas:Koonerdus ehk väga levinud võte asju müügiks teha nii nagu on kirjeldatud.
Eksid. Pole plaanis seda autot müügiks teha ja pole ka plaanis lähiajal autot müüma hakata. Lihtsalt on selline kurb tõsiasi, et rahakott ei ole mul puuga seljas ja minust endast selle töö tegijat ei ole. Ja lihtsalt lasta autol roostedada ma ka ei taha.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas ttsys »

Loe uuesti. Kommenteerisin metoodikat. Kordan: see on kõige levinum võte, kui on vaja sõidukile müügiks hea visuaalne välimus anda.
MargusRaska
Klubiliige
Postitusi: 2598
Liitunud: 25.12.2008 21:54 43
Peamine sõiduk: E39 530D
Telefon: 55966794
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas MargusRaska »

Kõik oleneb ikka ka sellest kuidas seda rem.plekki peale keevitust töödelda ja kas üldse? Olen kohanud palju selliseid tehtud töid,mis seest poolt täiesti töötlemata....ja siis arvake ise,mis sellega kiiresti juhtub?
Terve paneeli vahetuse puhul sa tehase lahendust nii ehk naa ei saa:Isegi kui pinnad eelnevalt kuumataluvuskrundiga töödeldud,siis ikkagi keevispunktide kohtadest jääb küsitavaks.Eeldaks punktkeevitust,aga paljud sellist teenust pakuvad?
55966794/Margus Raska/ margusraska@gmail.com FB.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui plekk ots otsaga kokku keevitada ja kuivades tingimustes eeltööd teha . Ei tule sealt pärast viit aastat ka mingit roostet läbi.. kui kusagil kuuritaga lörtsi sees teha siis vb tõesti aastaga tuleb rooste läbi.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
MargusRaska
Klubiliige
Postitusi: 2598
Liitunud: 25.12.2008 21:54 43
Peamine sõiduk: E39 530D
Telefon: 55966794
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas MargusRaska »

ooDDoo kirjutas:Kui plekk ots otsaga kokku keevitada ja kuivades tingimustes eeltööd teha . Ei tule sealt pärast viit aastat ka mingit roostet läbi.. kui kusagil kuuritaga lörtsi sees teha siis vb tõesti aastaga tuleb rooste läbi.
Täpselt nii ongi.
Ise sellega pikemat aega juba tegeledes üritan ka tehaselahendustest mööda minna ning näiteks,kus vähegi kannatab,seal kaotan topeltplekid üldse ära ja teen pigem serv-servaga.
55966794/Margus Raska/ margusraska@gmail.com FB.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas jargo »

Mina tegelesin ka mingi aeg tagasi veel keretöödega,ja saan ka väita,et korralik töötlus,suudab peaaegu tehase keregarantiiga võistelda.
Minu ca 10a tagasi remonditud kered on tänaseni veel head.Mõned täpid hakkavad küll välja tulema,kuid peab ikka väga hästi vastu.
Samamoodi serv vastu serva keevitatud,mitte ülekattega. Kohe peale lihvimist vastava krundiga üle ja siis saab alles edasi minna. Õhus on piisavalt palju niiskust,et roostealged juba mõne tunni möödudes küljes.
Tiivakaared olen seestpoolt ka üle värvinud.Keevitatavad kohad ainult pärast haljaks lasknud ja peale keevitust võimalikult palju üritanud happekrundi ja värviga katta. Lõpus muidugi korralik kerevaha,niipalju kui mahub! :D

Uutest juppidest niipalju,et Klokker on vist ainult tellija-pakkendaja. Samamoodi hiina kirjadega Klokkerit saanud. Väidavad küll et A1 kati toode,kuid ei tea! Kaks e34 esimest poritiiba,olid täitsa erinevad! :D Pressijäled erinevad! Üks oli isegi 5mm pikem :D

Tegelikult oleks vaja ka transpordikrunt maha võtta,siis näeb,mis plekk all on! Olen ise avastanud krundi alt roosteniresi.Ehk,tõenäoliselt pressitakse mingi x kogus asju valmis ja jäävad ootama kruntimist.Ilmselt on mõned jupid liiga kaua kuskil vedelenud ja rooste on hakanud juba külge! Hiljem värvitakse ja turgu!


Aga,eks see keretööde teema ole nagunii auto surma edasilükkamine :D Suhteliselt tänamatu töö! Nikerdad mitu kuud asja korralikult üles ja siis annand kliendile,kes selle paari päevaga kõveraks sõidab! :)
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Syytekyynal
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 27.12.2016 21:04 26
Peamine sõiduk: 330i
Telefon: 55503582
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Remondiplekk

Postitus Postitas Syytekyynal »

Tänan teid teie ausate vastuste eest. Tiivakaared peavad vähe ootama oma aega millal nad hullemad on :lol:
Tuleb hoopis tähelepanu pöörata tagumisele sillatalale ja selle kinnituskohtadele. Differi vahetuse käigus oli paremini näha mis seal toimub. Pindmist korrosiooni oli palju. Eks kui lammutamiseks ja puhastamiseks läheb saab parema aimduse.
Vasta