e46 käivituse probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
SilverASH
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16.10.2017 14:00 58
Peamine sõiduk: BMW 325i
Asukoht: Tallinn

e46 käivituse probleem

Postitus Postitas SilverASH »

Tere!
Lappasin siin neid e46 käivituse probleemi teemasid aga kahjuks ei leidnud sarnast olukorda. Ehk keegi ikka oskab nõu anda :)

Auto: e46, 325 - 141kw (bensiin), 2000a ja atm.
Ütlen kohe ära, et mul on masinal lisa immo peal.

Probleem ise on siis selline, et kui tahad masinat käivitada siis ta esimese korra peale alati ei käivitu. Põhiliselt just külmast peast aga vahest harva ei lähe ka soojast peast tööle. Umbes 50/50 külmast peast läheb tööle/ei lähe tööle esimese käivitusega. Kuulda on, et starterit hakkab alati ringi vedama! Samas 99% ajast läheb teise käivitusega alati paugust tööle. Ehk siis esimene kord veetakse starterit täitsa tühjalt ringi (mootor ei tee häältki), võtan süüte välja ja teise korra peale läheb paugust tööle. Paar korda on juhtunud, et tahab ka kolmandat käivitust saada.

On kellelgi ideid milles probleem võib olla? Süüteluku põhi nagu olla ei saa sest starterit veetakse alati ringi. Kas pendiks hakkab läbi minema?
Diagnostika mingeid veakoode ei näidanud.
Kasutaja avatar
WhipLash
Huviline
Postitusi: 1165
Liitunud: 11.11.2015 16:21 20
Peamine sõiduk: E46 328Ci
Asukoht: Tallinn

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas WhipLash »

Endal põhimõtteliselt sama mootor ning kõik samasugused sümptomid, kuid starter küll häält ei tee ... enda arvates. Võtit keerates täiesti tumm kapoti all ja salongis.
On see starteri tühja ketramine hästi kuulda ?
"Kus liigub võim? Kus liigub edu? Ikka mööda Laagna teed, madal bemm, tagavedu."
SilverASH
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16.10.2017 14:00 58
Peamine sõiduk: BMW 325i
Asukoht: Tallinn

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas SilverASH »

Tahtsin video teha aga siis rsk käivitus paugust :D Pärast uuesti käivitades läks meelest filmida ja just siis pidi jukerdama :D

Igaljuhul jah, salongi on kohe kuulda undamist, et miski käib tühjalt ringi kui käivitada püüda. Mis see muu on, kui starter mis käib tühja.
Räägivad siin, et pendiksi klõpsumist peaks ka kuulda olema aga minu meelest ei klõpsu midagi sel hetkel, kui starter tühja käib.

Proovin väikse video asjast teha homme valges.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas teet82 »

Kui automaatkast, siis tasub lihtsalt ära vahetada see pendiks ja kogu lugu, ühel hetkel arvatavasti enam ei saagi käima. Pendiks on siis see siduriga hammasratas starteri otsas, mõned millegi pärast nimetavad tõmbereleed pendiksiks.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
SilverASH
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16.10.2017 14:00 58
Peamine sõiduk: BMW 325i
Asukoht: Tallinn

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas SilverASH »

WhipLash kirjutas:Endal põhimõtteliselt sama mootor ning kõik samasugused sümptomid, kuid starter küll häält ei tee ... enda arvates. Võtit keerates täiesti tumm kapoti all ja salongis.
On see starteri tühja ketramine hästi kuulda ?
Nii uurisin ja lugesin siin asja ja kui sul isegi starterit ringi ei tõmba (seda on salongi hästi kuulda) siis on sul järgmised asjad vaja üle vaadata:
- Kere ja massi ühendus oksüdeerunud;
- Aku klemmid oksüdeerunud;
- Starteri juhtmete kontaktid oksüdeerunud;
- Tõmberelee kontaktid oksüdeerunud;
- Aku läbi;
- Süüteluku põhi ei anna korralikult ühendust;

Soovitan sul ka samas järjekorras need üle vaadata mis kirja panin ehk siis alustada lihtsamast kuni lõpuni välja :) Kui siis ka asja ei saa siis on sul starter ise läbi.

Minu masina puhul on pendiks läbi, mis siis ei ühenda starterit hammasvööga ära esimesel katsel. See pärast mu starter tühjalt undabki. Järgmisel katsel juba ühendab ära ja tõmbab mootori paugust tööle :)
Kasutaja avatar
WhipLash
Huviline
Postitusi: 1165
Liitunud: 11.11.2015 16:21 20
Peamine sõiduk: E46 328Ci
Asukoht: Tallinn

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas WhipLash »

Akuga seonduv tip-top seisus. Eks tuleb alustada kontaktide puhastamisest. On 1-2x ette tulnud juhuseid, kus sõidu pealt kustub mootor ära.

Hea, kui keegi vähemalt oma probleemile kohese lahenduse sai :)
"Kus liigub võim? Kus liigub edu? Ikka mööda Laagna teed, madal bemm, tagavedu."
SilverASH
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16.10.2017 14:00 58
Peamine sõiduk: BMW 325i
Asukoht: Tallinn

Re: e46 käivituse probleem

Postitus Postitas SilverASH »

WhipLash kirjutas:Akuga seonduv tip-top seisus. Eks tuleb alustada kontaktide puhastamisest. On 1-2x ette tulnud juhuseid, kus sõidu pealt kustub mootor ära.

Hea, kui keegi vähemalt oma probleemile kohese lahenduse sai :)
Kui sõidu pealt kustub siis ma vaataks üle:
- kere ja aku vaheline mass
- vända andur

See sõidu pealt kustumine on suure tõenöosusega teine probleem üldse...

Mul esimene bmw nii et võin ka muidugi pange panna aga tulin Omega pealt ja see sõidu pealt kustumine oli just vända anduri pärast Omegal.
Vasta